صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: قانون جدید 1ژوین برای دانشجویان دانشگاههای کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قانون جدید 1ژوین برای دانشجویان دانشگاههای کانادا

سلام، من یک ماه پیش اپلای کردم، اون موقع DLI نمی خواست. هنوز ویزا ندارم ولی نمی خوام دانشگام رو هم عوض کنم! باید DLI بهشون بدم؟ یا نمی خواد کاری بکنم؟ اینجا ها رو که من خوندم نوشته کسی که می خواد دانشگاهشو عوض کنه یا بعد از 1 jun اپلای کرده باید DLI بده. من نمی دونم با این DLI ای که دانشگاه بهم داده باید چی کار کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    برق - امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط sarasra نمایش پست ها
    سلام، من یک ماه پیش اپلای کردم، اون موقع DLI نمی خواست. هنوز ویزا ندارم ولی نمی خوام دانشگام رو هم عوض کنم! باید DLI بهشون بدم؟ یا نمی خواد کاری بکنم؟ اینجا ها رو که من خوندم نوشته کسی که می خواد دانشگاهشو عوض کنه یا بعد از 1 jun اپلای کرده باید DLI بده. من نمی دونم با این DLI ای که دانشگاه بهم داده باید چی کار کنم.
    هیچ کاری نیاز نیست بکنید. صبور باشید فقط. .

Junior Member

سلام دوستان
    یعنی کسی اگر با دکترا از یه دانشگاه بره یه دانشگاه دیگه برای مستر مشکل براش بوجود میاد؟من که سر در نیاوردم
    کسی اطلاعاتی داره؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط moji90 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یعنی کسی اگر با دکترا از یه دانشگاه بره یه دانشگاه دیگه برای مستر مشکل براش بوجود میاد؟من که سر در نیاوردم
    کسی اطلاعاتی داره؟
    ممنون
    صحبتی از مشکل نکرده. گفته باید اطلاع بدهید. همین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CALGARY-Chemical engineering

سلام دوستان عزیز
    من یه مشکلی واسم پیش اومده.واسه SIN کسی میدونه باید چه کار کنیم؟من الان وارد کانادا شدم و نانادا سرویس بهم گفت قوانین عوض شده و باید از سی ای سی اقدام کنم و الان نمیدونم چه کنم.

Junior Member golnooshp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع علم و صنعت

دوستان میشه راهنمایی کنید که در کجای پروفایل باید تغییر دانشگاه مقصد را اعلام کنیم؟ من به تازگی برام یه پذیرش جدید اومده. البته ویزام با همون پذیرش قبلی اومده ولی هنوز پیک آپ نکردم. حالا این برگه پذیرش جدید را باید جایی در پروفایل آپدیت کنم و اعلام کنم مایلم در این دایشگاه ادامه تحصیل بدم یا با آژانسهای پیک آپ برای سفارت بفرستم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology

تحلیل قوانین جدید CIC - قوانین معروف به 1 June 2014:

همانطور که دوستان نیز در صفحات قبلی اشاره کردند در قوانین جدید فقط اشاره شده که بایستی تغییر در وضعیت تحصیلی اعم از تغییر مقطع و محل تحصیل به اطلاع سفارت برسه که این امر نگرانی­هایی رو به وجود اورده مخصوصا برای کسانی که میخان transfer کنن. البته من خودم این مشکلو ندارم اما دوست داشتم تا نظر خودم رو در رابطه با این قوانین جدید ارائه کنم. قبل از هر چیزی باید بگم که هدف از تبیین قوانین جدید چیزی جز اصلاح نیست. اما هدف از اصلاح چیست. باید اول ببینیم نفس و نیت سفارت از ین قوانین جدید چیه تا بتونیم منظورشون رو بفهمیم و ریسک transfer رو برای دانشجوهایی که پاس شدن اما هنوز نرفتن و میخان قبل رفتن ترنس کنن رو از بین ببریم. با مطالعه قوانین جدید پر رنگ ترین نکته قضیه 90 روزی هستش که سفارت بش اشاره کرده چیزی که قبلا نبود. قبل از این قانون (یعنی برای دانشجویانی که قبل از 1 جون 2014 اقدام کردن) پس از اتمام تحصیل ضرورتی برای خروج از خاک کانادا طی موعد مقرری وجود نداشته. اما برای دانشجویانی که پس از این تاریخ برای استادی پرمیت اپلای میکنن به محض اتمام دوره تحصیل بازه 90 روزه­ی اجازه تا خروج شروع میشه که اونارو ملزم میکنه تا ظرف این نود روز اجازه کار یا تحصیل مجدد و یا درخواست ویزیتوری بدن. مثلا در قوانین اومده ک چنانچه مقطع دکتری رو 3 ساله تموم کنید سال چهارمی نخواهد بود و به محض اتمام بعد از 90 روز باید خارج شید که قبلا اینجوری نبود. علاوه بر این تو این قوانین سفارت به دنبال این هست تا از وضعیت تمام دانشجویان اطلاع داشته باشه که الان در چه حالین مثلا enroll یا break یا هر چیز دیگری.هدف از این نود روز و نیز اطلاع از وضعیت کنونی دانشجو هدفی جز جلوگیری از کلاهبرداری و سو استفاده از قوانین کانادا نیست. چرا که بسیارند دانشجویانی که دانشگاههای رنک پایین کانادا میرن همونایی ک شهریه پایین دارند مثه کبک و ساسکا تا بتونن با دردسر کمتر وراحتتر شغلی گیر بیارن و کسبو کاری راه بیندازند و در واقع سفارت رو که به اونها فقط استادی پرمیت داده رو دور میزنن. در قبال این افراد سفارت هم اومده و اقداماتی انجام داده. مثلا دانشگاه هایی که امکانات آموزشی خوبی ندارند (بنا به تاکید خود سفارت بر هدف بودن ارتقا سطح education) و یا احتمالا به دلیل هزینه­ها و یا نیاز به نیروی کار بیشتر برای اطلاع وضعیت دانشجویانش سر باز میزدند رو تحت عنوان عدم کفایت استانداردهای لازم از لیست DLI خارج کرده. این امر به حدی جدی هست که اگر بعد از 1 جون 2014 برای دانشگاهی که تو لیست DLI نباشه برای استادی پرمیت اپلای کنید نتیجه­ای جز ریجکت نداره. به همین دلیل هم سفارت تنها شرط transfer رو بودن دانشگاه دوم در لیست DLI اعلام کرده. قوانین جدید منافع زیادی رو برای کار کردن دانشجوبان در نظر گرفته. برای مثال برای تعطیلات که میتونین full time و یا کنار تحصیل که میتونین half-time کار کنین صدور اجازه کار رو به دانشگاه داده که دانشگاه هم بر اساس وضعیت درسیتون اجازه خواهد داد و دیگر نیازی به اپلای برای ورک پرمیت نیست. اما اینکه دانشجویانی که میخان ترنسفر کنن نگران شدن که آیا با وارد کردن اطلاعات توی بخش ترنسفر MyCIC آیا دوباره وارد فرآیند اسک و clearance میشن یا نه میشه گفت که این امر به هیچ وجه منطقی نیست چون شما در حال حاضر ویزا دارین و درخواست ترنسفرتون فقط میتونه refuse بشه و reject مفهومی نداره. در صورتی درخواست ترنسفرتون refuse خواهد شد که دانشگاه دوم که میخاین برین تو لیست DLI نباشه. اگر refuse بشین برمیگردین سر position قبلیتون. و چون قبلن clear شدین وارد این مرحله نفسگیر نمیشین. سفارت قصد داره تا دانشجویان رو وادار کنه تا اگر استادی پرمیت دارن فقط به اسادیشون برسن نه اینکه وسطش یه سال break بگیرن و برن دنبال کار یا گردش یا هر چیز دیگری. این قوانین در سالهای آینده تعداد پذیرشهارو پایین میاره چون بعضی از دانشگاه هارو از لیست DLI خارج کرده مگر اینکه در آینده اونها هم بخان وضعیت دانشجویان رو به سفارت اعلام کنند. این قوانین جدید مثل اعلام وضعیت نظام وظیفه پسرهای ایرانی در ایران میمونه که نظام وظیفه بدون هیچ گونه ارتباطی با مشمول و فقط بر اساس اطلاعاتی که دانشگاه مشمول مثلن مثله تاریخ دفاع ارشد در اختیار نظام وظیفه قرار میده اولین روز غیبت رو حساب میکنه. در کل میشه گفت که نگرانی برای ترنسفر وجود نداره اگر دانشگاه دوم در لیست DLI باشه. برای این مطالب از لینک­های زیر استفاده شده است.
    http://www.cic.gc.ca/english/study/study-changes.asp
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D8%AF%D8%A7
    http://www.cic.gc.ca/english/departm...2014-02-12.asp
    http://www.canadavisa.com/canada-imm...181710.15.html

ApplyAbroad Guru

با تشکر از دوستمون فقط این نکته را اشاره کنم که تمام دانشگاهها و کالجهای حرفه ای پابلیک و معتبر کانادا (چه رنک پایین و چه رنک بالا) جزو لیست DLI (فهرست موسساتی که اجازه پذیرش دانشجوی بین الملل دارند) هستند. هدف از این قانون بیشتر برای جلوگیری از ورود یا ترانسفر افرادی بوده که با پذیرش کالجهای خصوصی زبان یا موسسات آموزشی غیر رسمی سعی میکنند وارد کانادا بشوند.

Junior Member

سپاس از دوستان عزیز
    با این تفاسیر بنده که پذیرش PHD دارم و ویزام اومده.و برای دکترا هم دانشگاه فرصت داده تا اکتبر برم وگر نه گفته دبفر می کنه برام .اما فاند دکترا ندارم . به این دلیل برای دکترا اپلای کردم که با پذیرش مستر که فاند داره قبلا ریجکت شدم اینبار فقط برای گرفتن ویزا مدارک دکترا ارسال کردم.که از شانس قانون 1 ژوئن رو گذاشتن.شروع کلاسهای مستر که دانشگاه مورد نظر من هست ترم زمستون هست.من می خاستم که اکتیر با نامه Aiival Letter برم وارد کانادا شم.
    وببینم اوضاع چطوره آیا مجبورم که لا اقل یه ترم برم دانشگه دکترا که هزینه زیادی برام داره و بعد درخواست تغییر رشته و دانشگاه بدم در CIC یا اینکه بدو ورود اصلا ثبت نام نکنم در دکترا و درخواست تغییر مقظع و دانشگاه بدم. و ژاتویه در مستر دانشگاه مورد نظرم ثبت نام کنم
    ممنون میشم فکر و نظراتتون رو بم بگید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)