صفحه 78 از 80 نخستنخست ... 2868697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 797

موضوع: تحصیل در دانمارک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    من با این بخش حرف شما اگر منظورتان این است که افراد با رزومه ضعیف می تواند پذیرش دکترا ,آنهم فول فاند از دانشگاههای خوب اسکاندیناوی, بگیرند مخالفم.
    ولی آنچه تجربه کار و زندگی برای حدود یکسال در سوئد به من آموخت تا حدودی حرفهای شما را تایید می کنم. سیستم سوسیالیستی در این منطقه احتیاج به افراد خیلی نخبه ندارد و بیشتر به افراد متوسط که بتوانند خود را باسیستم کاری و فرهنگی جامعه و به قول خودشان فرهنگ نوردیک منطبق کنند نیاز دارند. حتی در خود جامعه هم چنین تفاوتی بین جایگاه اجتماعی شما و مثلا افرادی که سطح تحصیلاتی بمراتب پایین تر دارند قائل نیست. شما وقتی که می خواهید یک خانه اجاره کنید خواهید فهمید. ضمنا یک نژادپرستی مخفی بسیار قوی زیر لایه های این جوامع وجود دارد که بتدریج متوجه آن خواهید شد.
    اگرچه اینطور باید گفت که افراد با رزومه ضعیف نمیتونن "معمولا" به صورت فول فاند در اسکاندیناوی پزیشن بگیرند، چون چند مورد بر خلاف نظر شما هم وجود داره که البته تعداد اونها کم هم نیست. مثلا فردی را میشناسم که با داشتن لیسانس و فوق لیسانس دررشته برق (توجه کنید برق) از دانشگاه آزاد، در دانشکده مکانیک DTU که دانشگاه اول مهندسی دانمارک است به طور" فول فاند " پذیرش گرفته. در حالیکه در ایران با این رزومه حتی از دانشگاه درجه 3 دولتی هم نمیتونسته پذیرش دکتری در رشته خودش بگیره. در کنارش افرادی میشناسم که از دانشگاههای تاپ ایران مدرک مهندسی مکانیک با معدل بالا و رزومه پژوهشی قوی دارند ولی هر چی برای مکانیک DTU تا الان اپلای کرده اند موفق نشده اند. البته درست است که مواردی این چنینی زیاد نیست اما وجود حتی یک مورد از اینها هم زیاد است و صحت سیستم آموزشی و پژوهشی دانمارک را از نظر دقت در بررسی و شایسته سالاری زیر سوال می برد.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

۱- لزوما نمی توان گفت کسی که دانشگاه آزاد درس خوانده روزمه ضعیف دارد.همانطور که همه کسانی که دانشگاه دولتی درس می خوانند دارای روزمه قوی نیستند. مثلا تعداد مقالات، کیفیت مقالات و سطح زبان هم موثر است.
    ۲- این روزها رشته های multidisciplinary رایج شده که تلفیقی از رشته های مختلف است. امکان دارد شما با مدرک برق برای چنین دوره دکترا از یک دانشکده دیگر پذیرش بگیرید.
    ۳-DTU در همه رشته ها بهترین دانشگاه دانمارک محسوب نمی شود. مثلا در رشته برق Aalborg از بهترینها در سطح جهان است و بسیار شناخته شده تر از DTY می باشد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

ضمنا فاکتور شانس یعنی بودن در زمان مناسب در مکان مناسب را فراموش نکنید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    ۱- لزوما نمی توان گفت کسی که دانشگاه آزاد درس خوانده روزمه ضعیف دارد.همانطور که همه کسانی که دانشگاه دولتی درس می خوانند دارای روزمه قوی نیستند. مثلا تعداد مقالات، کیفیت مقالات و سطح زبان هم موثر است.
    ۲- این روزها رشته های multidisciplinary رایج شده که تلفیقی از رشته های مختلف است. امکان دارد شما با مدرک برق برای چنین دوره دکترا از یک دانشکده دیگر پذیرش بگیرید.
    ۳-DTU در همه رشته ها بهترین دانشگاه دانمارک محسوب نمی شود. مثلا در رشته برق Aalborg از بهترینها در سطح جهان است و بسیار شناخته شده تر از DTY می باشد.
    # اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد متاسفانه قوی نیستند و در رقابت با افرادی که از دانشگاههای تاپ کشور با رزومه عالی فارغ التحصیل میشن بسیار در اقلیت هستند و حرفی از نظر علمی برای گفتن ندارن، یعنی اگر از 100 تا فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی تهران 30 نفر قوی پیدا کنیم توی 100 نفر فارغ التحصیل آزادهای تهران 2 نفر هم نمیتونید مثل اونا پیدا کنید. البته میشه گفت چون آزادیها عموما کمتر روی درس سرمایه گذاری میکنن و بیشتر بدنبال زبان و ... میرن، غالبا بهتر میتونن با چرب زبونی مخ استادا را بزنن.
    خب، پس باید استاد و سیستم آموزشی اونقدر تجربه داشته باشه که فریب نخوره که توی دانمارک چنین چیزی نیست و براشون خیلی این شایسته سالاری مهم نیست.

# این فردی که مثلا بنده مثال زدم حتی در رشته خودش که برق بوده هم رزومه خیلی خوبی نداره که بخواهیم بگیم خلاصه برتری چیزی داشته که گرفتنش.

# اما افرادی که برای همون پزیشن با مدرک مکانیک اقدام کرده بودن چند تاشونو خودم میشناسم که هر کدوم 7- 10 مقاله ISI خفن با کیفیت داشتند و از بهترین دانشگاههای ایران توی همین پزیشن اپلای کردن ولی ریجکت شدند. حالا چطور میشه اینو توجیه کرد؟

# مطمئن باشید اونایی که رزومه قوی تری دارند حتی اگر فیلد قبلیشون به قول شما multidisciplinary نبوده باشه، باز هم توانایی بیشتری برای تطابق و پیشرفت در فیلد های اینچنینی دارند در شرایط مشابه نسبت به افراد ضعیف تر.
    # نکته بعد اینکه وقتی مثلا میگیم dtu در فنی مهندسی دانشگاه اوله دانمارکه، به تایید همه بچه های مهندسی که توی دانمارک درس میخونن در 90% رشته های مهندسی پیشتاز است، حالا شاید در 2 یا 3 فیلد دانشگاههای دیگه بالاتر باشن ازش.

# چطور فردی که در کشور ایران نمیتونه در هیچ دانشگاهی دکترا قبول بشه، تونسته در دانشگاه اول فنی دانمارک با فاند کامل پذیرفته بشه. البته در ایران پارتی بازی برای قبولی در دکترا داریم ولی به هر حال انقدر بالاتر و بالاتر از این فرد قطعا هست که اصلا این فرد چه با پارتی چه بی پارتی جایگاهی نخواهد داشت. اما همین فرد با فاند کامل پذیرش میگیره از dtu

# البته این فقط همین یک مورد نیست، اگر خواستید موارد متعدد دیگه ای هم براتون مثال میزنم تا اثبات کنم خیلی گرفتن پذیرش در این کشور و به طور کلی اروپا سر و سامان درستی نداره.

سلام برای ورود دندانپزشک به دانمارک اولین کاری که باید کرد چه چیزی است؟لطفا مرحله به مرحله توضیح دهید مممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MojMojMojMoj نمایش پست ها
    # اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد متاسفانه قوی نیستند و در رقابت با افرادی که از دانشگاههای تاپ کشور با رزومه عالی فارغ التحصیل میشن بسیار در اقلیت هستند و حرفی از نظر علمی برای گفتن ندارن، یعنی اگر از 100 تا فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی تهران 30 نفر قوی پیدا کنیم توی 100 نفر فارغ التحصیل آزادهای تهران 2 نفر هم نمیتونید مثل اونا پیدا کنید. البته میشه گفت چون آزادیها عموما کمتر روی درس سرمایه گذاری میکنن و بیشتر بدنبال زبان و ... میرن، غالبا بهتر میتونن با چرب زبونی مخ استادا را بزنن.
    خب، پس باید استاد و سیستم آموزشی اونقدر تجربه داشته باشه که فریب نخوره که توی دانمارک چنین چیزی نیست و براشون خیلی این شایسته سالاری مهم نیست.

# این فردی که مثلا بنده مثال زدم حتی در رشته خودش که برق بوده هم رزومه خیلی خوبی نداره که بخواهیم بگیم خلاصه برتری چیزی داشته که گرفتنش.

# اما افرادی که برای همون پزیشن با مدرک مکانیک اقدام کرده بودن چند تاشونو خودم میشناسم که هر کدوم 7- 10 مقاله ISI خفن با کیفیت داشتند و از بهترین دانشگاههای ایران توی همین پزیشن اپلای کردن ولی ریجکت شدند. حالا چطور میشه اینو توجیه کرد؟

# مطمئن باشید اونایی که رزومه قوی تری دارند حتی اگر فیلد قبلیشون به قول شما multidisciplinary نبوده باشه، باز هم توانایی بیشتری برای تطابق و پیشرفت در فیلد های اینچنینی دارند در شرایط مشابه نسبت به افراد ضعیف تر.
    # نکته بعد اینکه وقتی مثلا میگیم dtu در فنی مهندسی دانشگاه اوله دانمارکه، به تایید همه بچه های مهندسی که توی دانمارک درس میخونن در 90% رشته های مهندسی پیشتاز است، حالا شاید در 2 یا 3 فیلد دانشگاههای دیگه بالاتر باشن ازش.

# چطور فردی که در کشور ایران نمیتونه در هیچ دانشگاهی دکترا قبول بشه، تونسته در دانشگاه اول فنی دانمارک با فاند کامل پذیرفته بشه. البته در ایران پارتی بازی برای قبولی در دکترا داریم ولی به هر حال انقدر بالاتر و بالاتر از این فرد قطعا هست که اصلا این فرد چه با پارتی چه بی پارتی جایگاهی نخواهد داشت. اما همین فرد با فاند کامل پذیرش میگیره از dtu

# البته این فقط همین یک مورد نیست، اگر خواستید موارد متعدد دیگه ای هم براتون مثال میزنم تا اثبات کنم خیلی گرفتن پذیرش در این کشور و به طور کلی اروپا سر و سامان درستی نداره.

متاسفانه نظر شما در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کاملاً اشتباه هست. من نمیدونم این درصدهایی که اشاره کردید در مورد افراد قوی فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی و دانشگاه آزاد رو از کجا اوردید. احتمالا از روی ذهنیات خودتان گفتید و نه حتی مشاهداتتون. من در چند سال گذشته با افراد زیادی مصاحبه کاری و تحصیلی کردم و متوجه شدم که درصد افراد قوی فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد با دانشگاههای دولتی در یک سطح هستند. این ذهنیت شما بر میگرده به ذهنیت غلطی که در مورد کنکور وجود داره. در واقع کنکور، بیشتر یک آزمون سرعتی و تکنیکی هست تا یک آزمون علمی. بنابراین هیچ ارتباطی بین سطح پژوهشی خوب و رتبه خوب در کنکور وجود نداره.
    در ضمن اساتید مطرح اروپایی، هرساله اینقدر با کیس های مختلف و افراد مختلف مواجه میشن که کسی که بخواد چرب زبانی کنه رو از کسی که سطح پژوهشی خوب و مرتبطی داره بتونن تشخیص بدن. به همین خاطر هست که در هیچ دانشگاه مطرح در دنیا، تمرکز روی دانشگاه محل تحصیل متقاضیان نیست. بلکه تمرکز روی سطح پژوهشی و کارهای تحقیقاتی مرتبط با فیلد کاری اون استاد هست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Alaedin نمایش پست ها
    متاسفانه نظر شما در مورد فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد کاملاً اشتباه هست. من نمیدونم این درصدهایی که اشاره کردید در مورد افراد قوی فارغ التحصیل دانشگاههای دولتی و دانشگاه آزاد رو از کجا اوردید. احتمالا از روی ذهنیات خودتان گفتید و نه حتی مشاهداتتون. من در چند سال گذشته با افراد زیادی مصاحبه کاری و تحصیلی کردم و متوجه شدم که درصد افراد قوی فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد با دانشگاههای دولتی در یک سطح هستند. این ذهنیت شما بر میگرده به ذهنیت غلطی که در مورد کنکور وجود داره. در واقع کنکور، بیشتر یک آزمون سرعتی و تکنیکی هست تا یک آزمون علمی. بنابراین هیچ ارتباطی بین سطح پژوهشی خوب و رتبه خوب در کنکور وجود نداره.
    در ضمن اساتید مطرح اروپایی، هرساله اینقدر با کیس های مختلف و افراد مختلف مواجه میشن که کسی که بخواد چرب زبانی کنه رو از کسی که سطح پژوهشی خوب و مرتبطی داره بتونن تشخیص بدن. به همین خاطر هست که در هیچ دانشگاه مطرح در دنیا، تمرکز روی دانشگاه محل تحصیل متقاضیان نیست. بلکه تمرکز روی سطح پژوهشی و کارهای تحقیقاتی مرتبط با فیلد کاری اون استاد هست.
    ببینید نباید یک طرفه به قاضی رفت ولی نباید هم از شنیدن حقیقت ازرده شد. من از ایشون دفاع نمیکنم ولی باید قبول کرد که دانشجوهای دانشگاههای سراسری نسبت به درصد از نظر موفقیت بالاتر از ازادی ها هستند. این یک واقعیته دیگه خود بچه های ازاد هم قبول دارن. ولی بله از بینشون دانشجویان بسیار خوبی هم پیدا میشن که شکی نیست.
    متاسفانه امروزه اسم دانشگاه به شدت مطرحه در همه پوزیشن ها و حتی در کشورهای زیادی مثل کانادا و استرالیا و اروپا دیگه دانشگاههای یاران رو شناختن و اکثرا ترجیح اوشون شریف امیرکبیر تهران و سایر دانشگاههای سراسری هست. خیلی از دانشگاهها و پوزیشنها اولین کاری که میکنن اسم دانشگاه رو هدف قرار میدن .خیلی از پوزیشنهای اروپا هم همینه. به خصوص این روزها با حجم وحشتناک اپلای. این یک واقعیتیه و نمیشه کتمانش کرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    ببینید نباید یک طرفه به قاضی رفت ولی نباید هم از شنیدن حقیقت ازرده شد. من از ایشون دفاع نمیکنم ولی باید قبول کرد که دانشجوهای دانشگاههای سراسری نسبت به درصد از نظر موفقیت بالاتر از ازادی ها هستند. این یک واقعیته دیگه خود بچه های ازاد هم قبول دارن. ولی بله از بینشون دانشجویان بسیار خوبی هم پیدا میشن که شکی نیست.
    متاسفانه امروزه اسم دانشگاه به شدت مطرحه در همه پوزیشن ها و حتی در کشورهای زیادی مثل کانادا و استرالیا و اروپا دیگه دانشگاههای یاران رو شناختن و اکثرا ترجیح اوشون شریف امیرکبیر تهران و سایر دانشگاههای سراسری هست. خیلی از دانشگاهها و پوزیشنها اولین کاری که میکنن اسم دانشگاه رو هدف قرار میدن .خیلی از پوزیشنهای اروپا هم همینه. به خصوص این روزها با حجم وحشتناک اپلای. این یک واقعیتیه و نمیشه کتمانش کرد.
    شما از درصد صحبت کردید. بنابراین یا آماری دارید یا طبق مشاهدات خودتون میگید. البته من هم ارشد دولتی دارم اما واقعیت رو به نظرم گفتم. من فکر میکنم مشاهدات و تجربیات شما بر مبنای دوستانی بوده که در دانشگاههای مطرح تهران تحصیل کردند. در این مورد من هم قبول دارم که اینها موفق تر بوده اند. چون جو دانشگاههای برتر تهران، یک جو پژوهشی و اپلای هست. اما به جز این دانشگاهها، من تفاوت چندانی بین بقیه دانشگاهها نمی بینم.

دوست عزیز، احتمالا یا سوالاتی که در مصاحبه پرسیدید در سطحی نبوده که بتونه فرق بچه های دولتی و آزاد را مشخص کنه، یا اون پزیشنی که به عنوان مصاحبه کننده حضور داشتید تقریبا مثل اکثر شغل های داخل کشور، از نظر علمی و فنی کارش با فارغ التحصیل آزاد هم راه می افتاده و به رقابت اصولی نیاز نبوده.
    در ضمن به علت وجود واقعیتی به نام جعلی بودن محتوای خیلی از مقالات و خرید و فروش مقالات علمی، خیلی از افراد ضعیف از نظر آموزشی، توانسته اند مقالاتی داشته باشند و در رزومه پژوهشی خوبی برای خود درست کنند و پزیشنهای خوبی بگیرند. مساله اینجاست که باید استاد خارجی که مصاحبه میکند دقیق باشد و این موارد تقلب را شناسایی کند و افراد با سواد و محقق واقعی را از افراد متقلب درست تشخیص دهد.

نکته سوم اینکه در اکثر دانشگاههای دنیا اتفاقا به رزومه آموزشی فرد در کنار پژوهشی توجه ویژه دارند، اما در اروپا بعضا چنین نیست و افراد متقلب هم گاهی میتونن پزیشن بگیرن

شما از درصد صحبت کردید. بنابراین یا آماری دارید یا طبق مشاهدات خودتون میگید. البته من هم ارشد دولتی دارم اما واقعیت رو به نظرم گفتم. من فکر میکنم مشاهدات و تجربیات شما بر مبنای دوستانی بوده که در دانشگاههای مطرح تهران تحصیل کردند. در این مورد من هم قبول دارم که اینها موفق تر بوده اند. چون جو دانشگاههای برتر تهران، یک جو پژوهشی و اپلای هست. اما به جز این دانشگاهها، من تفاوت چندانی بین بقیه دانشگاهها نمی بینم.
    با سلام و عرض ارادت؛
    درسته که فردی با رتبه کنکور کارشناسی مثلا 2000 با فردی با رتبه 5000 از نظر سواد و معلومات تفاوت زیادی ندارند،
    اما آیا بین فردی که رتبه اش میشه مثلا 5000 یا اصلا فرض بگیریم 15000 و البته با این رتبه نه چندان هم خوب، فقط بخاطر افزایش ظرفیت دانشگاههای ایران و نبود داوطلب قوی در کنکور ریاضی مثل قبل، تونسته در یک رشته تاپ مهندسی حتی در یک دانشگاه دولتی در شهرستان مثلا زنجان، کرمان، همدان و... قبول بشه با فردی که رتبش شده 100,000- 150,000 و با سفید گذاشتن پاسخ نامه کنکور و گاهاً تعدادی درس با درصد منفی در دانشگاه آزاد قبول میشه فرقی نیست؟؟؟؟؟؟؟
    شما اگر حتی یک مقطع در یکی از دانشگاههای شریف، تهران، صنعتی اصفهان، امیر کبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، تربیت مدرس، شیراز، فردوسی مشهد، بهشتی و... درس خوانده بودید به راحتی می دیدی که چه تفاوتی بین جزوات درسی، آموزش، فشار درسی، حجم کاری و سطح پژوهش و استرس این دانشگاهها حتی با دانشگاههای درجه دوم دولتی وجود داره، چه برسه با دانشگاه آزاد. زمانی دانشگاه آزاد یک کم خوب بود که رتبه 7000 که نمیتونست دانشگاه دولتی قبول بشه میرفت آزاد. اما در این 10 سال اخیر، واقعا افراد بسیار ضعیف را پذیرش میکنه، البته اینم بگم که آزاد علوم تحقیقات اونم فقط شعبه تهران، آزاد تهران مرکزی و فقط چند تای انگشت شمار دیگه نسبت به آزاد های دیگه در کل کشور یک سر و گردن بالاتر هستند.
    ضمنا، بحث بنده در این تاپیک مربوط به عدم کارایی اکثر دانشگاه های اروپا در شناخت متقاضیان قوی از ضعیف است که به کرات خودم دیدم.
    البته معتقد هستم که نباید صفر یا یک بود، مثلا غلطه که بگیم چون یکی فارغ التحصیل شریفه اما هیچ مقاله ای نداره، فقط به خاطر شریف درس خوندن باید بهش در دانشگاه خوبی پذیرش داد. چون قطعا از نظر پژوهشی این فرد ضعیفه و احتمالا در وسط دکتری کم میاره یا خیلی نمیتونه در مقطع دکتری قوی ظاهر بشه.

از طرف دیگه به نظرم فردی که فارغ التحصیل مثلا دانشگاه تربیت مدرس هست و 5 تامقاله ISI قوی هم داره باید نسبت به اون شریفی فوق الذکر در اولویت باشه.
    اما با هر نوع نگاهی و بدون حُب و بُغض، با اطمینان کامل میگم که چه با دید کلی و چه جزئی، اختلاف علمی فارغ التحصیلان همه شعبات دانشگاه آزاد نسبت به فارغ التحصیلان 10 دانشگاه اول ایران بسیار زیاد است و موارد بسیار بسیار استثنا مد نظر بنده نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)