نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: وضعیت معافیت در صورت عدم صدور ویزا

Member kiyarash90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics, K.U.Leuven

پیش فرض وضعیت معافیت در صورت عدم صدور ویزا

سلام
    بچه ها خواهش میکنم کمک کنید خیلی خیلی ضروریه
    من 30 تیر 92 فارغ التحصیل شدم(درسم رو 4 ساله تموم کردم در کارشناسی) و پذیرش گرفتم برای ارشد از بلژیک و وثیقه گذاشتم و 2 شهریور واسم معافیت تحصیلی 4ساله زدن ولی ویزام نیومد... دوباره پذیرشم برای سال بعدش که 93 باشه تو فروردین اومدو من واسه ویزا اقدام کردم که چند روز پیش ویزامو دادن ولی رفتم وزارت علوم گفتن تو مشمولی و باید بری سربازی!!!!!! گفتن ویزات که نیومد تا 6 ماه باید مراجعه میکردی!! من اصن روحمم خبر نداشت از این قانون کجا یه همچین چیزی رو نوشته؟؟؟ بعد مراجعه میکردم که چی؟ بگم تو ایرانم یا پذیرش جدید رو میبردم؟ آخه پذیرش جدید که 7 ماه طول کشید تا دوباره صادر شد؟ من هنوز وثیقه هامم دست نظام وظیفه هست!! اینا چی میگن کسی اطلاعی داره من باید چی کار کنم... من مستر هستم و ترمم 22 سپتامبر شروع میشه یعنی اصن بلژیک زودتر از اون نمیذاره برم(این از فرجه بک سال میگذره ولی مگه نباید دوباره واسم معافیت صادر شه؟)... خواهشا بگین من باس چیکار کنم؟ الان هنوز از فرجه یه سالم نگذشته که من واسه معافیت رفتم که اینارو بهم گفته وزارت علوم
    Lest YOU forget who YOU really are!!!
    زین دوهزاران من و ما ای عجبا من چه منم ××گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم
    قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن ×××ظلمات است بترس از خطر گمراهی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Shiraz University

پیش فرض پاسخ : وضعیت معافیت در صورت عدم صدور ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyarash90 نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها خواهش میکنم کمک کنید خیلی خیلی ضروریه
    من 30 تیر 92 فارغ التحصیل شدم(درسم رو 4 ساله تموم کردم در کارشناسی) و پذیرش گرفتم برای ارشد از بلژیک و وثیقه گذاشتم و 2 شهریور واسم معافیت تحصیلی 4ساله زدن ولی ویزام نیومد... دوباره پذیرشم برای سال بعدش که 93 باشه تو فروردین اومدو من واسه ویزا اقدام کردم که چند روز پیش ویزامو دادن ولی رفتم وزارت علوم گفتن تو مشمولی و باید بری سربازی!!!!!! گفتن ویزات که نیومد تا 6 ماه باید مراجعه میکردی!! من اصن روحمم خبر نداشت از این قانون کجا یه همچین چیزی رو نوشته؟؟؟ بعد مراجعه میکردم که چی؟ بگم تو ایرانم یا پذیرش جدید رو میبردم؟ آخه پذیرش جدید که 7 ماه طول کشید تا دوباره صادر شد؟ من هنوز وثیقه هامم دست نظام وظیفه هست!! اینا چی میگن کسی اطلاعی داره من باید چی کار کنم... من مستر هستم و ترمم 22 سپتامبر شروع میشه یعنی اصن بلژیک زودتر از اون نمیذاره برم(این از فرجه بک سال میگذره ولی مگه نباید دوباره واسم معافیت صادر شه؟)... خواهشا بگین من باس چیکار کنم؟ الان هنوز از فرجه یه سالم نگذشته که من واسه معافیت رفتم که اینارو بهم گفته وزارت علوم
    الان شما احتمالا از نظر نظام وظیفه دانشجوی مستری(البتهنمیدونم. شاید هم چون از کشور خارج نشدی دانشجوی مستر محسوب نشدی)
    راهی وجود نداره که قانون رو دور بزنی؟ مثلا بری انصراف از تحصیل بدی و بعدش دوباره تقاضای خروج از کشور کنی. اینو پرسیدی ازشون؟

Member kiyarash90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Astrophysics, K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط PouriaZ نمایش پست ها
    الان شما احتمالا از نظر نظام وظیفه دانشجوی مستری(البتهنمیدونم. شاید هم چون از کشور خارج نشدی دانشجوی مستر محسوب نشدی)
    راهی وجود نداره که قانون رو دور بزنی؟ مثلا بری انصراف از تحصیل بدی و بعدش دوباره تقاضای خروج از کشور کنی. اینو پرسیدی ازشون؟
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...4%DB%8C/page38
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...%DB%8C/page275
    این لینکارو بخونید هم راهکارهای دوستان هم اینکه چگونه مشکل حل شد وجود دارد... در ضمن در یکی از این لینکها مصوب هیئت وزیران راجع به معافیت تحصیلی الحاق به آیین نامه اصلاح شده سال 90 را پیدا میکنید که آذر ماه 92 ابلاغ شده که به هرکی که میشناسین بدید تا با قوانین بروز شده آشنا بشن و مشکلی پیش نیاد...منو تبصره ماده 19 هیئت وزیران نجات داد
    Lest YOU forget who YOU really are!!!
    زین دوهزاران من و ما ای عجبا من چه منم ××گوش بنه عربده را دست منه بر دهنم
    قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن ×××ظلمات است بترس از خطر گمراهی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام دوستان
    ممنون میشم اگه کسی بتونه به من کمک کنه!

من تیر 1393 فارغ شدم و پذیرش از کانادا برای همین پاییز داشتم ولی متاسفانه ویزام نیومد و هنوزم منتظر ویزام.
    کارای خروج از کشورم انجام دادم.
    از طرفی برای ارشد میتونم داخل کشور با کنکور ثبت نام کنم.
    الان 2 تا سوال دارم:

1. اگر در دانشگاه ایران ثبت نام کنم ، اگر احیانا ویزا اومد دیگه نمیتونم انصراف بدم و برم کانادا؟ چون الان وظعبتم تو نظام وظیفه تحصیل در کاناداس، هیچ راهی نداره؟

2. اگر در دانشگاه ایران ثبت نام نکنم و منتظر ویزا باشم، اگر ویزا نیومد و خواستم امسال دوباره اپلای کنم ولی برای یه کشور دیگه مثل آمریکا، قضیه سربازی پی میشه؟ فرجه 1 ساله من تا تیر 94 میشه؟ و اینکه ممکنه نتونم از کشور خارج شم حتی با پذیرش؟ و مجبور شم برم سربازی؟

خیلی ممنون! یه مومن پیدا شه جواب منو بده من ممنونشم

Junior Member

سلام دوستان.
    بنده تو یه پوزیشن قبول شدم که باید توی دوتا کشور حضور داشته باشم. دانشگاه توی آلمان هستش ولی باید ویزای کار از یه موسسه تحقیقاتی تو نروژ رو بگیرم.
    خواستم بدونم آیا ممکنه با نامه پذیرش دانشگاه از آلمان برم پاسپورت رو بگیرم و مجوز خروج رو دریافت کنم ولی برای ویزای کار نروژ اقدام کنم؟
    آیا در زمان خروج یا جای دیگه‌ای
    کسی ویزای دریافتی رو چک میکنه که ببینند کجا داریم میریم واقعا ؟ آیا کسی راه حلی برای مشکل بنده به ذهنش میرسه ؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)