نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: اقدام در حین سربازی برای ادامه تحصیل پس از سربازی

Junior Member

پیش فرض اقدام در حین سربازی برای ادامه تحصیل پس از سربازی

سلام
    من حدوداً 2 سال هست که در مقطع کارشناسی ارشد (روزانه) از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدم. الان هم سرباز هستم و یک سال از سربازیم مونده (اواسط بهار 94 تموم میشه). اگه بخوام برای Fall 2015 برای امریکا یا اروپا apply کنم با توجه به این که deadline ها معمولاً تا اواخر پاییز امسال تموم میشن می تونم اقدام کنم؟ یعنی با توجه به این که احتمالاً مدرک و ریزنمرات رو الان به من نمیدن به صورت conditional می تونم apply کنم تا بعد از سربازی مدارک رو براشون بفرستم؟ چون باید IELTS یا TOEFL و GRE هم امتحان بدم. وقتم کمه ظاهرا.

به طور کلی الان که سربازم اگه بخوام بعد از سربازی برم بیرون برای ادامه تحصیل چه نکات مهمی رو باید در نظر بگیرم؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : اقدام در حین سربازی برای ادامه تحصیل پس از سربازی

شما باید مدارکی که دانشگاه ها میخوان رو قبل از ددلاین ها آماده شده داشته باشی دیگه .
    یعنی تا قبل ددلاین ( فرض کنیم 1 Jan ) امتحان زبان داده باشی و نمراتت اومده باشه . ریز نمرات تحصیلات قبلیت(دبیرستان ، لیسانس ، فوق لیسانس ) ترجمه شده و مهر و موم و آماده باشه . ریکامندیشن و اوکی کرده باشی ( با اساتید دانشگاهی یا اگه جایی کار کرده باشین ( بسته به درخواست دانشگاه داره ) ) CV و SOP هم آماده کرده باشی .
    دانشگاه های مورد نظر رو هم که پر واضحه باید در آورده باشی و به ( مثلاً 10تا) هر چند جا که میخوایی اپلای کنی برسونی .

حالا شما بشین برنامه ریزی کن برای اینا . برو آمار بگیر ببین میتونی تا قبل ددلاین اینارو همرو جور کنی یا نه . ( نمره زبان ، sop ، cv ، lor ، transcript ، . . . -> سایت دانشگاه های مورد نظر باید چک شه )
    اگه تونستی که مشکلی نیست .
    اگه دیدی نمیشه ، حتماً حتماً با Grad office دانشگاه مورد نظر مکاتبه کن ( via email) و شرایطتون و مختصر مفید براشون بگو و ازشون راه چاره بخواه . اگه گفتن مثلاً ریز نمره دیر بیاد اوکیه ، یا نمره زبان دیر بیاد اوکیه خب با استناد به حرف خودشون ، اپلای میکنی . خلاصه همینجوری بی اساس اپلای نکن که هم پول و هم انرژی و هم زمان و هدر بدی بی گدار به آب نزن . قبلش باهاشون در ارتباط باشین . معمولاً چند روزه جواب میدن و کامل راهنمایی میکنن .

البته این رو هم در نظر بگیر که هرچی مدارکت دیر تر کامل شه ، شانست برای گرفتن پذیرش کمتر میشه . چون اکثراً تا وقتی مدارک کامل نباشه اصلاً review نمیشه .
    من کسی و میشناسم که بعد ددلاین میخواست اپلای کنه . میل زد به دانشگاه گفت اینجوریه . اونام گفتن اپلای کن ایرادی نداره . اپلای کرد و ریجکت شد . ( حالا نمیدونم اگه قبل ددلاین هم اپلای میکرد ریجکت میشد یا نه ولی بعضی ها میگن که اینا میخوان اون application fee رو بگیرن و کلاً تشویق به اپلای میکنن )

کلاً بهترین حالت اینه که مدارکت کامل شه و بعد اقدام کنی . حالا اگه به این ترم نمیرسی برای ترم بعد اقدام کن . به نظرم این بهترین حالتشه . روزه شک دار نگیر .
    موفق باشی .

پیش فرض پاسخ : اقدام در حین سربازی برای ادامه تحصیل پس از سربازی

نقل قول نوشته اصلی توسط xpreme نمایش پست ها
    سلام
    من حدوداً 2 سال هست که در مقطع کارشناسی ارشد (روزانه) از دانشگاه علم و صنعت فارغ التحصیل شدم. الان هم سرباز هستم و یک سال از سربازیم مونده (اواسط بهار 94 تموم میشه). اگه بخوام برای Fall 2015 برای امریکا یا اروپا apply کنم با توجه به این که deadline ها معمولاً تا اواخر پاییز امسال تموم میشن می تونم اقدام کنم؟ یعنی با توجه به این که احتمالاً مدرک و ریزنمرات رو الان به من نمیدن به صورت conditional می تونم apply کنم تا بعد از سربازی مدارک رو براشون بفرستم؟ چون باید IELTS یا TOEFL و GRE هم امتحان بدم. وقتم کمه ظاهرا.

به طور کلی الان که سربازم اگه بخوام بعد از سربازی برم بیرون برای ادامه تحصیل چه نکات مهمی رو باید در نظر بگیرم؟

ممنون
    کسانی که اجازه خروج از کشور را ندارند.
    برای کسانی که اجازه خروج از کشور را ندارند همانطور که اشاره شد دانشگاهی که به شما پذیرش داده است برای شما مدارک
    پذیرشتان را می فرستد که این مدارک در کشورهای مختلف اسامی گوناگون دارند برای مثال مدرک فرستاده شده از دانشگاههای امریکا
    I-20 نام دارد. شما پس از دریافت این مدرک باید آن را به وزارت علوم ببرید. در وزارت علوم برای شما پرونده ای تشکیل می شود و تقریبا
    در یک مهلت یک هفته ای پرونده شما بررسی می شود و چنانچ ه 1- برای یک مدرک بالتر اقدام می کنید(اگر کارشناسی هستید برای
    کارشناسی ارشد و دکترا و چنانچه کارشناسی ارشد هستید فقط برای دکترا اجازه خروج از کشور را دارید) و 2- دانشگاه شما در لیست
    دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم قرار دارد پرونده شما در دست اقدام قرار می گیرد. پس از تایید موراد فوق از طرف وزارت علوم به شما
    نامه ای رسمی برای دانشگاههایی که در آنها مشغول به تحصیل هستید یا بوده اید داده می شود مبنی بر آنکه شما مجاز به خرید (آزاد کردن)
    مدارک تحصیلی خود هستید. ضمنا بر طبق قانون شما باید وثیقه مالی نزد وزارت علوم قرار دهید. این وثیقه در سال 1386 برابر با 15 میلیون
    تومان بود و به دو طریق قابل انجام است: 1- مبلغ 15 میلیون تومان به صورت نقد در حساب بانکی شما مسدود می شود. بانک به شما نامه ای در
    این خصوص می دهد که شما این نامه را به وزارت علوم می برید. 2- وثیقه ملکی: وزارت علوم نماینده حقوقی خود را که معمول نماینده
    حقوقی دانشگاهی است که ملک در استان یا شهری که ان دانشگاه در آن قرار دارد واقع شده است به شما معرفی می کند. نماینده حقوقی
    دانشگاه شما را به قوه قضاییه و قوه قضاییه شما را به کارشناس مسکن در شهری که ملک در آن واقع شده است معرفی می کند. کارشناس باید
    پس از بازدید از ملک در یک نامه رسمی به نماینده حقوقی وزارت علوم ارزش ارزش آن را بیان کند. سپس شما، صاحب ملک و نماینده
    حقوقی وزارت علوم باید در دفتر اسناد رسمی سندی را به امضا برسانید که بر طبق آن سند ملک مورد نظر تا زمان بازگشت شما بلوکه شود
    بدین معنا که امکان انجام هیچ نوع معامله ای بر روی آن وجود نداشته باشد. همچنین چون این سند در گرو وزارت علوم است، بنابر قانون
    چنانچه شما در مهلت تعیین شده به کشور بازنگردید وزارت علوم محق است ملک را به فروش برساند و مبلغ 15 میلیون تومان را به حساب
    دولت واریز کند. پس از انجام این مراحل شما نامه نماینده حقوقی دانشگاه به اضافه نامه تسویه حساب از دانشگاههای محل تحصیل خود را به
    وزارت علوم بازمی گردانید تا بدین وسیله آنها به شما نامه معرفی به سازمان نظام وظیفه عمومی را بدهند. با تحویل معرفی نامه وزارت علوم و
    سایر مدارکی که لزم است به سازمان نظام وظیفه عمومی و انجام کارهای اداری در آنجا، سازمان نظام وظیفه به شما نامه ای میدهدکه برطبق
    آن نامه به شما اجازه خروج از کشور داده می شود. نامه را به وزارت علوم بازمی گردانید تا بدین وسیله و در آخرین توقفگاه آنها شما را به
    اداره گذرنامه معرفی کنند. تا آنجا که به خاطر دارم برای این نوع خروج از کشور شما باید در اداره گذرنامه تهران برای صدور گذرنامه اقدام
    کنید که صدور آن تقریبا تا یک هفته به طول می کشد
    http://www.applyabroad.org/forum/mem...?175001-xpreme
    پاینده باشی دوست من

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)