صفحه 6 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 112

موضوع: آزمون NAATI در تهران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آزمون NAATI در تهران

دوستان آزمون از طریق تهران IELTS برگزار میشه میشه آدرس یا شماره تلفنی ازشون بگید و تجربه خودتون رو درباره امتحان بیان کنید
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    . IAU south tehran Chemical Eng

سلام دوستان امیدوارم همگی موفق باشین
    من هم میخوام توی آزمون ناتی شرکت کنم و چندتا سوال داشتم
    1. داخل ایران چه جاهایی آزمون رو برگزار می کنن؟ (از یه وکیل پرسیدم می گفت چندتا موسسه هستن ولی چون ما نمیتونیم تایید یا تبلیغشون کنیم اسمشونو نگفت و ظاهرا منظورش تهران آیلتس نبود)
    2. منابعی که باید مطالعه بشه چه چیزهایی هست؟
    خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_la9 نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم همگی موفق باشین
    من هم میخوام توی آزمون ناتی شرکت کنم و چندتا سوال داشتم
    1. داخل ایران چه جاهایی آزمون رو برگزار می کنن؟ (از یه وکیل پرسیدم می گفت چندتا موسسه هستن ولی چون ما نمیتونیم تایید یا تبلیغشون کنیم اسمشونو نگفت و ظاهرا منظورش تهران آیلتس نبود)
    2. منابعی که باید مطالعه بشه چه چیزهایی هست؟
    خیلی ممنون

فقط تهران آیلتس برگزار میگنه. تمام کارای ثبت نام با خودتونه. اونا هم بهتون زنگ میزنن میرین واسه امتحان اونجا. بعدشم باز جواب هیجی رو نمیدن. خودتون با ناتی در تماس باشین
    منبع خاصی نداره. نمونه سوالاش سرچ کنین هست تو نت

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام دوست من،
    امیدوارم نتایج موفقیت آمیز باشه برات.

برای من دقیقاً یک ماه پس از آزمون نتایج به دستم رسید. 5 روز قبل از رسیدن نامه از طریق پست به دستم نتیجه ی آزمونم معلوم شده بود. تنها راه برای اینکه زودتر متوجه بشی پاس شدی یا نه اینه که بری تو سایت ناتی با کد ناتی مخصوص خودتون (یه کد 5 رقمیه که فکر کنم باید ایمیل بزنید دریافتش کنید یا پسود و ست کنی) لاگ این کنی و اگر بتونی درخواست خرید استمپ بدی ینی قبول شدی! من اینطوری زودتر از رسیدن نامه دم خونم متوجه شدم که نمره ی قبولی و آوردم اما چند و چونشو نمی تونی بفهمی تا نامه بیاد.

پیروز باد
    شما کجا امتحان دادین؟ من جدیدا اینو دیدم تو سایت که انلاین دیگه نمیشه چک کرد نتیجه رو
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام،
    1.یه ایمیل بم مسیج کن.
    2. من استرالیا آزمون دادم اونو نمیدونم.
    3. ممکنه بیشتر از 2 ماه بشه. 12 هفته بود میانگین اگر اشتباه نکنم.
    4.نمیدونم چطوری گرفتن اما من بدک ندادم. ترجمه ها خیلی سخت نبود برام اما میدونستم که دنبال تریک های ترجمه ای می گردن و با احتیاط ترجمه کردم. کلا بعید میدونم خیلی تو قسمت ترجمه اذیت بشین بیشتر قسمت ethics که چالش بر انگیزه.

پیروز باد
    تریک های ترجمه یعنی چی؟
    عمری دگر بباید بعد از فراق مارا، کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری

Junior Member

متاسفانه جدیدا ناتی داره امتحان ترجمه انگلیسی به فارسی شو رو مغرضانه تصحیح میکند، یا لااقل اگه فرض کنیم که ناتی پشت این قضیه نباشد اون مترجمی که وظیفه تصحیح رو به عهده داره، داره طوری برگه های رو تصحیح میکنه که آمار قبول شده ها به شدت افت کرده....

یه چیزی که برای من همیشه جالب بوده، این هست که ما ملتی هستیم که متاسفانه هر هزینه ای بدیم دست به اعتراض نمیزنیم یا اصلا به آن فکر نمیکنیم. یعنی تصورش هم برای خیلی ها مون مقدور نیست که چطور در یک جامعه آماری نرمال از متقاضی ها رخداد این امکان وجود دارد که، تا قبل از سال 2016 فقط یک یا دو نفر این امتحان را موفق به قبولی اش نشود ولی به یک باره از ابتدای سال 2016 به بعد از هر 10 نفر 2 نفر قبول شوند ؟!

سوال اینجاست اگر این مصداق بارز Act of Discrimination ( اقدام به تبعیض ناعادلانه ) و مغرضانه تصحیح (grade biasly ) کردند برگه های امتحانی ناتی از انگلیسی به فارسی نیست، پس دقیقا چه نامی میتوان برای آن گذاشت ؟
    چه میشود کرد ؟
    واقعیت این است که بستگی دارد این سوال را از چه کسی بپرسید، وکیل قضایی استرالیایی، شهروندی استرالیایی، دوستتان و یا خودتان ؟
    نظر من این است که خیلی کار ها میشود کرد از همین ایران و همین خانه خودتان.

میتوایند ایمیلی ای تنظیم کنید و ابتدا موضوع را صریحا با ارگان های هم رده ی ناتی مطرح کنید و از آنها صریحا درباره اینکه ارتباط کاری شان با ناتی به چه صورت هست، سوال کنید و پرسید که آیا آنها نیز در عملکرد ناتی شریک اند یا خیر.

و یک سوال مهم که حتما لازم است بپرسید این است که ناتی به چه کسی (ارگانی) به خاطر عملکرد خود پاسخ گو است و بگویید اگر بخواهید از عمکرد ناتی شکایت رسمی ای را ثبت کنید باید به چه ارگانی درخواست خود را بدهید.

* یک توصیه، سعی کنید ایمیل بالاترین شخص سازمان را پیدا کنید و به آن شخص ایمیل بزنید، بزارید نامه تان از بالا سازمان به پایین ارجاع داده شود، اینطوری اثر بخشی بسیار بیشتری خواهد داشت تا کارمند یک سازمان ایمیل شما را پاسخ دهد.
    * فراموش نکنید که در هر زمانی میتوانید در خواست خود حتی با رسانه های استرالیا هم درمیان گذارید.

یک نمونه از ایده ایمیل برای ترجمه و ارسال:

مطرح کنید که فکر میکنند ناتی در مورد نحوه بررسی اوراق امتحانی ترجمه از انگلیسی به فارسی شان، تبعیض قایل شده است، ( Act of Discrimination ) و امتحان ترجمه از انگلیسی به فارسی که جهت دریافت 5 امتیازی مهاجرتی ایست نسبت به سال 2015 و قبل آن، تبیغضانه تصحیح میگردند.

و مدارک مستدل ای دارید که توانی ترجمه تان را از زبان انگلیسی به فارسی را نشان می دهد و متعقد اید که ناتی به صورت ناعادلانه اخیرا اقدام به رد متقاضیان گرفته است، درخواست دارید که جهت اثبات ادعای خود چند ترجمه انگلیسی به فارسی تحصیح شده در بین بازه زمانی 2014 تا 2016 به طور رندم انتخاب شود و نحوه نمره دهی آنها را با نحوه نمره دهی کنونی مقایسه گردد تا صحت ادعای خود ثابت گردد.
    با استناد به اینکه Code of Conduct ، اصرار دارد که در ابتدا موضوع شکایت درون سازی مطرح شود تا اعتبار جامعه مترجمین استرالیا خدشه دار نشود، ( اشاره به 9.2 - Professional Solidarity ) تصمیم به این گرفته شد تا از این موضوع پیروی شود و بعد در صورت نتیجه نگرفتن به National Justice ارجاع داد شود.

در خواست موکلان بدین شرح است :
    1- توضیح کاملی درباره اینکه NAATI در مورد اقدام های تبعیض آمیز خود به چه ارگانی پاسخ گو است و زیر نظر چه ارگانی فعالیت میکند؟.
    2- چارت سازمانی AUSIT و ASLIA به چه صورت است و زیر نظر چه ارگانی فعالیت میکنند ؟
    3- برای ثبت شکایت رسمی از ناتی جهت پیگیری اقدامات تبعیض آمیز خود به چه مرجعی باید مراجعه و ثبت شکایت نمود ؟

لازم به ذکر است در صورتی که پاسخ مناسبی دریافت نشود این موضوع ( تصحیح مغرضانه - برگه های ترجمه از انگلیسی به فارسی ) از طریق مطبوعات ِ استرالیا پیگیری خواهد شد.

به کجا ایمیل بزنیم ؟
    کد:
     به اینجا ها جداگانه، جداگانه ایمیل بزنید :
     president@ausit.org
     و
     info@asliansw.org.au
     و
     secretary@aslia.com.au
    و
    hedley.eve01@gmail.com

سوال آخر : صبر کنم تا نتیجه ام بیاید و بعد اقدام کنم ؟
    اگر من جای شما بودم دست رو دست نمی گذاشتم، بلکه به صورت ناشناس ایمیل ای با این مضمون میفرستادم...
    چرا که ممکن است همین شما نفر بعدی ای باشید که پول و وقتان و... سوخت خواهد شد ( البته امیدوارم که بهترین ها برایتان اتفاق بی افتد
    )
    پس بهتر است هر چه سریع تر اقدام فعالانه کنید.

سلام
    متن ايميل انگليسي را بفرستيد تا ما هم ايميل بزنيم و همه دوستاني كه جديدا" ناتي داره براشون داستان درست ميكند
    باسپاس

Junior Member

دوستان داستان چی؟ اکثر کسایی که من میشناختم امتحان رو با نمره 50 تا 52 افتادن، مال خود منم 10 روز پسش پست شده نتیجش وی لینک مهر برام باز نشده پس منم احتمالا افتادم، چرا امسال اینجوری شده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid133 نمایش پست ها
    سلام
    متن ايميل انگليسي را بفرستيد تا ما هم ايميل بزنيم و همه دوستاني كه جديدا" ناتي داره براشون داستان درست ميكند
    باسپاس
    متن انگلیسی را باید خودتان بنویسید، چون اگر یک متن واحدی گذاشته شود و همه آن را بفرستند، اعتبار اقدامتان کم خواهد شد و در خواستان جدی گرفته نمی شود.

در نظر بگیرید که این قضیه با این فرض که حالا یک ایمیلی را کپی / پیست کنیم و ارسال کنیم ببنیم چه میشود کاملا متفاوت است، چون اگر درست اقدام کنید و بتوانید اثبات کنید که در حق متقاضیان 2016 به بعد تبعیض شده است، ناتی موظف به باز بینی تمام امتحان های این دوره و یا درخواست برای شرکت در آزمونی دوباره به رایگان برایتان خواهد بود. پس توصیه میکنم حرفه اقدام کنید. - شکواییه خود را در فایل word نوشته خروجی pdf بگیرید و به ایمیل ای میفرستید اَتچ کنید.

پیشنهاد میکنم با همین ایده های به فارسی شکواییه ای تهیه کرده و بعد خودتان به انگلیسی ترجمه اش کنید و یا از کسی که توانایی برگردان به انگلیسی اش را دارد کمک بگیرید.

این موارد هم کمک خواهد کرد :

ناتی برای شکایت از خود دارای یک رویه ای هست که من PDF اش را در همین پُست اتچ کردم.
    اتفاقی ای که افتاده است مطابق با PDF اشاره شده، شکایتی با سطح 3 (
    Level 3 complaints
    ) هست.

Level 3 complaint examples:
    • Complaint alleging illegal conduct by a NAATI accredited person or multiple
    instances of unprofessional conduct.
    • Complaint about significant misconduct by NAATI or its examiners or reviewers
    e.g. racial discrimination, significant conflict of interest.

میتونید از متن قبلی ای گذاشتم برای نوشتن شکایت ایده بگیرید، ولی به نظرم باید حتما در ایمیل خود که به
    کد:
    info@naati.com.au
    در قسمت Subject - اشاره کنید کنید که این ایمیل یک
    Level 3 complaints
    هست،
    همچنین به نظرم بهتر است یک تاپیک جدید در
    Change.org
    مورد اقدامات مغرضانه ناتی باز کرده و در مورد تبعیض اخیر صورت گرفته در مورد تصحیح ترجمه های انگلیسی به فارسی با رسیدن به مثلا 20 باز کنید، و لینک اش را در اینجا قرار دهید همه کسانی که به مشکل خورده اند زیر یک چتر جمع خواهند شد و میروند امضا میکنند.

یه توصیه : در ایمیل خود از واژه Confidentiality استفاده کنید و بگید مهم است که این مکاتبات محرمانه بماند اینطوری دست شون بسته میشود و حریم خصوصی شما کاملا حفظ خواهد شد.

https://www.naati.com.au/about/our-policies/#2497
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط UNIA : May 2nd, 2016 در ساعت 08:06 PM

دوستان می شه بگین تهران آیلس چند وقت بعد از ارسال مدارک به ناتی تماس می گیره برای تعیین تاریخ آزمون؟ و اینکه هر چند وقت یکبار آزمون برگزار می کنه؟
    بعد درمورد مدارک لازم برای eligibility for test تو فرم A نوشته:
    hold a degree (or higher) - in any field - from a recognized higher education institution (attach certified copy of degreecertificate or academic transcript stating qualification has been completed
    این یعنی همین دانشنامه لیسانس یا فوق لیسانس رو بفرستیم کافیه؟

پیشاپیش خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)