صفحه 10 از 80 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 797

موضوع: تحصیل در دانمارک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانمارک

از دوستان عزيز كسي در مورد نحوه مصاحبه؛ سوالات، و ... كه سفارت دانمارك در ايران مي پرسه؛ اگه اطلاعاتي دارن ممنون ميشم اگه لطف كنين.

Junior Member

سلام! آیا سفارت به شما وقت داده؟؟ من که تماس گرفتم گفتن که وقتا خیلی پره و با شما تماس می گیریک و میگیم بهتون که کی بیاید. شما هم همین مشکل را داشتید؟ رفتید سفارت؟ چی پرسیدن؟

سلام بر دوستان
    برای ویزا تحصیلی تا چه مبلغی به عنوان مدرک مالی نشون بدیم؟
    تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک مجانیه؟!!!حقوق که میدن صحت داره؟

salary of PhD student in Denmark is 3000 USD in first two years and 4000 USD in the third year.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    برای ویزا تحصیلی تا چه مبلغی به عنوان مدرک مالی نشون بدیم؟
    تحصیل در مقطع دکتری در دانمارک مجانیه؟!!!حقوق که میدن صحت داره؟

میشه ترجمشو بگی!!!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط bahman20 نمایش پست ها
    میشه ترجمشو بگی!!!!!!!
    حقوق دانشجوی PhD در دو سال اول برابر ۳۰۰۰ دلار می‌باشد و در سال سوم ۴۰۰۰ دلار

سفارت دانمارک برای ویزای تحصیلی مدرک مالی یه چقدری میخواد؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    تعجب اور بود برام.مجبور شدم صحت و غلط اين قضيه رو در بيارم
    طبق اين سايت دانشجويان خارج از اتحاديه اروپا بايد 10000يورو شهريه بدن براي هر سال.
    اگر به زبان دانماركي مي خواين تحصيل كنين رايگانه.
    www.studyineurope.eu/study-in-denmark/admission/tuition-fees
    میشه یک لینک بدین که در این مورد بیشتر توضیح داده باشه؟( منظورم رایگان بودن تحصیل به زبان دانمارکی )
    شرایطی که می خواد چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    تعجب اور بود برام.مجبور شدم صحت و غلط اين قضيه رو در بيارم
    طبق اين سايت دانشجويان خارج از اتحاديه اروپا بايد 10000يورو شهريه بدن براي هر سال.
    اگر به زبان دانماركي مي خواين تحصيل كنين رايگانه.
    www.studyineurope.eu/study-in-denmark/admission/tuition-fees
    نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    میشه یک لینک بدین که در این مورد بیشتر توضیح داده باشه؟( منظورم رایگان بودن تحصیل به زبان دانمارکی )
    شرایطی که می خواد چیه؟
    تا جایی که من اطلاع دارم و یه search مجدد که الان انجام دادم Non EU/EEA ها باید شهریه بپردارن، حالا چه course به Danish باشه، چه به English. البته مثل اینکه Permanent residence دانمارک باشی خیلی جاها که چک کردم بازم از شهریه معاف هستی. فکر کنم برداشت این دوستون از لینکی که دادن اشتباه بوده. این چیزی بود که من search کردم. اگه اشتباه می کنم دوستانی که اطاعات بیشتر دارن اصلاح کنند

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

آشنایی با دانمارک
    پادشاهی دانمارک کوچکترین کشور منطقه اسکاندیناوی در اروپا است و به عنوان پل ارتباطی کشورهای این منطقه و آلمان محسوب می‌شود.
    پایتخت دانمارک کپنهاک است. این کشور از شبه جزیره «ژوتلند» و بیش از 400 جزیره که تنها 25 درصد آنها قابل سکونت هستند، تشکیل می‌شود. جزیره گرینلند در اقیانوس منجمد شمالی و جزایر فارو نیز جزو قلمرو برون‌مرزی و خودگردان این کشور به حساب می‌آیند.

آب و هوای آن معتدل است و در نواحی دریای شمال در تمام فصل های سال، به خصوص تابستان و پائیز، باران می‌بارد. در سواحل غربی، ماهیگیری از مشاغل رایج است.

دانمارک از طریق خشکی تنها با کشور آلمان هم‌مرز است و با کشورهای سوئد و نروژ مرز دریایی دارد.

روابط دانمارک از ابتدای عضویت در اتحادیه اروپا در سال 1973 میلادی روابط محکمی بود که آینده این کشور را رقم زد. این کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز هست.

دانمارک تا کنون دوبار در سال‌های 2006 و 2007 به عنوان شادترین کشور جهان برای زندگی انتخاب شده است.
    [راز رضایت و شادمانی در دانمارک]

پرچم این کشور که شامل یک صلیب سفید در میان آن است قدیمی‌ترین پرچمی در جهان است که از سال 1821 تا به حال استفاده می‌شود. صلیب سفید این پرچم را در پرچم کشورهای سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند هم می‌توان دید.

سیاست در دانمارک

در دانمارک حکومت از نوع پادشاهی است که پادشاه در آن لازم نیست در برابر رفتار یا کردارش پاسخگوی کسی باشد. پس از پادشاه نخست وزیر و هیات‌وزیران قرار دارند.

پادشاه این کشور هم می‌تواند زن باشد و هم مرد. در حال حاضر ملکه این کشور مارگارت دوم است.

قبل از هر انتخابی در دانمارک باید صلاحیت کاندیداهای نخست وزیری و وزارت در شورایی ویژه زیر نظر پادشاه بررسی شود. معیارهای انتخاب این شورا مخفی است و کسی از آن خبر ندارد.

در حال حاضر نخست وزیر این کشور آندریاس فوگ راسموسن است که در سال 2001 برای نخستین بار به این سمت انتخاب شد و در اکتبر 2007 با برگزاری انتخابات زودهنگام برای بار سوم نخست‌وزیر شد.

اقتصاد در دانمارک

اقتصاد دانمارک در سال‌های اخیر به دلیل رشد خصوصی‌سازی توسعه زیادی یافته است. البته افزایش صادرات و سرمایه‌گذاری نقش مهمی در این توسعه اقتصادی ایفا کرده است.

تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2006 میلادی 1/202 میلیارد دلار بود.911/2 میلیون نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند و نرخ بیکاری در آن 8/3 درصد است. نرخ تورم دانمارک 9/1 درصد در سال 2006 میلادی بود.

مردم دانمارک در یک همه‌پرسی به پذیرفتن یورو به عنوان واحد پولی خود رای منفی دادند و واحد پول این کشور همان کرون باقی ماند.

این کشور منابع زیادی ندارد. با این حال روزانه 342 هزار بشکه نفت تولید می‌کند و 320 هزار بشکه آن را صادر می‌کند و برای مصارف داخلی خود 164 هزار بشکه در روز نفت وارد می‌کند.

دانمارک از تولیدکنندگان و صادر کنندگان بزرگ گوشت، کره، پنیر و تخم‌مرغ در جهان است. ماشین‌آلات صنعتی بخش دیگری از صادرات آن را تشکیل می‌دهد. ماهی، دارو و مبلمان بخش دیگر صادرات این کشور را تشکیل می‌دهد.

دانمارک محصولات خود را به کشورهای آلمان (4/17 درصد)،سوئد(2/14درصد)،انگلیس(8/8درصد)، آمریکا (2/6 درصد)، نروژ (5/5 درصد)، هلند (2/5 درصد) و فرانسه (9/4درصد) صادر می‌کند.

این کشور از آلمان (4/21درصد)، سوئد (1/14 درصد)، نروژ (5/6درصد)، هلند (3/6درصد)انگلیس (5/5 درصد)، چین (5 درصد) و فرانسه (4/4 درصد) ماشین‌آلات صنعتی، مواد اولیه برای صنایع، مواد شیمیایی، بذرهای گیاهی و مواد مصرفی وارد می‌کند.

مردم دانمارک

پنج میلیون و 468 هزار و 120 نفر در کشور دانمارک زندگی می‌کنند که میانگین سنی آنها 40/1سال است. امید به زندگی در این کشور برای زنان 41/80سال و برای مردان 65/75سال است.

بر اساس آمارها در سال 2003 میلادی پنج هزار نفر در این کشور به بیماری ایدز مبتلا بودند و کمتر از یکصد نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

بیشینه‌ی مردم دانمارک از نژاد اسکاندیناویایی‌ اند و با مردم سوئد و نروژ خویشاوندند. اسکاندیناویایی‌ها از تبار وایکینگ‌ها و شاخه‌ای از نژاد ژرمن هستند. ۸٫۵٪ مردم مهاجرانی هستند که بیشتر از کشورهای جنوب آسیا و خاورمیانه به دانمارک آمده‌اند.

ارتباطات در دانمارک

سه میلیون و 98 هزار خط تلفن ثابت در این کشور فعال است و پنج میلیون و 841 هزار خط تلفن همراه. در حدود 250 ایستگاه رادیویی در این کشور فعال است.

سه میلیون و 114 هزار میزبان اینترنتی در این کشور فعال است و سه میلیون و 171 هزار کاربر اینترنتی در این کشور زندگی می‌کند.

دانمارک در یک نگاه :

مساحت : 43،094 کیلومتر مربع
    جمعیت : 5،468،120 نفر
    پایتخت : کپنهاک
    واحد پول : کرون
    دامنه اینترنتی : dk.
    پیش‌شماره : 45+
    ویرایش توسط PILAPILA : June 3rd, 2011 در ساعت 03:59 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)