صفحه 16 از 32 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 318

موضوع: آرشيو شده : ويزاي فرانسه سال 2014

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه 2014 (از زمان اقدام تا اعلام نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar_xkk نمایش پست ها
    آخه چرا؟
    چه مدت از گرفتن آخرین مدرک تحصیلیتون میگذره؟
    سطح زبونتون چیه؟ رشته تون چیه؟
    خدایا... لطف میکنید که کم توضیح بدید.
    دوستان واقغا شرمنده من توی شرایز بدی هستم تمام اطلاعاتمو توی قسمت ریجکت نوشتم یکمی به من وقت بدید خودمو جمع کنم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negneg69 نمایش پست ها
    دوستان واقغا شرمنده من توی شرایز بدی هستم تمام اطلاعاتمو توی قسمت ریجکت نوشتم یکمی به من وقت بدید خودمو جمع کنم
    سلام دوست عزیز، هرچند شرایط شما برایم به خوبی قابل درک است و می دارنم وازه های منفی ابراز تاسف کردن برایت بی معنی است. اما همانطور که در پست های قبلی هم اشاره کردم دلیل ریجکتی این دوست عزیزم به معنی عدم توانایی های ایشان نیست. من قبلا هم اشاره کرده بودم رشته های تحصیلی نظیر مکانیک سیالات از جمله رشته های حساس هستند به خصوص که این دوستمون بک گراند فیزیک را هم دارند. خود این دوستمون میدانند این رشته در ایران برای دکتری میتوانند در گرایش های مهندسی هسته ای چرخه سوخت راکتور تحصیل کنند متاسفانه کسانیکه گرایش های تحصیلی ایرانیان را برای بلک لیست به اتحادیه اروپا و ... پیشنهاد داده اند به تمامی این جنبه ها اگاه هستند و مقصر شما و ... نیستند. شما میتوانید بعد از اینکه کمی حالتان بهتر شد یک نامه اعتراض بنویسید هرچند می دانم مهمولا ریجکتی ها دیر اعلام می شوند که فرصت برای پیگیری و ثبت نام ترم را از دست بدهند. اما تلاش خود را کنید و بدانند هدفمند بوده اید. نامه ای می نویسید خطاب به کنسول در تهران و از علایق خو د و پروژه خود صحبت کنید امیدورام در پروزه خود مواردی باشد که تعریف شده از فرانسه باشد و بتوانید بی خطر بودن ان را توجیه کنید. در هر حال بهتر از نشستن و تنها ابراز تاسف دیگران را شنیدن است.

امیدورام نه و آره شنیدن های این مسیر خمیره وجودتان را به زیباترین شکل بسازد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_oghalai نمایش پست ها
    من 5 تیر مدارک رو دادم واسم نوشته:
    Your visa application is still being processed.
    این سایت مثل اینکه خیلی هم به روز نیست امروز صبح با اینکه هنوز تو سایت همینو نوشته از سفارت باهام تماس گرفتن که ویزات اومده و رزرو بلیط رو بیار

کاوه جان تبریک میگم بهت به خاطر ویزات
    میشه 35 تومن چند مدت تو حسابت بوده؟
    و مدرک زبانت چیه و نمرش چنده؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

با دیدن پست تاسف انگیز دوستمون، واقعا شرمنده هستم که این پست رو بذارم... کاش هیچ کس سردر گریبان نشه با جوابش.
    اولا که سایت اصلا به روز نیست. امروز ساعت 9:17 دقیقه با من تماس گرفتن و گفتن با ویزام موافقت شده. متاسفانه انقدر به بی ثباتی اینجا عادت داریم که نمیتونم هنوز واقعا باور کنم و تا فردا که برم تهران و با دستای خودم لمسش نکنم کاملا باورم نمیشه.
    خیلی حرفا براتون خواهم داشت دوستای عزیزم... امیدوار باشید (من 31 ژوییه پرونده م رو تحویل کنسولگری دادم.. 12 روز قبل یعنی)

نقل قول نوشته اصلی توسط bagherkarim نمایش پست ها
    کاوه جان تبریک میگم بهت به خاطر ویزات
    میشه 35 تومن چند مدت تو حسابت بوده؟
    و مدرک زبانت چیه و نمرش چنده؟
    ممنون
    ببینید 35 تومن (7000 یورو) فقط یه مدرکه و اینکه چن وقت تو حساب باشه مهم نیست چون خودشون میدونن که شما امروز که حساب باز کنی فردا بهت گواهی میدن و پس فردا هم می تونی ببندیش و اونا نمی تونن چک کنن که تو حساب هست یا نه. چیزی که علاوه بر گواهی 7000 یورو مهمه اینه که مدارکی مثل پرینت سه ماهه، میانگین یک ساله، سهام، فیش حقوقی، اجاره نامه و... دال بر درآمد مستمر و متناسب خود یا کسی که ضامنت هست ارائه بدی. من IELTs آکادمیک 6 داشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar_xkk نمایش پست ها
    بهار جان، وقتی به این پروسه فکر میکنم به حدی احساسات در وجودم غلیان میکنه که مشکل بتونم تمام مسائل رو بیان کنم. امیدوارم بتونم همه چیزا رو بهت بگم.
    اول از همه این پروسه بیخودی گنده شده! یعنی میگن "غول بی شاخ و دم" ، واقعا همینه و مقصر این وضعیت نه تنها دوستان ایرانیمونن(که در پست قبلی یه جورایی به اون تیپ اداما اشاره کردم)، بلکه خود کنسولگری فرانسه هم بی تقصیر نیست.
    اولا: پدیده زبان، از جمله مهارنشدنی ترین علومیه که انسان با اون سروکار داره. اینکه یه جنبه از ذهن انسان رو که به شدت تحت تاثیر عوامل روحی و محیطیه رو بخواییم تو یه مصاحبه چند دقیقه ای محک بزنیم واقعا غیرمنطقیه! وانگهی، تمام کسانی که این پروسه رو ادامه میدن قبلا در آزمون های زبان شرکت کردن و مدرکشون رو هم پیوست دوسیه میکنن. پس اصولا مصاحبه معنی ای نداره و هر سفارتی هم این کار رو کرد مطمئن باشید چیزی از دیپلوماسی نمیدونه. اینارو گفتم چون میخوام بگم، احساس میکنم، تنها هدفشون از اون سوالای کاملا مبرهن و مبتذل(=پیش پا افتاده)، به نوعی محک شخصیت و نحوه تعامل شخص با شرایطه.
    ثانیا: شاید در این مورد بی رابطه به بحث باشه، ولی این اجاره نامه واقعا دیگه نوبره! کروس که هنوز زده "در انتظار"، و تنها راه هم اجاره یه جاییه. من به خانم زندیه گفتم که حتی اجاره کردن یه خونه تو شهر خود آدمم از طریق اینترنت واقعا غیرمنطقیه. میگفت :"میدونم ولی اینو باید به سفارت بگید و من مسئول نیستم". بهرحال من پیشنهاد کردم که ویزارو با یه رزرواسیون هتل بدن بهتره و بعدا برای دادن کارت اقامت، ارائه اجاره نامه یک ساله رو اجباری کنن. ولی کو گوش شنوا!

خیلی حرفها و تجربه های شخصی دیگه ای دارم که از اونجاییکه هنوز نمیدونم ویزام چی بشه، نمیتونم بسنجمشون یا توصیه شون کنم. سوالایی که میپرسن در بخش فرهنگی مربوط به رشته و دانشگاه و بیشتر جنبه علمی رشته س و چیزی که در کنسولگری میپرسن مربوط به دونه دونه مدارکیه که تحویلشون میدید. مثلا میپرسه این اجاره نامه رو از چه طریقی گیر آوردی؟ موجر از دوستانه؟ چه کسی متعهد مالیته؟ شغلش چیه؟ چه کارای دیگه ای میکنه؟ رشته ات چیه؟ تو این رشته چه کاری میکنی؟ تغییر رشته ندادی؟ کی فارغ التحصیل شدی؟برمی گردی؟چرا این دانشگاه رو زدی؟ (اینکه فعلارو یه کم بی ادبانه به کار بردم آگاهانه س.. برخوردشون اگه تحقیرآمیز نباشه چندان هم محترمانه نیست!) .. حالا جالب اینه که مصاحبه های من در هر دو مورد خیلی متفاوت بود. خانم زندیه شروع کرد از سوالای خیلی تخصصی رشته ام ازم پرسید و اینکه من تو مقاله هام از چه متدولوژی هایی استفاده کردم. بعدا اینقد سوالاش به جاهای باریک و تخصصی رسید که متعجبانه ازش پرسیدم "من از این همه معلومات شما متحیرم.. مطمئنید رشته من رو نخوندید؟" از بخت خوب یا بد من، پایان نامه ش دقیقا رو رشته من بوده بود! تو بخش سیاسیم که رفتم، کتابا و مقاله ها و همه پذیرش هایی که از دانشگاهای فرانسه داشتم رو برده بودم و کلی مدرک و کاغذ با خودم برده بودم و منتظر بودم اسمم رو بخونه و یه آقایی، یه خانومی، محترمانه بیان ببرنم تو یه اتاق، قشنگ روبه روی هم ، رو یه میز اون وسط دوسیه رو وا کنن و یه نیم ساعت، 40 دیقه ازم سوالای خوب و منطقی بکنن. دیروز صبح بود.. .وقتی کاشی به عمل اومد، ای دل غافل! 7-8 نفر بودیم کلا.. 4 نفر قبل از من رفتن... نگو، آقا یه گیشه ایه در حد باجه خرید بلیط مترو هم نبود! به زور صدا به صدا میرسه. دو تا گیشه ن کلا که هر دوتاشون دو تا آقای نه چندان خوش رون که فک کنم اون روز، یه یه هفته ای میشد که شونه به موهاشون نخورده بود(حالا برا ما از رجال سفارت فخیمه دولت فرانسه کبیر شدن!).. البته من اینجا انقد زرنگم.. واقعا از خودم شرمنده ام که زندگیم تا این حد سر پرتگاهه و رفتن برام تا حدی نیازه که مجبور بودم تنها گردنم رو کج کنم و هرچی میپرسیدن تا سر حد مرگ براشون حرف بزنم و سعی کنم با جون و دل متقاعد بشن... بهرحال.. ازم در مورد رشته ام پرسید و اجاره نامه و اینکه کجا مدرک زبونم رو گرفتم و آیا قبلا فرانسه اقامت داشتم و پدرم چیکارن و کی میخوام برم و کی کلاسا شروع میشن و اینا...

ممنون ،منم امروز مصاحبه كنسولي دادم ،چيز خاصي نبود و بيشتر سوالات معمول ولي به نظرم اصل مصاحبه همون اوليه ست كه با خانوم زنديه انجام ميشه ،لازم ميدونم اضافه كنم كه ايشون خانم بسيار محترمي هستن و برخورد خوب و منطقي شون خيلي از استرس من رو كم كرد،راستي جواب ويزاتون اومد؟؟به من خودشون گفتن تا 2 هفته ي آينده منتظر باشم ،من دقيقا حرفهايي كه زديد رو ميفهمم چون شرايط منم مثل شماست ،چون زندگي منم به اين ويزا بنده،اميدوارم كه جواب ويزاي همه مون مثبت باشه

Junior Member

سلام
    من و همسرم امروز برای مصاحبه به کنسولگری رفتیم و اون آقای جوان ( کنار آقای ملک آرا ) مدارک ما رو چک کرد. من برای مستر 2 مهندسی مکانیک از لیل پذیرش دارم و تو نامه پذیرش من نوشته بود که master of science و دوره تحصیلی یک سال هست. اما ایشان گیر دادن که تو این ننوشته که مستر 2 هست و ممکنه مستر دو ساله باشه که من براش توضیح دادم اگه دو ساله بود نمی نوشتن دوره تحصیل من یک سال هست. ولی نمی دونم قانع شد یا نه و چیزی هم نگفت؟ انگار که اصلا اطلاعاتی در مورد دوره های تحصیلی فرانسه ندارن.
    از همه تعجب برانگیزتر که از من خواست که رزومه خودم رو برای یه ادرس ایمیلی که بهم داد بفرستم در حالی که خودشون رزومه من رو داشتن و من بهشون گفتم که رزومه من تو مدارکم هست. ایشون جواب دادن که می دونم ولی به این ادرس بفرستید که اون ادرس ایمیل هم برای بخش دیپلماتیک بود. نمی دونم چرا؟ البته رشته من هم خیلی حساس نیست به نظر من. گرایشش مربوط به تولید هست. البته من فارغ التحصیل 2010 هستم کو راجع به این فاصله بین فارغ التحصیلی و اقدام کردنم برای ادامه تحصیل از من پرسیدن بهشون گفتم که دلایلش چی بود. ( رفتن به سربازی و کار)
    از دوستان کسی هست که ازش خواسته باشن رزومه اش رو برای اون ادرس ایمیل بفرسته؟ یا اینکه از همه می خوان؟ دلیلش چیه؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amerezoji نمایش پست ها
    سلام
    من و همسرم امروز برای مصاحبه به کنسولگری رفتیم و اون آقای جوان ( کنار آقای ملک آرا ) مدارک ما رو چک کرد. من برای مستر 2 مهندسی مکانیک از لیل پذیرش دارم و تو نامه پذیرش من نوشته بود که master of science و دوره تحصیلی یک سال هست. اما ایشان گیر دادن که تو این ننوشته که مستر 2 هست و ممکنه مستر دو ساله باشه که من براش توضیح دادم اگه دو ساله بود نمی نوشتن دوره تحصیل من یک سال هست. ولی نمی دونم قانع شد یا نه و چیزی هم نگفت؟ انگار که اصلا اطلاعاتی در مورد دوره های تحصیلی فرانسه ندارن.
    از همه تعجب برانگیزتر که از من خواست که رزومه خودم رو برای یه ادرس ایمیلی که بهم داد بفرستم در حالی که خودشون رزومه من رو داشتن و من بهشون گفتم که رزومه من تو مدارکم هست. ایشون جواب دادن که می دونم ولی به این ادرس بفرستید که اون ادرس ایمیل هم برای بخش دیپلماتیک بود. نمی دونم چرا؟ البته رشته من هم خیلی حساس نیست به نظر من. گرایشش مربوط به تولید هست. البته من فارغ التحصیل 2010 هستم کو راجع به این فاصله بین فارغ التحصیلی و اقدام کردنم برای ادامه تحصیل از من پرسیدن بهشون گفتم که دلایلش چی بود. ( رفتن به سربازی و کار)
    از دوستان کسی هست که ازش خواسته باشن رزومه اش رو برای اون ادرس ایمیل بفرسته؟ یا اینکه از همه می خوان؟ دلیلش چیه؟
    ممنون
    تا اونجایی که من میدونم از همه میخوان. برای تکمیل پرونده ها به صورت الکترونیکی. نگرانی نداره ایشالا جواب مثبت بگیرید جفتتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amerezoji نمایش پست ها
    سلام
    ممنون
    سلام
    من شما رو يادمه ،چون منم امروز اونجا بودم،اين مسئله اي كه گفتيئ ازتون cv خواستن خيلي عاديه ،نگران نباشيد ،البته به من نگفتن و من خودم تعجب كرده بودم كه نكنه يادش رفته !!! راستي آقاي ملك آرا كدوم بودن؟؟؟گيشه اوليه؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)