صفحه 5 از 35 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    والا من یک نکته هم عرض کنم
    دخترا خیلی پر توقع شدن! مثلا من از یکی فقط درخواست کردم به هم فکر کنیم برگشته میگه مهریه 700 سکه! من بهش گفتم دانشجو هستم کل داراییم را جمع کنی 100 تا سکه نمیشه میگه خواهرم فلان تعداد بوده ابروم میره! اخه من الان چی بایذ بگم! بعد که ازدواج کنیم اگه مشکلی پیش بیاد همه میگن میخواستی قبول نکنی! این دختر خوب پیدا کردم ولی توقعش را چکار کنم!
    در پاکی - خانمی - شخصیتش شکی ندارم ولی دختره دیگه یه دفعه ممکنه بگه مهریم را بده! انوقته که اوین درهایش را با اغوشی باز برایم باز خواهد کرد
    منو ببخشید زیاد نظر میدم. ولی قحطی نیست به نظر من. باور کنید زمون ما هم بودن گزینه هایی که در بعضی زمینه ها طرز فکرای عجیب داشتن در حالیکه از نگاه عموم خیلی آقا و قابل احترام بودن. ولی به شخصه اینطوری فکر نکردیم که خوب دیگه همینه که هست و پسر به این خوبی و دیگه حالا باید با اینشم ساخت و فلان و بیسار.

تسلیم نشید آقا تسلیم نشید! هی ما باید حرص جوونا رو بخوریم والله! چه دختر چه پسر

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط zhila594 نمایش پست ها
    تا اونجاییکه من توی این تاپیک بخصوص دیدم، خانمهایی که از خوبی ازدواج (حالا چه قبل اپلای چه بعدش!) گفتن، متاهل بودن. در نتیجه منظورتون رو راستش متوجه نشدم که اینقده چی؟
    بد هم که از ازدواج نگفتیم که بگید پشیمونیم. پس اگه میخواید نظر سازنده ای بدید، انتظار نداشته باشین با ایما و اشاره منظوری که صرفا مد نظر جنابعالی هست رو متوجه شد.

ولی باز عجیبه که یه برداشت های محیر العقول میشه.
    فکر کنم لازمه یه تمییز کاری از حاشیه ها انجام بشه:

دغدغه اونی که این بحث رو مطرح کرد "ازدواج قبل یا بعد از اپلای بود".

جواب ها هم همه حول قبل و بعد بودنشه. حالا یه سری میان بر مبنای هرچی که تا حالا دیدن، میگن دختر خوب مثلا کم شده. اینا حاشیه های بحثه (گرچه که به اونا هم پرداخته شد).

ولی اصلیت بحث حول این نبود که کی عاشق ازدواجه کی ازش فراریه!
    پس بازم برگشتیم به نقطه ای که از جنابعالی خواهش کنیم این وسط بگید منظور و نظر شما چیه و به کجای قضیه مربوط میشه
    من فکر کنم بهتر بتونم در مورد این موضوع نظر بدم
    اولا برای پسر هایی که اپلای می کنن و عموما سرمایه ای در حد 20 تا 50 میلیون دارند قبول مسیولیت ازدواج که عرفا هزینه زندگی خانواده با انهاست تقریبا بدون بورس شدن خیلی سخت یا غیر ممکن هست چون فشار مالی به خانواده هم هیچ پسری تمایل نداره بیاورد
    ثانیا مگه چند نفر پسر هستن که خانواده متمول داشته باشند تا ساپورت مالی بشن
    اما قضیه در مورد دخترا فرق داره چون میگن ازدواج کردن یعنی پیدا کردن استقلال از خانواده و همسر مکرمه موظف هست هزینه های زندگی را فراهم کند و مهریه و نفقه و اجرت المثل هم حسابی ازشون حمایت می کند
    فقط تنها اپشنی که باقی می ماند قبل رفتن این هست که دختر و پسر از روز اول همه سختی ها را با هم تقسیم کنند مثلا وقتی پسر درامد کمی داره دختر هم در هزینه ها کمک کنه با کار پاره وقت گرفتن و گرنه اصلا نمیشه هم دانشجو بود و هم کار کرد در خارج کشور و هم ازدواج کرد!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

اصلا ازدواج تو خارج این خوبی رو داره که شما میتونی با گزینه های زیادتری روبرو بشی مثلا همسر خارجی و.... ( واسه اصلاح نسلت هم خوبه)
    هم اینکه از شر این مهریه راحت میشی ...
    دوستان الان ازدواج های ما طوری شده که بین مدرن و سنتی موندیم. تو ایران اقایون مظلوم واقع میشند از این بابت.
    چون هم مجبوره مهریه و خرج زندگی ( سنتی) و هم خواسته های مدرنیته خانوم رو بده . من میگم بهتر نیست بریم خارج از کشور با یکی ازدواج کنیم که مدرنیته باشه و انتظارات سنتی خودشو هم نداشته باشه؟؟؟
    درسته یکم شاید برای آقایون سخت باشه تا سن 35 سالگی تنهایی بکشند ولی در نهایت شیرینی اخرش ارزششو داره که قید ازدواج اینجا رو بزنیم و بریم با foreign girls وصلت کنیم؟؟ الان چی میگید در این مورد؟

Member
    رشته و دانشگاه

من فکر کنم بهتر بتونم در مورد این موضوع نظر بدم
    اولا برای پسر هایی که اپلای می کنن و عموما سرمایه ای در حد 20 تا 50 میلیون دارند قبول مسیولیت ازدواج که عرفا هزینه زندگی خانواده با انهاست تقریبا بدون بورس شدن خیلی سخت یا غیر ممکن هست چون فشار مالی به خانواده هم هیچ پسری تمایل نداره بیاورد
    ثانیا مگه چند نفر پسر هستن که خانواده متمول داشته باشند تا ساپورت مالی بشن
    اما قضیه در مورد دخترا فرق داره چون میگن ازدواج کردن یعنی پیدا کردن استقلال از خانواده و همسر مکرمه موظف هست هزینه های زندگی را فراهم کند و مهریه و نفقه و اجرت المثل هم حسابی ازشون حمایت می کند
    فقط تنها اپشنی که باقی می ماند قبل رفتن این هست که دختر و پسر از روز اول همه سختی ها را با هم تقسیم کنند مثلا وقتی پسر درامد کمی داره دختر هم در هزینه ها کمک کنه با کار پاره وقت گرفتن و گرنه اصلا نمیشه هم دانشجو بود و هم کار کرد در خارج کشور و هم ازدواج کرد!
    این نگاه و در واقع این شیوه زندگی، شیوه فوق العاده سنتی هست دوست عزیز. والله من الان تعداد مثالهایی که سراغ دارم دختر پا به پای پسر داره کار میکنه و درآمد جفتشون مال زندگی مشترکشونه، خیلی بیشتر از مثالهایی هست که دختره نشسته تو خونه و این چیزایی که شما میگید.
    توی این دوره زمونه دختری که بخواد منتظر بشینه یکی نون بیاره تو خونه که اون بخوره، به درد لای جرز میخوره.

ولی انصافا در عجبم واسه چی اینقده آقایون خیال میکنن مسئولیت های زندگی فقط واسه اوناست که زیاد میشه. همه عالم و آدم شاهدن که معمولا خانمهای شاغل مسئولیت امور منزل و آشپزی و نظافت و اینا رو هم به دوش میکشن در حالیکه آقایون عموما نه! یعنی این یه رقم رو هیچ جوری باهاتون موافق نیستم.

منو ببخشید زیاد نظر میدم. ولی قحطی نیست به نظر من. باور کنید زمون ما هم بودن گزینه هایی که در بعضی زمینه ها طرز فکرای عجیب داشتن در حالیکه از نگاه عموم خیلی آقا و قابل احترام بودن. ولی به شخصه اینطوری فکر نکردیم که خوب دیگه همینه که هست و پسر به این خوبی و دیگه حالا باید با اینشم ساخت و فلان و بیسار.

تسلیم نشید آقا تسلیم نشید! هی ما باید حرص جوونا رو بخوریم والله! چه دختر چه پسر
    خیلی ممنون از نظرات شما ولی قبول کنید دخترای امروزه خیلی متوقع شدند و نمیشه چنین دختر رویایی که شما میگید گیر اورد. لااقل ما از این شانسا نداریم که یکی مثل شما گیر ما بیاد

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    اصلا ازدواج تو خارج این خوبی رو داره که شما میتونی با گزینه های زیادتری روبرو بشی مثلا همسر خارجی و.... ( واسه اصلاح نسلت هم خوبه)
    دوستان الان ازدواج های ما طوری شده که بین مدرن و سنتی موندیم. تو ایران اقایون مظلوم واقع میشند از این بابت.
    چون هم مجبوره مهریه و خرج زندگی ( سنتی) و هم خواسته های مدرنیته خانوم رو بده . من میگم بهتر نیست بریم خارج از کشور با یکی ازدواج کنیم که مدرنیته باشه و انتظارات سنتی خودشو هم نداشته باشه؟؟؟
    درسته یکم شاید برای آقایون سخت باشه تا سن 35 سالگی تنهایی بکشند ولی در نهایت شیرینی اخرش ارزششو داره که قید ازدواج اینجا رو بزنیم و بریم با foreign girls وصلت کنیم؟؟ الان چی میگید در این مورد؟
    باید از آقایون مجردی که خارج هستن اینو پرسید. به این راحتی و سر راستی هم نیست.
    اولا که لازمه خیلی زبان طرف خوب بشه که بتونه با یه خانم خارجی درست و حسابی ارتباط برقرار کنه. بعدشم اصلا فکر نکنید خیلی چیز هیجان انگیزیه. ما داریم دوستانی که همسرشون خارجیه. هر موقع مهمونیی چیزی باشه، هم طرف تنها میفته معمولا، هم در کل مگه چقدرررر چیز مشترک باحال وجود داره که بشه در موردشون با یه خارجی حرف زد. تهش خیلی چیزا که برا شما کلی خاطره داره و چیزایی که کلی مایه خنده و تفریحتونه، اصلا برای اون فرد خارجی کوچکترین مزه و معنیی نمیدن. اصلا اینقدر ازش چیز رویایی نسازید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    والا در مورد همسر خارجی بنظر من به دلیل تفاوت فرهنگی بسیار امکان پذیر نیست! الان یکی از دوستانم که 35 سال پیش رفت دانمارک و با یک دانمارکی ازدواج کرد و یک پسر و یک دختر داره زنه برگشت بهش گفت ازت خسته شدم بای فور اور! رفت با یک پسر جون دانمارکی گردش!
    یا یکی دیگه از دوستان المان ازدواج کرد با یک خانم المانی الان امده ایران میگه عجب اشتباهی کردم کاش زن ایرانی می گرفتم چون صاحب چیزی نشدم این زن همش پول خرج کرد و به خودش رسید البته نا گفته نماند در خانواده پسره را ترد کردن که چرا زن خارجی گرفتی تازه چند سال هست تحویلش می گیرن
    من فکر می کنم پسری که 30 سال با فرهنگ ایرانی بزرگ شده نمیتونه با دختر خارجی که از 18 سالگی هزار کار کرده و فرهنگش کلا فرق داره ازدواج کنه من شخصا خانمی دختر ایرانی را با هیچی عوض نمی کنم البته منظورم خوباشه نه همه!
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

باید از آقایون مجردی که خارج هستن اینو پرسید. به این راحتی و سر راستی هم نیست.
    اولا که لازمه خیلی زبان طرف خوب بشه که بتونه با یه خانم خارجی درست و حسابی ارتباط برقرار کنه. بعدشم اصلا فکر نکنید خیلی چیز هیجان انگیزیه. ما داریم دوستانی که همسرشون خارجیه. هر موقع مهمونیی چیزی باشه، هم طرف تنها میفته معمولا، هم در کل مگه چقدرررر چیز مشترک باحال وجود داره که بشه در موردشون با یه خارجی حرف زد. تهش خیلی چیزا که برا شما کلی خاطره داره و چیزایی که کلی مایه خنده و تفریحتونه، اصلا برای اون فرد خارجی کوچکترین مزه و معنیی نمیدن. اصلا اینقدر ازش چیز رویایی نسازید.
    در مورد زبان که فکر میکنم اگه همسر ادم خارجی باشه خیلی هم کمک میکنه زودتر یاد بگیره. در مورد فرهنگ و .. هم فکر میکنم ماها که میخایم مهاجرت کنیم دیر یا زود باید فرهنگ اونا رو قبول کنیم باز زن خارجی کمک زیادی میتونه بکنه... باز هم بستگی داره به خلقیات فرد که چقدر بتونه خودشو منظبق کنه با اونا... ولی من فکر میکنم یکمی هم ازدواج بین ملیتی خوبهه چون از لحاظ ژنتیک یک پوئن مثبت محسوب میشه ...
    و یه سوال از شما دارم به نظرتون دخترای ایرانی خوش اخلاقترند یا خارجی ها؟ انتظار دخترهای ایرانی بیشتره یا دخترهای خارجی؟ دخترهای ایرانی صادفترند یا خارجیها ؟ اینو به عنوان کسی که یه مدت خارج بودین بگین ولی خواهش میکنم بدون تعصب و صادقانه بگین بازم ممنون

ApplyAbroad Superstar

این نگاه و در واقع این شیوه زندگی، شیوه فوق العاده سنتی هست دوست عزیز. والله من الان تعداد مثالهایی که سراغ دارم دختر پا به پای پسر داره کار میکنه و درآمد جفتشون مال زندگی مشترکشونه، خیلی بیشتر از مثالهایی هست که دختره نشسته تو خونه و این چیزایی که شما میگید.
    توی این دوره زمونه دختری که بخواد منتظر بشینه یکی نون بیاره تو خونه که اون بخوره، به درد لای جرز میخوره.

ولی انصافا در عجبم واسه چی اینقده آقایون خیال میکنن مسئولیت های زندگی فقط واسه اوناست که زیاد میشه. همه عالم و آدم شاهدن که معمولا خانمهای شاغل مسئولیت امور منزل و آشپزی و نظافت و اینا رو هم به دوش میکشن در حالیکه آقایون عموما نه! یعنی این یه رقم رو هیچ جوری باهاتون موافق نیستم.
    مسئله اینجاست که مطلبی که شما فرمودی کلیت نداره
    من بیشتر از 4000 تا دانشجوی دختر داشتم والا شاید 3 نفرشون این خصوصیتی که شما میگی را داشتن در فامیل و دوست اشنا هم شاید نسل قبل از انقلاب و یا نهایت دهه 50 این ویژگی را دیدم خدایش دخترای دهه 60 یا 70 که اصلا دست به سیاه سفید بندرت می زنن
    فقط من تجربه خودم را می گم دخترای زیادی را می شناسم که در ایران هیچ کاری نمی کردن جز ارایش الان که رفتن برای ادامه تحصیل یک پا کدبانو شدن و خیلی هم در مورد ازدواج شرایط سهلی را گذاشتن
    مثلا یک فامیل داریم دکتری از هند گرفته امده ایران الان میگه نه مهریه میخوام نه چیزی فقط مرد زندگی میخوام همین دختر 5 سال پیش از دماغ فیل افتاده بود و جواب سلام هم نمی داد! من فکر می کنم ازدواج با دختر ایرانی در خارج کشور تا حدی ساده تر هست چون ذات واقعیشون را نشون میدن و این فرصت هم هست که بدون فشار ازدواج مدتی با هم رفت و امد کنند الان همه دخترا در ایران قصد ازدواج دارند یادمه عموم رفته بود جایی خاستگاری نپسندید دختره را نمی دونی چه جار و جنجالی کردند که شما رو دختر ما اسم گذاشتی!

والا در مورد همسر خارجی بنظر من به دلیل تفاوت فرهنگی بسیار امکان پذیر نیست! الان یکی از دوستانم که 35 سال پیش رفت دانمارک و با یک دانمارکی ازدواج کرد و یک پسر و یک دختر داره زنه برگشت بهش گفت ازت خسته شدم بای فور اور! رفت با یک پسر جون دانمارکی گردش!
    یا یکی دیگه از دوستان المان ازدواج کرد با یک خانم المانی الان امده ایران میگه عجب اشتباهی کردم کاش زن ایرانی می گرفتم چون صاحب چیزی نشدم این زن همش پول خرج کرد و به خودش رسید البته نا گفته نماند در خانواده پسره را ترد کردن که چرا زن خارجی گرفتی تازه چند سال هست تحویلش می گیرن
    من فکر می کنم پسری که 30 سال با فرهنگ ایرانی بزرگ شده نمیتونه با دختر خارجی که از 18 سالگی هزار کار کرده و فرهنگش کلا فرق داره ازدواج کنه من شخصا خانمی دختر ایرانی را با هیچی عوض نمی کنم البته منظورم خوباشه نه همه!
    درسته قبول دارم ولی به این نکته هم توجه کنید که این نوع زندگی خیلی خوبه لااقل شما مجبور نمیشی به زور با کسی زیر یه سقف زندگی کنید... الان خیلیا تو ایران فقط هم خونه ای هستند نه همسر ( به زور مهریه و بچه کنار همند). خانومه هم کلی باهاش زندگی کرده و اخر به این نتیجه رسیده نه این که همون اول بخاد این کار و بکنه چیزی که تو ایران هم اتفاق میفته....
    در مورد فرهنگ هم کاملا قبول دارم ولی قبول کنید ما که میخاییم مهاجرت کنیم دیر یا زود باید خودمونو منطبق کنیم با فرهنگ جدید چون یک چیز واقعا حیاتیه برای زندگی در محیط جدید البته نه کاملا.
    من از شما یه تقاضا دارم تا حالا کسی رو دیدین که با دختر خارجی ازدواج کنه و موفق هم باشه؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)