صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 35 , از مجموع 35

موضوع: نژاد پرستی در کانادا . وجود دارد؟ تا چه حد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نژاد پرستی در کانادا . وجود دارد؟ تا چه حد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    چطور وقتی عکس دونالد ترامپ را روی دستمال توالت می گذارن، همه می خندن و انتشار و فروشش اشکالی نداره. ولی اگر بگیم ابروی دین اسلام کجه، باید حتی تو کانادا هم بیفتیم حبس؟
    مسلمونها بیش از حد روی اینکه بقیه با اعتقادتشون هم نظر نباشن حساسن و دست به تنبیه اشون خیلی سبکه. چه اینجا چه اونجا.

اصلن نخوایم احترام بگذاریم اشکالی داره؟ مگه وقتی کسی به نظر ما احترام نمی گذاره ما می ندازیمش زندان یا می بریمش مسجد براش دعا کنیم.
    چطور این همه فیلم هست که دین مسیحیت را نقد می کنه و حتی به سخره می گیره و هنرپیشه های کانادایی داره. مثلن george carlin چقدر مذهب را مسخره می کرد و هیچ کس هم جلو فعالیت هاش را نگرفت و کلی هم طرفدارهاش می نشستن میخندیدن به خدا و مسیح. رابرت ویلیامز هم همین طور ولی اگر بگیم مسلمونها باسه چی هزارتا چیز نمی خورن، و بخوایم بهشون بخندیم دلمون خنک بشه، همه ناراحت می شن و اخم می کنن و می گن فکرت آزاد نیست و با غرب منافات داره.

مثلن کارگردان martin scorsese را می شناسید. امسال مرد ایرلندی 10 تا نامزد اسکار گرفت. ایشون فیلم "آخرین وسوسه مسیح" را ساخته. نقش عیسی را هم بازیگر فیلم مرد عنکبوتی ایفا کرد. حالا اینها افتادن زندان؟ یا به خاطر نقد مسیحیت، توبیخ و تنبیه شدن؟ آیا ما نمی تونیم کاری که اینها با مسیحیت کردن، با اسلام بکنیم؟ می خوایم بخندیم به اسلام، مسخره اش کنیم. فیلم بسازیم بگیم چقدر مسلمونها ......

ولی حاج آقا ترودو نمی گذاره، بخوای اسلام را مسخره کنی می ندازتت زندان. باهاش منافات نداره!

شما عنقدر احترام اسلام را بردین بالا که هیچ کس جرات نمی کنه چیزی بگه که بقیه از اسلام فرار کنن. مثلن من کمپین راه بندازم که پول جمع کنیم بریم مریخ. و شما بگین باید به زمین احترام بگذارم و جلو کمپین من را بگیرین.

همون طور که مسلمونها می خوان مردم را از کفر نجات بدن؛ شاید ما بخوایم مردم را از اسلام نجات بدیم. یا حداقل خودمون را.

حالا می خوای کانادا جایی بشه که نشه عکس ترامپ را روی دستمال توالت گذاشت یا عروسکش را باد کرد فرستاد هوا؟ آیا میشه شهردار لندن بگذاره عروسک حضرت محمد را هم بفرستیم هوا؟ آزاد هست یا باید احترام گذاشت؟ - البته بگم من حوصله بی احترامی ندارم، فقط می خوام از دست مسلمونها خلاص بشم.
    ترامپ یه شخصه. مثلا من به تو توهین کنم یا عکس تو رو رو دستمال توالت بزارم ایا این کار من به معنی توهین به مسلموناست؟ چون خودت مسلمونی میگم.

بعدم کی گفته چون عده ایی تروریست ترور میکنن پس همه مسلمونا بدن؟
    نژاد دین و رنگ پوست فکر میکردم خیلی وقته تو کانادا حل شده. اما نگو کانادایای اصیل و سفید حل کردن اما یه سری ادم مهاجر رفتن اونجا و دوباره دارن این چیزا رو شروع میکنن.
    خب فرض میکنیم حرف شما درست. پس ایا خوبه یه کانایی اصیلی که ریشش اروپاییه و همونجا متولد شده و انگلیسی رو مثل بلبل حرف میزنه یه اسلحه بگیره و بره هرچی ایرانیه رو بکشه؟ ازم بپرسن بگه چون ایرانیا کلی ادم میکشن. ایا درسته تو رو بکشن یا بهت بی احترامی کنن چون ایرانی هستی؟ و بعدم یکی بیاد بگه اون سفید کانادایی حق داره. چون فلان فلان فلانه. من یکی دوست ندارم.

شما نمیدونی افراطی یعنی چی. رادیکالیسم حاد یا همون رادیکالیسم یعنی چی. شما یه افراطی هستی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    به خاطر اینکه هر کجا می ریم ما را می ندازن کنار مذهبی ها، یا اینکه مذهبی های اونجا دورمون جمع میشن و ما را جزو خودشون حساب می کنن.

اگر آمریکایی یا مو طلای بودیم، عنقدر هموطنهامون را به سمتون پرت نمی کردن. اگر اسممون تو شناسنامه ابوبکر البغدادی البمب نبود.

من کار ندارم کی تو کانادا نماز می خونه؛ فقط بدم می آد مسلمونها دورم جمع میشن. حتی بقیه خارجی ها هم فکر می کنن من را باید بگذارن کنار مسلمونها چون قیافه ام خاورمیانه ای هست و اسمم ضایع.
    عنقدر هزینه می کنم از دست مذهبی ها فرار کنم، ولی باز هر جا می رم دورم را احاطه می کنن. میشه دست از سرم بر دارن!

مگه کسی تو خارج به دنیا نمی آد که کاملن خلاف مذهب باشه؟ یکی بخاد هیچ دینی نداشته باشه اشکالی داره. حتمن اگر از ایران می آد باید کمی مذهب داشته باشه؟

مثلن خلاف مذهب بودن من به خاطر اینه که از کشور مذهبی اومدم؟ کسی نداریم از کشور کانادا اومده باشه و خیلی خلاف مذهب باشه؟
    من کار به مذهب هیچ کسی ندارم، از اینکه من را جزو خودشون محسوب می کنن اعصابم می ریزه بهم. خیلی هم زیاد این کار رو می کنن. هم خودشون و هم خارجی ها ناخواسته اینطور فرض می کنن. مسلمون بودن نوعی توفیق اجباری هست برای ما از دید خارجی ها.

چطور احترام مسلمونها تو کانادا واجبه، ولی یکی مثل من که نمی خواد مذهبی باشه، همچنان مورد مزاحمت و موعظه مسلمون ها قرار می گیره. هزینه کردم، دست از سرم بردارید. احترامتون واجبه، ولی گیر دادنتون تموم نمیشه.

چرا متاسفانه؟ به نظر شما چقدر مذهب باشه خوبه؟ صفر باشه بده؟ اصلن کار ندارم ما کی هستیم و از کجا اومدیم. بخوایم مذهب نداشته باشیم باید از کجا بیایم؟

خدا را نمیشه قبول داشت. چه خمینی بگه چه جاستین ترودو. متولد مریخ هم بودم به همین نتیجه می رسیدم. من اول باید نصف مغزم را بندازم کنار جاده تا شاید بتونم اعتقادات مذهبی پیدا کنم.
    استیو جابز 13 سالگی رفت کلیسا به صاحبش جلد یه مجله را نشون داد و گفت: من دیگه نمی تونم خدا را بپرستم.
    اون دیگه چرا گفت؟ اون هم داشت از کشور مذهبی فرار می کرد با فیلمی دیده بود که وزرات فرهنگ ممنوع کرده بود؟

اصلن به نظر من اول مد بود فرعون بگه خودش خداست، بعدها بقیه دیدن خیلی تابلو میشه بگن خدا هستند، اینه که گفتن خدا تو آسمونه و ما بهتون می گیم چی می خواد.
    بعدم با این دنیایی که داریم، لازم نمی دونم خالقش را تحسین کنم! کسی که تو ایران زندگی کرده از جهنم نترسونین.

شما کجا زندگی میکنی؟ دایی من کاناداست . بیشتر اوقات درباره کانادا باهاش چت میکنم. اسمش عربیه و قیافش از دور نشون میده سفید نیست اما ندیدم بگه مسلمونا دورش جمع میشه.
    اتفاقا میگه خودت انتخاب میکنی مذهبی باشی بری پیش مسلمونا یا مذهبی باشی بری کلیسا یا کلا قید مذهبو بزنی.
    یا هپی باشی و بی خیال این چیزا.
    اما شما یه سری پیش ذهنیت درباره اونور دارین که فکر کنم اشتباهه. شما داری دین و مذهبی که یه چیز شخصی هست رو عمومی میکنی و متعلق به همه میدونی.
    شما میگی چون اسلام اینو گفته پس مسلمونا حق نداره به جز اون کاری کنه. و اینو تو خودت میبینی.
    وگرنه منی که هیئت میرم کارای دیگه اییم میکنم تو اسلام حرامه. اما به بقیه چه؟ کی گفته یکی مسلمون بود باید مو به مو همونا رو انجام بده؟
    ولی ما گیر دو سری ادم افتادیم. بعضیا که شدیدا مسلمون مذهبی هستن و میگن باید هرکی مسلمون میشه مو به مو این کارایی که اسلام گفته رو انجام بده. سری دوم یه سری غیر مسلمون هستن میگن عه اسلام این چیزا رو گفته پس مسلمونا باید مو به مو اون چیزا رو انجام بدن و اگه انجام ندن ادمای بدی ان.

قضیه ما ایرانیا قضیه رضا شاه و باتومش و مذهبیا با باطومشونه. رضا شاه میخواست بی حجابمون کنه. مذهبیا میخوان باحجابمون کنه.
    اخرش نفهمیدیم چرا نمیخوایین درک کنین این چیزا شخصیه. کانادا ایران امریکا نداره. رضا شاه و مذهبیا نداره.

Junior Member

تو همین یک روزی که اینجا ثبت نام کردم قضیه ی نژادپرتسی و افراطی گری عقایدی که همه ازش دم میزنن درسته.
    تو کانادا هیچ نژادپرستی تند تر از ما و هیچ افراطی مذهبی عقیده ایی تندتر از ما وجود نداره.
    این دلیلیه که مالزی مسلمون میشه مالزی که هیئت دولتشون بیحجابه. اما ما میشیم این.
    این دلیلیه سنگاپور یه نخست وزیر باحجاب داره ما میشیم این.

ادم یاد این پستایی میوفته مینویسن مذهبیا ایرانی نیستن و اصالتا عربن. اخه مگه میشه؟ فکر نمیکردم چنین ادمایی تو چنین فرومی باشه.
    بعدم میان میگن دلم میخواد مسخره کنم پس باید بکنم. عزیز من من هیچ فیلمی ندیدم مسیحیت رو مسخره کرده باشن. کلی فیلم دیدم درباره مسیحیت ساختن. واقعیتها رو گفتن. خب شما یه فیلم بساز واقعیتهای اسلامو بگو. کسی کاری نداره. اتفاقا خود مسلمونا فیلمای زیادی از جنگهاشون ساختن.
    اما اگه شما معتقدی که مسخره باید کرد پس نباید مشکلی داشته باشی یکی بیاد اتئیست بودن رو مسخره کنه. یا نباید مشکلی داشته باشی یکی بیاد نژادها رو مسخره کنه منجمله نژاد و فرهنگ خودمونو. یا یکی اومد زرتشتی رو مسخره کرد نباید مشکلی داشته باشی.

یا نباید مشکلی داشته باشی یه سفید قفقازی بیاد ما رو مسخره کنه چون پوستمون تیره هست. بهت نباید بر بخوره. چون خودت میگی این رفتار باید قانونی و حق انسانی باشه.
    متاسفانه شما نمیبینی تو همین ایران اکثر مردم مذهبی ان. اما افراطی نیستن. شما میگی چون ۲۰ میلیون اتئیست هستن یا مذهبی نیست پس باید این ۲۰ میلیون حق مسخره کرده اون ۶۰ میلیون رو داشته باشن.
    میگم ۲۰ میلیون چون میدونم ۲۰ میلیون شهروند غیر مذهبی واقعا وجود داره.
    نمیشه بگی من حق دارم مسخره کنم بقیه نباید منو مسخره کنن.

به نظر من فرقی نداشت مذهب مردم چی باشه. اگه تاریخ طور دیگه ایی ورق میخورد و مسیحی میشدیم من یکی ۱۰۰ درصد مطمئنم یه کشور مسیحی ثمل هلند نمیشدیم. میشدیم مثل مسیحیای فیلیپینی که خودشونو به میخ میکوبن.

سیک میشدیم میشدیم اون سیکهایی که هواپیما منفجر کردن. هند نمیشدیم.

بعدم میگن مسلمونا جامعه ی خاص خودشونو تشکیل میدن و این کار بده. پس چینیها چرا این کار رو میکنن؟ اصلا چرا خودمون این کار رو کردیم؟ مگه کم جامعه ایرانی بسته تو خارج وجود داره؟ تو همون کانادا حاظرم شرط ببندم حداقل ۱۰ تا انجمن ایرانی وجود داره که بقیه رو راه نمیدن.
    مگه کم جامعه مسیحی داریم؟ جامعه هندو و بودایی مگه کمه؟ جامعه یهودی مگه نیست؟ مگه محله کره ایی های لوس انجلس زبونزد نیست؟

یه کره ایی میره لوس انجلس ۱۰۰ درصد اولین ارتباطش با همون کره ایی های اون محلس.
    یهودی میره لوس انجلس ۱۰۰ درصد یه یهودی دیگه بهش سلام علیک میکنه و میگه بیا انجمن ما
    ایرانی بره همینه
    هندی بره همینه

مختص یه قشر خاص که نیست. بعدم اگه بده خب برا همه بده. حالا هی به ترودو فحش بدین چون من و تو رو با بقیه برابر میبینه و نمیگه " اوه ایرانیا چون کشورشون اینه پس نباید با بقیه برابر باشن. باید پایینتر باشن. یا نمیاد بگه اوه ایرانیا سابقشون اینه پس مسخرشون کنیم."

نقل قول نوشته اصلی توسط mrno1 نمایش پست ها
    پس چرا وقتی میخوایین به سفیدایی که با اسلحه مردم رو میکشن اونم بیگناه میگین روانپریش یا اصلا بهشون سفید نمیگین؟ یا به سفید بودنشون اشاره نمیکنید یا به مذهبشون اشاره نمیکنید؟

مثلا تو نیوزلند طرف مسیحی سفید افراطی بود و زد کلی ادم رو کشت. خب چرا بهش نمیگین مسیحی تروریست یا مسیحی افراطی ؟

من اصلا متوجه نمیشم شما چی میخوای بدست بیاری اصلا وایتها بد، میای به بنده میگی توهین به عقیدم کردی بعد میگی زنم دوست داره به جای چادر در آنور روسری سرش کنه ، من هم میگن چرا همون چادر را سرش نمیکنه؟!

چرا طرفه از جواب میدی؟!

وضعیت کشورهای اسلامی بایت آزادی بیان و آگاهی و حتی رفاه واضحه نیاز به گسترش موضوع ندارم، شما خودت نمیخونی من چی میگم فقط حرف خودت رو می‌زنی.
    خلاصه کنم شما اگر مذهبی و تعصبی هستی که واضحه هستی بهتر انطرفها نری ، پیشنهادم همین عراق که ایرانیان مذهبی رو راه میده براتون کافیه. واقعا آرامش داری نزدیک حرم هم هستی. میری هر روز پابوس.

این پاسخ آخرت هم نشنیده میگیرم که میگی من آمدم یک روز ثبت ‌نام کردم و میای اینجا و یک ضرب میگی توهین به عقیدم کردی و.....

آدم‌های دورو هر جا یک رنگ و یک جامه متفاوت هستند، آدم‌های پاک هر جا یک رنگ و جامه هستند. مذهبی بودن نشانه پاک بودن نیست.
    ویرایش توسط italo : May 11th, 2020 در ساعت 07:15 PM

Global Moderator

Simon آواتار ها

با سلام

به علت انحراف بحث نسبت به موضوع تاپیک ،تاپیک موقت بسته شد تا بعد از رسیدگی به پست های نامرتبط بازگشایی گردد.

با تشکر از شکیبایی شما
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)