صفحه 7 از 35 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 342

موضوع: ازدواج یا اپلای؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

پیش فرض پاسخ : ازدواج یا اپلای؟

مهمه که به زندگی خودمون جریان بدیم نه اینکه تو جریانش بریم و هرجا رفت مارو ببره!
    باید بدونیم هدف از ازدواج چیه؟
    برناممون چیه؟
    این ازدواج به این برنامه کمک میکنه یا نه؟ بهمش میزنه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    مسئله اینجاست که مطلبی که شما فرمودی کلیت نداره
    دخترای زیادی را می شناسم که در ایران هیچ کاری نمی کردن جز ارایش الان که رفتن برای ادامه تحصیل یک پا کدبانو شدن و خیلی هم در مورد ازدواج شرایط سهلی را گذاشتن
    من فکر می کنم ازدواج با دختر ایرانی در خارج کشور تا حدی ساده تر هست چون ذات واقعیشون را نشون میدن و این فرصت هم هست که بدون فشار ازدواج مدتی با هم رفت و امد کنند الان همه دخترا در ایران قصد ازدواج دارند یادمه عموم رفته بود جایی خاستگاری نپسندید دختره را نمی دونی چه جار و جنجالی کردند که شما رو دختر ما اسم گذاشتی!
    کلیت داره. منتها مثل اینکه ما در مورد دو نسل مختلف صحبت میکنیم.
    به هرحال ابدا موافق نیستم که دخترای دهه شصت دست به سیاه و سفید نمیزنن.
    لطفا اینقدر بی انصاف نباشیم. شما از کجا با چنین اطمینانی همه رو در یه دسته قرار دادین؟

اینکه دخترایی بعد از خارج رفتن دیدگاهشون عوض شده و شرایط سهلی گذاشتن خیال نکنید اینجور دخترا حاضرن پسری که با دیدگاه های سنتی و داخل ایرانه رو بپذیرن. ابدا.(نمیگم هیچکدوم حاضر نیستن. به هرحال درصد خرد و دنیا دیدگی همه که یه اندازه نیست. و اگه حاضر باشن گند میزنن به ازدواجشون)
    کلا در این مملکت عزیزمون اونقدرررررررر چیزای زیادی جای تغییر و اصلاح دارن که من به جرات میگم خودم و خیلی از کسانی که میشناسم اگه همچنان توی ایران بودیم و با اون طرز نگاه داشتیم زندگی میکردیم احتمال زیاد ناسازگاری های بی شماری با هم پیدا میکردیم. از جانب هر دو طرف. نه فقط از سمت خانم یا آقا.

واسه همینم بدترین نوع ازدواج اینه که یکی از ایران بره و بعد که گزینه دلخواه رو پیدا نکرد (قبول کنید که گزینه های بیرون ایران به مراتب کمتر و محدود تر میشه برای هر دو جنس) برمیگرده از ایران یه همسر اختیار میکنه و حالا این دوتا آدم هیچ جوره با هم نمیتونن بسازن لااقل تا زمانیکه هردوشون دیدگاه هاشون به یه سمت مایل نشه.

اون خانواده هم که میگید داد و قال راه انداختن, اگه اینقدر آدمهای بی مغزی بودن که صرفا هرکی در خونشون رو زد دیگه احساس رستگاری کردن٬ اونا همون لیاقتشونه پس فردا شاهد هزار جور ناملایمت توی زندگی بچه شون باشن و غصه ها رو بعدا بخورن. خیال میکنید همه خانواده ها منتظرن یکی بیاد دخترشون رو بگیره؟ (البته منظورم به عموی جنابعالی نیست. خودتون میدونید هرچی ازدواج بدون شناخت تر باشه احتمال ناسازگاری و اتفاقات ناخوشایند واسه دو طرف بیشتره)
    دیگه داره رگ غیرتم کم کم بالا میزنه ها
    کلی پسرا هستن که هر دختری رو بهشون پیشنهاد بدن حاضرن بگیرن فقط چون دختره و اینام قصد ازدواج دارن.
    ولی اگه شما اینطوری نیستید و حاضر نیستید به هر دختری فکر کنید, پس چطور اینقدر راحت تعمیم میدین و ساده انگارانه ادعا میکنید دخترا همه از دم حاضرن زن هر کی از راه اومد بشن؟ سر خودمون که نمیخوایم کلاه بذاریم. میخوایم؟
    ویرایش توسط zhila594 : August 1st, 2014 در ساعت 11:48 PM

ApplyAbroad Superstar

فکر کنم دیدگاه های مختلفی در مورد ازدواج و اپلای مطرح شد
    من باید این موضوع را تاکید کنم که قشر تحصیل کرده ما به دو گروه عمده کسانی که از دانشگاه فقط یک تیکه کاغذ به عنوان مدرک دارند و کسانی که واقعا با زحمت دانشگاه قبول شدن و درس خوندن تفکیک کرد
    گروه اول کسانی هستند که یا دانشگاه ازاد دار غوز اباد یا بدون کنکور و دانشگاه های من در اوردی علمی کاربردی و ... بقول خودشون تحصیل کردن که من اصلا این گروه را تحصیل کرده نمی دونم ولی گروه دوم بچه های دانشگاه های سراسری یا بخشی از دانشگاه ازادی ها هستند که واقعا هم تحصیل کرده و هم دارای فرهنگ و اصیل هستند
    هیچوقت یادم نمیره دانشگاه ازاد تهران شمال دو سال پیش تدریس می کردم دخترا و پسرایی مثلا دانشجو داشتم که هزار قلم ارایش کرده و سر کلاس چه کارا که نمی کردن اکثرا هم دم کلفت بودن یادم نمیره چه پیشنهادات شرم اوری که بهم برخی از این دختران به اصطلاح دانشجو که نکردن. خدایش اصلا نمیشه اینا رو با بچه های همکلاسی خودم در دانشگاه دارایی مقایسه کرد. قبول دارم هم در دخترا و هم در پسرا هنوز هم انسانهای فرهیخته وجود دارد ولی واقعیت که تعداد این افراد بسیار کم شده و جوانی مثل من به دلایل مختلف مثل مسایل اقتصادی و فرهنگی از ازدواج دوری می کنه را عرض نمی کنم والا الان دوستانم هر جا می رن خواستگاری انقدر چیزای عجیب غریب تعریف کردن که من شخصا دیگه نمی دونم چی بگم
    تنها چیزی که در این سالها فهمیدم این هست که سیستم غلط اموزشی در تمام سطوح داره ریشه فرهنگ ما را خراب می کنه واقعا نمی دونم کی میخوایم بفهمیم ملاک انتخاب استاد دانش و شخصیت هست نه رابطه و گروه بندی
    من اعتراف می کنم حداقل در این فروم دوستانی دارم مثل شما که افرادی فرهیخته هستید که درد را می بینید و تلاش می کنید تا از طریق این سایت حداقل به همدیگر در داشتن اینده بهتر کمک کنید
    ملاک انتخاب همسر بر مبنای صحبت همه ما باید بر درک متقابل تفاهم و دوستی باشه من در این مطلب با همه شما دوستان موافق هستم فقط تنها چیزی که میگم اینه که مثلا جوانی مثل من که ۳۰ چند سال از عمرم را به تحصیل و کار به قول خودم پژوهشی گذراندم واقعا شرایط مالی نداشتم که بتونم خانواده تشکیل بدم تکلیفم چیست؟
    یکی از دلایل عمده ای که دارم از اینجا می رم همین موضوع هست چه کسی دوست دارد جلو همسر و خانوادش سر افکنده باشه. اتفاقا همین موضوع را داشتم امشب به کسی که دوستش دارم و مثل شما فرهیخته هست می گفتم.
    بی عدالتی های اینجا و اینکه چون پسر کسی نیستم نتونستم هیات علمی بشم و یا در سازمانی درست حسابی استخدام بشم در حالی که همکلاسی ها و یا دوستانی بیسواد با رابطه توانستند شغلهای کلیدی بگیرند را هم اضافه کنید. به هر حال با همه قوا اماده شدم به محض رسیدن به کشور مقصدم همه انرژیم را برای خوشبخت کردن کسی که گفتم صرف کنم کسی که نمونه دختر فرهیخته ایرانی هست و انگیزه زندگی من
    امیدوارم همه بتونن به خواسته های معقولشون و از همه مهمتر ارامش در زندگی برسن کاش میشد در کشور خودمً می ماندم و مجبور به کوچ به سر زمینی غریب نمی شدم
    و در مورد حق طلاق و خانه نشینی که فرمودی والا بنظر من این موضوع ریشه در فرهنگ سنتی ما داره البته من معتقدم بجای دادن حق طلاق یا وظایف سنگین به خانم خانه باید قوانین جوری اصلاح بشه که مشوق ازدواج و محکم کننده بنیان خانواده باشه نه اینکه باعث برتری جنسی به جنس دیگر بشه این بنظر من بی عداتی هست
    و این نکته را هم بگم که درسته کار منزل سخت و زیاد هست ولی خدایش کار بیرون از خانه و پول حلال بدست اوردن هم کم کاری نیست!
    با تقدیم احترام به همه بانوان محترم فروم
    با امید به روزهایی بهتر
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

مثلا جوانی مثل من که ۳۰ چند سال از عمرم را به تحصیل و کار به قول خودم پژوهشی گذراندم واقعا شرایط مالی نداشتم که بتونم خانواده تشکیل بدم تکلیفم چیست؟
    یکی از دلایل عمده ای که دارم از اینجا می رم همین موضوع هست چه کسی دوست دارد جلو همسر و خانوادش سر افکنده باشه.
    بی عدالتی های اینجا و اینکه چون پسر کسی نیستم نتونستم هیات علمی بشم و یا در سازمانی درست حسابی استخدام بشم در حالی که همکلاسی ها و یا دوستانی بیسواد با رابطه توانستند شغلهای کلیدی بگیرند را هم اضافه کنید. به هر حال با همه قوا اماده شدم به محض رسیدن به کشور مقصدم همه انرژیم را برای خوشبخت کردن کسی که گفتم صرف کنم کسی که نمونه دختر فرهیخته ایرانی هست و انگیزه زندگی من
    امیدوارم همه بتونن به خواسته های معقولشون و از همه مهمتر ارامش در زندگی برسن کاش میشد در کشور خودمً می ماندم و مجبور به کوچ به سر زمینی غریب نمی شدم
    راستش این سوال جوابش خیلی خیلی سخته.
    من واقعا غصه میخورم از دیدن اینکه جوونامون داره به همین راحتی جوونیشون تباه میشه و انرژی ازشون گرفته میشه و به چیزایی که حق هر آدمیه نمیرسن و دنبال چندرغاز باید چقدر سختی بکشن و آخرشم هفتشون گروی هشتشون باشه.

من به شخصه فکر میکنم تا زمانیکه سیستممون به فرمایش شما مبتنی بر صلاحیت نیست امیدی هم به بهبود وجود نداره. متاسفانه یه جور روحیات غیر اخلاق مدارانه هم اونقدر بین اطرافیان زیاد شده که اگه آدم تصمیم بگیره جلوی بی قانونی ها و سیستم داغمونمون بایسته فقط خودش فنا میشه و پشتش همیشه خالی می مونه.

واسه همین جواب سوال شما به نظر من در این شرایط همون کوچ اجباری هست. من که به خواهرای خودم هم توصیه ام همینه که بابا جوونیتون حیفه. پاشید برید جایی که رفاه و آزادی های فردی و صلاحیت مداری رو بهتون روا میبیینن. مگه چند بار میخوایم زندگی کنیم؟ کی از فردای خودش خبر داره که بشینیم به امید سالهای دور؟

و خلاصه اینکه دوست عزیز مطمئن باشید از رفتنتون پشیمون نخواهید بود. گرچه که دوری از سایر اعضای خانواده هم چیز کمی نیست و فقط از دور شاهد پیری والدین و چیزای ناخوشایندنی از این قبیل خواهیم بود اما باز در مجموع این عمر گذرا حیف تر از اینه که نفهمیم چی شد و کی تموم شد و چرا به این راحتی از همه چیز محروم موندیم.

امیدوارم فرصت رسیدن به فرد مورد علاقه تون خیلی سریع فراهم بشه. ماها که نفس میکشیم از دست فرهنگ تشریفات و تجملات و مخارج پرست ایران. خدا قسمت بقیه هم بکنه.

والا من یک نکته هم عرض کنم
    دخترا خیلی پر توقع شدن! مثلا من از یکی فقط درخواست کردم به هم فکر کنیم برگشته میگه مهریه 700 سکه! من بهش گفتم دانشجو هستم کل داراییم را جمع کنی 100 تا سکه نمیشه میگه خواهرم فلان تعداد بوده ابروم میره! اخه من الان چی بایذ بگم! بعد که ازدواج کنیم اگه مشکلی پیش بیاد همه میگن میخواستی قبول نکنی! این دختر خوب پیدا کردم ولی توقعش را چکار کنم!
    در پاکی - خانمی - شخصیتش شکی ندارم ولی دختره دیگه یه دفعه ممکنه بگه مهریم را بده! انوقته که اوین درهایش را با اغوشی باز برایم باز خواهد کرد
    متاسفانه شرایط اجتماعی و فرهنگی در ایران دست به دست هم داده تا اوضاع پیچیده تر و ازدواج بغرنجتر از همیشه بشه. ماها چه پسر و چه دختر اکثر معیارهای مشخص و واضحی نداریم فقط فکر میکنیم که داریم! حتی وقتی به ازدواج فکر میکنیم هنوز نمیدونیم دقیقا ازدواج قراره چی به ما بده، چه چیز زندگی ما رو بهتر یا تکمیل کنه. اکثرا فقط به خاطر ترس از تنهایی و حرف مردم ازدواج میکنن و یا مهرطلبی. نتیجه اش میشه آمار اسفناک طلاق.
    خانمها سالها برای استقلال و حقوق برابر جنگیدن و گفتن زن و مرد برابر باشن اما حالا خیلی هاشون حاضر نیستن از مهریه بگذرن و واقعا حقوق برابر رو بپذیرن. به عنوان یه زن متجدد و مستقل وارد زندگی میشن اما انتظاراتشون از زندگی انتظارات یه زن سنتیه که دائم باید حمایت مالی بشه. آقایون مدعی هستن که شرایط ازدواج براشون دشواره اما هنوز خیلی از آقایون ایرانی برای زن حقوق برابر قائل نیستن. حاضرن مهریه بپردازن اما همسرشون رو به عنوان یک انسان مستقل که نیاز به آقا بالاسر نداره بلکه یک همراه میخواد قبول نکنن. چند نفر از آقایون حاضرن در قبال نبودن مهریه به همسرشون حق طلاق بدن؟ باور کنید خیلی از ما فقط در حد حرف و طبق منافع خودمون روشن فکر هستیم. اگر حقیقت رو بپذیریم و به هم نگاه انسانی داشته باشیم ازدواج به یک معامله پایاپای و نفرت انگیز بدل نمیشه.
    . FSW2014, NOC (5125) .Docs received by CIC : 07/18/2014
    PER: 11/14/2014
    AOR: 12/5/2014,
    02/17/2015:Medical Request
    Pass Request:06/12/2015

نقل قول نوشته اصلی توسط Cedar نمایش پست ها
    متاسفانه شرایط اجتماعی و فرهنگی در ایران دست به دست هم داده تا اوضاع پیچیده تر و ازدواج بغرنجتر از همیشه بشه. ماها چه پسر و چه دختر اکثر معیارهای مشخص و واضحی نداریم فقط فکر میکنیم که داریم! حتی وقتی به ازدواج فکر میکنیم هنوز نمیدونیم دقیقا ازدواج قراره چی به ما بده، چه چیز زندگی ما رو بهتر یا تکمیل کنه. اکثرا فقط به خاطر ترس از تنهایی و حرف مردم ازدواج میکنن و یا مهرطلبی. نتیجه اش میشه آمار اسفناک طلاق.
    خانمها سالها برای استقلال و حقوق برابر جنگیدن و گفتن زن و مرد برابر باشن اما حالا خیلی هاشون حاضر نیستن از مهریه بگذرن و واقعا حقوق برابر رو بپذیرن. به عنوان یه زن متجدد و مستقل وارد زندگی میشن اما انتظاراتشون از زندگی انتظارات یه زن سنتیه که دائم باید حمایت مالی بشه. آقایون مدعی هستن که شرایط ازدواج براشون دشواره اما هنوز خیلی از آقایون ایرانی برای زن حقوق برابر قائل نیستن. حاضرن مهریه بپردازن اما همسرشون رو به عنوان یک انسان مستقل که نیاز به آقا بالاسر نداره بلکه یک همراه میخواد قبول نکنن. چند نفر از آقایون حاضرن در قبال نبودن مهریه به همسرشون حق طلاق بدن؟ باور کنید خیلی از ما فقط در حد حرف و طبق منافع خودمون روشن فکر هستیم. اگر حقیقت رو بپذیریم و به هم نگاه انسانی داشته باشیم ازدواج به یک معامله پایاپای و نفرت انگیز بدل نمیشه.
    اغا من یکی حاضرم خداییش ... من حاضرم به جای حق طلاق و .... و مهریه وو... هیچی نباشه فقط مثل دو انسان عاقل و بالغ که فرهنگ و روحیاتمون یکیه ازدواج کنم ولی شما الان فقط و فقط یک مورد دختری پیدا کن که این طوری زندگی کردن رو قبول کنه
    عمرا کسی این طوری زندگی کردن رو قبول نمیکنه و دلیل اکثر طلاق ها هم تو ایران همیناست: بالا بودت مهریه و نداشتن دید مناسب از مفهوم ازدواج و ندادن حق یکیسان به خانوم و .... من که مطمئنم سن ازدواج روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد تو ایران و این موضوع هم صد در صد باعث افزایش فساد و بی بندوباری در جامعه خواهد بود.... ای کاش من یکی میتوانستم کاری کنم ولی افسوس که هیچ راه حلی برای جلوگیری از ازدواج های غلط و دوستی های بدون حساب و کتاب که اکثر دارای روابط نامشروع هستند نیست... دوستان خیلی ببخشید رک میگمم من دیگه تو ایران نمیتونم به دختری اعتماد کنم حالا ممکنه شما این رو بپذیرید و یا نه ولی این حقیقته ...وقتی سن ازدواج بره بالا همینطوری اینم میشه اخرش ... من به شخصه روز به روز مصمم تر میشم که ازدواج با یک دختر خارجی که حدقل به اعتقادات خودش پایبند است بهتر است. به امید موفقیت همه عزیزان

نقل قول نوشته اصلی توسط alibihamta نمایش پست ها
    اغا من یکی حاضرم خداییش ... من حاضرم به جای حق طلاق و .... و مهریه وو... هیچی نباشه فقط مثل دو انسان عاقل و بالغ که فرهنگ و روحیاتمون یکیه ازدواج کنم ولی شما الان فقط و فقط یک مورد دختری پیدا کن که این طوری زندگی کردن رو قبول کنه
    عمرا کسی این طوری زندگی کردن رو قبول نمیکنه و دلیل اکثر طلاق ها هم تو ایران همیناست: بالا بودت مهریه و نداشتن دید مناسب از مفهوم ازدواج و ندادن حق یکیسان به خانوم و .... من که مطمئنم سن ازدواج روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد تو ایران و این موضوع هم صد در صد باعث افزایش فساد و بی بندوباری در جامعه خواهد بود.... ای کاش من یکی میتوانستم کاری کنم ولی افسوس که هیچ راه حلی برای جلوگیری از ازدواج های غلط و دوستی های بدون حساب و کتاب که اکثر دارای روابط نامشروع هستند نیست... دوستان خیلی ببخشید رک میگمم من دیگه تو ایران نمیتونم به دختری اعتماد کنم حالا ممکنه شما این رو بپذیرید و یا نه ولی این حقیقته ...وقتی سن ازدواج بره بالا همینطوری اینم میشه اخرش ... من به شخصه روز به روز مصمم تر میشم که ازدواج با یک دختر خارجی که حدقل به اعتقادات خودش پایبند است بهتر است. به امید موفقیت همه عزیزان
    هیچوقت با این قطعیت توی استدلالتون تعمیم کلی ندید دوست عزیز. به قول جناب بنجامین فرانکلین هیچ چیز در دنیا قطعی نیست به جز مرگ و مالیات. اگه موردی که من اشاره کردم اصلا وجود نداشت که من هم نمیدونستم و بهش اشاره نمیکردم. خیلی وقتها شما با کسی که مطابق خواسته هاتونه آشنا نمیشید چون شبیه اون آدم نیستید! یعنی با خواسته های اون مطابقت ندارید! باید ببینید آیا به خواسته های همچین دختری نزدیک هستید یا خیلی فاصله دارید که بهش برنمیخورید. دوست خوبم به نظرم تجربه شما در این زمینه ها خیلی زیاد نیست. ازدواج با یک دختر خارجی هم مصائب خودش رو داره. که البته اگه کسی بدونه چی میخواد و چی توی ذهنشه، اصلا خارجی و داخلی واسش مسئله نیست، مهم اینه که اون فرد با معیارهاش همخوانی داشته باشه. من با توجه به چیزی که در اطراف خودم میبینم میگم اختلاف فرهنگی بین دو خانواده ی اهل یک شهر میتونه یک ازدواج رو خراب کنه، چه برسه به یک فرهنگ خارجی. البته باز هم میگم بستگی داره شما بدونید از زندگی چی میخواهید. اگه فقط میخواهید همسرتون خارجی باشه که خب مسیرتون مشخصه.
    . FSW2014, NOC (5125) .Docs received by CIC : 07/18/2014
    PER: 11/14/2014
    AOR: 12/5/2014,
    02/17/2015:Medical Request
    Pass Request:06/12/2015

نقل قول نوشته اصلی توسط Cedar نمایش پست ها
    هیچوقت با این قطعیت توی استدلالتون تعمیم کلی ندید دوست عزیز. به قول جناب بنجامین فرانکلین هیچ چیز در دنیا قطعی نیست به جز مرگ و مالیات. اگه موردی که من اشاره کردم اصلا وجود نداشت که من هم نمیدونستم و بهش اشاره نمیکردم. خیلی وقتها شما با کسی که مطابق خواسته هاتونه آشنا نمیشید چون شبیه اون آدم نیستید! یعنی با خواسته های اون مطابقت ندارید! باید ببینید آیا به خواسته های همچین دختری نزدیک هستید یا خیلی فاصله دارید که بهش برنمیخورید. دوست خوبم به نظرم تجربه شما در این زمینه ها خیلی زیاد نیست. ازدواج با یک دختر خارجی هم مصائب خودش رو داره. که البته اگه کسی بدونه چی میخواد و چی توی ذهنشه، اصلا خارجی و داخلی واسش مسئله نیست، مهم اینه که اون فرد با معیارهاش همخوانی داشته باشه. من با توجه به چیزی که در اطراف خودم میبینم میگم اختلاف فرهنگی بین دو خانواده ی اهل یک شهر میتونه یک ازدواج رو خراب کنه، چه برسه به یک فرهنگ خارجی. البته باز هم میگم بستگی داره شما بدونید از زندگی چی میخواهید. اگه فقط میخواهید همسرتون خارجی باشه که خب مسیرتون مشخصه.
    ضمن تشکر دوست من درسته من شاید به اندازه شما تجربه نداشته باشم، شما به نکته خوبی اشاره کردین من از زندگی و ازئاج چیز دیگه ای میخام. شاید اگه چند سال پیش بود خواسته من خیلی فرق میکرد ولی زمان به من ثابت کرد که نباید به خاطر نیازهای بدوی به ازدواج فکر کرد و ازدواج به معنی تکامل هست و بالندگی و بودن در کنار کسی که واقعا باعث مسرت خاطر است بودن با او....
    اینکه میفرمایید ازدواج با دختر خارجی مشکلات خاص خودش را دارد در ان شکی نیست ولی دوست من این رو در نظر داشته باش که من دارم از اینجا مهاجرت میکنم...من حتی اگه دختر ایرانی ازدواج کنم باز باید فرهنگ خودمو خیلی عوض کنم پس زیاد فرقی نیست بین این دو تا در هر حال من مجبورم که فرهنگ خودمو رو عوض کنم... و اما در مورد دختر خارجی اینکه برای من بعد از این با توجه به بلوغ فکری و عاطفی که بهش رسیدم این هست که یک فرد رو میخام که واقعا در مسیر زندگی من باشه و افکارش با افکار من در یک جهت باشه... شما همون پست بالاتونوو بخونید خودتون میبییند که فرقی نداره دختر ایرانی هم اگه پاش به خارج برسه و ازادی داشته باشه عوض میشه ولی خیلی ساده بگم براتون اینه که:
    شاید بتونم یک دختر خارچی با اون فرهنگش قبول کنم ولی هیچ وقت نمیتونم تغییر فرهنگ یک دختر ایرانی رو تا این حد تحمل کنم... نیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه ولی کلا نمیشه دید که همسرت چقدر عوض شده و روابطش تا این حد ازاد شده ..... و شاید همین یکی از بهترین دلایلی باشد که حداقل تو ایران ازدواچ کردن و بعد اپلای کردن شاید درست نباشد به هیچ عنوان . بعد میشه تو خارج تغییرات دختر رو دید و سپس با توجه به اون تغییرات ازدواج کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering/ University of Tbriz

با سلام
    دوستان من هم درگیر این مساله هستم؛ به عنوان کسی که قصد دارم تا دو سه سال (بعد از دوره ارشد) برای پذیرش اقدام کنم، واقعا ته دلم یه جور نگرانی هست. ازدواج مساله ای نیست که بتونم راحت از کنارش عبور کنم و تجربه زندگی در خارج هم همیشه آرزوم بوده. خیلی دوست دارم می تونستم بین این دو ارتباط خوبی برقرار کنم.
    در واقع، چند وقت قبل یه موردی هم بود که ایشون ساکن کانادا بودن و برای ازدواج اقدام کرده بودن. با اینکه من دوستش داشتم و موضوع کانادا رو فقط به عنوان یه امتیاز میدیدم، ایشون فکر کردند که من به خاطر زندگی در کانادا حاضرم پیشنهاد ایشون رو قبول کنم؛ و همین شد که از نیمه راه برگشت!
    به هرحال این مشکلیه که خیلی دیده میشه؛ خارج رفتن اگه با همسر نباشه، تنهایی هم میشه رفت؛ اما چیزی که مهمه، انتخاب یه همسر خوب و مناسبه که وقتی با قضیه مهاجرت همراه میشه کمی مشکل ساز میشه

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ranasa نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من هم درگیر این مساله هستم؛ به عنوان کسی که قصد دارم تا دو سه سال (بعد از دوره ارشد) برای پذیرش اقدام کنم، واقعا ته دلم یه جور نگرانی هست. ازدواج مساله ای نیست که بتونم راحت از کنارش عبور کنم و تجربه زندگی در خارج هم همیشه آرزوم بوده. خیلی دوست دارم می تونستم بین این دو ارتباط خوبی برقرار کنم.
    در واقع، چند وقت قبل یه موردی هم بود که ایشون ساکن کانادا بودن و برای ازدواج اقدام کرده بودن. با اینکه من دوستش داشتم و موضوع کانادا رو فقط به عنوان یه امتیاز میدیدم، ایشون فکر کردند که من به خاطر زندگی در کانادا حاضرم پیشنهاد ایشون رو قبول کنم؛ و همین شد که از نیمه راه برگشت!
    به هرحال این مشکلیه که خیلی دیده میشه؛ خارج رفتن اگه با همسر نباشه، تنهایی هم میشه رفت؛ اما چیزی که مهمه، انتخاب یه همسر خوب و مناسبه که وقتی با قضیه مهاجرت همراه میشه کمی مشکل ساز میشه
    ازدواج یا اپلای؟
    بهترین پاسخ اینه: "هر دو"

در مورد آقایان: پسری که قصد ازدواج و اپلای داره، یکی از نگرانی هاش این هست که آیا دختر خانمی که مد نظرش هست، بعد از دادن پیشنهاد، بله میده یا نه. در این صورت، دو حالت پیش میاد:

1- جواب رد دختر خانم) در این حالت، ممکنه که آقا پسر تصور کنه که دختر خانم تمایلی به ترک خانواده و دلبستگی های ایرانی نداره. در این مورد، ممکن هست که بعضی ها به آقا پسر توصیه کنند که در ابتدای آشنایی، حرفی از رفتن نزنه تا شناخت دو طرفه (که معمولاً دلبستگی هست) ایجاد بشه. بعد که شناخت ایجاد شد، بیشتر حاضر میشه دل به دریا بزنه. در این شرایط، تعبیر عمدۀ افراد این هست که دختر وقتی دلبستۀ پسری بشه، حاضر میشه سختی های رفتن رو به جون بخره.

2- جواب مثبت دختر خانم) در این حالت، ممکنه که آقا پسر براش این مسئله پیش بیاد که آیا دختر خانم به خاطر خودش جواب مثبت میده یا به خاطر رفتن. اگر جواب مثبت به خاطر رفتن باشه، بعد از ورود به کشور مقصد، ناسازگاری ها شروع میشه.

در مورد خانم ها: شاید یکی از عمده ترین دل نگرانی های یک دختر موقع دادن جواب مثبت به آقا پسری که قصد خروج داره، این باشه که آیا در کشور غریب، امکان جمع و جور کردن زندگی بدون در دسترس بودن خانواده ها، هست یا خیر.

پی نوشت: گزاره های بالا، دلیلی بر اعتقاد من نیست. من تنها تلاش کردم گوشه ای از آنچه در مورد اجتماع ایران میدونم، بیان بشه تا دیگران هم در موردش نظر بدند. من در وهلۀ اول، روی مشکلات اقتصادی و اجتماعی پیرامون انتخاب همسر، مانوری نمیدم. دلیلش هم اینه که موضوع اصلی این تاپیک، ازدواج کردن یا نکردن نیست. حتی معیارهای انتخاب همسر هم نیست. موضوع اینه که ازدواج قبل از اپلای کردن خوبه یا بعد از اون. پس بهتره به مسائل این چنینی پرداخته بشه.

منتظر نظرات نقّادانۀ دوستان همراه هستم.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)