صفحه 26 از 35 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alikalhor نمایش پست ها
    ادامه پست #253 ....
    همونطور که در دونه به دونه این نقاط فروم از یکسری رفرنس استفاده میشه و اون منابع و کتابها و نرم افزارها و لینکها و ویدیوها و ... همان چراغهای ما برای رسیدن به اون هدف هستند که در اون حد حتی در قسمت کتابخانه هم بسیار از این رفرنسهای آپلود شده اند من لازم دیدم که بعد از این همه پرحرفی و روده درازی یه سری رفرنس برای دوستانی که واقعا خواهان تضمین کردن اون 80 درصد زندگی خود هستند و یه نتیجه گیری درست و پرکتیکال و دقیق از موضوع "" ازدواج یا اپلای "" بگیرن به اشتراک بگذارم, امیدوارم استفاده کنیم همه باهم و لذتش رو ببریم :
    دوست عزیز. ممنون از مطالبتون. درسته که خیلی از اطلاعاتی که شما در این فروم می بینید با رفرنس و بر اساس قوانین مهاجرتی پست میشه ولی 50 درصد مطالب هم بر اساس تجربه شخصی افراد هست. همونطور که تو هر قسمتی که برید حداقل یک تاپیک با عنوان "تجربیات شما از ...." وجود داره.
    بنظر من ازدواج یک مسئله کاملا یونیک و وابسته به شرایط و موقعیت هایی هست که هر کسی در اون قرار می گیره و نمیشه برای همه نسخه یکسانی پیچید برای همین بعیید می دونم علم بتونه به کمک آدم ها برای این مقوله بیاد. البته نقش مشاوره و روانشناسی رو به هیچ وجه انکار نمی کنم و بنظرم برای تصمیم گیری در مورد مسائل این چنینی خیلی مهم و کمک کننده هست. ولی در نهایت این خود فرد هست که باید سبک و سنگین کنه و بر اساس روحیات، خلقیات، وضعیت زندگی، موقعیت های حال و آینده ی خودش تصمیم نهایی رو بگیره.

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

گزارههای علمی :
    7. آمار روابط فرازناشویی (Extramarital) در ایران 75 درصد هستش که خیلی بیشتر از غربه این

گزاره های علمی ؟ 75 درصد چی ؟ 75 درصد کل جامعه ؟ 75 درصد کل رابطه ها ؟ بعد این (حالا هر چی که هست ) بسیار بیشتر از غربه ؟ منظورتون از غرب واتیکان که نیست احیانا ؟

سورس معتبر ؟
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    دوست عزیز. ممنون از مطالبتون. درسته که خیلی از اطلاعاتی که شما در این فروم می بینید با رفرنس و بر اساس قوانین مهاجرتی پست میشه ولی 50 درصد مطالب هم بر اساس تجربه شخصی افراد هست. همونطور که تو هر قسمتی که برید حداقل یک تاپیک با عنوان "تجربیات شما از ...." وجود داره.
    بنظر من ازدواج یک مسئله کاملا یونیک و وابسته به شرایط و موقعیت هایی هست که هر کسی در اون قرار می گیره و نمیشه برای همه نسخه یکسانی پیچید برای همین بعیید می دونم علم بتونه به کمک آدم ها برای این مقوله بیاد. البته نقش مشاوره و روانشناسی رو به هیچ وجه انکار نمی کنم و بنظرم برای تصمیم گیری در مورد مسائل این چنینی خیلی مهم و کمک کننده هست. ولی در نهایت این خود فرد هست که باید سبک و سنگین کنه و بر اساس روحیات، خلقیات، وضعیت زندگی، موقعیت های حال و آینده ی خودش تصمیم نهایی رو بگیره.

سپاسگزارم از لطف و توجه شما....
    اتفاقا به نکاتی جالبی اشاره فرمودین شما که من انتظارش رو داشتم ... بازم ممنونم

من در این سه پست (که هرسه بدون دستکاری و ویرایش هستن و همینجوریم میمونن! ) کجا به این نکتات اشاره کردم که :

1. < برای همه نسخه یکسانی پیچید > اشاره کردم ؟ از این گزاره شما میتوان به این گزاره رسید که : علم مساویست با نسخه یکسان برای همه پیچیدن ... در حالیکه شما مثلا برای مورد سرماخوردگی هزاران نسخه علمی میتونین بپیچین و یا مثلا برای مورد افسردگی هزاران راهکار وجود داره .... علم هیچگاه همچین ادعایی نداشته و نخواهد داشت .... پس بازهم میگم هدف ما از استفاده از علم در زندگی و همه ابعاد آن ارایه بهترین دقیقترین درستترین و بی خطرترین (طبق احتمالات علمی) راهکارها هستش در تمامی موارد مثل : انرژی... شمیمی ... فیزیک... روانشناسی ... ازدواج .. اعتیاد و ... و همین هم رمز موفقیت جامعه غرب بوده در طی سالیان دراز

2. کی من گفتم که مشاوره و روانشناسی خارجی از علم هستش ؟ شما با این جملاتتون این رو برداشت کردین که مشاوره و روانشناسی یه مقوله جدا از علم می باشد ... در حالیکه اینطور نیست.... اتفاقا من منظورم از علم و این رفرنسهایی که گفتم دقیقا همین فرموده شما هست که باید زوج بغیر از روانشناس خبره مسایل خود را به هیچ کس ( تاکیید میکنم به هیچ کس ) و با هیچکس! نگن و در میان نذارن ... چرا ؟؟ چون بقیه احتمال اینکه علمی ( یعنی بهترین دقیقترین درستترین و بی خطرترین ) راهکار را ارایه دهند خیلی خیلی کمتر از اون فرد متخصص در حوزه روانشناسی و علوم انسانی هستش.

بی نهایت سپاسگزارم از نظر شما
    Actions Count,NOT Words

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها

گزاره های علمی ؟ 75 درصد چی ؟ 75 درصد کل جامعه ؟ 75 درصد کل رابطه ها ؟ بعد این (حالا هر چی که هست ) بسیار بیشتر از غربه ؟ منظورتون از غرب واتیکان که نیست احیانا ؟

سورس معتبر ؟
    خیلی ممنونم از نظرتون و خوشحالم که دوستان دقیق و پیگیری چون شما هستن که به روشن شدن مطالب و ادامه بحث کمک میکنند ... چون علم بدون بحث علم نیست واقعا .... خلاصه دمت گرم و سرت خوش باد دوست عزیز

اول اینکه من نمیدونم لینک بذارم درست هست یا خیر .... اما من اینو میذارم چون شما منبع حرف من رو خواستین.. حالا امیدوارم که باعث نقض قوانین فروم نشده باشم : http://www.moshaverfa.com/forum/threads/10914/

دوم اینکه 75 درصد ازدواجهایی که بصورت قانونی و شرعی به عقد درآمده اند .... البته تعریف دقیق و علمی روابط فرازناشویی در لینک فوق آمده است .

سوم بله بیشتر از غرب هستش بازم همون لینک منبعشه .... که دکتر بهنام اوحدی بیان میکنند.

چهارم اینکه منظورم از غرب کانادا و آمریکا و کشورهای جهان اولی اروپا هستن

بازم سپاسگزارم از نظر و توجه شما
    Actions Count,NOT Words

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد ... امیدوارم که حالتون خوب باشه من در ادامه پست قبلی خودم ( #252 ) سعی دارم که نکات تکمیلی ای اضافه کنم که شاید چراغهایی که قولشون رو داده بودم روشن کرده باشم .

گزارههای علمی :
    1. ازدواج و رابطه بعد از 18 سالگی 80 درصد اولویتهای زندگی من یا جناب x یا جناب y هستش .. حتی از کار و خانواده قبلی و فرزند و تحصیلات (که اینها 20 درصد روی هم هستند) مهمتر ... 80/20
    eputation Comment منفی که کلمه گهربار "ج .... ف ....ن.....گ....." هم ضمیمه ش بود دریافت کردم ... و جاداره از دوستی که این بزرگواری رو کردن در حق من و البته علم بی نهایت تشکر کنم .... مرسی دوست عزیز

..... ادامه دارد !
    ادامه پست #253 ....
    همونطور که در دونه به دونه این نقاط فروم از یکسری رفرنس استفاده میشه و اون منابع و کتابها و نرم افزارها و لینکها و ویدیوها و ... همان چراغهای ما برای رسیدن به اون هدف هستند که در اون حد حتی در قسمت

اگه بازهم سوالی موردی انتقادی پیشنهادی بود خوشحال میشم که همینجا یا بصورت خصوصی بامن در میون بذارین لطفا و خواهشا

با آرزوی سلامت و توفیق تک تک دوستان
    سلام
    همه مطالبی که فرمودید یک طرف ولی بنظر من باید چند عامل مهم را در نظر گرفت
    1 - هدف : برای بسیاری از افراد ازدواج راه فرار از مشکلات یا موانع یا رسیدن به اهداف مالی ازادی و .. هست
    2- انگیزه: انگیزه افراد از اینکه با فلانی ازدواج کنم چون شرایط مالی خوبی داره زیباست و ..
    3- فرهنگ: فرهنگهای بسیار متفاوتی در بین خانواده های ایرانی وجود دارد که بسته به زبان قومیت مذهب و ... تغییر می کند
    4- وضعیت مالی: شرایط مالی بسیار بسیار تاثیر گذار هست
    5- سن و پختگی فردی: سن و یا بهتر هست بگیم پختگی فردی بسیار بسیار مهم هست در اینکه فردی ازدواج را برای هدف زندگی یا به هدف پلی برای اهدافش انتخاب کند
    6- فرهنگ جامعه مقصد: ایا ازدواج در ایران صورت می گیرد و در اینده ایران زندگی خواهند کرد و یا ...
    من به شخصه معتقد هستم در ازدواج عامل هم کفو بودن و تفاهم فکری و فرهنگی بسیار مهم هست البته در فنلاند دیدم مواردی که ازدواج بین فرهنگی صورت گرفته موارد نادری پایدار دیدم و موارد موفق بر اساس علاقه و صداقت و تفاهم کم دیدم بسیاری بخاطر اقامت همه ارزشهای خود را کنار گذاشته و ...
    متاسفانه شخصا شاهد هستم مشکلات فرهنگی بسیاری بین هموطنانم از نظر فرهنگی وجود دارد کاش یکم انچه برای خود می پسندیم برای دیگران هم می پسندیدیم
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

خیلی ممنونم از نظرتون و خوشحالم که دوستان دقیق و پیگیری چون شما هستن که به روشن شدن مطالب و ادامه بحث کمک میکنند ... چون علم بدون بحث علم نیست واقعا .... خلاصه دمت گرم و سرت خوش باد دوست عزیز

اول اینکه من نمیدونم لینک بذارم درست هست یا خیر .... اما من اینو میذارم چون شما منبع حرف من رو خواستین.. حالا امیدوارم که باعث نقض قوانین فروم نشده باشم : http://www.moshaverfa.com/forum/threads/10914/

دوم اینکه 75 درصد ازدواجهایی که بصورت قانونی و شرعی به عقد درآمده اند .... البته تعریف دقیق و علمی روابط فرازناشویی در لینک فوق آمده است .

سوم بله بیشتر از غرب هستش بازم همون لینک منبعشه .... که دکتر بهنام اوحدی بیان میکنند.

چهارم اینکه منظورم از غرب کانادا و آمریکا و کشورهای جهان اولی اروپا هستن

بازم سپاسگزارم از نظر و توجه شما
    مرسی بایت لیتک و توضیحات . البته من اون 75 درصد رو در لینکتون هم پیدا نکردم . شاید تو اون فایل های صوتیشونه.

من هیچ اماری ندارم به شخصه و اصلا در حوظه تخصصی من نیست ولی برای من باور 75 درصد بسیار سخته. حتی برای شهرهای بزرگ. شهر های کوچک که دیگه هیچ !

نمیخوام این تاپیک بسته بشه یا خلاف قوانین بنویسم اما همین که ایشون منبع مشکلات جامعه و به قهقرا رفتنش رو ماه*واره میدونه(حتی اشاره ای به عوامل بسیار مهم دیگه مثل اموزش نکردن) برای من کافیه صحبت های ایشون رو ملاک قرار ندم
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

سپاسگزارم از لطف و توجه شما....
    اتفاقا به نکاتی جالبی اشاره فرمودین شما که من انتظارش رو داشتم ... بازم ممنونم

من در این سه پست (که هرسه بدون دستکاری و ویرایش هستن و همینجوریم میمونن! ) کجا به این نکتات اشاره کردم که :

1. < برای همه نسخه یکسانی پیچید > اشاره کردم ؟ از این گزاره شما میتوان به این گزاره رسید که : علم مساویست با نسخه یکسان برای همه پیچیدن ... در حالیکه شما مثلا برای مورد سرماخوردگی هزاران نسخه علمی میتونین بپیچین و یا مثلا برای مورد افسردگی هزاران راهکار وجود داره .... علم هیچگاه همچین ادعایی نداشته و نخواهد داشت .... پس بازهم میگم هدف ما از استفاده از علم در زندگی و همه ابعاد آن ارایه بهترین دقیقترین درستترین و بی خطرترین (طبق احتمالات علمی) راهکارها هستش در تمامی موارد مثل : انرژی... شمیمی ... فیزیک... روانشناسی ... ازدواج .. اعتیاد و ... و همین هم رمز موفقیت جامعه غرب بوده در طی سالیان دراز

2. کی من گفتم که مشاوره و روانشناسی خارجی از علم هستش ؟ شما با این جملاتتون این رو برداشت کردین که مشاوره و روانشناسی یه مقوله جدا از علم می باشد ... در حالیکه اینطور نیست.... اتفاقا من منظورم از علم و این رفرنسهایی که گفتم دقیقا همین فرموده شما هست که باید زوج بغیر از روانشناس خبره مسایل خود را به هیچ کس ( تاکیید میکنم به هیچ کس ) و با هیچکس! نگن و در میان نذارن ... چرا ؟؟ چون بقیه احتمال اینکه علمی ( یعنی بهترین دقیقترین درستترین و بی خطرترین ) راهکار را ارایه دهند خیلی خیلی کمتر از اون فرد متخصص در حوزه روانشناسی و علوم انسانی هستش.

بی نهایت سپاسگزارم از نظر شما
    برای منم جالبه که همه اینها رو از کجای حرفهای من برداشت کردید
    کل حرف من این بود: انسان ها هر کدوم یک کیس منحصر به فرد هستند. و از مسائل علمی (مثل علم روانشناسی) صرفا نمیشه برای جهت دادن به زندگی آدم ها استفاده کرد و فقط بعنوان یک ابزار کمک کننده میشه ازشون نفع برد.

بعدا نوشت: البته مورد یک رو باهاتون موافقم و نظرم رو اینطور گفتم. از نظر من منطق (علم هم بر اساس منطق هست) با مسائل احساسی منافات داره چون شخصا آدم احساساتی هستم. ولی خب کسایی رو هم دیدم که حتی عشق رو هم با مسائل عقلانی و منطقی سبک و سنگین می کنند. بعنوان مثال وقتی من نوعی به یک مشکل احساسی برخورد می کنم و پیش مشاور میرم و بهم راه کارهای به اصطلاح rational میده و مثلا میگه به گذشته فکر نکن، از فلان آدم کناره بگیر، فلان رابطه رو کات کن، ... همه اینها از نظر عقلانی درسته و به سود فرد هست ولی من از نظر احساسی و ذهنی نمی تونم بخودم بقبولونم که باید این کارها رو بدون چون و چرایی انجام بدم تا خوب بشم (مثل قرصی که برای مثلا سرما خوردگی تجویز میشه) چون از نظر ذهنی نمی تونم جلوی افکارم رو بگیرم چون من یک انسانم با کلی پیچیدگی های مختلف و منطق جوابگوی مشکل روحی من نوعی نیست.
    ویرایش توسط Danaz : February 15th, 2017 در ساعت 08:19 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    مرسی بایت لیتک و توضیحات . البته من اون 75 درصد رو در لینکتون هم پیدا نکردم . شاید تو اون فایل های صوتیشونه.

من هیچ اماری ندارم به شخصه و اصلا در حوظه تخصصی من نیست ولی برای من باور 75 درصد بسیار سخته. حتی برای شهرهای بزرگ. شهر های کوچک که دیگه هیچ !

نمیخوام این تاپیک بسته بشه یا خلاف قوانین بنویسم اما همین که ایشون منبع مشکلات جامعه و به قهقرا رفتنش رو ماه*واره میدونه(حتی اشاره ای به عوامل بسیار مهم دیگه مثل اموزش نکردن) برای من کافیه صحبت های ایشون رو ملاک قرار ندم
    من دیروز پاسخ شما رو دادم و متاسفانه بخاطر بکار بردن یه واژه هم پستم پاک شد هم اینکه تذکر خوردم ظاهرا ....
    میخواستم خدمتتون عرض کنم که کاملا حق با شما هستش و من تو پست شماره #258 باید کنار لینک ذکر میکردم که هدف من اون 7 تا فایل صوتی هستش که از کارگاه روابط فرازناشویی دکتر اوحدی که برای مشاورین و دیگر روانشناسان برگزار میکنند هرساله با هزینه های گزاف که اینجا بصورت رایگان میشه دانلود کرد
    و اینکه بازم ممنونم که این سوتفاهم رو یادآوری کردین چون تو اون لینک ظاهرا مطالب دیگری هستش که نه درست هستند و نه دقیق و علمی ....
    چون اگر مواردی مثل م**ا**ه**و**ا**ر**ه و کیفیت نداشتن نان در نانوایی های سرکوچه!! و میزان بارندگی سالیانه!! در این درصدها تاثیرگذار باشند ( که البته در این 40 سال گذشته به گزاف در انواع رسانه ها و سیستم آموزشی و .... هزاران و هزاران بار همچین مغالطه هایی رو مشاهده کردیم و از مسیولین شنیده ایم ) به راستی باید نه تنها به گوینده سخن بلکه به کل علم و بخصوص روانشناسی شک کرد ....
    بازهم و با استفاده از ریزبینی شما من لازم میدونم که تاکیید کنم اون آمار و یکسری از اون درصدها در اون 7 تا فایل صوتی آپلود شده همان لینک موجود هستند و نه تو خود مطالب اون لینک که معلوم نیست بر چه اساس و پایه ای نوشته شده اند ....

بازهم سپاسگزارم و امیدوارم که این دیگه پاک نشه توسط مدیران محترم
    ویرایش توسط alikalhor : February 16th, 2017 در ساعت 08:10 AM
    Actions Count,NOT Words

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط azamnemati نمایش پست ها
    خیر، از جهات مختلف متاهلی رفتن بهتر هست، مثلا باهم زبان رو تمرین میکنند بهم انگیزه میدهند و اونطرف هم میتونند باهم بر غم غربت فائق بیان...
    زبان و تو ارتباط با مردم هم میشه تمرین کرد!اونقدر مشکلات مالی و هزینه های دیگه اذیت میکنه که آرزو می کنید که ای کاش تنها رفته بودید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هنر

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    زبان و تو ارتباط با مردم هم میشه تمرین کرد!اونقدر مشکلات مالی و هزینه های دیگه اذیت میکنه که آرزو می کنید که ای کاش تنها رفته بودید!
    بنظرم پاسخ این سوال که ازدواج یا اپلای، کاملا به اعتقادات مذهبی فرد بستگی داره... والسلام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)