صفحه 1 از 31 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض ازدواج یا اپلای؟

سلام دوستان عزیز

راستش من یه حساب کتاب کردم دیدم من تا بخام کل پروسه رفتن رو انجام بدم شاید 3-4 سالی طول بکشه به همین خاطر خاستم

نظرتونو بگین ایا به نظرتون ازدواج تو ایران چه مشکلاتی یا مزایایی در کل پروسه اپلای و فاند و رفتن برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و سپس اقامت گرفتن داره؟

مثلا تو همین اقامت دائم گرفتن چقدر میتونه مضر یا موثر باشه؟

ممنون میشم کامل مساله رو برام باز کنید خیلی برام مهمه پیشاپیش خیلی ممنون

Banned

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

راستش من یه حساب کتاب کردم دیدم من تا بخام کل پروسه رفتن رو انجام بدم شاید 3-4 سالی طول بکشه به همین خاطر خاستم

نظرتونو بگین ایا به نظرتون ازدواج تو ایران چه مشکلاتی یا مزایایی در کل پروسه اپلای و فاند و رفتن برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و سپس اقامت گرفتن داره؟

مثلا تو همین اقامت دائم گرفتن چقدر میتونه مضر یا موثر باشه؟

ممنون میشم کامل مساله رو برام باز کنید خیلی برام مهمه پیشاپیش خیلی ممنون
    بالاخره مشکل شما برای ویزا و خیلی مسایل دیگه با ازدواج دوبل میشه! هزینه ها و..... هم دیگه خودتون میدونید.
    ازدواج قبل از رفتن برای کسی که قصد ماندگاری داره "به نظر شخصی من سمه سم! مخصوصا اگر هر دو طرف سابقه هرچند کوتاه مدت زندگی در خارج از فضای ایران رو نداشته باشند. تغییر انتظارات و خیلی مسایل دیگه کمترین مسئله ای هست که باهاش مواجه میشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد-صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    بالاخره مشکل شما برای ویزا و خیلی مسایل دیگه با ازدواج دوبل میشه! هزینه ها و..... هم دیگه خودتون میدونید.
    ازدواج قبل از رفتن برای کسی که قصد ماندگاری داره "به نظر شخصی من سمه سم! مخصوصا اگر هر دو طرف سابقه هرچند کوتاه مدت زندگی در خارج از فضای ایران رو نداشته باشند. تغییر انتظارات و خیلی مسایل دیگه کمترین مسئله ای هست که باهاش مواجه میشید.
    My Dear Friend,Every thing is relative if you ask me.
    Now I'm Asking you: is it really worth to take your life on hold for Apply procedures??...
    , The whole story is an utter suspension and you've just wasted your time
    if you bite the dust at the end.

So, What I'm saying is that Do not pause your life for Apply.. Let the World speaks as it shoud

For GPA Conversion See INJA

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    من موافق نیستم. اتفاقا وقتی در ابتدا در یک کشور غریب تنها نباشی و یک همزبون داشته باشی خیلی مهمه. اینکه اونجا چه مسائلی ممکنه پیش بیاد اصلا قابل پیش بینی نیست و به افراد مختلف فرق میکنه. چه بسا افرادی سالها در ایران زندگی می کنند و بعد از رفتن به کشور دیگه بعد از 20 سال یا بیشتر از هم جدا میشن و از طرفی بسیاری از زوج های جوان هستند که مشکلی با هم ندارند. این مسئله یک اصل کلی که نیست و کاملا به سطح تحمل و ظرفیت دو طرف برمی گرده. فکر کنم اگر هر دو فرد دنبال درس و فعالیت باشن خیلی راحت تر خواهند بود. البته دوستانی که در آن کشور برای رفت و آمد انتخاب می کنید، خیلی می توانند نقش مثبت یا منفی در زندگیتان بازی کنند.

ممنون از هر دو بزرگوار راستش من زیاد فکر کردم و درنهایت به این نتیجه رسیدم که باید در زندگی برای یه سری اهداف یه سری را قربانی کرد

نمی شود بک نفر به همه خواسته های خودش برسد می دانید مشکل این دنیا اینه که همه چیز زمانی به ما میرسد که دیگر شاید زیاد احتیاجی بهش نداریم

و وقتش گذشته است ازدواج هم در عصر حاضر دقیقا همین طوری شده است من چون علاقه زیادی به ریسرچ دارم بالاجبار باید قید ازدواج را بزنم و چندین سال تلاش کنم

شاید توانستم یه اپلای داشته باشم

ApplyAbroad Superstar

ممنون از هر دو بزرگوار راستش من زیاد فکر کردم و درنهایت به این نتیجه رسیدم که باید در زندگی برای یه سری اهداف یه سری را قربانی کرد

نمی شود بک نفر به همه خواسته های خودش برسد می دانید مشکل این دنیا اینه که همه چیز زمانی به ما میرسد که دیگر شاید زیاد احتیاجی بهش نداریم

و وقتش گذشته است ازدواج هم در عصر حاضر دقیقا همین طوری شده است من چون علاقه زیادی به ریسرچ دارم بالاجبار باید قید ازدواج را بزنم و چندین سال تلاش کنم

شاید توانستم یه اپلای داشته باشم
    دوست عزیز
    من تجربه خودم را عرض می کنم. بسیاری از دوستان را من در طی 5 سال گذشته که درگیر فرایند اپلای بودم را دیدم که ازدواج کردند و زمانی که بعد از دو سال مثلا پذیرش نگرفته بودند یا بورس نشدند دیدم که از نظر مسائل مختلف از منی که مجرد ماندم خیلی جلو افتادند مثلا من همش دنبال مقاله تافل و ... بودم در حالی که این دوستان از نظر مالی و کاری خیلی پیشرفت کردند و من که بلاخره بعد از چند سال کارم درست شد می بینم اگه ازدواج می کردم حتی اگه نمی رفتم خارج ارزش بیشتری داشت درسته که ازدواج خیلی مشکلات به همراه دارد ولی بنظر شخصی من اتفاقات + بسیاری هم بواسطه ازدواج در زندگی ادم پیش می اید چه بسا اگه ازدواج کرده بودم پا قدم همسرم زودتر کارم درست می شد!
    اگر کیس مناسبی در نظر دارید فدای پذیرش و بورس نکنید چون هیچکس از اینده خبر ندارد
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من تجربه خودم را عرض می کنم. بسیاری از دوستان را من در طی 5 سال گذشته که درگیر فرایند اپلای بودم را دیدم که ازدواج کردند و زمانی که بعد از دو سال مثلا پذیرش نگرفته بودند یا بورس نشدند دیدم که از نظر مسائل مختلف از منی که مجرد ماندم خیلی جلو افتادند مثلا من همش دنبال مقاله تافل و ... بودم در حالی که این دوستان از نظر مالی و کاری خیلی پیشرفت کردند و من که بلاخره بعد از چند سال کارم درست شد می بینم اگه ازدواج می کردم حتی اگه نمی رفتم خارج ارزش بیشتری داشت درسته که ازدواج خیلی مشکلات به همراه دارد ولی بنظر شخصی من اتفاقات + بسیاری هم بواسطه ازدواج در زندگی ادم پیش می اید چه بسا اگه ازدواج کرده بودم پا قدم همسرم زودتر کارم درست می شد!
    اگر کیس مناسبی در نظر دارید فدای پذیرش و بورس نکنید چون هیچکس از اینده خبر ندارد
    ممنونم بابت راهنماییتون
    راستش نه هنوز فرد مورد علاقه خودمو پیدا نکردم ولی هدفم از این سوال این بود تا حدودی تکلیف خودمو برای اینده روشن کنم. این روزها راستش خیلی درگیرم و خیلی از مسائل رو دارم با خودم حل

میکنم به نظرم این سوالم از اساس اشتباه بود چرا که اینکه یکی ازدواج بکند یا نه جوابی ندارد بلکه فرد که خودش هم ادعای مهندسی دارد باید بداند هزاران پارامتر در این امر دخیلند

و هیچ کس حتی خانواده ادم هم نمیتوانند به این سوال جواب بدند و بستگی به شرایط شخص دارد. من طبق اون چیزهایی که از خودم سراغ دارم فکر میکنم ازدواج نکنم بهتر است چون من اگه تنها برم

در شرایط دشواری که قرار خواهم گرفت می توانم خودمو وفق دهم و در هر شرایطی بسازم ولی اینکه همسرم این شرایط را تحمل کند به نظرم شاید مسئله را خیلی برای من سختتر کند

البته بازم به خیلی پارامترها بستگی دارد و نسخه ای نیست که بتوان برای هر کسی پیچید چه بسا افرادی ازدواج کنند و موفق تر هم باشند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

ممنونم بابت راهنماییتون
    راستش نه هنوز فرد مورد علاقه خودمو پیدا نکردم ولی هدفم از این سوال این بود تا حدودی تکلیف خودمو برای اینده روشن کنم. این روزها راستش خیلی درگیرم و خیلی از مسائل رو دارم با خودم حل

میکنم به نظرم این سوالم از اساس اشتباه بود چرا که اینکه یکی ازدواج بکند یا نه جوابی ندارد بلکه فرد که خودش هم ادعای مهندسی دارد باید بداند هزاران پارامتر در این امر دخیلند

و هیچ کس حتی خانواده ادم هم نمیتوانند به این سوال جواب بدند و بستگی به شرایط شخص دارد. من طبق اون چیزهایی که از خودم سراغ دارم فکر میکنم ازدواج نکنم بهتر است چون من اگه تنها برم

در شرایط دشواری که قرار خواهم گرفت می توانم خودمو وفق دهم و در هر شرایطی بسازم ولی اینکه همسرم این شرایط را تحمل کند به نظرم شاید مسئله را خیلی برای من سختتر کند

البته بازم به خیلی پارامترها بستگی دارد و نسخه ای نیست که بتوان برای هر کسی پیچید چه بسا افرادی ازدواج کنند و موفق تر هم باشند
    دوستم حدود شش ماه قبل از اپلای ازدواج کرد و الان با همسرش در یک دانشگاه بورسیه گرفتند، یکیشون دکتری و یکیشون ارشد دومش رو میخونه... بنظرم این شیوه خوبیه، بهتر همدیگه رو درک میکنند، نزدیک هم هستند و به بقیه هم توصیه میکنم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز
    ایا بعد دو سال تغییری در نتیجه گیریتون بوجود اومده؟ فکر میکنید بعد کار پیدا کردن دوباره همین نظر رو خواعید داد؟
    سوال مهمی که دارم اینه که چرابه نظرتون کسی که ازدواج کرده از لحاظ کاری و مالی پیشرفت زیادی کرده نسبت به شما؟ ایا همه اینطورین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    ایا بعد دو سال تغییری در نتیجه گیریتون بوجود اومده؟ فکر میکنید بعد کار پیدا کردن دوباره همین نظر رو خواعید داد؟
    سوال مهمی که دارم اینه که چرابه نظرتون کسی که ازدواج کرده از لحاظ کاری و مالی پیشرفت زیادی کرده نسبت به شما؟ ایا همه اینطورین؟
    درود بحث در مواردی این چنینی زیاد صحیح نیست.
    همونطور که چند پست قبل دوستمون گفتن ازدواج قراردادی بیش نیست و عشق و اینا کلا یه چیز کلیشه و نمادیک هست نه واقعیت.

------
    اما در مورد حرفتون میشه گفت بله ازدواج به هر لحاظ تو ایران باعث پیشرفت صرفا مالی یا همون فایننشال و نه روحی یا شخصیتی یا هر چیز دیگه که فکرشو بکنید میشه. من دوستم بعد از کاردانی ول کردش رفت ازدواج کرد و چون نیاز به ذخیره ارزی و مالی زیادی داشت ، دنبال کار گشت و تو شرکت نیرو محرکه کار پیدا کرد.ماهی هم 2 تومن میانگین درمیاورد.الان من دنبال ارشد و سگ تلاش کردن واسه تافل و مقاله هستم اونم با چندرغاز تو جیبم و هزار ارزوی دور که نزدیکترین حالتش 10 سال با من فاصله داره اما اون الان یه ماشین 206 ، یه خونه رهن کامل و مقدار کمی هم پس انداز . کلی جلوتر از من .

ببینید خیلی پر واضحه خیلی خیلی !! یا شما دغدغه علم دارید میرید سمتش و یه چیزایی مثل عشق و حال رو بیخیال میشید ، بعضا پول رو هم بیخیال میشید ، سن 20 تا 30 سالگیتون رو بیخیال ادرنالین میشید و میرید سمت علاقتون یا اینکه نه دوس دارید خانواده تشکیل بدید و سمت ازدواج میرید.
    ولی به عنوان یک فردی که در این اجتماع زندگی کرده از شاید 100 تا زوجی که کنارم ( خانواده / دوستان/ فامیل) دیدم ، به جرات در مورد چیزایی که دیدم میگم هیچکدوم از متاهل های دوروبرم خوشحال نیستند شاید نهایت یکی دوتاشون فقط گلایه نکنن . میدونی نه انتخاب ها انتخابه ، نه برنامه ریزی پشتشه ، نه درکی از بعد ازدواج.
    همشون بعد ازدواج چون لذت رابطه جنسی رو چشیدن و پول دستشون رسیده ( به دلیل اجبار برای کار ) و کانکشن هایی که بعد ازدواج از هر نظری که فکر میکنی (بد/زشت/زیبا)بهش رسیدن، تازه میفهمن که میخوان خیلی چیزای دیگه رو هم امتحان کنن و این میشه که نتیجش شده یه جامعه کاملا سیک و مریض و افرادی بیمار.

لذا خیلی درگیر نشید ، اگه با خودتون روراست باشید و بدونید چی میخواید هرگز این چنین تاپیک هایی در انجمن زده نمیشه.

صفحه 1 از 31 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)