صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 112

موضوع: آزمون NAATI در تهران

پیش فرض آزمون NAATI در تهران

ناتی یا همان NAATI کوتاه شده جمله National Accreditation Authority for Translators and Interpreters است که انجمن مترجمان استرالیا نیز نامیده می شود. مترجمان از یک زبان به انگلیسی و بالعکس می توانند در امتحانات ناتی که تقریبا در اکثر کشورهای دنیا برگزار می شود شرکت کنند و مدرک مترجمی بین المللی دریافت کنند. سازمان ناتی در استرالیا می باشد که مسولیت تایید حرفه مترجمی در استرالیا را به عهده دارد.
    برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند نیز سازمان ناتی اهمیت زیادی دارد به این دلیل که از جولای سال 2011 به بعد اداره مهاجرت استرالیا اعلام نمود اگر هر ایرانی تاحدی به زبان انگلیسی و فارسی تسلط داشته باشد که سازمان ناتی تسلط وی را به این دو زبان تایید نماید 5 امتیاز به مجموع امتیازات آن فرد اضافه خواهد گردید. این 5 امتیاز برای خیلی از افراد مهم است و می تواند تعداد خیلی زیادی را از ارائه نمره 7 در امتحان آیلتس برهاند. همچنین افرادی که رشته تحصیلی آنها مترجمی زبان انگلیسی میباشد، در صورتیکه شغل مترجمی جزء لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد (که در تاریخ امروز یعنی 6 آگوست 2012 نیست) می توانند مدارک خود را جهت تایید شدن به سازمان ناتی ارسال نمایند و اگر این سازمان مدارک
    آنها را تایید نمود از طریق رشته مترجمی به استرالیا مهاجرت نمایند.

از دوستان خواهشمند است اگر در مورد نحوه و زمان برگزاری و ثبت نام ناتی در ایران اطلاعی دارند ارائه دهند.
    ویرایش توسط Pink6204 : June 2nd, 2014 در ساعت 04:04 PM

پیش فرض پاسخ : آزمون NAATI در تهران

امتحان ناتی به سه بخش اصلی تقسیم می گردد. پیشرفته، حرفه ای و نیمه حرفه ای. بخش حرفه ای و نیمه حرفه ای بیشتر مد نظر ما ایرانیها است. بخش حرفه ای برای افرادی است که می خواهند از طریق مترجمی زبان انگلیسی به استرالیا مهاجرت نمایند و در آنجا و یا حتی در خود ایران به کار مترجمی مشغول شوند. هزینه امتحان حرفه ای 1234 دلار استرالیا می باشد که 106 دلار هم باید بابت اسم نویسی پرداخت نمود یعنی مجموع هزینه بخش حرفه ای 1340 دلار استرالیا می باشد. بخش نیمه حرفه ای برای افرادی است که تنها هدفشان از دادن این امتحان این است که 5 امتیاز به مجموع امتیازاتشان برای مهاجرت به استرالیا اضافه نمایند. هزینه امتحان نیمه حرفه ای 555 دلار استرالیا می باشد که آنها هم باید 106 دلار بابت ثبت نام پرداخت نمایند بنابر این کل هزینه بخش نیمه حرفه ای 661 دلار استرالیا می باشد.

یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که سازمان ناتی امتحان نیمه حرفه ای را تنها در خود استرالیا و یا نیوزلند می گیرد. طبق تجربه دفتر رهپوی، استرالیا و نیوزلند به ایرانیها جهت شرکت در امتحان ناتی ویزا نمی دهند. بنا بر این برای افرادی که قصد گرفتن 5 امتیاز امتحان ناتی را دارند تنها راه، شرکت در امتحان حرفه ای می باشد که هم سختتر است (البته خیلی ها معتقند از آیلتس 7 در همه اسکیلها راحتتر است اما مقایسه اینکه سختتر یا راحتتر است ممکن نیست چون دو سبک متفاوت می باشند) و هم 1340 دلار هزینه دارد.

اگر فردی به هر دلیل که خودش صلاح می داند نتیجه گرفت که باید برای کسب 5 امتیاز در امتحان ناتی شرکت کند به ترتیب زیر می تواند برای این امتحان برنامه ریزی نماید.

1- قبل از اول جولای هر سال میلادی 106 دلار پرداخت نموده و برای امتحان ثبت نام نماید. امتحان وی در هفته اول سپتامبر همان سال میلادی برگزار خواهد گردید.
    2- قبل از 15 دسامبر هر سال میلادی ثبت نام نماید. امتحان وی در هفته اول مارچ سال میلادی بعد برگزار خواهد گردید.
    3- امتحان ناتی در زمانهای فوق در تهران هم برگزار می گردد و بعد از ثبت نام محل امتحان به شما معرفی خواهد گردید. البته قبلا هم ناتی گفته بود که این امتحان در ایران برگزار خواهد گردید اما متاسفانه به بعضی دلایل برگزار نشد. به هر حال جولای سال 2012 دوباره ناتی عنوان نموده است که این امتحان (الیته بخش حرفه ای امتحان) در تهران برگزار خواهد گردد.
    هزینه های ذکر شده در بالا حالت تقریبی و تخمینی دارد و انشاالله دوستان اطلاعات دقیق تر را ارائه خواهند داد.

APPLYING FOR A NAATI ACCREDITATION TEST

Accreditation tests may be arranged throughout the year at the mutual convenience of the candidate
    and the NAATI testing venue. Candidates who decide to apply for an accreditation test need to
    complete the Form A ‘Application for Accreditation by Testing’ which can be downloaded from the
    NAATI website www.naati.com.au

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink6204 نمایش پست ها
    APPLYING FOR A NAATI ACCREDITATION TEST

Accreditation tests may be arranged throughout the year at the mutual convenience of the candidate
    and the NAATI testing venue. Candidates who decide to apply for an accreditation test need to
    complete the Form A ‘Application for Accreditation by Testing’ which can be downloaded from the
    NAATI website www.naati.com.au
    دوست عزیز
    آزمون فوق الذکر طبق فرمایش شما حرفه ای است؟
    بنده دانشجوی دکترا عمران هستم و آیلتس در حد 6 است. به نظر شما اگر در آزمون حرفه ای شرکت کنم چه نتیجه یا امتیازی بدست می آورم؟
    پس از گذراندن آزمون حرفه ای مجبور به گذراندن آزمون نیمه حرفه ای هم هستیم؟
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    B.A. in English Translation

سلام، من تا حد زیادی Booklet تو سایت ناتی رو خوندم، من رشته ام زبان بوده، سابقه ی کاری هم تو این زمینه دارم. گویا میشه مدارک رو برای Assess فرستاد و دیگه تو امتحان شرکت نکرد. من مشکل بزرگم الان رایتینگ شده! کل مهارت ها با توجه به بالای 7.5 که توی سایت میخواد حله (جایی ننوشته که حداقل 8، نوشته حداقل 7.5)، ولی رایتینگم 6.5 شد. یعنی نمیشه صرفا برای interpreter اقدام کنم؟ اونجوری میزان امتیازش چقدره؟ خیلی شرایطش پیچیده و سخته، آدم درست سر در نمیاره! بالاخره بدون امتحان میشه یا حتما باید امتحان داد؟

سلام. اگر کسی مدرک ناتی رو داشته باشه آیا برای مهاجرت احتیاجی هست آیلتس هم امتحان بده؟ آیا یکیش کفایت می کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Danaz نمایش پست ها
    سلام. اگر کسی مدرک ناتی رو داشته باشه آیا برای مهاجرت احتیاجی هست آیلتس هم امتحان بده؟ آیا یکیش کفایت می کنه؟
    آیلتس در هر بند اسکور 6 لازمه و ارتباطی به ناتی نداره. ناتی برای شما 5 امتیاز میاره و شما حتما باید آیلتس داشته باشین.

Junior Member

دوستان یه سوال راجع به پرداخت هزینه امتحان دارم، گفتم اینجا بپرسم نرم تو تاپیک ترنسفر.

من میخام سریعا امتحان ناتی شرکت کنم، همه چیز رو آماده کردم که بفرستم فقط قسمت پرداخت هزینه تو فرم Application for accredition by testing هیچ شماره حسابی چیزی نداره. فقط نوشته که باید با overseas bank draft پرداخت بشه و payable to NAATI بشه. بقیه روش های پرداختش فکر کنم برای ما امکانپذیر نباشه.

به نظر شما میشه با Moneymex حواله بزنم؟

لطفا هر نوع منبعی چیزی هم که مربوط به امتحان باشه معرفی کنید. ممنون.

سلام دوستان

من دو اسكيل 7 به بالا دارم و 2 اسكيل زير 7 (ريدينگ 5.5 و رايتينگ 6 ) به نظر شما گرفتن 4 اسكيل 7 راحت تره يا پاس كردن آزمون ناتي ؟
    از دوستان ممنون ميشم اگر راهنمايي كنند ...باتشكر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Eng

این مشکل من هم هست
    من شنیدم میگن آزمون ناتی 1800 دلاره و جواب 5 ماه بعد میاد البته مطمعن نیستم
    از خیلی ها شنیدم که هر کسی به هر 4 اسکیل 7 میره میتئنه ناتی قبول بشه و بر عکس.

به نظرم سرمایه گذاری رو آیلس بهتره

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)