صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 , از مجموع 25

موضوع: مشاوره جهت آماده سازی برای آزمون DELE (زبان اسپانیایی)

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

پیش فرض پاسخ : مشاوره جهت آماده سازی برای آزمون DELE (زبان اسپانیایی)

بله دوستِ عزیزم،شما درست میفرمایید.اما من می خواستم بگم که شباهت زیاد نیست و همانطور که شما میفرمایید بدونِ شک دانستن زبان انگلیسی در یادگیریِ زبان اسپانیایی کمکِ بزرگی خواهد بود.اما فراموش نکنیم که هیچکدام از ما زبان مادریمان انگلیسی نیست و نمیتونیم بگیم که مانند یک Native در آن مسلط هستیم.
    مشکل بزرگی که برای یادگیری زبان اسپانیایی در ایران وجود داره کمبود منابع است.کافیه فقط منابع موجود برای زبان فرانسه رو با منابع موجود برای اسپانیایی مقایسه کنیم.(انگلیسی که جای خود داره).
    موفق باشید

Junior Member Ali1988 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Derecho نمایش پست ها
    بله دوستِ عزیزم،شما درست میفرمایید.اما من می خواستم بگم که شباهت زیاد نیست و همانطور که شما میفرمایید بدونِ شک دانستن زبان انگلیسی در یادگیریِ زبان اسپانیایی کمکِ بزرگی خواهد بود.اما فراموش نکنیم که هیچکدام از ما زبان مادریمان انگلیسی نیست و نمیتونیم بگیم که مانند یک Native در آن مسلط هستیم.
    مشکل بزرگی که برای یادگیری زبان اسپانیایی در ایران وجود داره کمبود منابع است.کافیه فقط منابع موجود برای زبان فرانسه رو با منابع موجود برای اسپانیایی مقایسه کنیم.(انگلیسی که جای خود داره).
    موفق باشید
    موفق باشید
    البته که درست میفرمایید
    اما حتی وقتی Native هم نباشید باز شباهت ها اینقدر زیاد هست که کاملا به چشم بیاد..
    مثلا یه مثال کوچیک کلمه
    انگلیسی Information
    فرانسوی Information
    اسپانیایی información
    آلمانی Informationen
    البته نه اینکه همه لغات اینطور باشه اما حداقل در مورد انگلیسی و اسپانیایی میتونم بگم این Overlap درصد بالایی داره طوری که کاملا به چشم میاد..
    در مورد منابع هم که از اینترنت فوق العاده مطالب به روز و گسترده ای میتونند پیدا کنند..

اسپانیایی از انگلیسی سختر است و شباهت میان این دو زبان شاید 20 درصد هم نباشد.زمانی که صحبت از خیلی نزدیک بودن دو زبانی به هم می کنیم میتوانیم از شباهت زیادی که میانِ اسپانیایی و پرتغالی و فرانسه و ایتالیایی وجود دارد نام ببریم.پس،با این پیشفرض جلو نروید.این زبان بدون شک بعد از انگلیسی مفید ترین زبان دنیا هست.
    من با سه سال مطالعه ی مداوم در سطح c1 در این زبان قرار دارم.
    اقدامات اینجانب در این سه سال(هنوز ادامه دارد):
    هیچگاه از کتاب های آموزشگاهی استفاده نکردم.
    هفته ای یک کتاب(رمان)150 تا 200 صفحه ای
    خواندن دو مجله ی علمی و تاریخی ِماهیانه
    دیدن اخبار
    فیلم و سریال بسیار کم
    حفظ کردن یک دیکشنری 10000 کلمه ای

امیدوارم کمکی کرده باشم.
    شما اسپيكينگ رو به چه روش كار ميكنيد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط trader2006 نمایش پست ها
    شما اسپيكينگ رو به چه روش كار ميكنيد؟
    روش؟
    سال اول مطالعه زبان اسپانیایی بی امان می نوشتم!از هر چی که فکرش رو بکنید؛بعضی وقت ها خودم رو جای یک بازیگر اسپانیایی میذاشتم که باید به سوال های خبرنگار جواب میداد یا بعضی وقت ها جای یک مدیر کارخانه یا ....
    یکسال رو به همین صورت با نوشتن سپری کردم،هیچ برگه ی سفیدی نباید وجود داشته باشه!زمانی که نوشتن رو تموم می کردم شروع می کردم به بلند از حفظ بیان کردن همون هایی که نوشتم(با حالت).
    حالا نوشتن رو از کجا یاد می رفتم؟
    از کتاب.کتاب خواندن تاثیر طلایی در مکالمه دارد.ساختارهای ذهنی رو شکل میده،شما نباید مکالمه رو حفظ کنید،بلکه باید قدرت ساختن هر جمله رو داشته باشید و این محقق نمیشه مگر اینکه مثل یک اسپانیایی فکر کنید.و این فکر کردن برای من با خواندن کتاب به وجود اومد.سال اول ماهی یک کتاب می خواندم.
    فیلم:
    شاید تو این سه سال 40 تا فیلم هم ندیده باشم اما هرکدوم رو چندبار دیدم.فیلم رو برای بالا بردن تواناییم در شنیدن و اینکه بتونم با سرعت یک اسپانیایی صحبت کنم.لهجه ی اسپانیایی و مکزیکی در مقابل لهجه ی آرژانتین برای من خیلی آسونتر بود،برای همین بیشتر فیلم های آرژانتینی میدیدم و میبینم.
    بعد از یکسال مطالعه ی شدید و زمانی که دیدم در سطح خوبی قرار دارم شروع به مکالمه با اسپانیایی زبانها کردم.(اینترنت).تاثیر فوق العاده بالایی برای بالابردن اعتماد به نفسم داشت.
    به طور خلاصه بخوام بگم منبع مطالعاتی من در سال اول ماهی یک کتاب و یک مجله ی تاریخ ماهیانه،اینترنت و رادیو بود.
    بعد شروع به خواندن مجله های علمی کردم.زمانی که خواندن یک مقاله رو تموم می کردم،یک کاغذ برمیداشتم و تمام اون مقاله رو دوباره من می نوشتم(خودم،نه رونویسی!)،بعد شروع می کردم به تحلیل او مقاله و نظر خودم رو ذرباره ی اون مقاله می نوشتم.فرض می کردم که دارم برای یک روزنامه مقاله می نویسم!
    رشته ی دانشگاهیِ من حقوق است،در این سه سال وبلاگ یک حقوق دان مطرح اسپانیایی رو دنبال می کنم.
    و نکته ی آخر که باید بگم:من قبل از شروع زبان اسپانیایی، یک ایتالیایی فوق العاده قوی داشتم به همراه یک فرانسوی خیلی خوب.یعنی یادگیری زبان اسپانیایی برای من خیلی پر زحمت نبود،به دلیل شباهت بالا میان این زبانها(مخصوصاً با ایتالیایی).از این رو نمیدونم که آیا روش من برای دیگری جواب خواهد داد یا نه.به عنوان مثال یادگیری گرامر زبان اسپانیایی برای من 15 روز طول کشید،یا فرانسه 20 روز!به دلیل دانستن ایتالیایی.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : موضوع مهم: زبان اسپانیایی

نقل قول نوشته اصلی توسط MEDIAK نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از ایجاد این فروم برای زبان اسپانیایی،،، دوستان عزیز من خودم هنوز تو امتحان DELE شرکت نکردم ولی دربارش از طریق این سایت اطلاعات زیادی بدست اوردم.
    http://diplomas.cervantes.es/en
    پارسال که با سفارت اسپانیا و مسئول امتحان دله به صورت تلفنی صحبت کردم، به من گفتن که در ایران در ماه های خرداد و مرداد برگزار میشه و از سطح B1 به بالا هستش... من خودم تا حدی به زبان اسپانیایی تسلط دارم، از کتاب Suena و USO هم یاد گرفتم و همچنین از طریق گوش کردن به موسیقی اسپانیایی ها... اگه دوستان کلاسهایی رو سراغ دارن که برای آشنایی با آزمون دله و تمرین روشهای تست زنی این امتحان باشه، متشکر میشم راهنمایی کنن؟

حق آزمون DELE در ایران فعلا در انحصار کانون زبان ایران است که با قیمت خیلی خوبی هم داره برگزار میکنه، یعنی فعلا دلاری حساب نمیشه. اما گویا از سال 2015 قراره موسسه Cervantes یا دلاریش کنه با ببره بالا هزینه رو (در ایران). بنابراین کسانی که میخوان امتحانی شرکت کنن الان فرصت خوبیه!
    این آزمون در ایران سالی دوبار برگزار میشه: خرداد و آذر.
    ثبت نام آزمون آذر ماه امسال از الان شروع شده و تا نیمه مهر ادامه داره.
    خود کانون کلاسای آمادگی آزمون هم داره.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)