صفحه 41 از 91 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 902

موضوع: بررسی سوالات گرامر تافل سالهای قبل

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : بررسی سوالات گرامر تافل سالهای قبل

در حالت کلی با نتیجه گیری باهات موافقم
    ولی بنظر من زیاد دنبال قواعد کلی و نتیجه گیری نباش! همیشه استثنا هست کاربرد خاص هست. یادگیری کودک وار رو بهش معتقدم. مثال رو ببین عین اون هم عمل کن

موفق باشی

درود بر دوست عزیزم،

European settlersin North America moved from the Atlantic coastacross3,000
    milesforests, grasslands, deserts, and mountains untilthey reached the Pacific Ocean.

فکر کردم بهتره بجای until از where استفاده کنیم. ولی جواب درست ج هست. به نظر شما شکل درستش چیه؟ آیا باید بین این دو چیزی قرار بگیره؟
    ممنون
    درسته که نیستم ولی دلم همیشه پیش همه شماست.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

European settlers in North America moved from the Atlantic coast until they reached the Pacific Ocean

خب خدمت دوست عزیزم

حالا من قسمتهای زاید جمله رو که حذف کردم بازم فکر می کنی until باید بشه where آخه چرا؟!

اما قسمتهای زاید:
    across 3,000 miles of forests, grasslands, deserts, and mountains

اینجا of نیاز هست تا بگه اون 3 هزار مایلی که اینا رفتن شامل چه مناطقی بوده!

امیدوارم واضح بوده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط heisazadeh نمایش پست ها
    از سجاد عزیز بسیار بسیار ممنونم.
    ولی مشکل من هنوز پا برجا هست (چرا be حذف نشد؟)
    من از خیر این سوال گذشتم.

سلام دوست عزيز.
    در كوتاه كردن جمله: He was sent to hospital after he was attacked by a man، قسمت to be‌ به جاي حذف به being تبديل شده. چرا؟
    چون در اين جمله، فاعل قسمت دوم (ضارب) با He قسمت اول (مضروب) فرق مي‌كنه. يعني اينجا ما 2 نفر آدم داريم كه يكي به بيمارستان برده شده و يكي ديگه فرد ضاربه!
    اگه جمله اينطوري بود:
    He was taken to the jail after he attacked a man
    اون وقت اوني كه به زندان برده شده همونيه كه به يه نفر حمله كرده و مي‌شد جمله رو اينطوري نوشت:
    He was taken to the jail after attacking a man
    كه ديگه being نداره.
    (چرا به attack يك ing اضافه كردم برمي‌گرده به اين مساله كه هر وقت بعد از after يا before، ... خواستيم بلافاصله فعل بياريم، فعلمون بايد با ing بياد و ربطي به قانون كوتاه كردن جملات نداره)
    در اين مورد تنها چيزي كه كمكتون مي‌كنه اينه كه تا مي‌تونيد موارد متعدد رو ببينيد و تمرين حل كنيد. بعد از يه مدتي ديگه لازم نيست به قاعده و قانون فكر كنيد و اتوماتيك‌وار خودتون متوجه مي‌شيد كه يه جمله رو چطور بايد كوتاه كرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryamMaryam نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز.
    در كوتاه كردن جمله: He was sent to hospital after he was attacked by a man، قسمت to be‌ به جاي حذف به being تبديل شده. چرا؟
    چون در اين جمله، فاعل قسمت دوم (ضارب) با He قسمت اول (مضروب) فرق مي‌كنه. يعني اينجا ما 2 نفر آدم داريم كه يكي به بيمارستان برده شده و يكي ديگه فرد ضاربه!
    اگه جمله اينطوري بود:
    He was taken to the jail after he attacked a man
    اون وقت اوني كه به زندان برده شده همونيه كه به يه نفر حمله كرده و مي‌شد جمله رو اينطوري نوشت:
    He was taken to the jail after attacking a man
    كه ديگه being نداره.
    (چرا به attack يك ing اضافه كردم برمي‌گرده به اين مساله كه هر وقت بعد از after يا before، ... خواستيم بلافاصله فعل بياريم، فعلمون بايد با ing بياد و ربطي به قانون كوتاه كردن جملات نداره)
    در اين مورد تنها چيزي كه كمكتون مي‌كنه اينه كه تا مي‌تونيد موارد متعدد رو ببينيد و تمرين حل كنيد. بعد از يه مدتي ديگه لازم نيست به قاعده و قانون فكر كنيد و اتوماتيك‌وار خودتون متوجه مي‌شيد كه يه جمله رو چطور بايد كوتاه كرد.
    خیلی ممنون،
    من همین نکته رو با یکی از اساتید زبان دانشگاه در میان گذاشتم. آدم به روزی هست و اطلاعاتش در زمینه تافل خیلی مناسبه. وقتی این سوال رو باهش درمیان گذاشتم با من موافق بود که to be مثل adj clause باید حذف بشه. و وقتی درستش رو بهش گفتم بهم گفت که در هیچ کتابی که تا حالا خونده به این نکته اشاره نشده. امکانش هست منبعی که دقیقا همین نکته رو اشاره کرده باشه مشخص کنید. می خوام خیالم از بابت این نکته کاملا راحت بشه.

X. -------------- president of the Texas State Senate, Barbara Jordan campaigned successfully for a seat in the United States Congress.
    (A) After two years she was chosen (B) She was chosen two years after
    (C) Two years after she was chosen (D) Two years after she chose
    درود بر دوستان،
    گزینه درست ج است چرا نباید الف باشد. فکر می کنم after باید اول بیاد اینطور نیست؟
    After 19 May, strikes were occurring on a daily basis...

After breakfast Amy ordered a taxi...
    It wasn't until after Christmas that I met Paul.
    ========================================
    Don Quixote was the lovable, ideal, impractical old man who imagined himself a knight in Cervantes's novel Don Quixote
    جواب درست گزینه الف است. idealگفته شده که جای ideal باید از idealistic باید استفاده بشه. با در نظر گرفتن قانون پارالل ،ideal که خودش صفت هست پس دیگه مشکل چیه؟

ممنون از راهنمایی دوستان

ویرایش توسط heisazadeh : May 5th, 2010 در ساعت 01:42 AM

X. -------------- president of the Texas State Senate, Barbara Jordan campaigned successfully for a seat in the United States Congress.
    درود بر دوستان،
    گزینه درست ج است چرا نباید الف باشد. فکر می کنم after باید اول بیاد اینطور نیست؟
    After 19 May, strikes were occurring on a daily basis...

After breakfast Amy ordered a taxi...
    It wasn't until after Christmas that I met Paul.
    ========================================
    Don Quixote was the lovable, ideal, impractical old man who imagined himself a knight in Cervantes's novel Don Quixote
    جواب درست گزینه الف است. idealگفته شده که جای ideal باید از idealistic باید استفاده بشه. با در نظر گرفتن قانون پارالل ،ideal که خودش صفت هست پس دیگه مشکل چیه؟

ممنون از راهنمایی دوستان

اولی
    از نظر معنایی مشخصه که "دو سال بعد از" باید باشه
    دومی
    به نظر من هم ideal man و idealistic man فرقی با هم از نظر گرامری ندارند و تازه ideal man شاید بیشتر معمول باشد

نقل قول نوشته اصلی توسط negar123 نمایش پست ها
    [left]The concept of television----images over distances, had intrigued scientists even before the invention of moving pictures or radio.
    (A)the transmission
    (B)transmits to
    (C)for transmission
    (D)the transmitting

.
    چرا با توجه به اینکه بعد از television کاما نیست گزینه a درسته . چرا c غلطه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

درود بر مرد تنهای شب!

بذار من باز جمله رو دستکاری کنم:

Barbara Jordan campaigned successfully for a seat in the United States Congress two years after she was chosen president of the Texas State Senate

عبارات قیدی می تونن اول یا آخر جمله (حتی بعضا وسط جمله) بیان. معمولا وقتی فعل اصلی بعد از فعل عبارت رخ داده باشه میشه عبارت رو اول جمله آورد تا تاکید بر این ترتیب زمانی صورت بگیره:
    Two years after she was chosen president of the Texas State Senate, Barbara Jordan campaigned successfully for a seat in the United States Congress
    یادمون باشه در این حالت یه کاما بین جمله اصلی و عبارت ما قرار خواهد گرفت ولی در حالتی که عبارت آخر جمله بیاد نیازی به کاما نیست (see what I wrote).
    ====================================
    اما دومی ideal و idealistic درسته هر دو صفت هستند ولی کاملا معانی و کاربردهای متفاوت دارند!
    اولی یعنی perfect ولی دومی یعنی آدم ایده آل که اصلا بار معنایی منفی داره!
    You are an ideal friend
    You should be more realistic; you are extremely idealistic

موفق باشید
    ویرایش توسط sjjpo2002 : May 7th, 2010 در ساعت 09:11 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط mjf نمایش پست ها
    چرا با توجه به اینکه بعد از television کاما نیست گزینه a درسته . چرا c غلطه؟
    mjf عزیز،
    اگه من و شما به سوالهای همدیگه نگاه نندازیم فکر کنم دیگه کسی نباشه به ما کمک کنه. البته من به اندازه شما آمادگی ندارم. فقط خودم رو تست می کنم که آیا درست می گم یا نه.
    در مورد این سوالتون عرض کنم c نمی تونه باشه چرا؟ برای اینکه transmission و images هر دو اسم هستند. باید بین این دو تا از of استفاد کنیم. اگه c به for transmitting تبدیل می شد چرا اونموقع می شد این گزینه رو درست به حساب آورد.
    تا ببینیم نظر دوستان چی باشه؟

اوه ببخشید رئیسمون سجاد امد. حواسم نبود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)