صفحه 11 از 32 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 318

موضوع: آرشيو شده : ويزاي فرانسه سال 2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه 2014 (از زمان اقدام تا اعلام نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط heshmat نمایش پست ها
    ?agha parsal bokosh bokosh bud vase dadane visa aksare visa mohandesia makhsusan mikanik reject mishod ke manam reject shodam, kesi midune ozae emsal chejurie? miarze dobare eghdam bokonim ya na

دوست عزیز
    مسئله ادامه تحصیل در خارج از کشور مسئله ای به این سادگی نیست که بشه اینطور در موردش تصمیم گرفت. داشتن اهدافی که احساس میکنید تنها در اونجا قابل تحقق هستن برای تصمیم گیریتون لازمه و تنها در این صورته که میشه با اعتماد به نفس اقدام کرد و سر آخر هم اگر کارها مناسب پیش نرفت شکایت و لومه نکرد.
    متاسفانه بیشتر دوستانی که اپلای کردن، خصوصا دوستانی که برای مستر بیرون میخوان برن، از اونجاییکه اهداف خاصی ندارن و تصوری از آینده خودشون نمی تونن داشته باشن، اگر کاراشون با شکست روبه رو بشه، دهن به شکایت می گشایند و این تنها اون افراد باانگیزه و لایق هستن که احساسات منفی و استرس بیخود ورشون میداره.
    هرچند خیلی برای تصمیم گیری دیره، ولی کاری که احساس میکنید موفق میشید رو ادامه بدید.

برای همه صمیمانه آرزوی موفقیت دارم. کاش این پروسه جوری برامون پیش بره که لبخند چیزی باشه که سر لبامون بشینه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sorena1 نمایش پست ها
    خوش به حالتون همه منتظر خبر هستین! من تازه آخر هفته دیگه وقت مصاحبه توی بخش فرهنگی دارم. (همون خیابون ابیورد باید برم دیگه؟؟!). ازم پرسید کی باید فرانسه باشی گفتم ۱۰ سپتامبر بعدش این وقتو بهم داد!
    به نظرتون میرسم؟ یعنی منم باید استرس داشته باشم؟
    سلام

اصلا نگران نباشید، بخش فرهنگی با توجه به زمان شروع کلاسهاتون وقت مناسبی (با احتساب زمان لازم برای دریافت ویزا) می دن که به کلاسها برسید. فقط مدارکتون حتما کامل باشه که مجددا لازم نباشه چند روزی درگیر رفع نقص پرونده بشید.

آدرس بخش فرهنگی هم همون خیابون ابیورد هست. تشریف می برید اونجا منتظر میشینید تا با توجه به وقت مصاحبتون صداتون کنن. بعدش هم که ارائه مدارک و مصاحبه.

کلا تو فضای خیلی خوب و روتینی کار انجام می شه، اصلا استرس نداشته باشین!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar12146 نمایش پست ها
    سلام
    من 5 شنبه آينده وقت دارم(بخش فرهنگي) ميشه بگيد چه سوالاتي ازتون ژرسيدن و اينكه مصاحبه اول تا دومتون چه قدر طول كشيد؟ بيش از يه هفته؟توي سفارت هم يه مصاحبه كامل داريم يا نه فقط انگشت نگاريه؟؟ ببخشيد سوالاتم زياد بود
    بهار جان، وقتی به این پروسه فکر میکنم به حدی احساسات در وجودم غلیان میکنه که مشکل بتونم تمام مسائل رو بیان کنم. امیدوارم بتونم همه چیزا رو بهت بگم.
    اول از همه این پروسه بیخودی گنده شده! یعنی میگن "غول بی شاخ و دم" ، واقعا همینه و مقصر این وضعیت نه تنها دوستان ایرانیمونن(که در پست قبلی یه جورایی به اون تیپ اداما اشاره کردم)، بلکه خود کنسولگری فرانسه هم بی تقصیر نیست.
    اولا: پدیده زبان، از جمله مهارنشدنی ترین علومیه که انسان با اون سروکار داره. اینکه یه جنبه از ذهن انسان رو که به شدت تحت تاثیر عوامل روحی و محیطیه رو بخواییم تو یه مصاحبه چند دقیقه ای محک بزنیم واقعا غیرمنطقیه! وانگهی، تمام کسانی که این پروسه رو ادامه میدن قبلا در آزمون های زبان شرکت کردن و مدرکشون رو هم پیوست دوسیه میکنن. پس اصولا مصاحبه معنی ای نداره و هر سفارتی هم این کار رو کرد مطمئن باشید چیزی از دیپلوماسی نمیدونه. اینارو گفتم چون میخوام بگم، احساس میکنم، تنها هدفشون از اون سوالای کاملا مبرهن و مبتذل(=پیش پا افتاده)، به نوعی محک شخصیت و نحوه تعامل شخص با شرایطه.
    ثانیا: شاید در این مورد بی رابطه به بحث باشه، ولی این اجاره نامه واقعا دیگه نوبره! کروس که هنوز زده "در انتظار"، و تنها راه هم اجاره یه جاییه. من به خانم زندیه گفتم که حتی اجاره کردن یه خونه تو شهر خود آدمم از طریق اینترنت واقعا غیرمنطقیه. میگفت :"میدونم ولی اینو باید به سفارت بگید و من مسئول نیستم". بهرحال من پیشنهاد کردم که ویزارو با یه رزرواسیون هتل بدن بهتره و بعدا برای دادن کارت اقامت، ارائه اجاره نامه یک ساله رو اجباری کنن. ولی کو گوش شنوا!

خیلی حرفها و تجربه های شخصی دیگه ای دارم که از اونجاییکه هنوز نمیدونم ویزام چی بشه، نمیتونم بسنجمشون یا توصیه شون کنم. سوالایی که میپرسن در بخش فرهنگی مربوط به رشته و دانشگاه و بیشتر جنبه علمی رشته س و چیزی که در کنسولگری میپرسن مربوط به دونه دونه مدارکیه که تحویلشون میدید. مثلا میپرسه این اجاره نامه رو از چه طریقی گیر آوردی؟ موجر از دوستانه؟ چه کسی متعهد مالیته؟ شغلش چیه؟ چه کارای دیگه ای میکنه؟ رشته ات چیه؟ تو این رشته چه کاری میکنی؟ تغییر رشته ندادی؟ کی فارغ التحصیل شدی؟برمی گردی؟چرا این دانشگاه رو زدی؟ (اینکه فعلارو یه کم بی ادبانه به کار بردم آگاهانه س.. برخوردشون اگه تحقیرآمیز نباشه چندان هم محترمانه نیست!) .. حالا جالب اینه که مصاحبه های من در هر دو مورد خیلی متفاوت بود. خانم زندیه شروع کرد از سوالای خیلی تخصصی رشته ام ازم پرسید و اینکه من تو مقاله هام از چه متدولوژی هایی استفاده کردم. بعدا اینقد سوالاش به جاهای باریک و تخصصی رسید که متعجبانه ازش پرسیدم "من از این همه معلومات شما متحیرم.. مطمئنید رشته من رو نخوندید؟" از بخت خوب یا بد من، پایان نامه ش دقیقا رو رشته من بوده بود! تو بخش سیاسیم که رفتم، کتابا و مقاله ها و همه پذیرش هایی که از دانشگاهای فرانسه داشتم رو برده بودم و کلی مدرک و کاغذ با خودم برده بودم و منتظر بودم اسمم رو بخونه و یه آقایی، یه خانومی، محترمانه بیان ببرنم تو یه اتاق، قشنگ روبه روی هم ، رو یه میز اون وسط دوسیه رو وا کنن و یه نیم ساعت، 40 دیقه ازم سوالای خوب و منطقی بکنن. دیروز صبح بود.. .وقتی کاشی به عمل اومد، ای دل غافل! 7-8 نفر بودیم کلا.. 4 نفر قبل از من رفتن... نگو، آقا یه گیشه ایه در حد باجه خرید بلیط مترو هم نبود! به زور صدا به صدا میرسه. دو تا گیشه ن کلا که هر دوتاشون دو تا آقای نه چندان خوش رون که فک کنم اون روز، یه یه هفته ای میشد که شونه به موهاشون نخورده بود(حالا برا ما از رجال سفارت فخیمه دولت فرانسه کبیر شدن!).. البته من اینجا انقد زرنگم.. واقعا از خودم شرمنده ام که زندگیم تا این حد سر پرتگاهه و رفتن برام تا حدی نیازه که مجبور بودم تنها گردنم رو کج کنم و هرچی میپرسیدن تا سر حد مرگ براشون حرف بزنم و سعی کنم با جون و دل متقاعد بشن... بهرحال.. ازم در مورد رشته ام پرسید و اجاره نامه و اینکه کجا مدرک زبونم رو گرفتم و آیا قبلا فرانسه اقامت داشتم و پدرم چیکارن و کی میخوام برم و کی کلاسا شروع میشن و اینا...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

در ادامه حرفام و تایید حرف دوستمون احسان عزیز، باید بگم که کاملا موافقم. من هرچند خودمم منتطر جوابم و دروغه اگه بگم استرس ندارم(چون در حد مرگ استرس دارم)، ولی از همه دوستای عزیز خواهش میکنم به خودتون ایمان داشته باشید. اینو بدونید که همه میدونن این پروسه اصلا اسون نیست و تا چه حد میتونه رقت انگیز هم باشه! این واقعیته که ممکنه هیچ منطقی برای دادن یا ندادن ویزا نداشته باشن و به خودیه خود، ما در یه صورت مسئله پر نگرانی و پر احتمال به سرمیبریم. پس بیایید مثل من 11 ماه، خودتون رو نکـُشید و زندگیتون رو حداقل تو این مرحله تلختر از قبل نکنید.
    کاش کسی برای اون موقعهای من میبود و بهم از تجربه های عینیش میگفت(هرچند دوستای عزیزی دارم و مدیونشونم). فقط خوشبین باشید و بدونید که مستحق به انجام رسیدن این کار هستید.
    برای همتون آرزوی شادی دارم... کاش چند هفته بعد اینارو وقتی بخونم که همتون خبر قبولیتون رو بهم بدید
    ویرایش توسط rebwar_xkk : August 1st, 2014 در ساعت 10:30 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar_xkk نمایش پست ها

واقعا از خودم شرمنده ام که زندگیم تا این حد سر پرتگاهه و رفتن برام تا حدی نیازه که مجبور بودم تنها گردنم رو کج کنم و هرچی میپرسیدن تا سر حد مرگ براشون حرف بزنم و سعی کنم با جون و دل متقاعد بشن... .
    واقعا درکتون میکنم!!

Junior Member

rebwar عزیز
    این شرایط واقعا طوریه که نمیشه استرس نداشت و نمیشه زندگی آدم مثل قبلش بگذره.... هرچقدر هم دیگران باهات حرف بزنن
    ولی وقتی اینجا رو میخونم حداقل میفهمم دیگرانی هم در شرایط من هستند و بیشتر به ادامه ی کارم دلگرم میشم.
    به امید ویزا گرفتن همه دوستان!

Junior Member

در ادامه حرفام و تایید حرف دوستمون احسان عزیز، باید بگم که کاملا موافقم. من هرچند خودمم منتطر جوابم و دروغه اگه بگم استرس ندارم(چون در حد مرگ استرس دارم)، ولی از همه دوستای عزیز خواهش میکنم به خودتون ایمان داشته باشید. اینو بدونید که همه میدونن این پروسه اصلا اسون نیست و تا چه حد میتونه رقت انگیز هم باشه! این واقعیته که ممکنه هیچ منطقی برای دادن یا ندادن ویزا نداشته باشن و به خودیه خود، ما در یه صورت مسئله پر نگرانی و پر احتمال به سرمیبریم. پس بیایید مثل من 11 ماه، خودتون رو نکـُشید و زندگیتون رو حداقل تو این مرحله تلختر از قبل نکنید.
    کاش کسی برای اون موقعهای من میبود و بهم از تجربه های عینیش میگفت(هرچند دوستای عزیزی دارم و مدیونشونم). فقط خوشبین باشید و بدونید که مستحق به انجام رسیدن این کار هستید.
    برای همتون آرزوی شادی دارم... کاش چند هفته بعد اینارو وقتی بخونم که همتون خبر قبولیتون رو بهم بدید
    کاملا با حرفات موافقم.
    وقتی بچه ها میان میپرسن چرا گفت فایل ورد رزومت رو بفرست این خوبه یا بد؟ من نمیدونم بخندم یا گریه کنم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramkn نمایش پست ها
    کاملا با حرفات موافقم.
    وقتی بچه ها میان میپرسن چرا گفت فایل ورد رزومت رو بفرست این خوبه یا بد؟ من نمیدونم بخندم یا گریه کنم!
    لازم به ذکر است این پاسخ تنها مخاطب این دوست عزیز نیست و قصد کمک وشناخت بیشتر به مسائل و پروسه های اداری بسیار عادی است که دوستان به دلیل کم توجهی و عدم شناخت از اون کمی از کاه دارن کوه می سازن.

درست است روند صدور ویزا پروسه ای وقت گیر زمان بر به دلیل مدارک و ارشیو بندی انها و کمی در نگاه اول پیچیده به نظر میاید . اما بهتر است ما فقط موردی به مسائل نگاه نکنیم و کمی کلان تر و برد نگاه را کمی وسیعتر کنیم صدور ویزا برای هرملتی و نزادی و در هرکشوری بنابر سابقه سیاسی و پیامدها فرهنگی پیامدهای قانونی که برای هر کشور دارد. این درست است ما کمی به دلیل موقیعت کشور و مسائل حاشیه با رویکرد سختگیری مواجه میشویم ولی مدارک ویزا ساپورت مالی و.... در تمام کشورها یک سان است.
    وقتی گفته می شود فایل به صورت ایمیل فرستاده شود ربطی به صدور ویزا ندارد و ربطی هم به ریجکتی ویزا ندارد!! برنامه ارشیو بندی فایل ها و تمامی مدارک ورودی و درخواست ها به صورت الکترونیک است که تبدیل سیستم کاغذی سال های گذشته به پرونده های الکترونیک است.
    اقای ملک ارا و تمامی پرسنل و افیسرهایی که مصاحب هستند قرار نیست ویزای شما را صادر کنند این را فراموش نکنید!!!! بلکه کارمندهایی هستند که طبق لیستی که شما نمیبینید مدارک را جک لیست کنند و سوالات فقط فقط برای اسانی کار شماست. مدارک همانطور که اشاره شده گرفته می وشد در روز مصاحبه فرهنگی فقط صحت و سبق برنامه شما جک می شود از نظر دانشگاهی.
    در روز مصاحبه کنسولی از نظر روند اداری و انگشت نگاری ها و مدارک و در کل اداری است.
    تمامی اینها در کنار هم گزارشی هست که در دفتر کنسولی می رود و طبق یک 4چوب خیلی منظم و تعریف شده اگر تمام مدارک شما سوالات انها روا جواب بدهد شما ویزا میگیرید واگر نه حتی کی مورد نا مشخص ریجکت.
    اینکه برخی دوستان زمان بر میوشد حتما وحتما دلیلی دارد: مثلا رشته مکانیک با گرایش سیالات به دلیل ادغام به صنایع هسته ای و راکتور. برخی از گرایش های صنایع با روبکردهای نظامی. مباحث فناوری و امنیت شبکه و هرجیزی که میتونه اون 4 جوب تحریم رو در بر بگیره ریجکت نمیشوند بلکه میره در داخل فرانسه و بر اساس مشورت و تحقیق های مربوطه در ارتباط با پروزه و نتایج ان تصمیم گرفته میشه پس بهتر است بی جهت اینجا دامن به مسائلی که اطالاعات کافی نیست زده نشده و نگرانی برای یک روند اداری ساده ایجاد نکرد.
    بدونید شما تنها کسانی نیتسدی که سفارت ریجکت میشودی شهروند یک کشور توسعه یافته هم اگر اون 4 چوب سوالات رو مدارکش پاسخ گو نباشه بدون تعلل ریجکت میشه.
    امیدوارم همگی موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

اون دسته از دوستان عزیزی که جواب گرفتن(و امیدوارم جوابشون وفق مراد بوده باشه ایشالا):
    تو چه ساعتی از روز منتظر تماس سفارت باشیم؟ کی زنگ میزنه؟ چی میگه؟ میشه فهمید جوابشون مثبت بوده یا منفی؟
    ممنون از جوابتون

اون دسته از دوستان عزیزی که جواب گرفتن(و امیدوارم جوابشون وفق مراد بوده باشه ایشالا):
    تو چه ساعتی از روز منتظر تماس سفارت باشیم؟ کی زنگ میزنه؟ چی میگه؟ میشه فهمید جوابشون مثبت بوده یا منفی؟
    ممنون از جوابتون
    واسه من 8.30 صبح زنگ زد ! گفت با ویزاتون موافقت شده و رزرو بلیط و اون فیش 99 یورو رو بیارین و ویزاتون رو بگیرین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)