صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: DS-160: مشخصات پاسپورت Passport Information

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض DS-160: مشخصات پاسپورت Passport Information

سلام!

این سومین تاپیک از مجموعه تاپیک های پر کردن DS-160 با جزئیات خفن کامل هست!

1. به این صورت که هر section جدا سازی شده....

2. تمام سوالات هر سکشن به دقت جواب داده شده....

3. در انتها تمام سوالات متداول آمده!

4. بحث و پرسش مربوط به هر سکشن تو تاپیک مربوط به خود همون سکشن مطرح میشه و گم و گور نمیشید!

5. سوالات مرتباً چک می شه و اگر ابهامی باشه تو توضیحات آورده شده Update میشه و نهایتاً به سوالات متداول اضافه میشه!

6. تمام سوالات برای انواع رایج ویزاهای B.. F... H... J.... جواب داده میشه!

آماده کردن این guide زمان زیادی میبره ... برای همین اگر عجله دارید از این استفاده نکنید!

برای شروع سعی میشه خیلی خلاصه باشه تا زمان زیادی نبره!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

پیش فرض پاسخ : DS-160: مشخصات پاسپورت Passport Information

قبل از این که به این قسمت برسید باید قسمت های قبلی رو تکمیل کرده باشید:

DS-160: مقدمات، انتخاب سفارت، barcode و Personal Information!

DS-160: آدرس و تلفن Address and Phone

کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

خب ادامه میدیم

تصویر 001:

همون طوری که میبینید اول از همه باید نوع پاسپورت رو انتخاب کنید. چهار نوع پاسپورت داریم!

Regular: که همون معمولی هست که همه باید انتخاب کنید!

Official: زیر مجموعه ای از پاسپورت هایی هست که به کارمندان دولتی که به کشورهای مختلف رفت و آمد دارن داده میشه.. مثل دیپلمات ها ولی یه رده پایین تر!

Diplomatic: برای دیپلمات ها!

Other: انواع دیگه هست که اگر انتخاب کنید باید توضیح بدید! مثل emergency passport , collective passport و غیره!

نکته مهم: اگر فرزندانتون توی پاسپورتتون هستند... و کلاً همراهانی در پاسپورت دارید... باید نوع پاسپورت رو Other انتخاب کنید و بنویسید Family Passport!

نکته مهم: اگر پاسپورت ندارید و جاش travel document دارید به هر دلیلی... یا مثلاً پناهنده هستید و برگه پناهندگی دارید هم باید Other رو انتخاب کنید و توضیحات بدید!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

میرسیم به شماره پاس! تو پاسپورت اگر دقت کنید دو تا شماره هست... یه شماره که بالای عکس هست و اولش حرف نداره! یکی هم که تو خود توضیحات نوشته: Passport No. که با یک حرف English شروع میشه! شما باید حتماً اونی رو بنویسید که با حرف English شروع میشه! مواظب باشید که I رو 1 نخونید که پیش اومده! شماره پاس رو بنویسید تو Passport/Travel Document Number.

Passport Book Number رو بزنید Does Not Apply!

محل صدور رو برای همه پاسپورت ها بزنید تهران! حتی اگر از دفتر حافظ منافع اقدام کردید....! البته میتونید داخل پاس رو ببینید و مطمئن شید که محل صدور نداشته باشه! ولی چیزی که مشخصه همه از خود گذرنامه در تهران صادر میشه!

برای Province گفته اگر در پاسپورت گفته شده اعلام کنید! چون تو پاسپورت نزده استان رو شما هم دنبال شر نگردید و چیزی ننویسید و بزنید Does not apply!

کشور رو هم بزنید ایران!

تصویر 002:

تاریخ صدور و انقضا رو از روی پاسپورت دقیق بزنید! دقت کنید که وسطی روی پاسپورت هم همون month هست... یه وقت فکر نکنید ترتیبش سال روز ماه هست!!!! چون معمولاً سال رو که سمت راست مینویسند وسطی میشه روز: M/d/yyyy

ولی تو پاسپورت وسطی ماه هست!

دقت کنید که باید موقعی که اپلای می کنید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه! اگر نداره هم به این تاپیک ها مراجعه کنید و در مرتبط ترینش سوال خود رو بپرسید:

مدت اعتبار پاسپورت برای ویزای آمریکا

مشکل پاسپورت

بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

تصویر 003:

آیا پاسپورت خودتون رو گم کردید؟!

اگر جواب بله هست... Yes بزنید و توضیح بدید!

Backup تصویر 001:

001.JPG

Backup تصویر 002:

002.JPG

Backup تصویر 003:

003.JPG
    ویرایش توسط Heisenberg7 : May 12th, 2014 در ساعت 10:27 PM

اگر پاسپورت منقضی شده هم گم شده باشه باید اینجا بگیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط manelzzz نمایش پست ها
    اگر پاسپورت منقضی شده هم گم شده باشه باید اینجا بگیم؟
    سلام

منقضی نه!!!

ولی گم شده باشه آره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    سلام

منقضی نه!!!

ولی گم شده باشه آره!

ببخشید من منظورم اینه که پاسپورت سوراخ شده اگر گم شده باشه هم باید بگیم اینجا؟ بیخودی باعث کلیرنس طولانی نمی شه؟

ببخشید من منظورم اینه که پاسپورت سوراخ شده اگر گم شده باشه هم باید بگیم اینجا؟ بیخودی باعث کلیرنس طولانی نمی شه؟
    میدونم منظورتون چیه! اگر میخواست میگفت شماره پاسپورت های قدیمیتون رو بنویسید! که میبینید نگفته و فقط گفته اگر گم شده بگید!

Global Moderator

Simon آواتار ها

سلام
    اون گم شدن پاسپورت که میپرسه در خصوص پاس معتبر هست که ماجراهای خاصی پشتشه و کلا گم شدنش خوب نیست. پاسی که سوراخ شده مگه اعتبار داره که گم شه شما رو برای ورود به کشور دیگه دچار مشکل کنه؟ قطعا در سوال میپرسید که پاس اکسپایر شده.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط paulme نمایش پست ها
    سلام،
    من تو قسمت نوع پاسپورت به جای انتخاب Regular اشتباها Official رو انتخاب کردم...!!!!!!
    حالا باید چیکار کنم، تو رو خدا راهنماییم کنید، چند روز دیگه وقتِ مصاحبمه...
    من تا اونجایی که یادمه موقع سابمیت کردن فرم، نوشته بود دیگه امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد... اما حالا من باید چیکار کنم، چطور باید نوع پاسپورتم رو تغییر بدم... لطفا راهنماییم کنید...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    خب ادامه میدیم

تصویر 001:

همون طوری که میبینید اول از همه باید نوع پاسپورت رو انتخاب کنید. چهار نوع پاسپورت داریم!

Regular: که همون معمولی هست که همه باید انتخاب کنید!

Official: زیر مجموعه ای از پاسپورت هایی هست که به کارمندان دولتی که به کشورهای مختلف رفت و آمد دارن داده میشه.. مثل دیپلمات ها ولی یه رده پایین تر!

Diplomatic: برای دیپلمات ها!

Other: انواع دیگه هست که اگر انتخاب کنید باید توضیح بدید! مثل emergency passport , collective passport و غیره!

نکته مهم: اگر فرزندانتون توی پاسپورتتون هستند... و کلاً همراهانی در پاسپورت دارید... باید نوع پاسپورت رو Other انتخاب کنید و بنویسید Family Passport!

نکته مهم: اگر پاسپورت ندارید و جاش travel document دارید به هر دلیلی... یا مثلاً پناهنده هستید و برگه پناهندگی دارید هم باید Other رو انتخاب کنید و توضیحات بدید!

میرسیم به شماره پاس! تو پاسپورت اگر دقت کنید دو تا شماره هست... یه شماره که بالای عکس هست و اولش حرف نداره! یکی هم که تو خود توضیحات نوشته: Passport No. که با یک حرف English شروع میشه! شما باید حتماً اونی رو بنویسید که با حرف English شروع میشه! مواظب باشید که I رو 1 نخونید که پیش اومده! شماره پاس رو بنویسید تو Passport/Travel Document Number.

Passport Book Number رو بزنید Does Not Apply!

محل صدور رو برای همه پاسپورت ها بزنید تهران! حتی اگر از دفتر حافظ منافع اقدام کردید....! البته میتونید داخل پاس رو ببینید و مطمئن شید که محل صدور نداشته باشه! ولی چیزی که مشخصه همه از خود گذرنامه در تهران صادر میشه!

برای Province گفته اگر در پاسپورت گفته شده اعلام کنید! چون تو پاسپورت نزده استان رو شما هم دنبال شر نگردید و چیزی ننویسید و بزنید Does not apply!

کشور رو هم بزنید ایران!

تصویر 002:

تاریخ صدور و انقضا رو از روی پاسپورت دقیق بزنید! دقت کنید که وسطی روی پاسپورت هم همون month هست... یه وقت فکر نکنید ترتیبش سال روز ماه هست!!!! چون معمولاً سال رو که سمت راست مینویسند وسطی میشه روز: M/d/yyyy

ولی تو پاسپورت وسطی ماه هست!

دقت کنید که باید موقعی که اپلای می کنید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه! اگر نداره هم به این تاپیک ها مراجعه کنید و در مرتبط ترینش سوال خود رو بپرسید:

مدت اعتبار پاسپورت برای ویزای آمریکا

مشکل پاسپورت

بدون پاسپورت چي كار بايد بكنيم؟

تصویر 003:

آیا پاسپورت خودتون رو گم کردید؟!

اگر جواب بله هست... Yes بزنید و توضیح بدید!

Backup تصویر 001:

001.JPG

Backup تصویر 002:

002.JPG

Backup تصویر 003:

003.JPG
    هایزنبرگ عزیز،

من تو قسمت نوع پاسپورت به جای انتخاب Regular اشتباها Official رو انتخاب کردم...!!!!!!
    نمیدونم حالا باید چیکار کنم، تو رو خدا راهنماییم کنید، چند روز دیگه وقتِ مصاحبمه... تا اونجایی ام که یادمه موقع سابمیت کردن فرم نوشته بود دیگه امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد... اما حالا من باید چیکار کنم، چطور باید نوع پاسپورتم رو تغییر بدم... لطفا راهنماییم کنید...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)