صفحه 6 از 22 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 215

موضوع: افتتاح حساب بانکی در انگلستان

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : افتتاح حساب بانکی در انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط KSR نمایش پست ها
    من لویدز باز کردم و هیچ مشکلی نبود. البته اول تابستون.
    فکر میکنم منظور شما هم هر نوع کارت بانکی باشه که بشه باهاش کار کرد نه مختصا کردیت کارت. لویدز کارت ویزا میده (دبیت کارت) که باهاش تمام کارای خرید و اینترنت و... شما راه میفته. فکر میکنم سانتاندر که دوستمون گفتند مستر کارت میده. ولی گرفتن کردیت کارت به این راحتیا نیس. من با اینکه هفت ماه از حسابم گذشته و حقوق به حسابم واریز میشه و turn over بالایی هم داشتم هنوز واجد شرایط محسوب نمیشم برا گرفتنش.
    یک Secured Credit Card بگیرید تا سابقه کردیتتون ساخته بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing

من سانتاندر باز کردم. یعنی الان که فکر میکنم حاضرم بانک سپه باز میکردم ولی اینجا باز نمیکردم. اولا 18 روز طول کشید تا رمز رو برام با نامه فرستادند. واقعا احمقانه س. با نامه!!!! خوبه به چاپار ندادن.
    الانم که رمز اینترنتی رو وارد سایت میکنم میگه اشتباهه. الان حدود 22 روز هست که اینجا و من هیچ حساب بانکی ای ندارم. کلی هم کارم لنگ حساب بانکی و خرید اینترنتیه ولی این سانتاندر کودن بازی در اورده.
    احتمالا برم لویدز یا بارکلی باز کنم بعد برم این حساب رو ببندم. یعنی شاکی ام هاا!!!
    از نظر سرعت، واقعا بانک های ایران بهتر هستند. همون روز افتتاح حساب همه موارد مثل کارت، رمز کارت، اینترنت بانک، تلفن بانک و موبایل بانک رو به آدم تحویل میدن. واقعا باورم نمیشه :|

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط avalipour نمایش پست ها
    من سانتاندر باز کردم. یعنی الان که فکر میکنم حاضرم بانک سپه باز میکردم ولی اینجا باز نمیکردم. اولا 18 روز طول کشید تا رمز رو برام با نامه فرستادند. واقعا احمقانه س. با نامه!!!! خوبه به چاپار ندادن.
    الانم که رمز اینترنتی رو وارد سایت میکنم میگه اشتباهه. الان حدود 22 روز هست که اینجا و من هیچ حساب بانکی ای ندارم. کلی هم کارم لنگ حساب بانکی و خرید اینترنتیه ولی این سانتاندر کودن بازی در اورده.
    احتمالا برم لویدز یا بارکلی باز کنم بعد برم این حساب رو ببندم. یعنی شاکی ام هاا!!!
    از نظر سرعت، واقعا بانک های ایران بهتر هستند. همون روز افتتاح حساب همه موارد مثل کارت، رمز کارت، اینترنت بانک، تلفن بانک و موبایل بانک رو به آدم تحویل میدن. واقعا باورم نمیشه :|
    میتونم عصبانیت شما رو درک کنم ولی تو ایران بانکهای ایرانی برای یه خارجی که هیچ سابقه ای ازش در اون کشور نیست به همین سرعت حساب باز میکنند؟

البته در مورد شما بانک الکی طولش داده ولی اون 18 روز زمان پست کردن نبوده بلکه زمان چک های اعتباری و امنیتی بوده. خیلی از سخت گیریها هم به دلیل مقررات احمقانه دولته و دست بانکها نیست.

لویدز و بارکلیز معمولا بدتر هستند ولی باز کردن حساب خیلی به شعبه هم بستگی داره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط avalipour نمایش پست ها
    دلیل اینکه کارت و رمز با نامه فرستاده میشه اینه که مطمئن باشند شما در آدرسی که گفتید هستید (چون اینها به سابقه کردیت شما اضافه میشه)، و شما که سابقه کردیت ندارید در انگلیس خودش به چک های امنیتی حساب شما اضافه می کنه که احتمالا برای همینه که طول کشیده. البته 18 روز واقعا زیاد بوده و خیلی بدشانس بودید.

به هر حال شما بهتر بود همون ابتدا در دو بانک حساب باز می کردید.

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

من برای افتتاح حساب در Metro بانک اقدام کردم. اولش گفتند National Insurance Number نیاز داری. خود این پروسه 20 روز طول کشیده و هنوز جواب نداده. دیروز حقوقم رو با چک پرداخت کردند. رفتم HSBC برای نقد کردنش. میگن بدون داشتن حساب نمیتونیم بهت پول بدیم. یعنی چک دستمه ولی پول نمی تونم بگیرم باهاش.
    حالا هم رفتم HSBC حساب باز کنم. میگن باید قبض یا مدرکی از خونه ات بیاری. خونه من اولا Private landlord داره، دوما Bills included هستش.
    در این مورد باید چی کار کنم؟ هیچ قبضی برای ارائه ندارم.
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirfar نمایش پست ها
    من برای افتتاح حساب در Metro بانک اقدام کردم. اولش گفتند National Insurance Number نیاز داری. خود این پروسه 20 روز طول کشیده و هنوز جواب نداده. دیروز حقوقم رو با چک پرداخت کردند. رفتم HSBC برای نقد کردنش. میگن بدون داشتن حساب نمیتونیم بهت پول بدیم. یعنی چک دستمه ولی پول نمی تونم بگیرم باهاش.
    حالا هم رفتم HSBC حساب باز کنم. میگن باید قبض یا مدرکی از خونه ات بیاری. خونه من اولا Private landlord داره، دوما Bills included هستش.
    در این مورد باید چی کار کنم؟ هیچ قبضی برای ارائه ندارم.
    از دانشگاه یا محل اشتغالتون می تونید نامه ای بگیرید که شرایط لازم برای بانک رو داشته باشه و آدرستون رو هم تایید کنه. میتونید برید به یکی از Building society ها حساب باز کنید معمولا شرایطشون ساده تره.

من دوبلینم ، دقیقاً همین داستانایی که دوستان گفتن اینجا هست بلکه بیشتر، باید بانک های متفاوت امتحان کرد، جالبه که یک بانک به خصوص تو هر شعبش یه چیزی میگن مثلاً همون بانکی که میگه PPS میخوایم بریم یه شعبه ی دیگه یه چیزه دیگه میگه

نامه از دانشگاه میری میگری مثلا من واسه ULSTER BANK گرفتم بعدش گفتن باید بری فلان کارو کنی وقت بگیری .... اصلاً یه وضعی

از هرجهت که نگاه میکنم این بریتانیا عقب افتاده تر از امریکاست ولی اگه دیگی آپشن دیگه ای نداری بیا!

یه چیزه دیگه ای که یادم افتاد من نمیدونستم که نباید بگم مال و منال دارم ایران همین موضوع باعث شد که نتونستم یه جا باز کنم البته اگه بازم میکردم اعتباری نیود یه وقت دیدی قفل کردن حسابو همونطوری که واسه رفیقمو کردن بعدش کلی امضا و داستان پیاده کرد تا تونست بگیره اصلا من یه چیز میگم شما یه چیز میشنوین!

Member moshirfar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Former Early Stage Researcher in Paleoclimate

چیزی که باز هیچ کسی در این دانشگاه برایمان توضیح نداد و در بانک Lloyds بهم گفتند این بود:
    « ویزای نوع 2، بعد از اسکان باید به نزدیک ترین دفتر پلیس مراجعه و از آن جا Address proof تهیه و به بانک ارائه نماید.» بعد از آن با در دست داشتن پاسپورت و کارت BRP و آن آدرس تأیید شده از سوی پلیس میتوان به سادگی حساب باز کرد.»

این در حالی است که ملاقات من با HSBC برای باز کردن حساب بیشتر از دو ساعت طول کشید و در نهایت گفتند «چون آدرس اصلی شما در ایران است، بنابراین ما نمیتوانیم برایتان حساب باز کنیم.»
    به دلیل آنچه که آن را که به تشخیص و مدل ذهنی من «برخورد سلیقه ای مدیران با قانون فروم» میدانم، از تاریخ 7 دی ماه 1395، مطابق با 27 دسامبر 2016 هیچ گونه فعالیتی در اپلای آبرود نخواهم داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط moshirfar نمایش پست ها
    چیزی که باز هیچ کسی در این دانشگاه برایمان توضیح نداد و در بانک Lloyds بهم گفتند این بود:
    « ویزای نوع 2، بعد از اسکان باید به نزدیک ترین دفتر پلیس مراجعه و از آن جا Address proof تهیه و به بانک ارائه نماید.» بعد از آن با در دست داشتن پاسپورت و کارت BRP و آن آدرس تأیید شده از سوی پلیس میتوان به سادگی حساب باز کرد.»

این در حالی است که ملاقات من با HSBC برای باز کردن حساب بیشتر از دو ساعت طول کشید و در نهایت گفتند «چون آدرس اصلی شما در ایران است، بنابراین ما نمیتوانیم برایتان حساب باز کنیم.»
    فکر کنم توی این لینک می تونید اطلاعات بیشتری بگیرید. تا جایی که من توی این لینک دیدم، ثبت نام در پلیس محدود به ویزاهای tier 2 نمیشه و بقیه ویزاها را هم شامل میشه.

Junior Member animations آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    گرافیک، علم و فرهنگ

ما توی Santander تونستیم حساب باز کنیم. از ما پرسیدند Insurance number دارین؟ گفتیم آره، ولی در واقع من ندارم و چون هنوز کار نمی کنم، لازم هم نیست که داشته باشم. همسرم اون موقع مطمئن نبود که این شماره رو داره یا نه، ولی گفت که دارم. بانک این شماره رو نخواست، فقط پرسید دارین یا نه.

بالاخره امروز بعد از سه هفته، کارتهای دبیت با پست اومدند، ولی توی نامه نوشتن که از 16 فوریه فعال می شه.

جالب اینه که چون خود حساب فعاله، از توی شعبه تونستیم چک بخوابونیم به حساب و قبض گاز رو پرداخت کنیم. ولی هنوز کارت کار نمی کنه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)