صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: مشاوره جهت آماده سازی برای آزمون DELE (زبان اسپانیایی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس زبان

پیش فرض پاسخ : زبان دوم بعد از انگلیسی

شما با توجه به مهلت باقیمانده برای رفتن به اسپانیا برای تحصیل، می تونید تو کلاسهای اسپانیایی شرکت کنید. من پیشنهادم اینه که حتماً به یکی از موسسات معتبر آموزش اسپانیایی برید و دوره های فشرده رو بگذرونید. چون بدون رفتن به کلاس، خودتون اصلاً نمی تونید به خوبی یاد بگیرید،بخصوص شما که زبان تحصیلتون باید باشه. خیلی از واژه ها ریشه انگلیسی دارن، گرامر این زبان هم با وجود داشتن مذکر و مونث زیاد سخت نیست و در عمل از آلمانی و فرانسوی خیلی راحت تره. شما می تونید با جستجو کردن این عبارت در اینترنت contrastive analysis of English and Spanishبه مقالاتی مفید با فرمت PDF برای مقایسه این دو زبان دست پیدا کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس زبان

پیش فرض پاسخ : موضوع مهم: زبان اسپانیایی

با سلام ابتدا باید بگم که اگر به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، پس یادگیری زبان اسپانیایی برای شما آسانتر خواهد شد. تا اونجایی که من می دونم برای مدرک اسپانیایی باید در امتحان DELE و سطوح B1 به بالا شرکت داشته باشید. سطوح A1 و A2 فقط برای یادگیری مقدماتی بوده و فاقد ارزش برای تحصیل یا کار است. تا اونجایی که من می دونم برای درس خواندن و پیدا کردن کار در کشورهای اسپانیایی زبان در دنیا، شما به مدرک B1escolar و یا B2 نیاز دارید...من با اطلاعاتی که از طریق موسسات آموزشی معتبر گرفتم، مدتی حدود یک سال حضور در کلاسهای فشرده یادگیری را نیاز دارید تا به سطح B2 برسید...موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط MEDIAK نمایش پست ها
    شما با توجه به مهلت باقیمانده برای رفتن به اسپانیا برای تحصیل، می تونید تو کلاسهای اسپانیایی شرکت کنید. من پیشنهادم اینه که حتماً به یکی از موسسات معتبر آموزش اسپانیایی برید و دوره های فشرده رو بگذرونید. چون بدون رفتن به کلاس، خودتون اصلاً نمی تونید به خوبی یاد بگیرید،بخصوص شما که زبان تحصیلتون باید باشه. خیلی از واژه ها ریشه انگلیسی دارن، گرامر این زبان هم با وجود داشتن مذکر و مونث زیاد سخت نیست و در عمل از آلمانی و فرانسوی خیلی راحت تره. شما می تونید با جستجو کردن این عبارت در اینترنت contrastive analysis of English and Spanishبه مقالاتی مفید با فرمت PDF برای مقایسه این دو زبان دست پیدا کنید.
    خیلی ممنون، چه اطلاعات مفیدی تو این مقاله ها بود، حداقلش اینکه شباهت های بین این دو تا زبان، انگیزه ام رو برای یادگیری افزایش داده. یادگیری لغات هر زبان نیاز به تمرین و ممارست زیاد داره. مهم گرامره که هرچی شبیه تر باشه، یادگیری راحت تر و سریع تر انجام میشه. کلاس که حتماً میرم اتفاقاً دنبال یه موسسۀ معتبر هستم. فقط میتونم بپرسم شما برای یادگیری زبان اسپانیایی از چه کتاب هایی استفاده کردید؟ چون شرایطمون از نظر دانسته های قبلی زبان مشابه بوده میپرسم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس زبان

برای یادگیری کتاب Sueña که محصول دانشگاه معتبر Alcalá و گروه Anaya می باشد، می تونه بهترین گزینه باشه... کتابهای 2000 و uso هم در کنارش میتونند مفید باشند. اخبار HISPAN TV هم می تونه به توانایی شنیداری شما کمک کنه...بنظر من این متدها کاملتر هستند...اگر شما هم اطلاعاتی دارین خوشحال میشم اینجا در این مورد عنوان کنین.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط MEDIAK نمایش پست ها
    برای یادگیری کتاب Sueña که محصول دانشگاه معتبر Alcalá و گروه Anaya می باشد، می تونه بهترین گزینه باشه... کتابهای 2000 و uso هم در کنارش میتونند مفید باشند. اخبار HISPAN TV هم می تونه به توانایی شنیداری شما کمک کنه...بنظر من این متدها کاملتر هستند...اگر شما هم اطلاعاتی دارین خوشحال میشم اینجا در این مورد عنوان کنین.
    سلام

دوستان یه نکته بسیار مهم در مورد آموزش زبان اسپانیایی، در نظر گرفتن لهجه مقصد هست...
    اگرچه در حال حاضر suena متد روز و قابل قبول برای تمام کشورهای اسپانیولی زبان هست و از لحاظ گرامر تا حد زیادی مقبول همه هست ولی بحث listening رو با توجه به کشور مقصد باید پیش ببرید. بهترین گزینه هم پادکست های رادیوهای ملی اون کشور هاست.
    با توجه به اینکه لهجه کلمبیایی، معمولا به عنوان واضح ترین لهجه شناخته میشه، بد نیست در صورتی که ایده خاصی برای لهجه هدف ندارید، اونو انتخاب کنید و پیش ببرید.

براتون آرزوی موفقیت می کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس زبان

پیش فرض پاسخ : مشاوره جهت آماده سازی برای آزمون DELE (زبان اسپانیایی)

با تشکر از شما.... در تکمیل اطلاعات بالا باید این موضوع رو اضافه کنم که زبان اسپانیایی که مختص اسپانیایی ها بوده که به Castillian نیز شهرت داره، زبان اصلی کل اسپانیایی زبانان در دنیا هستش. ولی این زبان نیز به صورت خالص و اصل نبوده و میشه گفت که بسیاری از فرهنگها و تمدنها روی اون تاثیر داشتند. مثلاً زبان عربی کشورهای شمال آفریقا به علت نزدیکی دیرینه با اسپانیا تاثیر زیادی روی زبان Castillian داشته، بطوریکه کلیه کلماتی که با Al شروع می شوند،ریشه عربی دارند. در بخش آمریکای لاتین نیز گروه های هندی که در این کشورها زندگی میکردند، تاثیر خاصی در زبان این بخش داشته اند. تفاوت زبان اسپانیایی در اسپانیا با آمریکای لاتین درست مانند تفاوت زبان انگلیسی در انگلیس با دیگر کشورها مانند ایرلند،استرالیا،نیوزلند،ا سکاتلند،آمریکا و ... می باشد. لهجه ها، اصطلاحات و بعضی ترکیبها و لغات متفاوت بوده ولی ریشه و اساس یکی میباشد...

Junior Member Ali1988 آواتار ها

من با تحقیقاتی که کردم برای اسپانیا میخوام اقدام کنم و زبان رشته ای هم که احتمال اکسپت شدن هست انگلیسیه اما در مورد زندگی کردن به هر حال به Spanish احتیاج دارم
    انگلیسیم بد نیست
    شنیدم که اسپانیایی به انگلیسی خیلی نزدیکه
    آیا این اطلاعاتی که دارم درسته؟
    لطفا دوستانی که میدونن من رو مطلع کنن...
    Thanks In Advance

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali1988 نمایش پست ها
    من با تحقیقاتی که کردم برای اسپانیا میخوام اقدام کنم و زبان رشته ای هم که احتمال اکسپت شدن هست انگلیسیه اما در مورد زندگی کردن به هر حال به Spanish احتیاج دارم
    انگلیسیم بد نیست
    شنیدم که اسپانیایی به انگلیسی خیلی نزدیکه
    آیا این اطلاعاتی که دارم درسته؟
    لطفا دوستانی که میدونن من رو مطلع کنن...
    Thanks In Advance
    سلام

خیر... زبان های منشعب شده از لاتین یعنی اسپانیایی، فرانسه، ایتالیایی، پرتغالی و رومانیایی زبان هایی هستند که درصد مشابهت اونها به خصوص از نظر شباهت واژگان به هم بسیار زیاده... با یادگیری یکی از اونها عموما راه ساده ای برای فراگیری بقیه شون خواهید داشت.
    ولی انگلیسی اصولا از نظر زبان شناسی متعلق به خانواده ای دیگه هست و نمی تونید اون رو به اسپانیایی نزدیک بدونید... به هر صورت اسپانیایی زبانی بسیار شیرین و در مقایسه با زبان robustی مثل آلمانی از لحاظ
    گرامر بسیار ساده تر به حساب میاد، هرچند شاید بعضی قسمت های دستوری اون مثل ساختارهای حفظی صرف افعال کمی از انگلیسی مشکل تر باشند.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

اسپانیایی از انگلیسی سختر است و شباهت میان این دو زبان شاید 20 درصد هم نباشد.زمانی که صحبت از خیلی نزدیک بودن دو زبانی به هم می کنیم میتوانیم از شباهت زیادی که میانِ اسپانیایی و پرتغالی و فرانسه و ایتالیایی وجود دارد نام ببریم.پس،با این پیشفرض جلو نروید.این زبان بدون شک بعد از انگلیسی مفید ترین زبان دنیا هست.
    من با سه سال مطالعه ی مداوم در سطح c1 در این زبان قرار دارم.
    اقدامات اینجانب در این سه سال(هنوز ادامه دارد):
    هیچگاه از کتاب های آموزشگاهی استفاده نکردم.
    هفته ای یک کتاب(رمان)150 تا 200 صفحه ای
    خواندن دو مجله ی علمی و تاریخی ِماهیانه
    دیدن اخبار
    فیلم و سریال بسیار کم
    حفظ کردن یک دیکشنری 10000 کلمه ای

امیدوارم کمکی کرده باشم.

Junior Member Ali1988 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    اسپانیایی از انگلیسی سختر است و شباهت میان این دو زبان شاید 20 درصد هم نباشد.زمانی که صحبت از خیلی نزدیک بودن دو زبانی به هم می کنیم میتوانیم از شباهت زیادی که میانِ اسپانیایی و پرتغالی و فرانسه و ایتالیایی وجود دارد نام ببریم.پس،با این پیشفرض جلو نروید.این زبان بدون شک بعد از انگلیسی مفید ترین زبان دنیا هست.
    من با سه سال مطالعه ی مداوم در سطح c1 در این زبان قرار دارم.
    اقدامات اینجانب در این سه سال(هنوز ادامه دارد):
    هیچگاه از کتاب های آموزشگاهی استفاده نکردم.
    هفته ای یک کتاب(رمان)150 تا 200 صفحه ای
    خواندن دو مجله ی علمی و تاریخی ِماهیانه
    دیدن اخبار
    فیلم و سریال بسیار کم
    حفظ کردن یک دیکشنری 10000 کلمه ای

امیدوارم کمکی کرده باشم.
    سلام

به هر حال ریشه ی مشترک Indo-European دارند دوست عزیز
    خیلی وقتها منظور از اینکه میگیم این دو زبان به هم شبیه هستن اینه که به عنوان مثال اکثر کلمات چه تو ُSpanish چه تو French ریشه ی مشترک با هم دارند و خیلی وقتها فقط از نظر تلفظ تفاوت هایی دارند..
    و اینکه به هر حال یادگیریه مثلا Spanish برا کسی که پیشینه ی English داره به مراتب راحت تره..

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)