صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

پیش فرض ازدواج یا اپلای؟

سلام دوستان عزیز

راستش من یه حساب کتاب کردم دیدم من تا بخام کل پروسه رفتن رو انجام بدم شاید 3-4 سالی طول بکشه به همین خاطر خاستم

نظرتونو بگین ایا به نظرتون ازدواج تو ایران چه مشکلاتی یا مزایایی در کل پروسه اپلای و فاند و رفتن برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و سپس اقامت گرفتن داره؟

مثلا تو همین اقامت دائم گرفتن چقدر میتونه مضر یا موثر باشه؟

ممنون میشم کامل مساله رو برام باز کنید خیلی برام مهمه پیشاپیش خیلی ممنون

Banned

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

راستش من یه حساب کتاب کردم دیدم من تا بخام کل پروسه رفتن رو انجام بدم شاید 3-4 سالی طول بکشه به همین خاطر خاستم

نظرتونو بگین ایا به نظرتون ازدواج تو ایران چه مشکلاتی یا مزایایی در کل پروسه اپلای و فاند و رفتن برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و سپس اقامت گرفتن داره؟

مثلا تو همین اقامت دائم گرفتن چقدر میتونه مضر یا موثر باشه؟

ممنون میشم کامل مساله رو برام باز کنید خیلی برام مهمه پیشاپیش خیلی ممنون
    بالاخره مشکل شما برای ویزا و خیلی مسایل دیگه با ازدواج دوبل میشه! هزینه ها و..... هم دیگه خودتون میدونید.
    ازدواج قبل از رفتن برای کسی که قصد ماندگاری داره "به نظر شخصی من سمه سم! مخصوصا اگر هر دو طرف سابقه هرچند کوتاه مدت زندگی در خارج از فضای ایران رو نداشته باشند. تغییر انتظارات و خیلی مسایل دیگه کمترین مسئله ای هست که باهاش مواجه میشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    بالاخره مشکل شما برای ویزا و خیلی مسایل دیگه با ازدواج دوبل میشه! هزینه ها و..... هم دیگه خودتون میدونید.
    ازدواج قبل از رفتن برای کسی که قصد ماندگاری داره "به نظر شخصی من سمه سم! مخصوصا اگر هر دو طرف سابقه هرچند کوتاه مدت زندگی در خارج از فضای ایران رو نداشته باشند. تغییر انتظارات و خیلی مسایل دیگه کمترین مسئله ای هست که باهاش مواجه میشید.
    My Dear Friend,Every thing is relative if you ask me.
    Now I'm Asking you: is it really worth to take your life on hold for Apply procedures??...
    , The whole story is an utter suspension and you've just wasted your time
    if you bite the dust at the end.

So, What I'm saying is that Do not pause your life for Apply.. Let the World speaks as it shoud

For GPA Conversion See INJA

ممنون از هر دو بزرگوار راستش من زیاد فکر کردم و درنهایت به این نتیجه رسیدم که باید در زندگی برای یه سری اهداف یه سری را قربانی کرد

نمی شود بک نفر به همه خواسته های خودش برسد می دانید مشکل این دنیا اینه که همه چیز زمانی به ما میرسد که دیگر شاید زیاد احتیاجی بهش نداریم

و وقتش گذشته است ازدواج هم در عصر حاضر دقیقا همین طوری شده است من چون علاقه زیادی به ریسرچ دارم بالاجبار باید قید ازدواج را بزنم و چندین سال تلاش کنم

شاید توانستم یه اپلای داشته باشم

ApplyAbroad Superstar

ممنون از هر دو بزرگوار راستش من زیاد فکر کردم و درنهایت به این نتیجه رسیدم که باید در زندگی برای یه سری اهداف یه سری را قربانی کرد

نمی شود بک نفر به همه خواسته های خودش برسد می دانید مشکل این دنیا اینه که همه چیز زمانی به ما میرسد که دیگر شاید زیاد احتیاجی بهش نداریم

و وقتش گذشته است ازدواج هم در عصر حاضر دقیقا همین طوری شده است من چون علاقه زیادی به ریسرچ دارم بالاجبار باید قید ازدواج را بزنم و چندین سال تلاش کنم

شاید توانستم یه اپلای داشته باشم
    دوست عزیز
    من تجربه خودم را عرض می کنم. بسیاری از دوستان را من در طی 5 سال گذشته که درگیر فرایند اپلای بودم را دیدم که ازدواج کردند و زمانی که بعد از دو سال مثلا پذیرش نگرفته بودند یا بورس نشدند دیدم که از نظر مسائل مختلف از منی که مجرد ماندم خیلی جلو افتادند مثلا من همش دنبال مقاله تافل و ... بودم در حالی که این دوستان از نظر مالی و کاری خیلی پیشرفت کردند و من که بلاخره بعد از چند سال کارم درست شد می بینم اگه ازدواج می کردم حتی اگه نمی رفتم خارج ارزش بیشتری داشت درسته که ازدواج خیلی مشکلات به همراه دارد ولی بنظر شخصی من اتفاقات + بسیاری هم بواسطه ازدواج در زندگی ادم پیش می اید چه بسا اگه ازدواج کرده بودم پا قدم همسرم زودتر کارم درست می شد!
    اگر کیس مناسبی در نظر دارید فدای پذیرش و بورس نکنید چون هیچکس از اینده خبر ندارد
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من تجربه خودم را عرض می کنم. بسیاری از دوستان را من در طی 5 سال گذشته که درگیر فرایند اپلای بودم را دیدم که ازدواج کردند و زمانی که بعد از دو سال مثلا پذیرش نگرفته بودند یا بورس نشدند دیدم که از نظر مسائل مختلف از منی که مجرد ماندم خیلی جلو افتادند مثلا من همش دنبال مقاله تافل و ... بودم در حالی که این دوستان از نظر مالی و کاری خیلی پیشرفت کردند و من که بلاخره بعد از چند سال کارم درست شد می بینم اگه ازدواج می کردم حتی اگه نمی رفتم خارج ارزش بیشتری داشت درسته که ازدواج خیلی مشکلات به همراه دارد ولی بنظر شخصی من اتفاقات + بسیاری هم بواسطه ازدواج در زندگی ادم پیش می اید چه بسا اگه ازدواج کرده بودم پا قدم همسرم زودتر کارم درست می شد!
    اگر کیس مناسبی در نظر دارید فدای پذیرش و بورس نکنید چون هیچکس از اینده خبر ندارد
    ممنونم بابت راهنماییتون
    راستش نه هنوز فرد مورد علاقه خودمو پیدا نکردم ولی هدفم از این سوال این بود تا حدودی تکلیف خودمو برای اینده روشن کنم. این روزها راستش خیلی درگیرم و خیلی از مسائل رو دارم با خودم حل

میکنم به نظرم این سوالم از اساس اشتباه بود چرا که اینکه یکی ازدواج بکند یا نه جوابی ندارد بلکه فرد که خودش هم ادعای مهندسی دارد باید بداند هزاران پارامتر در این امر دخیلند

و هیچ کس حتی خانواده ادم هم نمیتوانند به این سوال جواب بدند و بستگی به شرایط شخص دارد. من طبق اون چیزهایی که از خودم سراغ دارم فکر میکنم ازدواج نکنم بهتر است چون من اگه تنها برم

در شرایط دشواری که قرار خواهم گرفت می توانم خودمو وفق دهم و در هر شرایطی بسازم ولی اینکه همسرم این شرایط را تحمل کند به نظرم شاید مسئله را خیلی برای من سختتر کند

البته بازم به خیلی پارامترها بستگی دارد و نسخه ای نیست که بتوان برای هر کسی پیچید چه بسا افرادی ازدواج کنند و موفق تر هم باشند

ازدواج کردن اکثر مواقع یک تصمیم از پیش برنامه ریزی شده نیست، یک رخداد هست. یعنی شما با برخورد با فرد مورد علاقه و تفاهمتون تصمیم به ازدواج میگیرید. بنابراین کار اپلای رو انجام بدید، زندگی تون رو جلو ببرید ممکنه در همین حین به فرد موردنظر هم بربخورید و با شما همراه بشه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Cedar نمایش پست ها
    ازدواج کردن اکثر مواقع یک تصمیم از پیش برنامه ریزی شده نیست، یک رخداد هست. یعنی شما با برخورد با فرد مورد علاقه و تفاهمتون تصمیم به ازدواج میگیرید. بنابراین کار اپلای رو انجام بدید، زندگی تون رو جلو ببرید ممکنه در همین حین به فرد موردنظر هم بربخورید و با شما همراه بشه!
    درسته موافقم ولی مشکل اینجاست که چون کلا این فرایند اپلای و رفتن و بعدش اقامت دائم گرفتن هزار خان رستم هست

واسه همین شاید یکم سخت باشه ادم بخاد هم تو این مدت یکی رو انتخاب کنه و هم اینکه باهاش این راهو بره ولی در کل بعله موافقم ممکنه یکی سر راه ادم قرار بگیره که کاملا مساله رو عوض کنه و

چه بسا مشکلاتش کمتر هم بشه در این راه پر پیچ و خم

Member

درسته موافقم ولی مشکل اینجاست که چون کلا این فرایند اپلای و رفتن و بعدش اقامت دائم گرفتن هزار خان رستم هست

واسه همین شاید یکم سخت باشه ادم بخاد هم تو این مدت یکی رو انتخاب کنه و هم اینکه باهاش این راهو بره ولی در کل بعله موافقم ممکنه یکی سر راه ادم قرار بگیره که کاملا مساله رو عوض کنه و

چه بسا مشکلاتش کمتر هم بشه در این راه پر پیچ و خم
    این مشکلات رو ما می تراشیم برای خودمون !! مزایای ازدواج همونطور که دوست عزیز Saaaaam گفت کم نیست ، ازدواج مسئولیت میاره ! شاید خیلی خیلی از انسان ها اگر زودتر توان داشتند یا مسئولیت پذیر بودند ازدواج می کردند و موفق می شدند !! !! ازدواج رو سد نکنیم کسی که بخواد اقامت بگیره از طریق هزاران هزار راه می تونه اقامت بگیره .
    مثال بارز هم زیاد هست خیلی ها متاهل پذیرش گرفتند و موفق هم شدند و لذتش هم بردند ، زمان رو نمیشه وایسوند زمان داره میگذره چه بخوای چه نخوای پس ازش استفاده کنی بهتره تا نکنی .

نقل قول نوشته اصلی توسط MinaToo نمایش پست ها
    این مشکلات رو ما می تراشیم برای خودمون !! مزایای ازدواج همونطور که دوست عزیز Saaaaam گفت کم نیست ، ازدواج مسئولیت میاره ! شاید خیلی خیلی از انسان ها اگر زودتر توان داشتند یا مسئولیت پذیر بودند ازدواج می کردند و موفق می شدند !! !! ازدواج رو سد نکنیم کسی که بخواد اقامت بگیره از طریق هزاران هزار راه می تونه اقامت بگیره .
    مثال بارز هم زیاد هست خیلی ها متاهل پذیرش گرفتند و موفق هم شدند و لذتش هم بردند ، زمان رو نمیشه وایسوند زمان داره میگذره چه بخوای چه نخوای پس ازش استفاده کنی بهتره تا نکنی .
    خب من که قبول کردم فرمایشات شماها رو ولی کلا به نظرم اینطوری میرسه که ازدواج خودش خیلی سخته و شاید اینکه بخاییم هم مشکلات اپلای رو حل کنیم و هم یکی رو برای زندگی انتخاب کنیم

سخت باشه و بتونه اینده شخصی ادمو تحت شعاع خودش قرار بده

به نظر خود من اکثر ازدواج های ناموفق امروزی به خاطر همین عدم وقت گذاشتن کافی واسه ازدواجه

صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)