دوستان اولین تجربه من از امتحان جنرال در آمریکا به صورت زیر بود.
آزمون ساعت 12 ظهر در یکی از مراکز parametric برگزار شد. حق بردن مداد، پاکن، چک نویس، ساعت، دستمال کاغذی، آب، شکلات و هرگونه خوراکی رو ندادن. فقط کلید کمد و آی-دی رو اجازه دادن ببرم داخل مرکز امتحان. یه چک نویس 4 برگی آبی رنگ با مدادای دوران دبستان دادن دستم و گفتن اگه پیزی خواستی فقط دستتو ببر بالا تا برات بیاریم.
من یه هوودی پوشیده بودم و بهم گفتن اجازه نداری اونو در طول امتحان از تنت در بیاری!!! بعدشم که امضا و عکسو چک امنیتی. معلوم نیست این چینیا چه بلایی سر این بنده خداها آوردن که انقدر سخت میگیرن.
من 2 هفته رایتینگ خوندم. ریاضی و وربال هم فقط تستای بیگ بوکو زدم. نمرم شد وربال 148 و کوانت 159. 2 هفته دیگه هم جواب رایتینگ میاد.
حالا من 4-5 ماه دیگه میخوام دوباره امتحان بدم، ولی اساتید لطفا نظرشونو درباره نتیجه امتحانم بگن ممنون میشم.
امتحان من شامل 6 سکشن بود. اول 2 تا ریتینگ. بعدش یه تست وربال. یه تست کوانت. 10 دقیقه استراحت. یه تست وربال. یه تست کوانت و یه تست وربال دیگه.
خوب حالا درباره سوالها:
رایتینگ: عنوان ایشیو تاپیک که تو مجموعه pool نبود ولی اینو میگغت که محقان باید بیشتر زمینه های تحقیقیشونو روی مسائلی بزارن که برای اکثریت جامعه کابرد داشته باشه. عنوان آرگیومنت هم که در pool بود، درباره قایقایی بود که در روستای باستانی Palea پیدا شدن و چون نمونش در روستای مجاور هم پیداشده، پس باید از طریق قایق به روستای مجاور منتقل داده شده باشن.
وربال هم که از نظر مفهومی مشابه متون بیگ بوک بود.
کوانت سکشن اولش عالی بود و میتونم بگم بدون غلط اون سکشنو تموم کردم. ولی برای سکشن دوم همه سوالاش مفهومی و شدیدا وقت گیر بود. 5 سوالو کاملا شانسی زدم.