نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا... به ط

رأی دهندگان
58. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دکترای مدیریت

48 82.76%
  • دکترای مهندسی

10 17.24%
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت یا دکترای مهندسی؟ مخصوصا در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط asemaniha نمایش پست ها
    سلام ...
    می تونید یکم بیشتر توضیح بدید که در چه حد به برنامه نویسی احتیاج است؟به هرحال چون شما باهاش سروکار دارید بهتر می تونید توضیح بدید.من رفتم نگاه کردم ولی راستش خیلی چیزی دستگیرم نشد...ایا برنامه نویسیش جوریه که از یه روال مشخص پیروی می کنه یا نه اینکه مثلا کلی باید ایده بدیم مثل مهندسی نرم افزار که مثلا سرعت اجرای برنامه بالا بره یا و...
    به هر حال اگر روندش مشخصش باشه و یادش بگیریم می تونیم از پسش بربیایم، آیا این جوریه؟ یا اینکه ممکنه هر لحظه با یه چیز جدید روبرو بشی مثلا bugهای اعصاب خوردکن که بعد 2روزم نمیفهمی ایراد کارت از کجا بوده و....خلاصه اینکه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم .بعدم اینکه آیا شدت نیاز به برنامه نویسی ممکنه از دانشگاه به دانشگاه و براساس موضوعو گرایش فرق کنه یا تقریبا بهش یه نیاز ثابت دایم؟اگر فرق میکنه میتوند یه رتبه بندی نیاز به برنامه نویسی براساس گرایشای مارکتینگ، ام آی اس و سایر گرایشها انجام بدید؟
    آخرم اینکه اگر بگید خودتون چه دانشگاه و چه گرایشی می خونید خیلی ممنون میشم...
    باتشکر...

سلام
    نه اینها خود فرمولهای آماری و equation ها هستند. یعنی شما می تویند فرمول نویسی بکنید. همه نرم افزارها یک سری فرمان خاص دارند یعنی language اون نرم افزار هست. مثلا در mplus می گن وقتی می خوای یک متغییر روی یک متغییر دیگر regress کند باید از فرمان ON استفاده بکنی . برای نرم افزارها کتاب هست و فرمانهای کلی و اصلی رو در آنها نوشته ،اما اینکه شما چه معادله ایی می نویسید و چطوری این متغییر ها رو تعریف می کنید کار خود شماست و باید آمار بلد باشید. فرمول نویسی ها کار شماست اما با یک زبان خاص که نرم افزار اون رو بفهمه. انقدر این نرم افزارها پیشرفته هستند که حتی از خود طراح نرم افزار وقتی سوال پرسیدم برای یک معاله گفت بهش فکر نکرده اما افرادی رو می شناسه که برای معادله مورد نظر من SYNTAX نوشتن. یعنی شما می تونید هر کاری می خواهید با این نرم افزارها بکنید باید آمار فوق العاده قوی داشته باشید و بر اساس اون فرمول نویسی ها رو خودتون کشف کنید.

اصلا بر اساس گرابش نمی شه دسته بندی کرد شما خودتون انتحاب می کنید تا از چه نرم افزاری استفاده کنید و معمولا برای هر تحقیق گزینه های بیشتری از یک نرم افزار وجود دارد. موضوع شما مهم هست. در حالتهای خاص مثلا برای مدلسازی با Latenet variable های categorical که هم Interaction دارند هم mediator بهترین گزینه Mplus هست . یعنی شما می بینید چه کاری میخواهید بکنید و چه نرم افزاری یدرد شما می خورد اصلا به رشته هیچ ربطی ندارد. در امریکا و انگلیس و هلند اگر باشید معمولا به مشکل بر نمی خوردید چون workshop های این نرم افزارها زیاد برگذار می شه اما در باقی کشورها یا نیست یا سالی یک دونه.

این خیلی مهمه که استادتون اون نرم افزار رو بلد باشه الان من و دوستم مثلا با نرم افزارهایی کار می کنیم که استادامون بلد نیستند. بیچاره شدیم. اینطوری نیست که الزاما همه اینها رو بشناسند معمولا هر استادی فقط یک یا دو تا رو بلد هست. به این نکته توجه کنید. اما 100% شما یه یکی از اینها نیاز دارید برای کارتون.

مگه نوع تحقیقتون رو بگذارید grounded یا narrative که کسی هم اینها رو معمولا انجام نمی ده. حداقل من ندیدم. نرم افزارهای qual هم برنامه نویسی ندارند اما یک جورایی بدترند چون به جای عدد با نوشته و عکس سر و کار دارید. مثل nvivo . خلاصه شما باید یک نرم افزاری بلد باشید و آمارتون قوی باشه. مشکل فقط نرم افزار نیست، مشکل آمار هست.

مثلا شما می خواهید یک متغییر رو در دو گروه مقایسه کنید و داده های شما scale هستند اما نرمال نیستند، آمار می گه برای این کار باید ازتست wilcoxon استفاده کنید. تا اینجا می شه دانش آمار شما، حالا باید ببینید جطوری مثلا این تست را در نرم افزار SAS انجام می دهند. این مشه داش نرم افزار شما. باید بدونید چی رو چطور می شه حساب کرد که حالا برای نرم افزار تعریفش کنید.

error ها معمولا مربوط به نرم افزار نیستند ،اگر هم با نرم افزار به error بر بخورید خودشون می گن کدوم دستور رو اشتباه نوشتید. مشکل اصلی مربوط به error معادله ها ست. مثلا معادله می نویسید جوابها عجیب غریب در میاد، حالا باید راه بیفتید ببینید اشکال از کجاست. راهش هم این هست که برید یک مقاله پیدا کنید که نویسند فرمولی شبیه به شما نوشته حالا با متغییر های دیگری و از نرم افزار شما هم استفاده کرده. بهش ایمیل بدید و خواهش کنید syntax رو براتون بفرسته اگر شانس بیارید ادم خوبی باشه یا در appendix مقاله خودش syntax رو چاپ کرده باشه وگرنه خیلی به مشکل بر می خورید.

دانش آمار، دانش آمار دانش آمار. تا می تونید آمار تون رو قوی کنید.

من دانشگاه curtin هستم و مدیریت منابع انسانی می خونم..
    ویرایش توسط farveh : June 12th, 2014 در ساعت 06:35 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    جمله بالا وحشدناک غلط هست . فقط و فقط برای ایران کار میکند. در خارج ایران رشته مدیریت بی نهایت آمار قوی میخواهد چون باید مدلسازی کنید اگر می خواهید موفق باشید، بتونبد مقاله چاپ کنید و به جایی برسید. تمام نرم افزارهای مدلسازی (Mplus- AMOS-EQS -R-SAS-STATA) بلا استثنا نرم افزارهای برنامه نویسی هستند. اصلا به محیط نرم افزاری مثل spss فکر هم نکنید. یک صفحه سفید که باید درش syntax بنویسید ، دقیقا مثل یک مهندس نرم افزار.

حتی qual researcher هم اگر بشوید باید استدلاب بالا و کار با نرم افزارهایی مثل nvivo رو بلد باشید که کد نویسی از روی TEXT هست و خودش دردسرهای خاص خودش رو داره.

برای اینکه دید درستی بگیرید در Google فقط search کنید مثلا mplus syntax یا sas syntax تا ببینید چه شکلی هستند. همه هم توسط اساتید مدیریت نوشته شده اند نه مهندس کامپیوتر.

دوستمون گفته رشته علوم انسانی پس باید اضافه کنم اولا business رشته علوم انسانی محسوب نمی شود در خارج از ایران . رشته های علوم انسانی معمولا در دانشکده humanities هستند . دوما هم اینکه برخی از این رشته ها مثل روانشناسی فوق العاده از مدیریت در زمینه آمار و مدلسازی جلوتر هستند. اصولا اکثر غولهای مدلساز در دانشکده های مدیریت background روانشناسی دارند.

چندین بار گفتم باز هم می گم دیدتون رو بهتر هست به رشته ها عوض کنید وقتی برای خارج کشور قصد اپلای دارید.
    فکر کنم منظورم رو خوب منتقل نکردم. ببینین علم آمار با علم برنامه نویسی شبیه هم نیستن (حداقل به نظر من). این حرفتون کاملا درسته که برای بخش متد، باید با نرم افزار های تحلیل دیتا کار کرد. اما رشته به رشته، و حتی دانشگاه به دانشگاه عمق این موضوع فرق داره. مثلا فرض کنین توی مارکتینگ بخش Consumer Behavior واقعا نهایت کاری که کنن MANOVA هستش که واقعا چیز خاصی نیست. البته Marketing Modeling به طور خاص تاکیدش روی مدل کردن مفاهیم مختلفه و خوب قاعدتا با ریاضی، آمار و بعضا سینتکس نویسی همراهه.
    چیزی که مشخصه اینه که بسته به نقطه فوکس تحقیق، می تونین توی بخش های مختلف عمیق شید، اما فرضا اینجا که بنده هستم در رشته MIS، تاکید بسیار بیشتری روی Theory development هستش. البته متد هم مهمه، اما خوب حداقل اینجا، اولین چیزی که براشون مهمه تئوریه. برای متد اما بعضا ممکنه مجبور شید ساعت ها با SAS سر و کله بزنین، اما (حداقل به نظر من) این فاصله خیلی زیادی با برنامه نوسی داره. درسته که سینتکس خواهید نوشت، درسته که ممکنه در سینتکس نویسی دچار مشکل شید. اما قطعا خیلی نادر خواهد بود که بخواهید کد نویسی توی SQL انجام بدید. یادمه اون دوست عزیزمون گفته بود که برای دکتری در رشته مدیریت باید به SQL تسلط داشته باشید!
    خوب قطعا این مربوط به بخش تحلیل دیتا برای مقاله نویسی نیست (عرض می کنم حداقل من ندیدم که باشه)، مگر اینکه بخواهید از یه دیتا بیس دیگه query درخواست بدید که اون هم صرفا 10 تا کامند مختلف بیشتر نیست.
    صد البته تحلیل دیتا می تونه بسیار پیچیده بشه، اما اگه شخصا برنامه نویسی کرده باشید متوجه میشید که نوشتن یه برنامه در محیط جاوا یا دات نت، تقریبا هیچ ربطی به سینتکس نویسی در SAS نداره. یا مثلا کار با AMOS اصلا به کد احتیاج نداره. درسته که باید علم آمارتون خوب باشه، اما قطعا به برنامه نوسی شی گرا احتیاج ندارید تا بتونین یه Multivariate analysis انجام بدید.
    در مورد اینکه آیا علوم مدیریت جز Social Science هست یا نه، من فقط می تونم نظر شخصیمو بگم و اونم اینه که هست. و البته با humanities فرق داره.

در کل اگه بخوام بگم، رشته مدیریت در مقطع دکتری چیزیه که ما توی ایران باهاش زیاد سر و کار نداشته و نداریم، برای همین هم هست که حتی تصویر درستی ازش توی ایران نیست و اغلب بچه ها من جمله خود من یه مرحله گذروندن شک رو داریم. اما اینکه آیا در نهایت می خواهید وارد این حیطه بشید یا خیر، بسیار بستگی داره به قدرت حفظ تئوری، تحلیل تئوری، تحلیل دیتا و writing یا همون داستان سرایی مناسب.
    صد البته این ها نظر شخصیه بنده است.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    فکر کنم منظورم رو خوب منتقل نکردم. ببینین علم آمار با علم برنامه نویسی شبیه هم نیستن (حداقل به نظر من). این حرفتون کاملا درسته که برای بخش متد، باید با نرم افزار های تحلیل دیتا کار کرد. اما رشته به رشته، و حتی دانشگاه به دانشگاه عمق این موضوع فرق داره. مثلا فرض کنین توی مارکتینگ بخش Consumer Behavior واقعا نهایت کاری که کنن MANOVA هستش که واقعا چیز خاصی نیست. البته Marketing Modeling به طور خاص تاکیدش روی مدل کردن مفاهیم مختلفه و خوب قاعدتا با ریاضی، آمار و بعضا سینتکس نویسی همراهه.
    چیزی که مشخصه اینه که بسته به نقطه فوکس تحقیق، می تونین توی بخش های مختلف عمیق شید، اما فرضا اینجا که بنده هستم در رشته MIS، تاکید بسیار بیشتری روی Theory development هستش. البته متد هم مهمه، اما خوب حداقل اینجا، اولین چیزی که براشون مهمه تئوریه. برای متد اما بعضا ممکنه مجبور شید ساعت ها با SAS سر و کله بزنین، اما (حداقل به نظر من) این فاصله خیلی زیادی با برنامه نوسی داره. درسته که سینتکس خواهید نوشت، درسته که ممکنه در سینتکس نویسی دچار مشکل شید. اما قطعا خیلی نادر خواهد بود که بخواهید کد نویسی توی SQL انجام بدید. یادمه اون دوست عزیزمون گفته بود که برای دکتری در رشته مدیریت باید به SQL تسلط داشته باشید!
    خوب قطعا این مربوط به بخش تحلیل دیتا برای مقاله نویسی نیست (عرض می کنم حداقل من ندیدم که باشه)، مگر اینکه بخواهید از یه دیتا بیس دیگه query درخواست بدید که اون هم صرفا 10 تا کامند مختلف بیشتر نیست.
    صد البته تحلیل دیتا می تونه بسیار پیچیده بشه، اما اگه شخصا برنامه نویسی کرده باشید متوجه میشید که نوشتن یه برنامه در محیط جاوا یا دات نت، تقریبا هیچ ربطی به سینتکس نویسی در SAS نداره. یا مثلا کار با AMOS اصلا به کد احتیاج نداره. درسته که باید علم آمارتون خوب باشه، اما قطعا به برنامه نوسی شی گرا احتیاج ندارید تا بتونین یه Multivariate analysis انجام بدید.
    در مورد اینکه آیا علوم مدیریت جز Social Science هست یا نه، من فقط می تونم نظر شخصیمو بگم و اونم اینه که هست. و البته با humanities فرق داره.

در کل اگه بخوام بگم، رشته مدیریت در مقطع دکتری چیزیه که ما توی ایران باهاش زیاد سر و کار نداشته و نداریم، برای همین هم هست که حتی تصویر درستی ازش توی ایران نیست و اغلب بچه ها من جمله خود من یه مرحله گذروندن شک رو داریم. اما اینکه آیا در نهایت می خواهید وارد این حیطه بشید یا خیر، بسیار بستگی داره به قدرت حفظ تئوری، تحلیل تئوری، تحلیل دیتا و writing یا همون داستان سرایی مناسب.
    صد البته این ها نظر شخصیه بنده است.
    سلام امیدوارم خوب باشید. من چند بار خواستم برای شما(programming_ma) پ.خ بفرستم ولی مثل اینکه نمیشه.
    میخواستم اگر که براتون مقدوره بگید که شما از کجا پذیرش گرفتین و رزومه تون چطور بوده؟ خیلی ممنون می شم

سلام
    من لیسانس ریاضی کاربردی دارم با معدل 13.82 و فوق فناوری اطلاعات با معدل 17.22. ده سال سابقه کار در ارتباط با فناوری اطلاعات دارم . آیلتس 6.5.
    برای ادامه تحصیل در مقطع دکترای فناوری اطلاعات ایا مدرک جی ار ای هم لازمه؟
    چه دانشگاهایی می تونم اقدام کتم . با توجه به اینکه مقاله ندارم امیدی هست که پذیرفته بشم؟
    ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    PhD. MIS, Sam M. Walton School of Business

مدیریت فوق العاده هستش ، بنظرم این شانسو از دست ندید بخصوص در آمریکا که مهد مدیریت هست

Junior Member

سلام
    این تاپیکو من خودم راه انداختم و الان یک سال میگذره. الان دارم تو مقطع دکترای علوم کامپیوتر (نه مهندسی کامپیوتر که بیشتر سخت افزاره) تحصیل میکنم و پذیرش مدیریت MIS رو نرفتم. این در حالیه که هم خونه ایم به صورت کاملا اتفاقی دکترای MIS میخونه و خب میتونم حالا تجربه خودمو اینجا بنویسم. از طرفی دو تا دوست دیگه هم دارم که یکیشون کامپیوتر و یکی هم مدیریت MIS اینجا تو این یک سال فارغ التحصیل شدند. خیلی ساده و بدون تعصب سعی میکنم بگم که واسه دوستان مفید باشه.

معایب کاری که کردم:
    کامپیوتر درساش خیلی سنگینه. امتحان پشت امتحان پروژه پشت پروژه. در حالی که دوستم فقط گهگاهی ریپورت های ساده مینویسه که فقط زبان قوی میخواد و از امتحان و درسای سنگینم خبری نیست.
    کامپیوتر آدمو منزوی میکنه.... روزی 10 ساعت باید کدنویسی کنی در حالی که دوستم بیشتر به عنوان TA با دانشجوها سر و کله میزنه.

مزایا کاری که کردم:
    کامپیوتر چون رشته لیسانس و ارشدم بود. یه سری از درسای ارشدمو ترنسفر کردم به PHD و درس کمتری باید پاس کنم.
    کامپیوتر کار به وفور هست ولی نیازمند اینه که هر روز برنامه نویسیتو به روز کنی و هر روز تلاش کنی. ولی مدیریت تنها میتونی استاد دانشگاه شی که یه جورایی اونم کار نشدنیه چون همه فارغ التحصیلاشون میان رو به این سمت.

جمع بندی: اینجا از لحاظ شان اجتماعی هیچ فرقی نداره کامپیوتر باشید یا مدیریت مهم اینه که چقد پول در میارید. به شخصه مدیریت واسه من بهتر بود چون من استارت آپ خودمو دارم و تیم برنامه نویس خودمو و بهتر بود مسیر دکترا رو با انتخاب رشته مدیریت ساده تر طی میکردم و روی استارت آپم سرمایه گذاری زمانی بیشتری میکردم. از طرفی مهارت های ارتباطیمو و زبانمو بهتر میکردم. ولی اگه مهارت های برنامه نویسی قوی دارین و علاقه هم دارین تو انتخاب کامپیوتر شک نکنید چون سر سال چهارم بدون هیچ استرسی کار پیدا میکنید. تاکید میکنم فقط پشن برنامه نویسی باید داشته باشین و گرنه کار بی کار.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    tehran univercity

سلام
    من پست های شما رو خوندم و چون فهمیدم در حال تحصیل مقطع دکترا هستید خواستم ازتون یه سوال بپرسم من لیسانس نرم افزار و ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دارم و قصد دارم دکترا رشته ارشدمو خارج از کشور ادامه بدم فقط یه سوال از شما دارم من, شرایط کار برای این رشته تو امریکا چجوریه؟ میشه کاری پیدا کرد یا فقط باید به استاد شدن فکر کرد ؟
    ممنون میشم یکم برام توضیح بدهید چون واقعا برام مهمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط programming_ma نمایش پست ها
    با اجازه دوستان من هم نظرم رو می نویسم. من در دو برنامه دکتری مدیریت در اروپا و امریکا شرکت کردم و در حال حاضر مدیریت در رشته سیستم های اطلاعاتی می خونم. اینکه کدوم یک از این دو دکتری رو باید انتخاب کنین کاملا به نظر خودتون بر می گرده. یا به عبارت دیگه برای جواب دادن به هر سوال دیگه ای در این رابطه باید اول مشخص کنین که هدفتون از زندگی چیه؟ و مهمتر از اون اینکه چه قابلیت هایی رو در خودتون سراغ دارید؟
    رشته مدیریت همونطور که گفتید چون مال بیزینس اِسکول ها هستش، به "نسبت" در آمد بیشتری دارن استاداش. اما در عین حال بسیار بازار سخت و رقابتی ای داره. به دلیل اینکه در صنعت بازار کار نداره. در مقابلش رشته مهندسی به مراتب در آمدش به عنوان یک استاد کمتره، اما اگه بتونه در صنعت نقش ایفا کنه کاملا قضیه متفاوت میشه.به عنوان مثال، الان در دانشگاهی که من هستم استاد یار در بیزینس اِسکول به اندازه یه استاد کامل دردانشگاه در دپارتمان صنایع در آمد داره. اما مثلا یکی هست که از استاد های دانشگاه صنایع هست که خبره شبیه سازیه و استاد دانشگاه صنایع چون با شرکت های بزرگ کار می کنه، در آمدش به مراتب بالاتر از حتی استاد کامل های دپارتمان بیزینس اسکوله. اما خوب از یه طرف دیگه هستن کسانی که با همون تفاوت در آمد استادی ارضا میشن، الان در بین همکلاسی های خود من یکی از بچه ها هست که بسیار بسیار باهوشه و لیسانس و فوق برق داره. اما اومده و داره دکتری بیزینس می خونه. حتی به قول خودش واقعا "تئوری های احمقانه ای" داره، اما صرفا به خاطر پول بعد از فارغ التحصیلی اومده و داره این رشته ارو ادامه میده !

البته دو نکته دیگه در مورد رشته مدیریت هست که بد نیست به اون ها هم اشاره بشه. رشته مدیریت (و همه زیر شاخه هاش به نوعی)، زیر مجموعه علوم انسانی و اجتماعی هستند. به این معنا که اغلب تحقیق هایی که انجام میشه، اول بر اساس تئوری ها، به یک سری فرض می رسند (Hypothesis) و سپس اون فرض ها رو با استفاده از یک داده نمونه گیری شده بررسی میکنن. نکته قابل تامل اینه که تمرکز اصلی این رشته ها به این هستش که محقق چطوری بر اساس تئوری های موجود به فرض جدید رسیده؟ و برای این کار محقق باید خیلی خوب موضوع رو بسط بده و در غالب کلام اون رو مطرح کنه. برای همین قدرت و تسلط روی زبان انگلیسی بیش از هر چیز دیگه ای مهم میشه. به دلیل اینکه اگه یه فرد نتونه به صورت مطلوب از حرفش دفاع کنه، تئوریش قابل پذیرش واقع نمیشه. به عبارت دیگه اونقدر که تمرکز بر روی "روند" تحقیق هست، بر روی "نتیجه" تحقیق نیست. دلیلش هم واضحه ! بدلیل اینکه انسان ها موجودات پیچیده ای هستند و تقریبا غیر ممکنه که بشه یک نتیجه رو به صورت قطعی اعلام کرد. که این دقیقا بر عکس علوم پایه و علوم مهندسیه که بیشتر متمرکز بر نتیجه تحقیقاته.
    به طور مثال فرض کنین یک محقق در رشته کامپیوتر، تلاش بیشترش رو متمرکز این موضوع می کنه که الگوریتمی طراحی کنه که بتونه با سرعت بیشتری وظیفه ای که بهش محول شده ارو انجام بده. و اگه بتونه به الگوریتم بهتری نسبت به بقیه دسترسی پیدا کنه اون رو به صورت یک مقاله چاپ می کنه. به همین ترتیب، کمتر کسی از اون محقق می خواد توضیح بده که چرا و چطوری به این الگوریتم رسیده، بلکه بیشتر تمرکز روی این موضوع میره که اون الگوریتم رو تحت شرایط مختلف تست کنن و کاراییشو اندازه بگیرن. اما فرض کنین یه محقق مدیریت، تصمیم میگیره روی این موضوع کار کنه که تاثیر شبکه های اجتماعی روی کارآیی تیم های مجازی چقدره. اون تحقیق، اما بر خلاف تحقیق قبلی باید بر اساس تئوری های مطرح باشه (مثلا فرض کنین social exchange theory) و بعد بر اساس اون تئوری یا تئوری های دیگه، محقق به صورت کاملا ذهنی و با بحث کردن روی اون تئوری ها به این نتیجه میرسه که، شبکه های اجتماعی باعث افزایش انتقال دانش میشه و به همین ترتیب کارایی تیم رو میبره بالا. خوب، حالا برای تست کردن این نظریه باید چه کاری کنه؟ آیا می تونه بره تک تک آدمایی که توی تیم کار می کنن رو تحت آزمایش قرار بده یا اطلاعاتشون رو انالیز کنه؟ حتی اگه این کارو کنه به این معنیه که اگه یه تیم دیگه بعدها درست شه به صورت صد در صد از این قانون طبعیت می کنه؟ جواب مسلما منفیه.
    سیستم های انسانی بر خلاف تمام موارد مورد استفاده در علوم مهندسی و پایه، بسیار بسیار پیچیده است و نمیشه به صورت قطع به یک نتیجه رسید. به عبارت دیگه هیچ تئوری ای نمی تونه رفتار انسان ها رو به صورت صد در صد پیشبینی کنه. برای همین بیشتر تمرکز علوم انسانی از روی تست تئوری برداشته میشه (البته سخت گیری های مخصوص خودش رو داره ها)، و بر روی این موضوع میره که چطوری محقق به اون فروض رسیده، و آیا اصولا اون فرض ها درسته یا خیر. به همین دلیل نحوه توضیح داده این موضوع (چه نوشتاری چه در لغت) بسیار ارزش بالایی پیدا می کنه. به همین دلیل هم هست که اگه دقت کنین متوجه میشید که اغلب تحقیقات تاثیر گذار و مهم توسط افرادی انگلیسی زبان انجام شده. یا کسانی که از سطح زبان بسیار بالایی برخوردارن.
    نکته دیگه که به نظر من میرسه در مورد رشته مدیریت اینه که، من با وجود اینکه در یکی از بهترین دانشگاه های ایران درس خوندم و هم با دوستانم در دیگر دانشگاه ها در ارتباط بودم باید عرض کنم که بعد از اینکه از ایران اومدم بیرون و توی این رشته مشغول به تحصیل شدم متوجه شدم که اختلاف بسیار بسیار بسیـــــــــــاری فاحشی بین کیفیت آموزشی مدیریت در ایران و خارج از ایران وجود داره. این اختلاف البته در بین رشته ها مهندسی هم ممکنه باشه اما نه به این حد. مثلا باید بهتون بگم که نحوه آموزش تئوری پردازی، نحوه آموزش تست دیتا، جمع آوری دیتا و حتی بیان کردن نتایج به طور محسوسی با سطح بین المللی متفاوته. حتی موضوع هایی که در داخل ایران کار می کنن با خارج از ایران متفاوته. کافیه که یه نگاه به مقالات چاپ شده در ژورنال های تاپ و ژورنال های داخلی بندازید. برای همین کسانی که رشته مدیریت رو در خارج از ایران دنبال می کنن باید این رو هم بدونن که تقریبا باید از صفر شروع کنن و دانسته های قبلیشون خیلی به کارشون نمی اد. (البته باز هم عرض می کنم که این نظر منه).

حالا به طور خلاصه من به هر کسی که می خواد رشته مدیریت رو در سطح دکتری شروع کنه پیشنهاد می کنم که اول ژورنال های تاپ اون رشته ارو بدست بیاره. مثلا توی رشته مدیریت سیستم های اطلاعاتی این ژورنال ها مهمند : MISQ, ISR, JMIS,JAIS. به طور رندم چند تا از مقاله های این ژورنال هارو بخونین و ببینین آیا اصلن مطابق میلتون هست یا نه؟ پیشنهاد هم می کنم که بیشتر تمرکزتون رو بذارید روی مقالاتی که نویسنده های مطرح دارن (مقالات قبلی با Citation بالایی داشتن). اینطوری متوجه میشید که آیا دارید در مسیر درستی گام می ذارید یا خیر. به همین ترتیب می تونین تصمیم بگیرید که آیا باید دکتری در رشته مدیریت بخونین یا دکتری در رشته مهندسی.

حق نگهدارتون
    سلام برای موفقیت توی گرایش مدیریت سیستمهای اطلاعاتی (رشته IT) چه نرم افزارهای سیستمی باید بلد باشیم؟؟؟

Junior Member g0lijan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار کامپیوتر - جهاد دانشگاهی کرمانشاه

سلام
    این تایپ مال 2-3 سال پیشه
    کسایی هستن که در این رشته در داخل ایران و خارج ایران تحصیل کنن؟؟؟
    ازشون راهنمایی میخواستم

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط g0lijan نمایش پست ها
    سلام
    این تایپ مال 2-3 سال پیشه
    کسایی هستن که در این رشته در داخل ایران و خارج ایران تحصیل کنن؟؟؟
    ازشون راهنمایی میخواستم
    سلام
    من در ایران مدیریت خوندم و خارج هم مدیریت
    اگر رشته شما مدیریت هست که هیچ و گرنه صد در صد رشته مهندسی پیشنهاد می کنم هم بخاطر شرایط کار و هم شانس بالای بورس شدن
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)