صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: پیشنهاد برای جمله Greeting با استادای خارجی

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

پیش فرض پاسخ : Hey / Hello

سلام
    مطالبی که دوستان گفتند کاملا درست است مگر در مورد Hey
    باید بگم که Hey اصلا اون معنی که ما ایرانیها فکر می کنیم را ندارد و اصلا بد نیست ولی به هیچ وجه رسمی هم نیست. دقیقا مثل Hi کاربر دارد.
    Resigned Mod. <br />.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : Hey / Hello

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    منم يه سوال بپرسم:
    اگه ديديم در چند ايميل استاد داره به صورت informal به ما جواب مي ده بهتره كه ما هم informal جواب بديم؟ يا اينكه اگر همچنان formal صحبت كنيم بهتره؟
    من خودم وقتی استاد به صورت informal صحبت می‌کنه، من هم همین کار رو می‌کنم، چون اگر ما همچنان formal ادامه بدهیم، طرف ممکنه فکر کنه که ما خیلی آدم رسمی‌ای هستیم و دوست نداریم کسی باهامون غیررسمی صحبت کنه.
    برای ایمیل غیررسمی هم من معمولا از Hi همراه با اسم کوچک طرف استفاده می‌کنم. این نوع شروع کردن ایمیل در آمریکا و کانادا خیلی مرسومه. Hey کمتر در ایمیل استفاده می‌شه ولی همون طور که بچه‌ها گفته‌اند بکار بردنش بی‌ادبی نیست.

این قضیه رسمی یا غیررسمی خطاب کردن استاد بعدا که در آمریکا شروع به تحصیل کردن می‌کنید هم وجود داره. من همیشه اساتیدم رو با اسم کوچک صدا زده‌ام. فرهنگِ اینجا متفاوته و معمولا کسی از این که با اسم کوچک صدا زده بشه ناراحت نخواهد شد.

Junior Member

پیش فرض پیشنهاد برای جمله Greeting با استادای خارجی

وقتی با یه استاد چند بار میل می زنیم بهتره اول میل از چه جملات کلیشه ای یا به قول معروف Greeting استفاده کنیم که هم رسمی باشه و به استاده برنخوره هم خوب باشه. مثلا مثل ما ایرانی ها که بعد سلام مثلا می گیم "روزتون بخیر" یا "خسته نباشد" یا ... ؟ چه جملاتی بیشتر متعارفه؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد برای جمله Greeting با استادای خارجی

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ
    وقتی با یه استاد چند بار میل می زنیم بهتره اول میل از چه جملات کلیشه ای یا به قول معروف Greeting استفاده کنیم که هم رسمی باشه و به استاده برنخوره هم خوب باشه. مثلا مثل ما ایرانی ها که بعد سلام مثلا می گیم "روزتون بخیر" یا "خسته نباشد" یا ... ؟ چه جملاتی بیشتر متعارفه؟
    اونا اصلا از این رسم ها ندارن و از این جملات معمولا استفاده نمیکنن. حتی خیلیاشون سلام و اینجور چیزا هم نمیکنن و اول میل اسم طرف رو مینویسن و بعدش یک ویرگول و تو خط بعد صحبتشون رو شروع میکنن. بعضیا هم همین اسم رو هم نمینویسن و یه راست میزن سر اصل مطلب. شما هم نیاز نیست اینجور چیزا رو بنویسی و مطمئن باش مشکلی پیش نمیاد.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

می شه بعد از Dear prof. XXX از این جمله و یا مشابه اون استفاده کرد.... البته ضرورتی نداره.
    Hope you are fine and doing well.

گاها هم اگر در پاسخ ایمیل استاد، جواب می دین می شه همون اول تشکر کرد و بعد مطلب را ادامه داد.
    Life salutes you when you make others happy

به نظر من یه راست برید سر اصل مطلب! معمولا استادا email زیاد میگیرن! سعی کنین مختصر و مفید بنویسید

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط ARZ
    سلام
    فکر کنم شما منظورتان احترام بیشتر با استادتون باشه که می خواهید این جمله را بکار ببرید. .معمولا در ارتباط با اساتید از این جمله استفاده نمی کنند .مگر اینکه با استادی رابطه کاری و حرفه ای پیدا کردید می تونید برای احترام بیشتر این جمله را هم بنویسید هرچند که معمولا اینها تو فرهنگشان ندارند. من خودم به شخصه در ابتدای ایمیل به استاد آمریکایی خودم می نویسم ومشکل خاصی هم وجود نداره چون ارتباط از حالت شاگرد استادی تقریبا در اومده و بیشتر حالت دوستانه داره. یا من زمانی که با یک استاد ایرانی در آمریکا در ارتباط بودم که همیشه ایشان در ابتدای ایمیلشان بصورت پینگلیش سلام و احوال پرسی را می نوشتند و منم متقابلا عمل می کردم ولی در کل در ارتباط با اساتید سعی کنید که حرفه ای عمل کنید و اجازه بدهید که میزان نزدیکی ارتباط را استادتون مشخص کنه در مجموع شما 4سال شاگرد ایشان خواهید بود.
    موفق باشید.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    ولی در کل در ارتباط با اساتید سعی کنید که حرفه ای عمل کنید و اجازه بدهید که میزان نزدیکی ارتباط را استادتون مشخص کنه در مجموع شما 4سال شاگرد ایشان خواهید بود.
    موفق باشید.
    بله من دقیقا منظورم همین است. وقتی چندبار با یه استاد مکاتبه می کنیم و استاد پیگیر کارامون شده و یه مقدار روابط رو بخوایم خودمونی تر کنیم بهتره از چه جملاتی استفاده بشه؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

Hope everything is fine and you do well,
    I do hope everything goes well,
    ...
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

پیش فرض پاسخ : جواب این ایمیل استاد را چه باید داد؟ نظر شما در مورد این ایمیل چیست؟

سلام
    یک سوال داشتم درباره طرز شروع نامه به اساتیدی که استادیار یا دانشیارند! ایمیل را با کدام یک از موارد زیر باید شروع کرد ؟( صحیح تر و مودبانه تر !! ؟؟ !! )
    Dear Professor
    Dear Professor Dr
    Dear Dr
    با تشکر

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)