صفحه 6 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 112

موضوع: آزمون NAATI در تهران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : آزمون NAATI در تهران

سلام . چند سوال دارم
    ۱ کسی میدونه part 4 فرم ثبت نام باید کدوم گزینه رو انتخاب کنیم
    ۲ باید مدارک بصورت paper باید پست بشن؟
    ۳ چطوری حفظ بخش ethics میتونه تو جواب دادن بخش دوم امتحان کمک کنه
    ۴ چه مدارکی باید ارسال بشه

Junior Member

دوستان کمممممک! من تاریخ 16 آذر 94 امتحان ناتی دادم، کساییکه همزمان با من و حتی بعد از من امتحان دادن نتیجشون اومده، اما مال من هنوز نیومده ایمیل زدم میگه رفته واسه additional mark ، کسی میدونه چه اتفاقی افتاده؟ شدیدا نگرانم، اصلا چرا انقدر واسه من طول کشیده و جوابش نمیاد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahemah نمایش پست ها
    دوستان کمممممک! من تاریخ 16 آذر 94 امتحان ناتی دادم، کساییکه همزمان با من و حتی بعد از من امتحان دادن نتیجشون اومده، اما مال من هنوز نیومده ایمیل زدم میگه رفته واسه additional mark ، کسی میدونه چه اتفاقی افتاده؟ شدیدا نگرانم، اصلا چرا انقدر واسه من طول کشیده و جوابش نمیاد؟
    در حالت عادی دو نفر امتحان رو تصحیح می‌کنن. اگه بین نمرهاشون اختلاف نظر زیاد باشه، میره برا نفر سوم. نگران نباشید انشاالله که نفر سوم خوب بهتون نمره میده و پاس میشید.

سلام من فقط می خوام تجربه ی خودما بگم
    من استرالیا امتحان دادم اول از همه که رفتیم تو یه کلاس 4 نفره نشستیم یه نفر اومد توضیح داد و یکی از مواردی که گفت این بود که یک خط در میون ننویسید که من نوشتم چون دست خطم درشت بود و البته از دوستام کسی نوشته بود مشکلی براش پیش نیومده بود. هیچ کس دیکشنری هاما چک نکرد اصلا هر چیزی از اتیکس میتونستم توش بنویسم. امتحان 3 ساعت بود سوالای اتیکسم یکیش این بود که اگر کسی از شما بخواد مدارکیا ترجمه کنید و شما تماس بگیرید با طرف برای مطمین شدن از spell اسم ان شخص و شخص بگه این مدارک مال کازینم شما چیکار باید بکنید و یکی دیگشم این بود که اگر مشتری با شما مستقیم تماس گرفت و شما با یک آژانس طرف قرار داد هستید باید چیکار کنید شوال اول مثلش تو تمرینا هست ولی مربوط به یه کد اتیکس که مال سال 2007 من عین همون جواب دادم امیدوارم مشکلی نباشه. 3 متنشم بسیار بسیار سخت بود من همه ی تمرینای موجودا انجام دادم و چکم کرده بودم با استادی که گرفته بد حداقل 90 درصدشون از این متنا اسونتر بود واقعا فکرشا نمیکردم اینقدر جمله های بلند و تخصصی استفاده بشه. در کل بستگی به شانستونم داره که چه متنایی بهتون بخوره. موفق باشید.
    دوستایی که تو استرالیا امتحان دادن چقدر طول میکشه تا جواب بیاد حدودی همون 12 هفته ای که خودشون گفتن؟

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_rash نمایش پست ها
    سلام من فقط می خوام تجربه ی خودما بگم
    من استرالیا امتحان دادم اول از همه که رفتیم تو یه کلاس 4 نفره نشستیم یه نفر اومد توضیح داد و یکی از مواردی که گفت این بود که یک خط در میون ننویسید که من نوشتم چون دست خطم درشت بود و البته از دوستام کسی نوشته بود مشکلی براش پیش نیومده بود. هیچ کس دیکشنری هاما چک نکرد اصلا هر چیزی از اتیکس میتونستم توش بنویسم. امتحان 3 ساعت بود سوالای اتیکسم یکیش این بود که اگر کسی از شما بخواد مدارکیا ترجمه کنید و شما تماس بگیرید با طرف برای مطمین شدن از spell اسم ان شخص و شخص بگه این مدارک مال کازینم شما چیکار باید بکنید و یکی دیگشم این بود که اگر مشتری با شما مستقیم تماس گرفت و شما با یک آژانس طرف قرار داد هستید باید چیکار کنید شوال اول مثلش تو تمرینا هست ولی مربوط به یه کد اتیکس که مال سال 2007 من عین همون جواب دادم امیدوارم مشکلی نباشه. 3 متنشم بسیار بسیار سخت بود من همه ی تمرینای موجودا انجام دادم و چکم کرده بودم با استادی که گرفته بد حداقل 90 درصدشون از این متنا اسونتر بود واقعا فکرشا نمیکردم اینقدر جمله های بلند و تخصصی استفاده بشه. در کل بستگی به شانستونم داره که چه متنایی بهتون بخوره. موفق باشید.
    دوستایی که تو استرالیا امتحان دادن چقدر طول میکشه تا جواب بیاد حدودی همون 12 هفته ای که خودشون گفتن؟
    سلام دوست من،
    امیدوارم نتایج موفقیت آمیز باشه برات.

برای من دقیقاً یک ماه پس از آزمون نتایج به دستم رسید. 5 روز قبل از رسیدن نامه از طریق پست به دستم نتیجه ی آزمونم معلوم شده بود. تنها راه برای اینکه زودتر متوجه بشی پاس شدی یا نه اینه که بری تو سایت ناتی با کد ناتی مخصوص خودتون (یه کد 5 رقمیه که فکر کنم باید ایمیل بزنید دریافتش کنید یا پسود و ست کنی) لاگ این کنی و اگر بتونی درخواست خرید استمپ بدی ینی قبول شدی! من اینطوری زودتر از رسیدن نامه دم خونم متوجه شدم که نمره ی قبولی و آوردم اما چند و چونشو نمی تونی بفهمی تا نامه بیاد.

پیروز باد
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام دوست من،
    امیدوارم نتایج موفقیت آمیز باشه برات.

برای من دقیقاً یک ماه پس از آزمون نتایج به دستم رسید. 5 روز قبل از رسیدن نامه از طریق پست به دستم نتیجه ی آزمونم معلوم شده بود. تنها راه برای اینکه زودتر متوجه بشی پاس شدی یا نه اینه که بری تو سایت ناتی با کد ناتی مخصوص خودتون (یه کد 5 رقمیه که فکر کنم باید ایمیل بزنید دریافتش کنید یا پسود و ست کنی) لاگ این کنی و اگر بتونی درخواست خرید استمپ بدی ینی قبول شدی! من اینطوری زودتر از رسیدن نامه دم خونم متوجه شدم که نمره ی قبولی و آوردم اما چند و چونشو نمی تونی بفهمی تا نامه بیاد.

پیروز باد
    شما کجا امتحان دادین؟ من جدیدا اینو دیدم تو سایت که انلاین دیگه نمیشه چک کرد نتیجه رو
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

Junior Member

دوستان آزمون از طریق تهران IELTS برگزار میشه میشه آدرس یا شماره تلفنی ازشون بگید و تجربه خودتون رو درباره امتحان بیان کنید
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    . IAU south tehran Chemical Eng

سلام دوستان امیدوارم همگی موفق باشین
    من هم میخوام توی آزمون ناتی شرکت کنم و چندتا سوال داشتم
    1. داخل ایران چه جاهایی آزمون رو برگزار می کنن؟ (از یه وکیل پرسیدم می گفت چندتا موسسه هستن ولی چون ما نمیتونیم تایید یا تبلیغشون کنیم اسمشونو نگفت و ظاهرا منظورش تهران آیلتس نبود)
    2. منابعی که باید مطالعه بشه چه چیزهایی هست؟
    خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_la9 نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم همگی موفق باشین
    من هم میخوام توی آزمون ناتی شرکت کنم و چندتا سوال داشتم
    1. داخل ایران چه جاهایی آزمون رو برگزار می کنن؟ (از یه وکیل پرسیدم می گفت چندتا موسسه هستن ولی چون ما نمیتونیم تایید یا تبلیغشون کنیم اسمشونو نگفت و ظاهرا منظورش تهران آیلتس نبود)
    2. منابعی که باید مطالعه بشه چه چیزهایی هست؟
    خیلی ممنون

فقط تهران آیلتس برگزار میگنه. تمام کارای ثبت نام با خودتونه. اونا هم بهتون زنگ میزنن میرین واسه امتحان اونجا. بعدشم باز جواب هیجی رو نمیدن. خودتون با ناتی در تماس باشین
    منبع خاصی نداره. نمونه سوالاش سرچ کنین هست تو نت

Junior Member

متاسفانه جدیدا ناتی داره امتحان ترجمه انگلیسی به فارسی شو رو مغرضانه تصحیح میکند، یا لااقل اگه فرض کنیم که ناتی پشت این قضیه نباشد اون مترجمی که وظیفه تصحیح رو به عهده داره، داره طوری برگه های رو تصحیح میکنه که آمار قبول شده ها به شدت افت کرده....

یه چیزی که برای من همیشه جالب بوده، این هست که ما ملتی هستیم که متاسفانه هر هزینه ای بدیم دست به اعتراض نمیزنیم یا اصلا به آن فکر نمیکنیم. یعنی تصورش هم برای خیلی ها مون مقدور نیست که چطور در یک جامعه آماری نرمال از متقاضی ها رخداد این امکان وجود دارد که، تا قبل از سال 2016 فقط یک یا دو نفر این امتحان را موفق به قبولی اش نشود ولی به یک باره از ابتدای سال 2016 به بعد از هر 10 نفر 2 نفر قبول شوند ؟!

سوال اینجاست اگر این مصداق بارز Act of Discrimination ( اقدام به تبعیض ناعادلانه ) و مغرضانه تصحیح (grade biasly ) کردند برگه های امتحانی ناتی از انگلیسی به فارسی نیست، پس دقیقا چه نامی میتوان برای آن گذاشت ؟
    چه میشود کرد ؟
    واقعیت این است که بستگی دارد این سوال را از چه کسی بپرسید، وکیل قضایی استرالیایی، شهروندی استرالیایی، دوستتان و یا خودتان ؟
    نظر من این است که خیلی کار ها میشود کرد از همین ایران و همین خانه خودتان.

میتوایند ایمیلی ای تنظیم کنید و ابتدا موضوع را صریحا با ارگان های هم رده ی ناتی مطرح کنید و از آنها صریحا درباره اینکه ارتباط کاری شان با ناتی به چه صورت هست، سوال کنید و پرسید که آیا آنها نیز در عملکرد ناتی شریک اند یا خیر.

و یک سوال مهم که حتما لازم است بپرسید این است که ناتی به چه کسی (ارگانی) به خاطر عملکرد خود پاسخ گو است و بگویید اگر بخواهید از عمکرد ناتی شکایت رسمی ای را ثبت کنید باید به چه ارگانی درخواست خود را بدهید.

* یک توصیه، سعی کنید ایمیل بالاترین شخص سازمان را پیدا کنید و به آن شخص ایمیل بزنید، بزارید نامه تان از بالا سازمان به پایین ارجاع داده شود، اینطوری اثر بخشی بسیار بیشتری خواهد داشت تا کارمند یک سازمان ایمیل شما را پاسخ دهد.
    * فراموش نکنید که در هر زمانی میتوانید در خواست خود حتی با رسانه های استرالیا هم درمیان گذارید.

یک نمونه از ایده ایمیل برای ترجمه و ارسال:

مطرح کنید که فکر میکنند ناتی در مورد نحوه بررسی اوراق امتحانی ترجمه از انگلیسی به فارسی شان، تبعیض قایل شده است، ( Act of Discrimination ) و امتحان ترجمه از انگلیسی به فارسی که جهت دریافت 5 امتیازی مهاجرتی ایست نسبت به سال 2015 و قبل آن، تبیغضانه تصحیح میگردند.

و مدارک مستدل ای دارید که توانی ترجمه تان را از زبان انگلیسی به فارسی را نشان می دهد و متعقد اید که ناتی به صورت ناعادلانه اخیرا اقدام به رد متقاضیان گرفته است، درخواست دارید که جهت اثبات ادعای خود چند ترجمه انگلیسی به فارسی تحصیح شده در بین بازه زمانی 2014 تا 2016 به طور رندم انتخاب شود و نحوه نمره دهی آنها را با نحوه نمره دهی کنونی مقایسه گردد تا صحت ادعای خود ثابت گردد.
    با استناد به اینکه Code of Conduct ، اصرار دارد که در ابتدا موضوع شکایت درون سازی مطرح شود تا اعتبار جامعه مترجمین استرالیا خدشه دار نشود، ( اشاره به 9.2 - Professional Solidarity ) تصمیم به این گرفته شد تا از این موضوع پیروی شود و بعد در صورت نتیجه نگرفتن به National Justice ارجاع داد شود.

در خواست موکلان بدین شرح است :
    1- توضیح کاملی درباره اینکه NAATI در مورد اقدام های تبعیض آمیز خود به چه ارگانی پاسخ گو است و زیر نظر چه ارگانی فعالیت میکند؟.
    2- چارت سازمانی AUSIT و ASLIA به چه صورت است و زیر نظر چه ارگانی فعالیت میکنند ؟
    3- برای ثبت شکایت رسمی از ناتی جهت پیگیری اقدامات تبعیض آمیز خود به چه مرجعی باید مراجعه و ثبت شکایت نمود ؟

لازم به ذکر است در صورتی که پاسخ مناسبی دریافت نشود این موضوع ( تصحیح مغرضانه - برگه های ترجمه از انگلیسی به فارسی ) از طریق مطبوعات ِ استرالیا پیگیری خواهد شد.

به کجا ایمیل بزنیم ؟
    کد:
     به اینجا ها جداگانه، جداگانه ایمیل بزنید :
     president@ausit.org
     و
     info@asliansw.org.au
     و
     secretary@aslia.com.au
    و
    hedley.eve01@gmail.com

سوال آخر : صبر کنم تا نتیجه ام بیاید و بعد اقدام کنم ؟
    اگر من جای شما بودم دست رو دست نمی گذاشتم، بلکه به صورت ناشناس ایمیل ای با این مضمون میفرستادم...
    چرا که ممکن است همین شما نفر بعدی ای باشید که پول و وقتان و... سوخت خواهد شد ( البته امیدوارم که بهترین ها برایتان اتفاق بی افتد
    )
    پس بهتر است هر چه سریع تر اقدام فعالانه کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)