صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: ارشد علوم کامپیوتر داشتن برای پذیرش دکترا بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟

Junior Member

پیش فرض ارشد علوم کامپیوتر داشتن برای پذیرش دکترا بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟

سلام
    راهنمایی میخواستم ازتون:
    دوستان امسال من میخوام کنکور ارشد بدم اما موندم که برا کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر شروع کنم به خوندن یا علوم کامپیوتر!!

و اینکه قصدم پذیرش گرفتن برای مقطع دکتری از امریکا هست.

اما چرا این سوال رو میپرسم:
    آخه چند روز پیش با یکی از آشنایان که چند وقتی اومده بود ایران صحبت میکردم میگفت ارشد علوم کامپیوتر ام بخونی خوبه چون بعد از اینکه در مقطع دکتری علوم کامپیوتر فارغ التحصیل بشی و بخوای بری سر کار "هم حقوقشون از ماها(که منظورشون بچه های مهندسی کامپیوتر بود) بیشتره"و "هم براشون تو امریکا کار بیشتر هست" !!
    (ایشان ارشد هوش مصنوعی از شریف و دکتری پردازش سیگنالهاشونو امریکا گرفتن و الان نزدیک 3سال هست دکتری رو تموم کردن و امریکا کار میکنن)

حالا این حرفشون منو انداخت تو شک که منی که میخواستم کنکور ارشد هوش شرکت کنم همون ارشد هوش شرکت کنم یا علوم کامپیوتر؟؟؟

لطفا راهنماییم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارشد علوم کامپیوتر داشتن برای پذیرش دکترا بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟

به نظر من بهتره ارشد مهندسی شرکت کنید تا احتمالا با اساتید سطح بالاتری کار کنید بعد در زمان اپلای در مورد این که دکتری رو چطور اپلای کنید تصمیم گیری کنید. تفاوتی هم بین رشته ای که گذروندید چه مهندسی و چه علوم کامپیوتر برای زمانی که می خواید دکتری اپلای کنید وجود نداره.
    ویرایش توسط meslahik : May 21st, 2014 در ساعت 11:26 PM دلیل: تکمیل متن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارشد علوم کامپیوتر داشتن برای پذیرش دکترا بهتره یا مهندسی کامپیوتر؟

ببخشید اگر ارشد مهندسی هوش بخونم بعد برای دکتری بخوام برم علوم کامپیوتر خیلی از علوم کامپیوتر دور نمیشم؟راحت میشه دکتری علوم کامپیوتر رفت و دراین رشته ادامه تحصیل داد؟
    مثل کسی نمیشم که مثلا ارشد فیزیک خونده بعد دکتری بخواد کامپیوتر بخونه

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaaa نمایش پست ها
    ببخشید اگر ارشد مهندسی هوش بخونم بعد برای دکتری بخوام برم علوم کامپیوتر خیلی از علوم کامپیوتر دور نمیشم؟راحت میشه دکتری علوم کامپیوتر رفت و دراین رشته ادامه تحصیل داد؟
    مثل کسی نمیشم که مثلا ارشد فیزیک خونده بعد دکتری بخواد کامپیوتر بخونه

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    سلام

خیر... هوش و علوم کامپیوتر کاملا به هم مرتبط و در واقع هوش عضوی از خانواده بسیار بزرگ CS به شمار می یاد.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

باسلام وخدمت اساتيد محترم وضمن عرض خسته نباشيدمن امسال سال(95)كنكوردارم وميخواستم سوالاتي راجع به اين كه چه رشته اي ازبين رشته علوم كامپيوتر ومهندسي نرم افزاريامهندسي سخت افزارراانتخاب كنم تابراي پذيرش درمقطع فوق ليسانس براي كشورهايي نظيرامريكا،كانادا،و.....راح تربه من پذيرش بدهند؟وايااگرمدرك ازدانشگاه ازاديك شهرستان بامعدل بالا باشد بهتراست براي پذيرش ياازدانشگاه دولتي بامعدل پاييين؟وبراي اينكه بورسيه درمقطع فوق ليسانس بگيرم بايد معدل بالا ازدانشگاه دولتي داشت يابامعدل بالاازدانشگاه ازادشهرستان هم ميتوان بورسيه گرفت؟وباعرض پوزش ومعذرت اگرجاي طرح سوالاتم راجاي مناسبي مطرح نكردم.

Member
    رشته و دانشگاه
    UNSW-Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط m5252 نمایش پست ها
    باسلام وخدمت اساتيد محترم وضمن عرض خسته نباشيدمن امسال سال(95)كنكوردارم وميخواستم سوالاتي راجع به اين كه چه رشته اي ازبين رشته علوم كامپيوتر ومهندسي نرم افزاريامهندسي سخت افزارراانتخاب كنم تابراي پذيرش درمقطع فوق ليسانس براي كشورهايي نظيرامريكا،كانادا،و.....راح تربه من پذيرش بدهند؟وايااگرمدرك ازدانشگاه ازاديك شهرستان بامعدل بالا باشد بهتراست براي پذيرش ياازدانشگاه دولتي بامعدل پاييين؟وبراي اينكه بورسيه درمقطع فوق ليسانس بگيرم بايد معدل بالا ازدانشگاه دولتي داشت يابامعدل بالاازدانشگاه ازادشهرستان هم ميتوان بورسيه گرفت؟وباعرض پوزش ومعذرت اگرجاي طرح سوالاتم راجاي مناسبي مطرح نكردم.
    سلام
    در بیشتر مواقع دانشگاه های تهران و شریف رو بزاریم کنار بقیه دانشگاه ها شناخته شده نیستند مگر اینکه استادی شاگردی از یک دانشگاه ی داشته باشه و اون دانشگاه رو بشناسه. در کل معدل مهمه. البته کسی که دنبال ارشد و دکتری تو یک دانشگاه خوبه نباید دنبال وقت تلف کردن تو دانشگاه های معمولا سطح پایین ایران باشه چهخ برسه دانشگاه های آزاد که به معنی کلمه در مقطع های بالاتر بی کیفیت تر که چه عرض کنم فاقد کیفیت لازم است. توجه کنید که جو یک دانشگاه شاید حتی مهمتر از کیفیت استاتیدشم باشه. دانشگاهی مثل داغنشگاه تهران،‌اینقدر دانشجوی با معلومات و کوشا داره که ناخداگاه هرکسی تو جوش قرار بگیره به احتمال زیاد به راه راست هدایت میشه! و همون قدر تو یک دانشگاه دیگه میشه هرکاری کرد به جز پیشرفت. به صورت کلی بگم واسه نرم افزار بهتره اصلا ایران تحصیل نکرد! حتی بهترین دانشگاه های ایران تو رشته ی ما واقعا در حد لازم توانا نیستند و کمبود استاد خوب به شدت احساس میشه. ریسک ایران خوندن زیاده! اگه میتونید همین ارشد رو برید یک دانشگاه خوب تو یک کشور خارجی. همین ترکیه هم برید احتمالا فاند دارید از دانشگاه های خوبی مثل بیلکنت یا کوچ. علوم کامپیوتر هم برعکس ایران خارج از کشور کلاس بیشتری داره! سخت افزار هم بنظرم بهتره نرید سراغش
    دانلود نتایج پذیرش درج شده در سایت
    Emory ,Indiana Bloomington,Drexel , Houston, UNSW
    Case Western Reserve,Texas at Dallas, Illiniois Institute of Technology, Florida State
    Northeastern, Colorado State ,Rochester, Georgetown, Alberta

Junior Member

باسلام وخدمت اساتيد محترم وضمن عرض خسته نباشيدمن امسال سال(95)كنكوردارم وميخواستم سوالاتي راجع به اين كه چه رشته اي ازبين رشته علوم كامپيوتر ومهندسي نرم افزاريامهندسي سخت افزارراانتخاب كنم تابراي پذيرش درمقطع فوق ليسانس براي كشورهايي نظيرامريكا،كانادا،و.....راح تربه من پذيرش بدهند؟وايااگرمدرك ازدانشگاه ازاديك شهرستان بامعدل بالا باشد بهتراست براي پذيرش ياازدانشگاه دولتي بامعدل پاييين؟وبراي اينكه بورسيه درمقطع فوق ليسانس بگيرم بايد معدل بالا ازدانشگاه دولتي داشت يابامعدل بالاازدانشگاه ازادشهرستان هم ميتوان بورسيه گرفت؟وباعرض پوزش ومعذرت اگرجاي طرح سوالاتم راجاي مناسبي مطرح نكردم.ازاساتيدمحترم ديگرميخواهم لطفا نظرات خودرامرقوم بفرمايند،باتشكر

Junior Member

اساتيد لطفا اگرامكان داردنظرات خودتان رامرقوم بفرماييد

Junior Member

باسلام وخدمت اساتيد محترم وضمن عرض خسته نباشيدمن امسال سال(95)كنكوردارم وميخواستم سوالاتي راجع به اين كه چه رشته اي ازبين رشته علوم كامپيوتر ومهندسي نرم افزاريامهندسي سخت افزارراانتخاب كنم تابراي پذيرش درمقطع فوق ليسانس براي كشورهايي نظيرامريكا،كانادا،و.....راح �تربه من پذيرش بدهند؟وايااگرمدرك ازدانشگاه ازاديك شهرستان بامعدل بالا باشد بهتراست براي پذيرش ياازدانشگاه دولتي بامعدل پاييين؟وبراي اينكه بورسيه درمقطع فوق ليسانس بگيرم بايد معدل بالا ازدانشگاه دولتي داشت يابامعدل بالاازدانشگاه ازادشهرستان هم ميتوان گرفت؟ومن بيشتربه طراحي بازي هاي كامپيوتري علاقه دارم بايد چه رشته اي بروم؟؟

Junior Member

باسلام وخدمت اساتيد محترم وضمن عرض خسته نباشيدمن امسال سال(95)كنكوردارم وميخواستم سوالاتي راجع به اين كه چه رشته اي ازبين رشته علوم كامپيوتر ومهندسي نرم افزاريامهندسي سخت افزارراانتخاب كنم تابراي پذيرش درمقطع فوق ليسانس براي كشورهايي نظيرامريكا،كانادا،و.....اسا تربه من پذيرش بدهند؟وايااگرمدرك ازدانشگاه ازاديك شهرستان بامعدل بالا باشد بهتراست براي پذيرش ياازدانشگاه دولتي بامعدل پاييين؟وبراي اينكه بورسيه درمقطع فوق ليسانس بگيرم بايد معدل بالا ازدانشگاه دولتي داشت يابامعدل بالاازدانشگاه ازادشهرستان هم ميتوان گرفت؟ومن بيشتربه طراحي بازي هاي كامپيوتري علاقه دارم بايد چه رشته اي بروم؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)