صفحه 25 از 32 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 318

موضوع: آرشيو شده : ويزاي فرانسه سال 2014

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه 2014 (از زمان اقدام تا اعلام نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط zedegi نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه مدرک CONVENTION D'ACCULE چیه و ازکجا باید تهیه کنم؟ من واسه فرصت مطالعاتی واسه فرانسه اقدام کردم و نامه مالی وزارت علوم را هم دارم ولی با خانم زندیه که تماس گرفتم، گفتم حتما باید این مدرک رو داشته باشی. من اصلا نمیدونم چی هست و چطوری باید تهیه اش کنم. اگه کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه.ممنونم
    اینی که میگید همون قرارداد کار هست. ینی همون چیزی که توش قید میکنن شما توی اون دانشگاه قراره ریسرچ کنید. تا اونجا که من میدونم برای دانشجوهای دکترا که قراره حقوق بگیرن هست. برای من خود دانشگاه فرستاده بود با پست. زمانی هم که ویزا رو میگیرید CONVENTION D'ACCULE یه قسمتی داره که باید مهر سفارت بخوره توش. نمیدونم برای فرصت مطالعاتی هم چنین چیزی دانشگاه میفرسته یا نه. در هر صورت چیزی نیست که خودتون بتونید اقدام کنید و دانشگاه باید در این مورد اقدام کنه. به هر حال شما یا باید نامه پذیرش داشته باشید یا CONVENTION D'ACCULE.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zedegi نمایش پست ها
    سلام دوستان. کسی میدونه مدرک CONVENTION D'ACCULE چیه و ازکجا باید تهیه کنم؟ من واسه فرصت مطالعاتی واسه فرانسه اقدام کردم و نامه مالی وزارت علوم را هم دارم ولی با خانم زندیه که تماس گرفتم، گفتم حتما باید این مدرک رو داشته باشی. من اصلا نمیدونم چی هست و چطوری باید تهیه اش کنم. اگه کسی اطلاعی داره منو راهنمایی کنه.ممنونم
    دوست عزیز برای کسانی که مدت بیشتر از 3 ماه به فرانسه می روند و دارای حمایت مالی می باشند (فرقی نمیکند از ایران یا خود فرانسه) گواهی مربوطه تحت عنوان قراردادی به نام کنونسیون دکی به امضاء و تایید دانشگاه میزبان شما در فرانسه باید برسد. این قرار داد یکی از مدارک اصلی برای صدور ویزای علمی است (ویزایی که در صورت حمایت مالی صادر می شود و از درجه مرتبه از ویزای دانشجویی یک گام بالاتر است) سفارت به اصل این مدرک نیاز دارد چراکه باید در اینجا مهر شود و شما بعد ازرفتن در اداره مهاجرت برای کارت اقامت به ان نیاز دارید، با سرچ این وازه فایل پی دی اف ان را از این اینترنت بگیرید هرچند خود استادها معمولا در دانشگاه دارند و برای استاد فرانسوی بفرستید بعد از گذراندن مراحل کاری و امضاها حداکثر 2 هفته به ادرس خودتون ارسال می شود و اصل ان را همراه سایر مدارک به سفارت ارائه بدهید البته اون گواهی مالی که از وزارت علوم نیز در یافت کردید اساس این است وبرای استاد نیز اسکن کنید که محتویات و میزان بودجه مالی شما را در قرار داد بنویسن.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Paris_14 نمایش پست ها
    من می خوام یه سفر تفریحی به فرانسه برم و برگردم اما اینجور که شنیدم احتمال اینکه بهم ویزا ندن زیاده، می تونم بپرسم شما چه چیزایی ارائه کردی و چرا رد شدی؟‌
    دعوت نامه از برادرم داشتم. با حساب بانکی خوب. و مرخصی از محل کار. دلیل رد شدن ویزا رو نمیگن . فقط نامه ای میدن مبنی بر اینکه براساس فلان قانون فرانسه ، میتونیم دلیل رد ویزا رو نگیم!
    اما خب طبیعتا چون مجرد بودم، احتمال ردشدن ویزام بود. ولی هستند کسانی که باوجود مجرد بودن ویزا میگیرن .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UOK

دوستان من 9ام راهی هستم. خواستم بدونم اونجا کاری هست که مجبور باشم از همون بدو ورود به سفارت ایران تو پاریس برم؟ به عنوان کار اداری، به جز انجام ثبت نام دانشگاه، گرفتن کارت اقامتم مد نظر هست. خواستم بدونم کار دیگه ای هست برا انجام دادن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rebwar_xkk نمایش پست ها
    دوستان من 9ام راهی هستم. خواستم بدونم اونجا کاری هست که مجبور باشم از همون بدو ورود به سفارت ایران تو پاریس برم؟ به عنوان کار اداری، به جز انجام ثبت نام دانشگاه، گرفتن کارت اقامتم مد نظر هست. خواستم بدونم کار دیگه ای هست برا انجام دادن؟
    نه کار خاصی برای انجام دادن نیست. فقط اگر میخواهید ارز دانشجویی بگیرید، باید برگه ثبت نام دانشگاه رو به سفارت ایران در پاریس ببرید تا تایید کنند.

من در شرف ازدواج با یه مرد فرانسوی هستم، توی ایران که نمی تونیم ازدواج کنیم چون مجبوره مسلمون بشه، تنها چیزی که می دونم اینه که باید از یه کشور دیگه اقدام شه مثل ترکیه، اما راجع به اقدامات بعدش چیزی نمی دونم و اینکه شرایط گرفتن ویزای ازدواج و گرفتن اقامت چطور میشه . کسی اینجا می تونه کمکم کنه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش سال اول و دوم لیسانس

سلام، من یه رفیقی دارم با ویزای سینگل آمریکا، سال آخر دکتراشه یه سر اومد ایران، سر راه واسه شرکت توی یه کنفرانس تو پاریس توقف کرد و همونجا درخواست ویزا داد. الان ویزاش صادر شده، پاسپورتش هم فرانسه است. منتها مشکل اینه که گمرک ایران ورود و خروج پاسپورت از ایران رو ممنوع کرده حتی از طریق DHL و TNT. در نتیجه ما الان در به در دنبال کسی میگردیم که تصمیم داشته باشه در عرض یکی دو هفته آینده از فرانسه به ایران بیاد که بتونه این پاسپورت رو برسونه درست رفیق ما که اونم سریعتر بره دنبال درس و مشقش.

ممنون میشم حتی اگه خودتون در شرایطش نیستید، از بقیه در موردش پرس و جو کنید
    و شرمنده که بی ربط به فروم پست گذاشتم، من خیلی وارد نیستم و نمیدونم کجا میتونم همچین سوالی رو از دانشجویان مقیم فرانسه بپرسم.

ممنون
    ویرایش توسط nimaK : September 14th, 2014 در ساعت 06:29 PM دلیل: منتقل شد

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه 2013 (از زمان اقدام تا اعلام نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    دوستان دقت بفرمایید که جدیدا برای بیمه باید ترجمه شناسنامه به تایید سفارت رسیده باشه و یا توسط یک مترجم فرانسوی ترجمه شده باشه. حتما ترجمه شناسنامه هاتون رو در همون سفارت فرانسه تاییدیه بگیرید که مثل ما و خیلی از بچه های دیگه دچار دردسر و هزینه زیادی نشید. بعد از 5 ماه هنوز نتونستیم کارت بیمه بگیریم! متاسفانه کارمندان سفارت هم اطلاعی در این مورد ندارند.
    سلام

من از سفارت پرسیدم ، گفتند برای اخذ بیمه علاوه بر ترجمه شناسنامه که به تایید سفارت فرانسه در ایران رسیده باشه باید کپی برابر اصل شده شناسنامه رو هم به تایید سفارت برسونید و ارائه بدین. مراحل ثبت نام برای بیمه هم به این صورت هست که بعد از ثبت نام قطعی و تشکیل پرونده OFII و درخواست کارت اقامت ، بعد از چند هفته که رسید به آدرستون از طریق پست اومد باید برای ثبت نام بیمه با همراه داشتن ترجمه لگالیزه شده شناسنامه همینطور کپی برابر اصل شده و لگالیزه شناسنامه مراجعه کنید

باز هم اگه موردی بود در خدمتم برای سوال کردن

ممنون

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط Paris_14 نمایش پست ها
    من در شرف ازدواج با یه مرد فرانسوی هستم، توی ایران که نمی تونیم ازدواج کنیم چون مجبوره مسلمون بشه، تنها چیزی که می دونم اینه که باید از یه کشور دیگه اقدام شه مثل ترکیه، اما راجع به اقدامات بعدش چیزی نمی دونم و اینکه شرایط گرفتن ویزای ازدواج و گرفتن اقامت چطور میشه . کسی اینجا می تونه کمکم کنه؟
    سلام، ضمن عرض تبریک شما بایستی از طریق پروسه « vie privée et familiale » اقدام کنید. به این ترتیب که بر اساس سند ازدواج رسمی که تنظیم میکنید (فرضا در همون کشور ثالثی که نام بردید) سپس از طریق سفارت فرانسه مدارک تقاضای ویزا بدید بعنوان همسر یک تبعه فرانسوی (Conjoint de Français). سپس با ویزاتون که فرانسه تشریف میارید بعنوان مدرک اقامتی موقت بایستی تقاضای کارت اقامت carte vie privée et familiale بدید.
    برای این منظور لازم هست که
    votre mariage doit avoir été célébré en France
    مراسم ازدواج رسمی در فرانسه برگذار کنید و ثبت فرانسه داشته باشید.
    از طرف دیگر

• vous devez résider depuis plus de 6 mois avec votre époux en France.
      درقالب زندگی مشترکتون حداقل 6ماه با همسرتون در فرانسه ساکن باشید.

این جزئیات بیشتر رو میتونید در لینکهای مربوطه مطالعه بفرمایید

carte de séjour "vie privée et familiale"

conjoints de Français

Junior Member

سلام

من الان یه ماه بیشتره که تقاضای ویزا دادم ولی هنوز هیچ خبری نیس!
    از کسایی که دانشجویی اقدام کردن و تحویل مدارکشون حدود یک ماه پیش بوده ، کسی ویزاشو گرفته؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)