نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا... به ط

رأی دهندگان
58. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دکترای مدیریت

48 82.76%
  • دکترای مهندسی

10 17.24%
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 28 , از مجموع 28

موضوع: دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

سلام،
    با لیسانس مهندسی غیر مرتبط یا فوق لیسانس مهندسی، امکان گرفتن فاند برای ارشد یا دکترای بیزنس یا گرایش های مدیریت در کانادا هست ؟؟ سابقه کار برای اپلای لازم هست ؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
    سلام،
    با لیسانس مهندسی غیر مرتبط یا فوق لیسانس مهندسی، امکان گرفتن فاند برای ارشد یا دکترای بیزنس یا گرایش های مدیریت در کانادا هست ؟؟ سابقه کار برای اپلای لازم هست ؟؟
    بالیسانس مهندسی و ارشد MBA و نمره جیمت بالا امکانش هست.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
    سلام،
    کاملا و براحتی شدنی هست!
    مثلا این یک نمونه در دانشگاه کانکتیکات رو ببین. لیسانس و فوق مهندسی برق خونده ولی یهو دکتری رفته تحقیق در عملیات http://www.business.uconn.edu/person/pouya-khansaryan/

دوست عزیز یک چیز بهتون بگم. مشکل این نیست که چیزی نشه ولی دردسرش بشدت زیاده! وقتی شما پایه کار که لیسانس بوده رو یه رشته ی دیگه هستی، دیگه تویه مغرت میره!
    حالا شما با اون سیستم تفکر مهندسی برقی بخای بیای رشته های مدیریت واقعا عذاب آور میشه! اون هم در سطح دکتری! یعنی مثل یک نفر که لیسانس و فوق تحقیق در عملیات خونده، با شما برخورد میشه!
    بعدش معمولا میدونی چ اتفاقی میوفته؟
    طرف چون مثل زیاد با رشته آشنا نیست و صرفا بخاطر ریاضی عالیش قبول شده (چ ایران چ اون ور) میاد تز دکتری بده یا ارشد، میاد میگه خوب
    من که پایه کار رو نمیفهمم و یاد اذیت میشم بفهمم، یه تکنیک مثل فازی یا تاپسیس یا ... رو پیدا میکنه، و اونو رویه بهینه سازی و .... پیاده میکنه و این میشه تزش. اون وقت
    شما نصف مقالات و کارهای این شخص رو میخونی میبین، نصفش با
    the investigation, the relationship between, .... using fuzzy logic (or ... etc)
    شروع میشه یا تموم میشه. یعنی بررسی اثر یه چیز رویه چیز دیگه، یا بررسی یه چیز با یه تکنیک. این کیفیت از کار برای دانشجوی فوق هستش!
    ولی دانشجویه دکتری که پایه ش نحقیق در عملیات هستش و یا برقیه که خودشو میکشه تا به سطح بالا برسه، جنس تحقیقاتش کلاس A رو خواهد داشت و میاد یه متد/رویکرد رو رویه مدل پیاده میکنه با هدف بهبود اون مدل. یا روش جدیدی رو گسترش میده یا ....
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Member hipax آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student of Marketing - Monash University

دوستان بحث های جالبی رو مورد دکتری مهندسی یا مدیریت مطرح کردن ولی بعضی از دوستان متاسفانه نظرشون کاملا مخالف واقعیت هست. ببینید، اگر نگران بازار کار پس از دکتری هستید، فرقی نمی کنه مدیریت باشید یا مهندسی، باید رزومه پژوهشی قوی داشته باشید تا بتونید یه کار آکادمیک داشته باشید یا حتی بتونید مشاوره بدین. به صرف این که یه تافل و جی آر ای دادین و یه پذیرش دکتری توی یه دانشگاه حتی تاپ گرفتین، تا مقاله خوب ندین شانس گرفتن پوزیشن کاری آکادمیک و غیر آکادمی خیلی سخته. اگر دقت کرده باشید، اکثر دانشجوهایی که دارن فارغ التحصیل میشن یه job market paper دارن که خیلی خیلی مهمه. پس خواهشا بیخودی از خودتون نگین که دوستاتون می نالن از اینکه کار برای فارغ التحصیل های دکتری نیست. برای کسی که قویه همیشه کار هست. اگر دکتری وسیله ای هست براتون تا از کشور فرار کنین، از الان بدونین که آینده تون رو با ریسک خیلی زیادی گره زدین. اینم بدونین که بعضی همیشه می نالن چون می ترسن که رقیب زیاد پیدا بکنن ولی یه دفعه میبینی که همین آدمی که داره ناله میکرد شده یه استاد دانشگاه توی یه دانشگاه خوب! این جور موارد من زیاد دیدم.

یه نکته دیگه اینکه کلا بیزینس اسکول های معتبر دنیا هر سال تعداد خیلی خیلی کمی دانشجوی دکتری میگیرن، واسه همین بازار کار مدیریتی ها اگه یه مقاله خوب داشته باشید معمولا خیلی سخته نوشتن مقاله خوب. مثلا توی بازاریابی که رشته خودم هست، باید بتونید از پایان نامه تون یا پروژه کلاسیتون یه مقاله دربیارین که توی JM، JMR، JCR، JR و یا بقیه ژونال های تاپ چاپ بشه. در ضمن، رنک دانشگاهتون خیلی تاثیر داره توی آینده شغلیتون. مثلا توی استرالیا کار برای دکتری های غیر از گروه هشت (ملبورن، سیدنی، موناش، کویینزلند، ملی استرالیا، UNSW و آدلاید اگر اشتباه نکنم) خیلی سخت تر پیدا میشه چون کسی که از بیزینس اسکول های این دانشگاه ها پذیرش میگیره پوستش کنده میشه تا ادمیت بشه چون باید مقاله خوب داشته باشی که خیلی سخته و حداقل یه سال در بهترین حالت زمان لازم داری. یا توی اروپا اراسموس و بوکونی و مدرسه بازرگانی استکهلم و BI نروز و به علاوه یکی دوتا بیزینس اسکول توی اسپانیا و فرانسه خیلی معروفن و دانشجوهاشون معمولا به هیچ وجه بیکار نمی مونن.

مثلا کسی که توی UCLA یا USC یا اراسموس خونده قطعا با کسی که توی نورث تگزاس یا سوربون یا ... خونده فرق داره چون شاید مجبور شده یکی دو سال وقتش رو فقط وقت آزمون ها کنه. حتی اینا اگه مقالات خوبی هم داشته باشن شانس اینکه توی یه دانشگاه ایالتی یا تاپ یا حتی خوب بتونن کار بگیرن خیلی کمتره نسبت به بقیه.

در رشته های بیزینس هم اگر پایه تون مدیریت نیست خواهشا اپلای نکنید یا اولا مطالعه تون بسط بدین چون همانطور که MAHAN7 گفتن توی تز گیر می کنین که خودم چندین مورد شاهد بودم که طرف از خارج از کشور باهام تماس گرفته برای تحلیل داده های تزشون وقتی هم که ازشون پرسیدم که چرا این موضوع رو برداشتین گفتن که استادم پیشنهاد داد. خوب استاد بنده خدا دیده که موضوعاتتون آبکی بوده و مجبور شده که موضوع پیشنهاد بده!

به طور کلی قضیه بیزینس اسکول ها با بقیه دانشکده ها فرق می کنه و نباید یه نسخه ای مثل دانشکده های مهندسی براش پیچید. بیزینس اسکول ها ساپورت های لازم رو از دانشجوهاشون می کنن تا بعد از فارغ التحصیلی بیکار نمونن چون یه تعداد از اعتبار دانشگاهشون به Placementهای بعد از فارغ التحصیلی دکتراهاشون هست. مثلا طرف از HEC یا INSEAD یا NHH میره هاروارد یا ام ای تی. این خودش باعث میشه که اتوماتیک خیلی ها تمایل به اپلای به این دانشگاه ها پیدا بکنن.

خلاصه اینکه، هر کسی که دوست داره و فکر می کنه واقعا تواناییش رو داره می تونه بره مدیریت بخونه ولی اگر توانییش رو ندارین بیخودی وقتتون رو تلف نکنید حتی اگر پذیرش هم گرفته باشید چون در آینده احتمالا به مشکل بر میخورین.

اگر سوالی هم بود در خدمتم.
    The future is already here – it's just not evenly distributed

Junior Member g0lijan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - جهاد دانشگاهی کرمانشاه

سلام به همه عزیزان متخصص در این رشته
    من برای مقطع ارشد (در ایران و خارج) و دکترا(در خارج) در مورد این رشته راهنمایی کافی میخوام.. ممنون میشم عزیزان راهنمایی کامل کنن چون برای اینده میخوام برنامه بریزم واقعا به راهنمایی کامل و دلسوزانه احتیاج دارم
    بیوگرافی خودم:
    کاردانی نرم افزار کامپیوتر سال 1385 (آموزشکده فنی مهندسی){معدل 15.72}
    کارشناسی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر سال 1388 (موسسه اموزش عالی جهاد دانشگاهی){معدل 16.45}
    دوستان من بعد از فارغ التحصیلی متاسفانه در شاخه رشته خودم مشغول به کار نبودم و به نحوی در حوزه تخصصی سرفصلهای آموزشی درسی الان بعد از گذشت 7 سال اون چیزهایی که در دوران دانشگاه یاد گرفته بودم رو چیزی به یاد ندارم
    سوالای من در مورد رشته مدیریت آی تی چند قسمته:
    1-اگر بخوام برای کنکور سال اینده در ارشد این رشته رو ادامه بدم در یک دانشگاه برند داخلی بنظرتون با توجه به اینکه اولا رشته من مرتبط نیست و دوما این همه سال از درس و مشق دور بودم چقدر احتمال قبولی در یک دانشگاه برند رو دارم؟(البته قضییه سعی و تلاش به کنار)
    نکته ای که در مورد سوال یک دارم اینه که من در دوران تحصیل تا حدی قابل قبولی درس و مشقم خوب بود ولی الان از منابع ریاضی و امار که برای کنکور این رشته وجود داره کمی ترس دارم... ممنون میشم در مورد میزان سختی منابع این رشته برای یادگیری قبل از کنکور توضیحاتی بدین . چه موسسه کنکوری در این زمینه قوی تر هست؟؟

2- اگر بخوام برای مقطع ارشد در خارج از کشور اقدام کنم چه شرایط و امکاناتی میخواد؟(برنامه یادگیری زبان انگلیسی رو دارم دنبال میکنم) مقطع ارشد در خارج از کشور با فاند چون وضعیت مالی خوبی ندارم که از ساپورت مالی مطمین باشم.
    در این مورد چه داشنگاه ها و کدام کشورها برای پذیرش بهتر هستن و چه رزومه ای میخوان؟

3-اگر مقطع ارشد رو در ایران بگیرم(تقریبا 3 سال زمان میخواد) و برای مقطع دکترا خارج از کشور برم بهتره؟ یا اینکه مقطع ارشد رو برای خارج اقدام کنم؟

4از نظر میزان و نوع سطح درامدی در خارج و نوع اشتغال در خارج هم توضضیح بدین ممنو میشم

بازم از همگی ممنون میشم نظرشون بدن

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hipax نمایش پست ها
    دوستان بحث های جالبی رو مورد دکتری مهندسی یا مدیریت مطرح کردن ولی بعضی از دوستان متاسفانه نظرشون کاملا مخالف واقعیت هست. ببینید، اگر نگران بازار کار پس از دکتری هستید، فرقی نمی کنه مدیریت باشید یا مهندسی، باید رزومه پژوهشی قوی داشته باشید تا بتونید یه کار آکادمیک داشته باشید یا حتی بتونید مشاوره بدین. به صرف این که یه تافل و جی آر ای دادین و یه پذیرش دکتری توی یه دانشگاه حتی تاپ گرفتین، تا مقاله خوب ندین شانس گرفتن پوزیشن کاری آکادمیک و غیر آکادمی خیلی سخته. اگر دقت کرده باشید، اکثر دانشجوهایی که دارن فارغ التحصیل میشن یه job market paper دارن که خیلی خیلی مهمه. پس خواهشا بیخودی از خودتون نگین که دوستاتون می نالن از اینکه کار برای فارغ التحصیل های دکتری نیست. برای کسی که قویه همیشه کار هست. اگر دکتری وسیله ای هست براتون تا از کشور فرار کنین، از الان بدونین که آینده تون رو با ریسک خیلی زیادی گره زدین. اینم بدونین که بعضی همیشه می نالن چون می ترسن که رقیب زیاد پیدا بکنن ولی یه دفعه میبینی که همین آدمی که داره ناله میکرد شده یه استاد دانشگاه توی یه دانشگاه خوب! این جور موارد من زیاد دیدم.

یه نکته دیگه اینکه کلا بیزینس اسکول های معتبر دنیا هر سال تعداد خیلی خیلی کمی دانشجوی دکتری میگیرن، واسه همین بازار کار مدیریتی ها اگه یه مقاله خوب داشته باشید معمولا خیلی سخته نوشتن مقاله خوب. مثلا توی بازاریابی که رشته خودم هست، باید بتونید از پایان نامه تون یا پروژه کلاسیتون یه مقاله دربیارین که توی JM، JMR، JCR، JR و یا بقیه ژونال های تاپ چاپ بشه. در ضمن، رنک دانشگاهتون خیلی تاثیر داره توی آینده شغلیتون. مثلا توی استرالیا کار برای دکتری های غیر از گروه هشت (ملبورن، سیدنی، موناش، کویینزلند، ملی استرالیا، UNSW و آدلاید اگر اشتباه نکنم) خیلی سخت تر پیدا میشه چون کسی که از بیزینس اسکول های این دانشگاه ها پذیرش میگیره پوستش کنده میشه تا ادمیت بشه چون باید مقاله خوب داشته باشی که خیلی سخته و حداقل یه سال در بهترین حالت زمان لازم داری. یا توی اروپا اراسموس و بوکونی و مدرسه بازرگانی استکهلم و BI نروز و به علاوه یکی دوتا بیزینس اسکول توی اسپانیا و فرانسه خیلی معروفن و دانشجوهاشون معمولا به هیچ وجه بیکار نمی مونن.

مثلا کسی که توی UCLA یا USC یا اراسموس خونده قطعا با کسی که توی نورث تگزاس یا سوربون یا ... خونده فرق داره چون شاید مجبور شده یکی دو سال وقتش رو فقط وقت آزمون ها کنه. حتی اینا اگه مقالات خوبی هم داشته باشن شانس اینکه توی یه دانشگاه ایالتی یا تاپ یا حتی خوب بتونن کار بگیرن خیلی کمتره نسبت به بقیه.

در رشته های بیزینس هم اگر پایه تون مدیریت نیست خواهشا اپلای نکنید یا اولا مطالعه تون بسط بدین چون همانطور که MAHAN7 گفتن توی تز گیر می کنین که خودم چندین مورد شاهد بودم که طرف از خارج از کشور باهام تماس گرفته برای تحلیل داده های تزشون وقتی هم که ازشون پرسیدم که چرا این موضوع رو برداشتین گفتن که استادم پیشنهاد داد. خوب استاد بنده خدا دیده که موضوعاتتون آبکی بوده و مجبور شده که موضوع پیشنهاد بده!

به طور کلی قضیه بیزینس اسکول ها با بقیه دانشکده ها فرق می کنه و نباید یه نسخه ای مثل دانشکده های مهندسی براش پیچید. بیزینس اسکول ها ساپورت های لازم رو از دانشجوهاشون می کنن تا بعد از فارغ التحصیلی بیکار نمونن چون یه تعداد از اعتبار دانشگاهشون به Placementهای بعد از فارغ التحصیلی دکتراهاشون هست. مثلا طرف از HEC یا INSEAD یا NHH میره هاروارد یا ام ای تی. این خودش باعث میشه که اتوماتیک خیلی ها تمایل به اپلای به این دانشگاه ها پیدا بکنن.

خلاصه اینکه، هر کسی که دوست داره و فکر می کنه واقعا تواناییش رو داره می تونه بره مدیریت بخونه ولی اگر توانییش رو ندارین بیخودی وقتتون رو تلف نکنید حتی اگر پذیرش هم گرفته باشید چون در آینده احتمالا به مشکل بر میخورین.

اگر سوالی هم بود در خدمتم.
    نظر شما نسبت به سایر دوستان انطباق بیشتری با حقیقت داشت حتی میشه گفت که بازار دکتری مدیریت از اینی که شما نوشتین هم در آمریکای شمالی بهتره.
    برای دکتری مهندسی حتما باید رزومه پژوهشی خیلی قوی داشت، تا استاد دانشگاه شد. ولی برای دکتری گرایشهای مختلف بیزینس، خیلی ها بدون داشتن مقاله تونستن استاد توی آمریکا و کانادا بشن. داشتن یک مقاله قوی، یا یک پایان نامه قوی که نهایتا در آینده مقاله مستخرج ازش در یک ژورنال تاپ چاپ میشه باعث میشه که این شانس ایجاد بشه که توی یک بیزینس اسکول خوب کار پیدا کرد. اگه مقاله نباشه و پایان نامه ضعیف باشه، باز هم دانشگاه های رده پایین برای استاد شدن هست. البته این برای آمریکای شمالی صدق می کنه، بقیه جاهای دنیا رو نمیدونم
    ویرایش توسط AFTER : February 18th, 2017 در ساعت 09:01 PM
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام. وقت بخیر

دوستان من کارشناسی مهندسی
    ITبا معدل 15.77 دانشگاه آزاد
    دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش توسعه منابع انسانی دانشگاه آزاد هستم.
    حدود 4 سال سابقه کار تو پیاده سازی وپشتیبانی ERP دارم. (IFS)
    برای دکترا اگر برای مهندسی صنایع اپلای کنم،با توجه به اینکه سابقه پیاده سازی ای آر پی دارم آیا میتونم موفق باشم ؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    gastro

سلام و وقت به خیر
    من دانشجوی دکتری مدیریت بازرگانی بازاریابی هستم(marketing) و ۹ سال سابقه بیمه دارم که دو سال مرتبط با مبحث فروش هست، میخوام بدونم کدوم کشور شرایط کاری بهتر با درآمد مناسبی با توجه به مدرکم و سابقه کارم و تسلطم به زبان انگلیسی ، برای من داره.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)