صفحه 13 از 35 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    شما پرسیدید که "یعنی به نظر شما ازدواج انقدر مهمه ..." دوست عزیز ازدواج شاید الان مهم نباشه، ولی در نهایت برات مهم میشه و اون زمان ممکنه انتخابهای مناسبی با توجه به زندگی در کشور دیگه نتونی داشته باشی. حالا شما هنوز ازدواج نکردی، به آمار طلاق فکر می کنی؟ اینطوری که دیگه کلا کسی نباید بری دنبال ازدواج! اگر فکر می کنی ازدواج به خاطر ریسکش کار اشتباهیه، دیگه چرا از ازدواج با خارجی حمایت میکنی؟ یعنی اونجا ریسک نداره؟

نکته بعدی شما گفتی خیلی خارجی ها ممکنه پیدا بشن که وفادارتر هم باشن؟ آیا به نظر شما وفادار بودن به تنهایی برای ازدواج موفق کافیه؟ و فقط در کنار تو زیر یک سقف بمونه و خیانت نکنه بسه؟ یعنی فرهنگ، میزان تحصیلات، درک و فهمش از زندگی، توقعات و .... مهم نیستند؟! هموم آدم می تونه در فرهنگ خودش بارها با افراد مختلف رابطه داشته و یا زندگی می کرده، این مسئله برای شما مشکلی ایجاد نمی کنه، می تونی به راحتی باهاش کنار بیای ؟ یعنی این فرهنگ الان برای شما جاافتاده؟

سوم اینکه اون شما گفتی "تصور کن من با به دختر خوب ... ازدواج کردم و ....." باز شما میپرسی لیلی زنه یا مرد؟! عزیز من قبلا این رو گفته بودیم، شما قبل از ازدواج همه اینا رو باید با طرفت تموم کنی. محل زندگی و ..... اگر به این باشه، چرا راه دوری میری فکر کن همین فردا بعد از عقد طرف میگه باهات خارج میام ولی قبلش مهریه منو رد کن بیاد، چکار می کنی؟ یا با یک خارجی ازدواج میکنی، دو روز بعدش می فهمی با یکی دیگه رابطه داره یا برگشت به سمت عشق سابقش! چرا شما فقط بدترین حالت رو در مورد ازدواج قبل از رفتن میگی و اونوقت میای از نکات مثبت ازدواج با خارجی ها صحبت میکنی؟ اینکه نشد مقایسه! بدیهای یکی با خوبی های دیگری؟!؟! دست مریزاد!
    شما خودت بری خارج دلت برای خانوادت تنگ نمیشه؟ مطمئن باش اگر همسرت، همراه و همزبون داشته باشه برای دیدن خانواده خیلی بی تابی نخواهد کرد بویژه اگر مشغله کاری یا تحصیلی داشته باشه. الان هم ماشاا.. مردم هر روز با هم ویدئو چت می کنن. دیگه بهانه دلم تنگ شده مشکل هر روز زندگی متمدن نیست که شما برزگش می کنی. تازه لازم هست خدممتون بگم با توجه به نوع ویزایی که بعد از پذیرش می گیرند در بسیاری از موارد، باید دوباره بعد از خروج برای ویزا درخواست کرد که خودش کلی مشکل داره و حتی ممکنه هنوز دانشجو باشه ولی بهش ویزا ندن. مطمئنا همسرت میدونه که چیزی رو که به این سختی به دست آورده، به راحتی نباید از دست بده.

در پایان ممنون میشم اگر لطف کنید حداقل سه مزیت در مورد ازدواج قبل از رفتن به خارج اگر به ذهنتون میرسه، بگید و سه عیب احتمالی هم در مورد ازدواج با خارجی ها لطفا ذکر کنید. باتشکر.
    میشه خودتون بگید من کاملترش میکنم. راستش چیزی به ذهنم نمیرسه خب
    انگیزه مهمترین عامل شکست یا موفقیت می تواند باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    میشه خودتون بگید من کاملترش میکنم. راستش چیزی به ذهنم نمیرسه خب
    سوال رو با سوال جواب ندید لطفا. چون چیزی به ذهنتون نمیرسه، معنیش اینه که شما ازدواج قبل از رفتن را بدون مزیت و ازدواج با خارجی رو بدون عیب می دونید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

اینکه ما میگیم ازدواج با خارجی ها لزوما اون کعبه آمال نیست که در ذهنتون ساختید، واسه صرفا وفانداری نیست. بابا جان تو فرض کن زبانت خدا. اصلا مسئله زبان هم نیست.
    شما در شبانه روز چقدررررر چیز مشترک و خنده دار و خاطره بر انگیز و نوستالژیک و نمیدونم دردهای جامعه و چی و چی دارین که با هم در موردش صحبت کنید؟ وقتی اون توی یه دنیای کاملا متفاوت بزرگ شده و آهنگایی که شما باهاش کلی خاطره داری و برای اون بی معنیه و بلعکس، و هزارررر تا چیز این مدلی، اونوقت واقعا فکر میکنی برای سالیان متمادی چه جذابیتی توی رابطه تون خواهید یافت.

اصلا فکر نکنید اینا چیزای سطحی و پیش پا افتاده است. آدمیزاد به یه چیزایی بند میشه گاها، که در تصور هم نمیگنجه.

بعدشم جالب برام اینجاست که به قول دوستمون شما فقط خوبی های عجیب غریب اون رو میبینید.
    یادمه یکی از دوستانی که میشناسم اینجا و خانمش سوئدی هست، و خیلی هم تیریپ عشقولانه دارن و خلاصه اصلا و ایدا اینطور نیس که بگی حالا مدل خانمش طوریه که بد در اومده مثلا، اما یه بار که به شدت دلش واسه غذاهای ایرانی تنگ شده بود گفت چه میشه کرد دیگه، نشد ایرانی بگیریم دیگه.

خوب این در حالی بود که اصلا تا به اکنون خودش به ازدواج با هم وطناش فکر هم نکرده بود (منظورم اینه که قضیه اینطوری نبود که بگی گشته و مورد مناسب پیدا نکرده، اونم به واسطه سالها زندگی در خارج خود به خود رفته بود سراغ غیر ایرانی).

حالا غذای ایرانی که سهله، باز یه دفعه دیگه لای حرفاش به چیزی اشاره کرد که حکایت از این داشت که کلا هیچ غذایی توی اون خونه درست نمیشه. ایرانی که پیشکش.

از این حرفا منظورم این نیست که زن هموطن واسه این خوبه که براتون آشپزی کنه و غذای ایرانی بپزه! (الان نیاید بگید والله دخترای این دوره زمونه دس به سیاه و سفید نمیزنن، منظور تیپ شخصیتی نرماله. چه توی خانمها چه آقایون).
    اما از گفتن این مثال صرفا منظورم اینه که هزار تا چیز ریز و درشت متفاوت دارن که باعث میشه اینقدا هم از انتخابت خوشحال نباشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    اینکه ما میگیم ازدواج با خارجی ها لزوما اون کعبه آمال نیست که در ذهنتون ساختید، واسه صرفا وفانداری نیست. بابا جان تو فرض کن زبانت خدا. اصلا مسئله زبان هم نیست.
    شما در شبانه روز چقدررررر چیز مشترک و خنده دار و خاطره بر انگیز و نوستالژیک و نمیدونم دردهای جامعه و چی و چی دارین که با هم در موردش صحبت کنید؟ وقتی اون توی یه دنیای کاملا متفاوت بزرگ شده و آهنگایی که شما باهاش کلی خاطره داری و برای اون بی معنیه و بلعکس، و هزارررر تا چیز این مدلی، اونوقت واقعا فکر میکنی برای سالیان متمادی چه جذابیتی توی رابطه تون خواهید یافت.

اصلا فکر نکنید اینا چیزای سطحی و پیش پا افتاده است. آدمیزاد به یه چیزایی بند میشه گاها، که در تصور هم نمیگنجه.

بعدشم جالب برام اینجاست که به قول دوستمون شما فقط خوبی های عجیب غریب اون رو میبینید.
    یادمه یکی از دوستانی که میشناسم اینجا و خانمش سوئدی هست، و خیلی هم تیریپ عشقولانه دارن و خلاصه اصلا و ایدا اینطور نیس که بگی حالا مدل خانمش طوریه که بد در اومده مثلا، اما یه بار که به شدت دلش واسه غذاهای ایرانی تنگ شده بود گفت چه میشه کرد دیگه، نشد ایرانی بگیریم دیگه.

خوب این در حالی بود که اصلا تا به اکنون خودش به ازدواج با هم وطناش فکر هم نکرده بود (منظورم اینه که قضیه اینطوری نبود که بگی گشته و مورد مناسب پیدا نکرده، اونم به واسطه سالها زندگی در خارج خود به خود رفته بود سراغ غیر ایرانی).

حالا غذای ایرانی که سهله، باز یه دفعه دیگه لای حرفاش به چیزی اشاره کرد که حکایت از این داشت که کلا هیچ غذایی توی اون خونه درست نمیشه. ایرانی که پیشکش.

از این حرفا منظورم این نیست که زن هموطن واسه این خوبه که براتون آشپزی کنه و غذای ایرانی بپزه! (الان نیاید بگید والله دخترای این دوره زمونه دس به سیاه و سفید نمیزنن، منظور تیپ شخصیتی نرماله. چه توی خانمها چه آقایون).
    اما از گفتن این مثال صرفا منظورم اینه که هزار تا چیز ریز و درشت متفاوت دارن که باعث میشه اینقدا هم از انتخابت خوشحال نباشی.
    اخه مساله اینه که من خودمم الان به اهنگهای انگلیسی گوش میدم و میخام اگه بشه با یه ریسرچر ازدواج کنم. اگه اینطوری باشه فکر نمیکنم کلا وقت زیادی داشته باشیم که بخاییم نگران حرف زدن باشیم. در مورد غذا درست کردن و ... من خودم حاضرم غذا رو درست کنم به شرطی که واقعا اونی میخام که باشه... البته در مورد روابط ج... آزاد در خارج یکم مشکل دارم که اونم الان تو کشو خودمون کم نیست یعنی هیچ تفاوتی نمیکنه اینجا هم ماشالا دخترا همه دوس پسر دارند و روابطشون آزاده ...پس چه فرقی میکنه کجا ازدواج کنی...الان واقعا دخترای ایرانی تو خونه هم کاری نمیکنند و انتظارات زیادی دراند و اینکه میدونم خارجیها خودشون خیلی بیشتر از ماها شاید تو ازدواج مشکل داشته باشند ولی مساله اینه که کلا من زیاد تصور خیلی زیبایی از ازدواج ندارم چه اونور چه اینور.... البته من به شرایط خیلی اعتقاد دارم یعنی ممکنه فردا روز با یکی آشنا بشم که بینم واقعا نیمه گمشده منه و ازدواج باهاش میتونه به خیر وصلاح هردوتامون باشه ....

سوال رو با سوال جواب ندید لطفا. چون چیزی به ذهنتون نمیرسه، معنیش اینه که شما ازدواج قبل از رفتن را بدون مزیت و ازدواج با خارجی رو بدون عیب می دونید؟
    نه ولی اگه ممکنه خودتون بگید چیز خاصی به ذهنم نرسید منم عوضش معایبش رو میگم

اخه مساله اینه که من خودمم الان به اهنگهای انگلیسی گوش میدم و میخام اگه بشه با یه ریسرچر ازدواج کنم. اگه اینطوری باشه فکر نمیکنم کلا وقت زیادی داشته باشیم که بخاییم نگران حرف زدن باشیم. در مورد غذا درست کردن و ... من خودم حاضرم غذا رو درست کنم به شرطی که واقعا اونی میخام که باشه... البته در مورد روابط ج... آزاد در خارج یکم مشکل دارم که اونم الان تو کشو خودمون کم نیست یعنی هیچ تفاوتی نمیکنه اینجا هم ماشالا دخترا همه دوس پسر دارند و روابطشون آزاده ...پس چه فرقی میکنه کجا ازدواج کنی...الان واقعا دخترای ایرانی تو خونه هم کاری نمیکنند و انتظارات زیادی دراند و اینکه میدونم خارجیها خودشون خیلی بیشتر از ماها شاید تو ازدواج مشکل داشته باشند ولی مساله اینه که کلا من زیاد تصور خیلی زیبایی از ازدواج ندارم چه اونور چه اینور.... البته من به شرایط خیلی اعتقاد دارم یعنی ممکنه فردا روز با یکی آشنا بشم که بینم واقعا نیمه گمشده منه و ازدواج باهاش میتونه به خیر وصلاح هردوتامون باشه ....
    والا شما اصلا فازت یک چیزه دیگست! اینکه آهنگ انگلیسی گوش می دی و یا حاضری غذا درست کنی، دیگه مشکل حل شد؟! دیدت خیلی سطحیه به خدا .... والا بحث با شما آب در هاون کوبیدنه! شما هدفت ازدواج با خارجی هست، دیگه هر کی هم پیدا بشه قسم هم بخوره هزار و یک مشکل داره، شما حرف خودت رو میزنی!! هنوز نرفته عشق دختر آمریکایی ها کورت کرده، وقتی بری چی میشه!

والا شما اصلا فازت یک چیزه دیگست! اینکه آهنگ انگلیسی گوش می دی و یا حاضری غذا درست کنی، دیگه مشکل حل شد؟! دیدت خیلی سطحیه به خدا .... والا بحث با شما آب در هاون کوبیدنه! شما هدفت ازدواج با خارجی هست، دیگه هر کی هم پیدا بشه قسم هم بخوره هزار و یک مشکل داره، شما حرف خودت رو میزنی!! هنوز نرفته عشق دختر آمریکایی ها کورت کرده، وقتی بری چی میشه!
    اره فکر کنم تصمیم رو گرفتم و میخام به چیزهایی برسم که واقعا برام ارزشمندند..الته ازدواج نیست اصلا اولویتی واسم نداره تو این مدت کمی که ادم تو این دنیا زندگی میکنه فکر میکنم باید اهداف بزرگتری داشت و به چیزهای دیگه ای فکر کرد.
    در کل تاپیک خیلی خوبی بود من تقریبا به جواب اول تاپیک رسیدم از همگی ممنونم و امیدوارم واسه همه سودمند بوده باشه.
    موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها

آخه نمیشه خب مثلا از اون یه جمله هم نتیجه گرفت ایشون کلا از تریپ عشقولانه با خانوم سوئدیشون اومدن بیرون. موافق نیستین با این؟
    به نظرم نمیشه اینطور از دور قضاوت کرد برای هر نظر باید یک تجربه داشته باشیم(سوء تفاهم نشه نظورم داشتن ارتباط عادی و معمولی در حد دوستی ساده با افرادی از فرهنگهای متفاوت هست.) متاسفانه چون محیط ایران ایزوله هست و تقریبا ارتباط خاصی با فرهنگهای مختلف دنیا نیست(جذابتی هم فکر نمیکنم داشته باشه براشون!) طببیعتا دید ماها سلیقه ای میشه که البته اونم یه نظره دیگه. ولی بیشتر باید دید اون دو کیس خاص آیا با هم مچ هستن یا خیر!
    ممکنه دو نفر در ایران بزرگ شده باشند اعتقادات نزدیک به هم داشته باشن ولی مچ نباشن. و دو نفر از دو فرهنگ متفاوت برعکس این قضیه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

به نظر من وقتی اون پیامهای ذهنی از دو طرف مخابره بشه قبل و بعد نداره! حالا هی به طرف بگو ازدواج زهره یا عسله اون کار خودشو میکنه. مگر اینکه پا رو عشقش بذاره.که خب اونم طبیعتا دل محکمی میخواد. وگرنه مگه میشه آدم یه کسیو که دوستش داره(منظورم این دوستی های چیپ خیابونی و اینا نیست) و میخوداد باهاش زندگی کنه همینطوری بهش بگه خدا حافظ تو مزاحم رفتن منی. فقط میشه علاج واقعه قبل از وقوع کرد و اونم ایزوله نگه داشتن ارتباطات هست که این موارد پیش نیاد. که باز اونم سختی خودشو داره. آدمای جوامع مختلف هم تفاوت دارن دیگه هم خوب هست هم بد یا هرچی. من در اطرفا خودم هم دختر ایرانی خیلی خوب و با شخصیت و تحصیلکرده و با خانواده میشناسم هم........ طبیعتا در بقیه جوامع هم همینطوره. ما دو تا ازهمکلاسامون همون ترم دوم با هم ازدواج کردن همه گفتن اینا الان اینطوریه و اونطوریه و ..... به خدا اینقدر خوشبختن.
    دوستم دارم با دختر خارجی ازدواج کرده خیلی راضیه. یکی از اقوام هم با یه دختر لبنانی ازدواج کرد خیلی ناراضی هست! میگفت این چرا اینقدر سرده در ابراز احساسات و اینا بعدا کاشف به عمل اومد اون بنده خدا مورد عجیبی نیست کلا تو فرهنگشون همینطوریه. حالا الان مصیبت داره ایشون.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    آخه نمیشه خب مثلا از اون یه جمله هم نتیجه گرفت ایشون کلا از تریپ عشقولانه با خانوم سوئدیشون اومدن بیرون. موافق نیستین با این؟
    به نظرم نمیشه اینطور از دور قضاوت کرد برای هر نظر باید یک تجربه داشته باشیم(سوء تفاهم نشه نظورم داشتن ارتباط عادی و معمولی در حد دوستی ساده با افرادی از فرهنگهای متفاوت هست.) متاسفانه چون محیط ایران ایزوله هست و تقریبا ارتباط خاصی با فرهنگهای مختلف دنیا نیست(جذابتی هم فکر نمیکنم داشته باشه براشون!) طببیعتا دید ماها سلیقه ای میشه که البته اونم یه نظره دیگه. ولی بیشتر باید دید اون دو کیس خاص آیا با هم مچ هستن یا خیر!
    ممکنه دو نفر در ایران بزرگ شده باشند اعتقادات نزدیک به هم داشته باشن ولی مچ نباشن. و دو نفر از دو فرهنگ متفاوت برعکس این قضیه.
    من تاکید کردم خیلی هم عشقولانه هستن.
    اصلا کجای حرف من حکایت از این داشت که بعدها مشخص شد عشقولانه نیستن دیگه؟

نه دوست عزیز. قضیه اینجاست که موازنه ای که باید یه زمانی میکرد رو نکرده بود این آقا. و هیچ معلوم نیست این چیزای کوچیک به مرور زمان آیا رابطه رو به عشقولانگی روز اول نگه میدارن یا نه.
    متقابلا خوب ما میبینیم که وقتی توی یه جمع ایرانی دور هم جمع میشیم هرچقدرم با خانمش حرف بزنیم و گرم بگیریم باز بعد از یه مدتی خانمش دیگه سرش رو میکنه توی گوشیش وتا آخر تنهاس با خودش.
    از کجا معلوم اونم پس فرداها به همین دلیل کم کم فیلش یاد هندوستان نکنه؟

شما هم که واقعا با عرض معذرت آب در هاون کوبیدنه حرفای ما براتون. رسما انگار این بازی رو دوست دارید. خدا توفیقتون بده آقا. (به منم یه عقل حسابی که وقت گذاشتم در بازی شما ناخواسته شرکت کردم).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)