صفحه 29 از 32 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 318

موضوع: آرشيو شده : ويزاي فرانسه سال 2014

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه 2014 (از زمان اقدام تا اعلام نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط HPC نمایش پست ها
    سلام،
    فاند من اکی شده. نامه convention d’accueil رو هم دریافت کردم. آیا به نامه دیگه ای که نشون دهنده اینکه من اونجا حقوق ماهانه خواهم داشت نیاز هست یا نه؟ یا اینکه همین convention d’accueil کفایت میکنه؟

سلام در نامه شما احتمالا به همه این موارد اشاره شده دوست عزیز ( قزاز داد با دانشگاه یا موسسه یا لابراتوار در برگیرنده حقوق شما هم هست ) صرفا به رزرو یک خوابگاه نیاز دارید ( ویزای شما هم احتمالا ساینتیفیک خواهد بود )

کلیه مدارکی که نیاز دارید برای اماده سازی در سایت سفارت موجوده چند بار هم اینجا به اشتراک گذاشته شده ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anastiya نمایش پست ها
    سلام در نامه شما احتمالا به همه این موارد اشاره شده دوست عزیز ( قزاز داد با دانشگاه یا موسسه یا لابراتوار در برگیرنده حقوق شما هم هست ) صرفا به رزرو یک خوابگاه نیاز دارید ( ویزای شما هم احتمالا ساینتیفیک خواهد بود )

کلیه مدارکی که نیاز دارید برای اماده سازی در سایت سفارت موجوده چند بار هم اینجا به اشتراک گذاشته شده ....
    ممنون از پاسختون ... تو کنونسیون دکی من فقط گفته که salary ماهانه دارم ولی به مبلغ اشاره ای نکرده. از طرفی تو لیست مدارک سفارت نوشته که باید نامه کنونسیون دکی نشون بده که شما میتونی از پس هزینه های زندگی بربیای. نمیدونم الان اینکه من salary دارم کفابت میکنه یا نه!

Junior Member

سلام،
    فاند من اکی شده. نامه convention d’accueil رو هم دریافت کردم. آیا به نامه دیگه ای که نشون دهنده اینکه من اونجا حقوق ماهانه خواهم داشت نیاز هست یا نه؟ یا اینکه همین convention d’accueil کفایت میکنه؟

سلام.
    من برای فرصت مطالعاتی میخوام اقدام کنم و به این نامه نیاز دارم. میتونین راهنمایی ام کنید که چطوری می تونم این نامه رو بگیرم؟ و اینکه این نامه باید فرمت خاصی داشته باشه؟
    من دارم با هزینه خودم اقدام به گرفتن ویزا میکنم و از اون طرف پولی نمیگیرم اما باز هم سفارت گفت که باید این نامه رو داشته باشم.
    خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam5864 نمایش پست ها
    سلام.
    من برای فرصت مطالعاتی میخوام اقدام کنم و به این نامه نیاز دارم. میتونین راهنمایی ام کنید که چطوری می تونم این نامه رو بگیرم؟ و اینکه این نامه باید فرمت خاصی داشته باشه؟
    من دارم با هزینه خودم اقدام به گرفتن ویزا میکنم و از اون طرف پولی نمیگیرم اما باز هم سفارت گفت که باید این نامه رو داشته باشم.
    خیلی ممنون
    سلام،
    این نامه را استادتون در فرانسه باید براتون آماده کنه. نامه روتینی هستش که همه دانشگاهها در جریانش هستند. نامه ای که برای من فرستاده امضای معاون امور بین الملل دانشگاه و مهر پرفکتور توش خورده. همچنین یه قسمتی هست که باید بین دو گزینه که حقوق دارید یا ندارید یکیش تیک بخوره. اگه خواستید میتونم فرم خالی این نامه را براتون ایمیل کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

ممنون از پاسختون ... تو کنونسیون دکی من فقط گفته که salary ماهانه دارم ولی به مبلغ اشاره ای نکرده. از طرفی تو لیست مدارک سفارت نوشته که باید نامه کنونسیون دکی نشون بده که شما میتونی از پس هزینه های زندگی بربیای. نمیدونم الان اینکه من salary دارم کفابت میکنه یا نه!
    سلام
    همون کفایت میکنه چون اگر حداقل سپرده ای که سفارت در حالت عادی از شما میخواد معادل حدود 800 یورو هست و این salary این مقدار رو پوشش میده

Junior Member

سلام،
    این نامه را استادتون در فرانسه باید براتون آماده کنه. نامه روتینی هستش که همه دانشگاهها در جریانش هستند. نامه ای که برای من فرستاده امضای معاون امور بین الملل دانشگاه و مهر پرفکتور توش خورده. همچنین یه قسمتی هست که باید بین دو گزینه که حقوق دارید یا ندارید یکیش تیک بخوره. اگه خواستید میتونم فرم خالی این نامه را براتون ایمیل کنم.
    خیلی ممنون.
    من ایمیلم رو با پیام خصوصی واستون فرستادم. اگه واسم بفرستین خیلی لطف میکنین.
    مراحل آماده شدن این نامه چقدر طول کشید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه 2013 (از زمان اقدام تا اعلام نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط nimpa نمایش پست ها
    برای فرصت مطالعاتی، باید برای scientific visa (ویزای طولانی مدت) اقدام کنید. مهمترین مدرک هم علاوه بر مدارک مرسوم، مدرکی هست به نام CONVENTION D'ACCULE. این لیست مدارکی هست که قبلا سفارت از متقاضی می گرفت: مدارک مورد نیاز بخش فرهنگی برای ویزا بلند مدت علمي 1- دو نسخه فرمهای درخواست ویزا بلند مدت، پر شده، امضا شده با ذکر تاریخ (فرمها بر روي سايت سفارت فرانسه موجود مي باشند) 2- دو قطعه عکس جدید (مشخصات عكس مورد نظر بر روي سايت سفارت مي باشد) 3- کپی كليه مدارك تحصيلي از ديپلم به بعد همراه با ترجمه فرانسه آنها + كپي كليه ريز نمرات همراه با ترجمه فرانسه آنها 4- کپی شناسنامه ایرانی همراه با ترجمه فرانسه آن 5- CV یا شرح مشخصات به فرانسه یا انگلیسی 6- انگیزه نامه به فرانسه یا انگلیسی 7- كپي Protocole d’accueil/convention d’accueil 8- در صورت مقتضي،‌ اصل گواهي اشتغال به كار و برگه مرخصي همراه با ترجمه فرانسه آنها 9 - برای بورسیه های دولت ایران، نامه ساپورت مالی از طرف وزارت علوم یا بهداشت مورد قبول نمی باشد يا - براي اشخاصي كه از دانشگاه فرانسوي بورس و يا حقوق دريافت مي كنند نامه رياست دانشگاه با قيد مبلغ 10- کپی 5 صفحه اول پاسپورت
    سلام. دو تاسوال: 1- توی فرم مدارک مورد نیاز برای ویزای علمی گفته، آخرین مدرک تحصیلی. طبق گفته شما باید همه مدارک رو ببریم؟ 2- اگه کسی بخواد برای فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی اقدام کنه، حساب بانکی کافیه و یا اینکه باید حتما ضامن داشته باشیم؟ میدونین برای 6 ماه حداقل چقدر باید توی حساب باشه؟ خیلی ممنون

Junior Member

سلام. دو تاسوال: 1- توی فرم مدارک مورد نیاز برای ویزای علمی گفته، آخرین مدرک تحصیلی. طبق گفته شما باید همه مدارک رو ببریم؟ 2- اگه کسی بخواد برای فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی اقدام کنه، حساب بانکی کافیه و یا اینکه باید حتما ضامن داشته باشیم؟ میدونین برای 6 ماه حداقل چقدر باید توی حساب باشه؟ خیلی ممنون
    سلام دوست گرامی.
    این مواردی که بنده قبلا در رابطه با مدارک لازم برای فرصت مطالعاتی قید کرده بودم مربوط به دوسال پیش هست و دقیقا مواردی بود که در اون برهه سفارت اعلام کرده بود. الان ظاهرا کمی متفاوت شده و شما هیچ نیازی به همه مدارک تحصیلی ندارید. تنها آخرین مدرک تحصیلی که اون هم باید به فرانسوی ترجمه شده باشه. از آنجا که شما برای فرصت مطالعاتی اقدام می کنید ، طبعا برای تحقیق به فرانسه خواهید رفت و چون طول دوره بیش از سه ماه هست باید برای روایدی علمی بلند مدت علمی درخواست بدید که لیست مدارک مورد نیاز برای آن با استناد به آنچه در سایت سفارت آورده شده در ادامه قرار دادم. فکر میکنم حساب بانکی کافی باشه. پاسخ مابقی سوالات رو چون اطمینان ندارم بهتره که به سایر دوستان بسپارم. موفق باشید (:

روادید درازمدت علمی
    : کار علمی می کنید و برای بیش از 3 ماه جهت تحقیقات یا فعالیت آموزشی پژوهشی به فرانسه می روید.
    ملاحظات:
    *مدرک یا فتوکپی ناقص = پرونده ناقص = خطر رد درخواست روادید.
    **اصل همه مدراک باید همراه با فتوکپی کامل همه مدراک ارائه شود. مدارک اصل )به جز آن هایی که مستقیماً خطاب به سفارت است( پس از مصاحبه مسترد خواهد شد.
    ***همه مدارک باید به زبان فرانسوی یا همراه با ترجمه شان به زبان فرانسوی باشند.
    ****مدارک باید به همان ترتیبی در پرونده گذاشته شود که در زیر آمده وگرنه ممکن است پرونده رد شود.

1. فرم درخواست روادید درازمدت که به زبان فرانسوی یا انگلیسی تکمیل، امضا و تاریخ خورده باشد.
    2. دو عکس رنگی و جدید از چهره )بدون پوشش سر( در زمینه روشن ) 5.3 در 5.3 سانتی متر( که چهره 07 تا 07 درصد آن باشد.
    3. گذرنامه )اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی و گذرنامه دارای حداقل 2 صفحه مهر نخورده باشد و همراه با فتوکپی صفحه شناسایی صاحب گذرنامه ارائه شود.
    4. فتوکپی کلیه روادیدهای شنگن که تاکنون دریافت داشته اید )بر روی گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی( و فتوکپی همه مهرهای ورود و خروج.
    5. سند هویتی شخصی: شناسنامه )+ فتوکپی( و عنداللزوم سند ازدواج، طلاق، فوت و گواهی عدم تعدد زوجات همسر.
    6. شرح حال مختصر + آخرین مدرک تحصیلی
    7. قرارداد پذیرش که توسط مؤسسه یی تأییدشده صادر شده نشان دهد که متقاضی دارای منابع مالی لازم برای پوشش هزینه های خود در فرانسه و هزینه های بازگشت به کشور خود و بیمه درمانی در مدت اقامت و همچنین بیمه در مقابل سوانح احتمالی ناشی از کار تحقیقاتی یا آموزشی در مؤسسه پذیرنده است. قرارداد باید توسط مسئول مؤسسه پذیرنده امضا و دارای مهر مؤسسه و پرفکتور صالح باشد.

**چنانچه قرار نیست مؤسسه پذیرنده هیچ هزینه یی را بپردازد:

1. اسناد مثبته تمکن مالی یا تقبل هزینه ها.
    2. گواهی برخورداری از محل سکونت.
    3. درخواست گواهی OFII
    4. اسناد مثبته حمل و نقل: رزرو بلیت هواپیما.
    5. هزینه تشکیل پرونده: 99 یورو.

سلام دوستان. کسی هست که برای فرصت مطالعاتی قصد رفتن به فرانسه رو داشته باشه؟ برای بحث روادید درازمدت علمی چند تا سوال داشتم.

من هم همین سوالات رو دارم. علاوه بر اون آیا نامه گردش مالی باید ببریم سفارت؟ چند ماهه باید باشه؟ نمیشه همون نزدیکیای زمان مصاحبه پول بریزیم داخل حساب و موجودی ببریم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)