صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 112

موضوع: آزمون NAATI در تهران

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    . IAU south tehran Chemical Eng

پیش فرض پاسخ : آزمون NAATI در تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak_bst نمایش پست ها
    سلام.. ممنون از پاسختون.. فقط چطور همه رو میشه حفظ کرد؟ یعنی بند به بند همه ۹ کد رو حفظ کردین؟ ممکنه فرمت یکی از جوابهاتون رو اینجا بذارین؟ مثلا به بندها زیر کدها چطوری اشاره کردین.. ممنون
    بله نه تنها code of ethics بلکه همه ی بندهای code of conduct هم وقتی نمونه سوالات موجود (همینهایی که تو این سایت به اشتراک گذاشتن) رو مطالعه بکنین متوجه میشین که نیاز هست و من هم حفظشون کردم. اینو هم بگم که وقتی درگیرش بشین شاید ظرف 3-4 روز بشه همشو خوب حفظ کرد و به اون سختی ای که به نظر میاد نیست. راجع به شماره ها و بند زیر کدها فک میکنم جایی اشاره شده توی همون راهنماهای فایلها که احتیاجی به حفظ بودنشون نیست و فقط خودش رو بلد باشین کافیه. برای فرمت جواب ها هم توی همون فایلهایی که دوستمون امیر فرندشیپ توی تاپیک ناتی استرالیا به اشتراک گذاشتن نمونه خوب و استاندارد هستش. موفق باشین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_la9 نمایش پست ها
    بله نه تنها code of ethics بلکه همه ی بندهای code of conduct هم وقتی نمونه سوالات موجود (همینهایی که تو این سایت به اشتراک گذاشتن) رو مطالعه بکنین متوجه میشین که نیاز هست و من هم حفظشون کردم. اینو هم بگم که وقتی درگیرش بشین شاید ظرف 3-4 روز بشه همشو خوب حفظ کرد و به اون سختی ای که به نظر میاد نیست. راجع به شماره ها و بند زیر کدها فک میکنم جایی اشاره شده توی همون راهنماهای فایلها که احتیاجی به حفظ بودنشون نیست و فقط خودش رو بلد باشین کافیه. برای فرمت جواب ها هم توی همون فایلهایی که دوستمون امیر فرندشیپ توی تاپیک ناتی استرالیا به اشتراک گذاشتن نمونه خوب و استاندارد هستش. موفق باشین.
    واقعن ممنون از راهنماییتون.. تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    . IAU south tehran Chemical Eng

سلام دوستان، دیروز نامه ناتی حاوی نمراتم رسید. 37.5 و 40 دو تا متن و 8.5 اخلاق حرفه ای و مجموعا 86 . خدا رو شکر راضی کننده بود و مطمئنم اگر دوستان با امید و تلاش پیش برن نتیجه زحماتشون رو میبینن. (من خیلی ذهنم درگیر این قضیه ای که دوستان مطرح میکردن که ناتی مغرضانه جدیدا برگه ها رو تصحیح میکنه بود و خوشبختانه در مورد خودم مصداق نداشت.) در مورد ثبت زودتر eoi هم اگر از طریق مهر اطمینان پیدا کردین حتما این کار رو بکنین من خودم اگر میخواستم بیشتر صبر کنم و دیروز اینکار رو انجام بدم بیجهت 11 روز دیرتر توی سیستم وارد میشدم. موفق باشین.

سلام

من هم هفته گذشته نتیجه آزمون ناتی ام رو دریافت کردم. شدم 83. یک 37، یک 38.5 و در اتیکز هم شدم 7.5. من هم مثل دوست قبلی با توجه به مطالبی که قبلا گفته شده بود که سختگیرانه برخورد میشه و ... خیلی واهمه داشتم که نمره نیارم. اما خدا رو شکر برای من که این طور نشد.

من شخصا خودم اقدام کردم. برای پرداخت هزینه هم از یکی از دوستان که استرالیا بود کمک گرفتم. به این ترتیب که شماره و مشخصات کارت اعتباری اش رو به من داد و من در فرم ثبت نام نوشتم و فرم و مدارک رو پست کردم. بعدا مبلغ این کار هم رو با دوستم حساب کردم و به طریقی به دستش رسوندم.

آزمون در دفتر تهران آیلتز (سعادت آباد، خ دریا) انجام شد. فقط هم خودم بودم. همون دیکشنری هایی رو که همه گفتن خریدم و بردم. دیکشنری هزاره (انگلیسی به فارسی) و دیکشنری لانگ من (انگلیسی به انگلیسی). ممکنه تصور کنید یه دیکشنری کافیه. شاید هم این طور باشه. ولی من ریسک نکردم. هر دو رو بردم. اتفاقا یکی دو جا دیکشنری لانگ من به دردم خورد. چون لغتش توی دیکشنری هزاره نبود. ضمن این که دیکشنری انگلیسی به انگلیسی از این جهت مهمه که آدم اگه جایی در درک معنی یک کلمه یا عبارت ابهام داشت بتونه مفهوم رو بهتر درک کنه.

برای اتیکز هم من قوانین انگلیسی AUSIT رو به طور کامل کلمه به کلمه حفظ کردم. بله. کلمه به کلمه. ممکنه باور نکنید. ولی شدنیه. از من شاید دو یا سه هفته وقت برد. نمونه سوالات رو هم از اینترنت و تالار گفتگوها و بلاگهای مختلف پیدا کردم. همون نمونه ها بهتون در مورد سوالها ایده میده. البته تو این میون یه چیزهایی هم هست. چون مرجع رسمی و درست و معتبری برای ترجمه قوانین اتیکز وجود نداره. هر کسی اومده یه ترجمه ای کرده و pdf رو گذاشته رو اینترنت و واقعا بگم بعضی از ترجمه ها واقعا افتضاح هستن. نه نگارش خوبی دارن و حتی بعضی جاهاشون اشتباه ترجمه شده. برای همین من فقط به متن انگلیسی قوانین اکتفا کردم. برای جواب دادن سوال اتیکز هم میتونین فارسی یا انگلیسی جواب بدید. طبعا من هم انگلیسی جواب دادم و در جواب هم چون قوانین رو حفظ بودم، خیلی به من کمک کرد.

برای خود ترجمه ها خیلی مشکلی نداشتم. شاید یه دلیلش اینه که من خودم مترجم هم هستم (اگه اسمم رو در اینترنت سرچ کنید کتابهامو میتونین پیدا کنین). ولی چیزی که هست اینه که هر حوزه ای واقعا تجربه ترجمه ی اون حوزه رو میخواد. من تجربه ام در ترجمه کتابهای برنامه نویسیه. اما این دلیل نمیشه که بتونم مثلا مقاله پزشکی ترجمه کنم. البته فکر نکنین متنهایی که بهتون میدن خیلی سخته. نه. اصلا این طور نیست. خیلی هم ساده است. همون طوری که میگن از ریدینگهای آیلتز هم ساده تره. این واقعیت داره. ولی توی هر متنی حداقل چند تا جمله و عبارت و اصطلاح هست که گیرتون می اندازه. برای ترجمه هم واقعا باید تمرین کنین یا نگارش تون خوب بشه. ترجمه سلیس و روان ارائه دادن خیلی مهمه. باید کسی که ترجمه ی شما رو میخونه راحت اون رو بخونه. نباید ترجمه تون ثقیل و دارای جمله های طولانی باشه. فعلها جای درستی باشه. ترکیبات درستی به کار ببرید. حتی باید بتونین خودتون ترکیب فارسی معادل ابداع کنین. به خصوص برای عنوان مقاله. معادل فارسی خوب برای عنوان مقاله پیدا کردن خودش مهارت میخواد. همچنین توجه داشته باشین لزوما برای هر چیزی معادلی در دیکشنری وجود نداره. اگر هم هست لزوما دلیل نمیشه درست باشه. لذا اگه کلمه یا عبارتی رو نمیدونستین نیاید تو دیکشنری دنبالش بگردین اگه پیدا شدن همون ترجمه اش رو عینا استفاده کنین. اول باید خوب متن رو بفهمین بعد ببینین آیا این ترجمه برای این عبارت مناسب هست یا نه. ترجمه خوب جز با تمرین به دست نمیاد. اگه خیلی تجربه ندارید حتما ترجمه تون یا جاهاییش رو که مشکل دارین با یه مترجم حرفه ای چک کنید. اگه دوست خارجی انگلیسی زبان که زبان مادری اش انگلیسی هست هم پیدا کرده عالیه. من یکی دو تا دوست انگلیسی زبان داشتم. موقع تمرین ترجمه توی چند تا متن ها که بعضی جمله هاشون برام گنگ بود بهشون ایمیل زدم ازشون کمک گرفتم. براتون ممکنه حالب باشه، بعضی جاهاشو خودشون هم دقیقا نتونستن جواب بدن. علتش هم اینه که خود متنها یک چیز کامل نیست. یعنی تصور نکنید متنی که بهتون میدن یه چیز کاملیه که کل موضوع به طور دقیق توش شرح داده شده. نه. اتفاق بعضی چیزهاش اصلا توش نیست. این رو باید خودتون حدس بزنید. ولی خیلی به خودتون سخت نگیرید و وحشت نکنین. ترجمه و فن نگارش با تمرین خوب میشه.

در مورد ارسال پاسخ هم بهتون بگم این موسسه ناتی که 1700 دلار برای آزمون میگیره نامه نتیجه رو با پست کاملا معمولی می فرسته که به هیچ وجه قابل پیگیری نیستو مقصود از پست معمولی هم یعنی میرن پاکت نامه رو می اندازن تو صندوق پست معمولی توی شهر. برای هم هیچ بارکد و شماره پیگیری ای نداره و باید یه دو سه ماهی بشینین و سماق بمکین تا بالاخره نتیجه بیاد. برای من که سه ماه طول کشید و اون اواخر واقعا استرس گرفته بودم. پیش خودم میگفتم نکنه نامه رو پستچی آورده انداخته زیر در رفته و گم شده یا نکنه اصلا گم شده باشه و هزار فکر و خیال دیگه. به دفتر پست مربوط به محل زندگی ام هم که رفتم گفتن اگه بارکد نداری به هیچ وجه قابل پیگیری نیست. به ناتی هم ایمیل زدم گفتن ما بارکد نداریم و با پست معمولی فرستادیم. آخر سر توی همون دفتر پست مسئول بخش نامه های خارجی خدا خیرش بده پیشنهاد خوبی داد. گفت پستچی ای که نامه های منطقه شما رو میاره فلانیه، برو ازش بپرس ببین خاطرش هست به آدرس شما نامه آورده باشه. من رفتم پیشش. گفت نه. چیزی نیومده. شماره ام رو بهش دادم و گفتم خدا خیرت بده، اگه نامه ای اومد به من اطلاع بده. مژدگانی میدم. خدا رو شکر. 2 هفته بعد تماس گرفت و گفت اومد نامه ات.

البته اون مساله که میگن قبل از اومدن پستی نتیجه اگه برین توی سایت ناتی و با شماره ناتی تون ثبت نام و بعد لاگین کنین و ببینین آیا دکمه سفارش دادن استامپ مخصوص مترجمین براتون فعال شده صحت داره. من لاگین که میکردم توی یه بخشی از پنل کاربری ام دیدم این رو که دکمه برام فعاله. برای همین از قبل میدونستم نمره رو آوردم. ولی این که نمره ام چیه رو نمی دونستم. متاسفانه خود ناتی هم توی این پنل نمره شما رو نمی زنه و باید بشینین تا نامه بیاد.

نمیدونم این شدنی هست یا نه. ولی اگه دوستی و آشنایی در استرالیا دارین بعد از ثبت نام و مشخص شدن تاریخ امتحان ناتی تون، یه ایمیل به ناتی بزنین که آیا امکان داره کسی رو بفرستین نتیجه رو حضوری ازتون بگیره. اگه قبول کردن دوستتون رو معرفی کنین که بعد از آماده شدن نتیجه بهش اطلاع بدن اون بره بگیره و بعد ازش بخواین با پست اکسپرس که کد پیگیری داره براتون بفرسته. قطعا هم خیلی سریعتر میاد هم قابل اعتمادتره. این فقط یه ایده است. من دیگه امتحانش نکردم. چون نتیجه ام اومد. ولی تو ذهن داشتم که اگه باز هم یه ماه گذشت و خبری نشد این رو ازشون بپرسم.

در خاتمه یه چیزی رو هم بگم. من مثل بسیاری از دوستان این آزمون رو برای رفع کمبود امتیاز مهاجرت به استرالیا دادم. اما بدبختانه مطلع شدم اداره مهاجرت استرالیا سقف امتیاز ویزای ساب کلاس 185 رو برای رشته کامپیوتر و برنامه نویسها از 60 به 65 افزایش داده. ظاهرا علتش تقاضای بسیار زیاد برای مهاجرته. خلاصه دوباره روز از نو روزی از نو. دوباره برگشتیم سر خان آیلتز 7! من که تا الان 4 بار آزمون دادم و هر بار شدم 6.5. بدبختانه سن ام هم رسیده به 39 و دیگه دارم مرز رو رد میکنم. ولی چاره ای نیست. بنظرم باید به هر حال تلاش رو کرد تا بعدا پیشمون نشیم که چرا تلاشم رو نکردم. این طوری آدم وجدان خودش راحته. البته من 4 باری که آیلتز دادم خودم تنها و بدون معلم خصوصی این کار رو کردم. فکر میکردم از پسش بر میام. ولی نشد. قضیه هم یه جورایی شانسیه هم یه جورایی به روحیه آدم بستگی داره. من از دوران مدرسه و دبیرستان و دانشگاه آدم امتحان بدهی نبودم که از برگه نمره بیارم. شاید علتش که تنهایی از پسش بر نیومدم همین باشه. حالا ببینیم آیا با معلم خصوصی این مشکل بر طرف میشه یا نه. نتیجه رو بعدا همین جا به دوستان اطلاع میدم.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

Junior Member

سلام

من میخوام برای ناتی ثبت نام کنم ولی توی سایتش هر کاری میکنم نمیتونم آدرسم رو توی ایران وارد کنم برای همین آدرس خواهرم رو توی استرالیا وارد کردم و قبول کرد...کسی اطلاع داره که میشه اینکارو کرد یا نه؟ یعنی میشه آدرس پستی توی استرالیا رو زد تا نتایج رو به اونجا پست کنند؟

سلام، ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی در خصوص متریال و فایل های ناتی دارند برای من ارسال کنند.
    من تازه تصمیم گرفتم این امتحان رو بعنوان آخرین شانسم بدم و هیچ اطلاعاتی در خصوصش ندارم، و اتیکس هم هنوز نفهمیدم چیه.
    ممنون میشم هرکی، هر اطلاعات بدرد بخوری داره به آدرس vahid.chgh@gmail.com برای من ارسال کنه.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simamis نمایش پست ها
    سلام

من میخوام برای ناتی ثبت نام کنم ولی توی سایتش هر کاری میکنم نمیتونم آدرسم رو توی ایران وارد کنم برای همین آدرس خواهرم رو توی استرالیا وارد کردم و قبول کرد...کسی اطلاع داره که میشه اینکارو کرد یا نه؟ یعنی میشه آدرس پستی توی استرالیا رو زد تا نتایج رو به اونجا پست کنند؟
    بله میشه و مشکلی پیش نمیاد، البته بعداً برای ارسال انلاین مدارک به اداره مهاجرت خواهرتون باید زحمت بکشن و از اون برگه نتیجه امتحان یک اسکن تهیه کنن.

سلام. من آیلتس توی ریدینگ 8 و 8.5 میگیرم. آیا ناتی رو هم میتونم از پسش بر بیام؟
    مرسی.

سلام.چند سوال در خصوص امتحان ناتی
    1- برای درخواست باید اول جولای یا 15 دسامبر اقدام کرد یا هر زمانی ممکنه؟
    2- نمره 7 آیلتس رو دارم..برای آمادگی این آزمون بهتره ئنبال معلم یا دوره باشم یا خودم از پس خوندنش برمیام؟
    3- بجز عکس و مدرک لیسانس چه مدارکی باید تهیه و ارسال بشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط paymankarimi نمایش پست ها
    سلام. من آیلتس توی ریدینگ 8 و 8.5 میگیرم. آیا ناتی رو هم میتونم از پسش بر بیام؟
    مرسی.
    کسی نمیتونه بگه!
    کسانی بودن که نمره زبان خوب داشتند،‌ نتونستند نااتی بگیرن. اما کسانی هم بودند تونستند.

باید تمرین کرد و روی فن ترجمه دقت کرد. یکم با آزمون های زبان فرق داره!
    لطفا فروم رو مطالعه بفرمایید تا با تجربیات دقیق دوستان آشنا بشین...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)