صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

موضوع: پیشنهاد برای جمله Greeting با استادای خارجی

Junior Member

پیش فرض پیشنهاد برای جمله Greeting با استادای خارجی

Dear Friends

If you have had some contacts with some professors in the area of application, through the email,.. is it okay to use HEY for greeting istead of HELLO ?

By the way, Do the american & canadian professors prefer to be formal or informal with their students or applicants? what about iranian prof in abroad

any experience? especially some one who live & study abroad.

Thanks
    Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : Hey / Hello

من معمولا براي نامه به استادها ( و همچنين نامه هاي كاري) اصلا از greetings استفاده نمي كنم .
    خصوصا در چند نامه اول حتما formal بنويسيد و به نظر من نوشتن hello هم خيلي لازم نيست .

شايد بقيه دوستان نظر ديگه اي داشته باشند

ApplyAbroad Champion

به نظر من که Hey، Hello و Hi هر سه کاملا غیررسمیه و در تماس با اساتید نباید استفاده بشه. در ابتدا که با اساتید تماس می‌گیرید Dear Professor x بنویسید و بعدا اگر استاد در جواب شما Hi یا Hello استفاده کرد، شما هم می‌تونید این کار رو بکنید. به هر حال اجازه بدهید که استاد آغاز کننده‌ی صحبت غیررسمی باشه، نه شما.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

منم يه سوال بپرسم:
    اگه ديديم در چند ايميل استاد داره به صورت informal به ما جواب مي ده بهتره كه ما هم informal جواب بديم؟ يا اينكه اگر همچنان formal صحبت كنيم بهتره؟
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

من هیچ وقت US یا Canada درس نخوندم و شاید جوابم درست نباشه.. اما فکر می کنم هر دو جورش هستند.. یعنی هم اساتیدی که بشه باهاشون غیر رسمی بود و حتی به اسم کوچک صداشون کرد و هم اساتیدی که زیاد تمایلی به این موضوع ندارند. چون من تو جواب ای میل هام بعضی ها بودند که حتی بعد از اولین ایمیل منو Ms. Yalda خطاب می کردند. خب معلومه همچین آدمی هیچ تمایلی به اینکه Hey John! خطابش کنند نداره!!

بنابراین ببینید طرف چه تیپیه و از اونجایی که فقط با ایمیل و صرف اینکه اون شما رو با اسم خطاب می کنه نمی شه تشخیص داد تریپ طرف رو بهتره ریسک نکنید. مگه اینکه خودش بگه منو مثلا John صدا کن!
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

Junior Member

In first contact no one use informal language

I mean after about 6 or 7 contacts which in them the professor has used your first name or Hello & even Hi for greeting me, usine HEY is impolite (esp. the word HEY)? esp. in USA

please ask, it's too important to me.

Fear is the main source of superstition, and one of the main sources of cruelty. To conquer fear is the beginning of wisdom.

Before you are admitted to the program, always use formal language when you contact the professors.
    Use Dear Professor... or Dear Dr...

Never use Hey in your emails to a professor or your advisor.
    It is true that sometimes the professor uses the informal language (as my advisor usually does), but I suggest you keep using formal language because it shows your respect for that person.
    By the way you dont need to say Hi or Hello in your emails.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من نمیدونم حالا چرا شما اصرار دارید طرف رو با Hey مورد خطاب قرار بدید؟
    وقتی میشه به قول بابک Dear بکار برد دیگه این کلمات معنی نداره
    به قول معروف سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

هر چند اونها درجه صميميت استاد و دانشجوشون از ايران بيشتره ولي به نظرم رعايت احترام و احتياط ( به خصوص براي استاد) هيچ وقت مشكلي ايجاد نميكنه... يعني اشكالي نداره كه اون شما رو صميمي تر خطاب كنه و شما با احترام تر...
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

نقل قول نوشته اصلی توسط MineliA
    In first contact no one use informal language

I mean after about 6 or 7 contacts which in them the professor has used your first name or Hello & even Hi for greeting me, usine HEY is impolite (esp. the word HEY)? esp. in USA

please ask, it's too important to me.

حتما همینطور هست که دوستان فرمودند. حتی در صورتی که استاد غیر رسمی جواب میده، رسم ادب این هست که ما به عنوان دانشجو ، رسمی reply کنیم.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)