صفحه 15 از 35 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    دوستان عزیز من واقعا بعضی وقتها یه چیزایی میاد توی فکرم که خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    ببینید واقعیت امر اینه که خیلی از ماهایی که توی پروسه اپلی هستیم دیگه وقت ازدواجمون رسیده و یا حداقل گوشه ای از ذهنمونو درگیر کرده. در حالی که واقعا توان مالیشو نداریم اگه بگیم توان مالی اپلی رو داریم البته (((((((((:

من خودم هر وقت در این مورد فکر میکنم که میخوام مجرد اپلی کنم و احتمال زیاد ویزای سنگل و 6،7 سال دوری از خانواده و غیره یه کم به ترس میافتم تا اون موقع دیگه بالای 30 سال هستیم و من واقعا نمیخوام تا اون موقع بدون رابطه عشقی حالا چه از نوع نامزدی و چه از نوع ازدواج باشم و این منو خیلی میترسونه.
    از نظر دیگه چیزی که من الان فکر میکنم این هست که میخوام خانمم کسی باشه که حداقل نماز و روزه هه رو قبول داشته باشه حداقل یه خط در میون بجا بیاره مثل خودم! (هر چند خودم خیلیی وضعم توی اینچیزا خیلی خرابه )
    یعنی از اینهایی که میرن مثل 25 باند اونور توی بُهتِ خودشون گم میشن اصلا خوشم نمیاد. فکر کنم زن خارجی گرفتن هم فک کنم از اپلی واسه mit هم سختتر باشه اگه بخوای اونی که میخوای باشه و نه فقط اسمش خارجکی باشه چون هر وقت این فیلم هالیوودی های کالجی رو میبینم خودمو اونجا فرض میکنم اصلا نمیشه.از طرفی هم این خارجی ها مثل اینکه شوخی موخی ندارن اگه ببینن کسل کننده شدی یا نمیدونم دیگه جذابیت قبل رو نداری(حالا چه اخلاقی چه قیافه) ولت میکنن میرن پی کارشون؛ خدایی دخترای ایرونی تو این چیزا خیلی وفادارترن و باید اعتراف کنیم که مردها خیلی نامردترن تو ایران خودمون! ببخشید اینو رک میگم ازدواج موقت چند زنه بودن و اینا رو میگم. البته شاید اونجا چون شرایط آزاد تره باز فرق میکنه خبر ندارم ولی باز دختر ایرونی از یه فرهنگی اگه بقول بچه ها تو فرهنگ غرب حل نشده باشه خیلی خوبه به نظرم وفق پیدا کردن با فرهنگ غرب خوبه ولی نه اینکه توش حل بشی بری پی کارت !. میخوام ببینم که جو بچه های دکتری اونور چجوره؟ مثلا توی یه جایی مثل کالیفرنیا که جمعیت ایرانیا زیاده یا جاهای دیگه آمریکا؟

مثلا ما اقوام داریم کالیفرنیا سنتاباربارا که کلا نوه هاشون همه دیگه نمیشه بگی ایرانین همه چیشون عوض شده؟ این هم خیلی نگران کننده هست. البته نه واسه نوه ها و بچه های خودم. واسه اینکه بخوای از بین اینا همسر انتخاب کنی میگم. یه مسئله دیگه که منو ناراحت میکنه اینه که بخوای بدون بودن مادر و پدر و غیره با کسی ازدواج کنی و هرچند اونا ممکنه به روت نیارن اما خیلی از دستت آزرده میشن خوب!

یه مسئله دیگه این هست که بالا بری پایین بیای عشق و علاقه که بخش مهمیش بر اساس چهره و اخلاق فرد هست باید وجود داشته باشه و من واقعا به این دو تا خیلی اهمیت میدم. ولی ترس دارم از اینکه اون کسی رو که میخوای بتونه همه اینا رو داشته باشه( قیافه، اخلاق؛ و ...)

در آخر بگم تو ذهنتون منو حاج آقا فرض نکنینا! چون این جمله ها داره این حسو توی ذهنم از خودم ایجاد میکنه همین حالا که مینویسم؛ والا من نصف بیشتر نماز و روزه هام قضا شده و کلا نصف زندگیم صرف دانلود این سلبریتی ها و اِواردها و اینا گذشته واسه همین میگم اگه خانومم از خودم بدتر باشه یه وقت میترسم جوّ گیر شم خودم دنس شو راه بندازم
    حالا شما خودت همه اون معیارا رو داری واسه اون کسی که بخواد انتخابت کنه؟ ببخشیدا البته!

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_dr نمایش پست ها
    حالا شما خودت همه اون معیارا رو داری واسه اون کسی که بخواد انتخابت کنه؟ ببخشیدا البته!
    خواهش میکنم
    ببینید، من فک کنم سوء برداشت شدش، به نظرم معیار انتخاب، حالا چه توی زیبایی و چه توی اخلاق "فردی" هست و ممکنه فردی از نظر من خوش قیافه و خوش اخلاق باشه ولی از نظر فرد دیگه ای متوسط و از نظر فرد دیگه ای اصلا زیر معمولی و یا بد باشه! همینطوری که مثلا خیلی از بازیگرا که بخاطر چهره شون مشهور شدنو من نمی پسندم اما مثلا ولی یه سری که جمعیت کثیرتری نمی پسندن من میپسندم(این مثال چهره بود واسه اخلاق و غیره هم همینطوره).

منظورم این بودش که پیدا کردن یکی که هم سیرت و هم صورت و هم اخلاقش با آدم بخونه بودش.
    در مورد خودم هم فکر میکنم اون چیزی که توی ذهنمه در اون حد هستم حالا توی همه معیارها؛ اصلا شاید اگه یکی مث خودم باشه ولی پسر نباشه و یکم هم خوشتیپ تر باشه باهاش ازدواج میکنم اصلا ((((((:
    در کل متوجه نشدم منظورتونو؛ بحث من سر چیز دیگه ای بودش ها. منظورم این بود که چیزی که من احساس میکنم این هست که خیلی توی جوّ و فرهنگ کشور مقصد حل میشن به جای اینکه خودشونو آداپته کنن توی اون!. میخواستم متوجه بشم واقعا اینجوره و اگر آره یا نه این قضیه به چه میزانی هست؟ آیا اصلا بین کسایی که با اپلی میرن هم این قضیه هست؟ یا فقط اوناییه که به طریقای دیگه میرن؟
    من خودمم نمیدونم شاید هر وقت رفتم، حل شدن توی فرهنگ کشور مقصد که هیچی، تبخیر بشم اصلا . ولی می دونم که این چیزا مهمه برای اینکه بخوایم یکی رو همسان با شرایط خودمون انتخاب کنیم توی کشور مقصد.
    ویرایش توسط alirrrrrr : August 24th, 2014 در ساعت 01:04 AM دلیل: تبخر->تبخیر

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    ببینید، من فک کنم سوء برداشت شدش، به نظرم معیار انتخاب، حالا چه توی زیبایی و چه توی اخلاق "فردی" هست و ممکنه فردی از نظر من خوش قیافه و خوش اخلاق باشه ولی از نظر فرد دیگه ای متوسط و از نظر فرد دیگه ای اصلا زیر معمولی و یا بد باشه! همینطوری که مثلا خیلی از بازیگرا که بخاطر چهره شون مشهور شدنو من نمی پسندم اما مثلا ولی یه سری که جمعیت کثیرتری نمی پسندن من میپسندم(این مثال چهره بود واسه اخلاق و غیره هم همینطوره).

منظورم این بودش که پیدا کردن یکی که هم سیرت و هم صورت و هم اخلاقش با آدم بخونه بودش.
    در مورد خودم هم فکر میکنم اون چیزی که توی ذهنمه در اون حد هستم حالا توی همه معیارها؛ اصلا شاید اگه یکی مث خودم باشه ولی پسر نباشه و یکم هم خوشتیپ تر باشه باهاش ازدواج میکنم اصلا ((((((:
    در کل متوجه نشدم منظورتونو؛ بحث من سر چیز دیگه ای بودش ها. منظورم این بود که چیزی که من احساس میکنم این هست که خیلی توی جوّ و فرهنگ کشور مقصد حل میشن به جای اینکه خودشونو آداپته کنن توی اون!. میخواستم متوجه بشم واقعا اینجوره و اگر آره یا نه این قضیه به چه میزانی هست؟ آیا اصلا بین کسایی که با اپلی میرن هم این قضیه هست؟ یا فقط اوناییه که به طریقای دیگه میرن؟
    من خودمم نمیدونم شاید هر وقت رفتم، حل شدن توی فرهنگ کشور مقصد که هیچی، تبخیر بشم اصلا . ولی می دونم که این چیزا مهمه برای اینکه بخوایم یکی رو همسان با شرایط خودمون انتخاب کنیم توی کشور مقصد.
    خیلی فرقی نمیکنه اداپته با حل شدن. اون برای جامعه تک فرهنگی هستش والا وقتی فرهنگهای مختلف از آسیا و اروپا و امریکا بتونن کنار هم باشن همه فرهنگا میتونن حیات داشته باشن و همزیستی مسالمت آمیز داشته باشن با هم بجای تگفیر هم دیگه در نتیجه همون همزیستی کفایت میکنه خیلی نیازی به تبخیر و اینا نیست . ولی وفق پیدا کردن با جامعه هدف طبیعتا یک مسئله مهم هست چون وقتی اکثریت یه جامعه یه فرهنگی رو دارن ولو اینکه فرهنگای دیگه هم جلوه داشته باشن برای اینکه وارد رابطه بشید باهاشون طبیعتا باید یه مقدار هخوانی و همزبانی فرهنگی ایجاد بشه دیگه .
    شوخی کردما ناراحت نشید (((:

Junior Member

دوستان عزیز ، سلام ، منم به جمع شما پیوستم .

من کل این تاپیک رو خوندم و خوشحالم که این انجمن همچین افراد فعالی داره .

یکی یه موضوعی رو مطرح کرد اونم این بود

اگه شما مجرد اپلای کنید و ویزا بگیرید برید ، بعد شش ماه دوباره برگردید ایران و ازدواج کنید موقع برگشت به کشور مقصد چون ازدواج کردید دیگه ویزا نمی دن ؟؟؟ یعنی باید مجددا برای ویزا که حالا فردی متاهل هستید اقدام کنید ؟؟؟

ممنون

ApplyAbroad Superstar

سلام در راستای صحبت شما عرض کنم بنظر من هر کسی با هر سنی باید بتواند با کسی که تمایل دارد ازدواج کند منتها اینجا موضوع به دو مورد بر می خورد
    1 ازدواج سنتی یعنی خرج کردن میلیونها تومن برای مراسم و .... 2 ساده گرفتن مراسم بطوریکه فقط کسانی که از وجودشون در کنار خود احساس ارامش می کنیم نظیر خانواده درجه یک و دوستان صمیمی برگزار کردن هست
    بنظر من بخش عمده ای از مشکلات جوانان بر سر این موضوع هست که هم می خواهند سنت ها را داشته باشند و هم راحت و زود ازدواج کنند والا بنظر من امکان پذیر نیست
    شخصا فکر می کنم بیش از 60 درصد مشکلات و موانع ازدواج همین مسایل سنتی و دست و پا گیر هست چرا باید کسی را که صد سال یکبار می بینیم به مراسم دعوت کنیم و یا اینکه در حالی که اروپا زندگی می کنیم و قاعدتا 50 درصد اموالی که پس از ازدواج کسب می شود متعلق به همسر می شود این جریان مهریه و هزار مسایل دیگر را پیش می کشیم اینجاست که نمیشه هم خرما و هم خدا را با هم خواست
    فکر نمی کنید اگر قصد داشتیم زیر بار مهریه های انچنانی برویم هرگز مجرد به خارج از کشور نمی امدیم
    اینا مسایلی هست که باید فکر کنیم و برای ان راه حل پیدا کنیم و این واقعیت هم باید بدانیم محیط جدید خصوصا ازادی های بسیار اروپا مثلا می تواند به سادگی ادما را تغییر بدهد
    بخاطر همین من اصلا پیشنهاد نمی کنم اگه در معرض اپلای و یا مهاجرت هستید صرفا بخاطر تنها نبودن تن به ازدواج دهید شخصا من خیلی ها را می شناسم که در همین اروپا بعد از اینکه با خانواده امدند به سادگی خانوادشون از هم پاشید دوستان قبول کنید ساختن بنیان خانواده بدون شناخت کافی و بدون در کنار هم بودن برای چند سال حداقل کاری بیهوده هست
    در این دوران که در فرهنگ ما مسایلی مثل صداقت پاکی راستگویی و .. معادل ساده لوهی و .. شده است و کسانی که با رشوه و دوز و کلک مال و ... می اندوزند را افرادی موفق و .. می دانیم ولی واقعیت را انکار می کنیم نمی شود توقع داشت این زندگی راه بجایی ببرد و گرنه الان شرایط طور دیگری بود بیش از 90 درصد کسانی که الان در خارج از کشور هستند شاید هرگز بفکر مهاجرت و ... نمی افتادند
    بزرگترین مزیتی که من در این پروسه دیدم تغییر دید و بازشدن چشم ادم در مقابل واقعیات هست بنظر من بهتر هست در این موارد مجرد به خارج از کشور امد بعد کم کم با شناخت بیشتر یک ازدواجی موفق تشکیل داد
    در این فضای مسموم داخل کشور اصلا پیشنهاد نمی کنم دم اپلای یا مهاجرت عجولانه ازدواج کنید یا چند سال قبل از اپلای ازدواج کنید و پس از تصمیم گیری مشترک با همسرتان با چشم باز مهاجرت و یا .. کنید و یا برنامه ای بهتر برای خود در نظر بگیرید
    هیچ کجای دنیا نمی توان به راحتی پول در اورد و زندگی راحتی ساخت
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام در راستای صحبت شما عرض کنم بنظر من هر کسی با هر سنی باید بتواند با کسی که تمایل دارد ازدواج کند منتها اینجا موضوع به دو مورد بر می خورد
    1 ازدواج سنتی یعنی خرج کردن میلیونها تومن برای مراسم و .... 2 ساده گرفتن مراسم بطوریکه فقط کسانی که از وجودشون در کنار خود احساس ارامش می کنیم نظیر خانواده درجه یک و دوستان صمیمی برگزار کردن هست
    بنظر من بخش عمده ای از مشکلات جوانان بر سر این موضوع هست که هم می خواهند سنت ها را داشته باشند و هم راحت و زود ازدواج کنند والا بنظر من امکان پذیر نیست
    شخصا فکر می کنم بیش از 60 درصد مشکلات و موانع ازدواج همین مسایل سنتی و دست و پا گیر هست چرا باید کسی را که صد سال یکبار می بینیم به مراسم دعوت کنیم و یا اینکه در حالی که اروپا زندگی می کنیم و قاعدتا 50 درصد اموالی که پس از ازدواج کسب می شود متعلق به همسر می شود این جریان مهریه و هزار مسایل دیگر را پیش می کشیم اینجاست که نمیشه هم خرما و هم خدا را با هم خواست
    فکر نمی کنید اگر قصد داشتیم زیر بار مهریه های انچنانی برویم هرگز مجرد به خارج از کشور نمی امدیم
    اینا مسایلی هست که باید فکر کنیم و برای ان راه حل پیدا کنیم و این واقعیت هم باید بدانیم محیط جدید خصوصا ازادی های بسیار اروپا مثلا می تواند به سادگی ادما را تغییر بدهد
    بخاطر همین من اصلا پیشنهاد نمی کنم اگه در معرض اپلای و یا مهاجرت هستید صرفا بخاطر تنها نبودن تن به ازدواج دهید شخصا من خیلی ها را می شناسم که در همین اروپا بعد از اینکه با خانواده امدند به سادگی خانوادشون از هم پاشید دوستان قبول کنید ساختن بنیان خانواده بدون شناخت کافی و بدون در کنار هم بودن برای چند سال حداقل کاری بیهوده هست
    در این دوران که در فرهنگ ما مسایلی مثل صداقت پاکی راستگویی و .. معادل ساده لوهی و .. شده است و کسانی که با رشوه و دوز و کلک مال و ... می اندوزند را افرادی موفق و .. می دانیم ولی واقعیت را انکار می کنیم نمی شود توقع داشت این زندگی راه بجایی ببرد و گرنه الان شرایط طور دیگری بود بیش از 90 درصد کسانی که الان در خارج از کشور هستند شاید هرگز بفکر مهاجرت و ... نمی افتادند
    بزرگترین مزیتی که من در این پروسه دیدم تغییر دید و بازشدن چشم ادم در مقابل واقعیات هست بنظر من بهتر هست در این موارد مجرد به خارج از کشور امد بعد کم کم با شناخت بیشتر یک ازدواجی موفق تشکیل داد
    در این فضای مسموم داخل کشور اصلا پیشنهاد نمی کنم دم اپلای یا مهاجرت عجولانه ازدواج کنید یا چند سال قبل از اپلای ازدواج کنید و پس از تصمیم گیری مشترک با همسرتان با چشم باز مهاجرت و یا .. کنید و یا برنامه ای بهتر برای خود در نظر بگیرید
    هیچ کجای دنیا نمی توان به راحتی پول در اورد و زندگی راحتی ساخت

دوست عزیز مسلما کسان زیادی هستند که با حرفای شما موافقند. اما شما فکر نمیکنید وضعیت دخترای که میخوان برای تحصیل اپلای کنند تو این زمینه بدتر و بغرنج تر باشه؟ با توجه به اینکه هنوز هم بسیاری از جاها سن دخترا برای ازدواج ملاک هست بنظر میاد شانس یه دختر تو این مورد برای ازدواج موفق بیشتر از دست میره تا یه پسر...نمیدونم نظر شما چیه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Brainy نمایش پست ها
    دوست عزیز مسلما کسان زیادی هستند که با حرفای شما موافقند. اما شما فکر نمیکنید وضعیت دخترای که میخوان برای تحصیل اپلای کنند تو این زمینه بدتر و بغرنج تر باشه؟ با توجه به اینکه هنوز هم بسیاری از جاها سن دخترا برای ازدواج ملاک هست بنظر میاد شانس یه دختر تو این مورد برای ازدواج موفق بیشتر از دست میره تا یه پسر...نمیدونم نظر شما چیه؟[/RIGHT]
    سلام
    والا در مورد خانم ها بنظر من تنها نیان بهتره مگر اینکه واقعا اعتماد بنفس بالایی داشته باشند بیشتر خانم های ایرانی که من دیدم یا افسرده شدن چون در اروپا ادم ها خیلی سرد هستند و حتی جواب سلام هم بزور می دهند و یک شک فرهنگی بزرگ هست و یا اینکه برخی سریع جذب کلاپ و ... می شوند
    بهر حال این موضوع هم در مورد اقایون صدق داره هم خانم ها ولی اینکه به سرف تنها نموندن با هرکسی ازدواج کنید اصلا توصیه نمی کنم بنظرم خانم ها قبل از اپلای کردن سبک سنگین کنن که ایا حداقل یک سال تنها در خارج از کشور می توانند زندگی کنند یا نه! و اینکه هدف از تحصیلشون چی هست بازگشت به ایران یا ماندن
    در نهایت من در اروپا سن را زیاد ملاک نمی دانم اگه کسی از کسی بقول معروف خوشش بیاد و قصد جدی داشته باشه دیگه ازدواج می کنند
    فقط نکته خیلی مهمی که اینجا وجود دارد این هست که ازدواج با ایرانی های اینجا خیلی ساده نیست چون اکثرا فرهنگ خودشون را فراموش کردند و ازدواج با خارجی هم با این واقعیت که از نظر مذهبی مشکل دارد رو برو هست پس به این نکات هم توجه کنید
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Senior Member

من نمیدونم نظرم درسته یا نه ولی فکر می کنم که از یک جهت خانمها تنها بیان و ازدواج نکنن بهتره٬ مگر اینکه شوهرشون هم در همون دانشگاه پذیرش بگیره و یا اینکه در اون شهر کار پیدا کنه٬‌وگرنه بیکار بودن برای مرد در طول مثلا پنج سال دکتری خانمش موجب مشکلات بسیار چه بسا جدایی و اگر جدایی هم نشه زندگی تلخ میشه. الان تو امریکا مثلا F2 اجازه کار نداره٬‌تو اروپا هم تا جاییکه میدونم یکی از شروط اصلی کار پیدا کردن اینه که شما مسلط به زیان اونها باشید. الان مثلا من میبینم که اونهایی که خانم F1 هست و شوهرش F2 بیکار٬ واقعا مشکل دارن٬ بازم زن F2 باشه میتونه بچه دار بشه و سرش گرم بشه و کلا ذات خانم هاست میتونن خودشون سرگرم کنن ولی مرد بیکار باشه افسرده و بهونه گیر میشه و کلا طوری میشه که خانمش هم آدم حسابش نمیکنه.

Junior Member

سلام دوستان.میشه بقیه دوستان نظراتشونو درباره صحبت جناب candid بگن.واقعا منم یکی از دغدغه هام همینه!به خاطر نوع ویزای آمریکا به فکر کانادا و اروپا هستم.واقعا اگر خانم بخاد 4 یا 5 سال تحصیل کنه و آقا بیکار باشه خیلی محتمله؟دردسرهاش زیاده؟مشکل پیش میاد؟

هرکس نظر و عقیده خودش رو داره. من نمیدونم چرا میخوایم چیزای مهمی رو فدای چیزهای دیگه کنیم. ببینید من به این موضوع زیاد فکر کردم. اگر سنتون زیاد نیست مثلا زیر ۲۵ هستید برای مستر میرید چه خانم چه آقا به نظرم میشه ۲ سال رو تحمل کرد و بعد ازدواج کرد. ولی من هرگز تحصیل و یا خارج رو فدای ازدواج نمیکنم. هرچی سن بالاتر بره اون شور و حرارت جوونی آدم کمتر میشه و اینکه تفاوت سنیش با بچش زیادتر میشه. به علاوه اینکه خانواده ای که برای شما زحمت کشیدن دوست دارن تو مراحل ازدواج شما باشن و نظر بدن بنابراین این که بریم خارج و دامادشده یا عروس برگردیم هم سن بالاتر رفته هم بدون نظر خانواده اقدام به ازدواج کردیم. در نهایت من فکر میکنم آدم باید با یکی مثل خودش که بخواد در خارج ادامه تحصیل بده ازدواج کنه تو همینجا هم ازدواج کنه وبا هم مشکلات رو پشت سر بذارن اونوقت قدر هم رو هم بهتر میدونن و خاطرات خوبی هم از خودشون به همراه میبرن. البته این نظر من کاملا شخصیه و هرکسی فراخور فرهنگ یا اولویتهاش میتونه تصمیم دیگه ای بگیره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)