صفحه 45 از 80 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 797

موضوع: تحصیل در دانمارک

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط behnoush86 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    شما اگه اپلیکیشن فرم دکترای یکی از دانشگاه ها رو پر کرده باشید، یه قسمت داره که شما باید مقالات چاپ شده یا اکسپت شده ی خودتون رو آپلود کنید، مسلما کسی که چندین مقاله آپلود میکنه به کسی که این قسمت رو خالی تحویل میده ارجحیت داره، هیچ قسمتی وجود نداره که از شما عنوان پایان نامه تون رو بخوان

ثانیا خیلی ها بدون ارتباط با استاد، مستقیما از طریق دانشگاه اقدام میکنن مثله من که با پروفسور راهنما هیچ تماس قبلی نداشتم که عنوان ایمیل و اون هزار موردی که شما میگید اهمیتی داشته باشه!

جاییکه من درخواست دادم از بین 50 نفر درخواست کننده 1 نفر میخواستن، به نظر شما من رو بر چه اساسی به اون 49 نفره دیگه ارجحیت دادن؟ فقط عنوان پایان نامه!!!!!!
    مسلما مقالات من بود که بهم کمک کرد.
    بهنوش خانم
    حرف شما درسته
    اما بدليل نبودن يك سيستم اپلاي استاندارد جهاني، نميتونيم اپليكيشن آنلاين يه دانشگاه رو با دانشگاه ديگه مقايسه كنيم....خيلي جاها اصلا از شما سابقه و تجربه كاري ميخوان...مثلا من براي يه رشته جديد از شيمي در دانشگاه گلاسگو اپلاي كردم اما بمن اعلام كردن غير از رزومه ات آيا در اين حوزه كار صمعتي كردي كه من هم نكرده بودم و كنسل شد....
    بعضي ها بدون مقاله يا با يه مقاله فاند گرفتن...
    بعضي ها پايان نامه شان رو ترجمه براي استاد ارسال كردن و فاند گرفتن....
    پس نبايد بگيم چون اون دانشگاهي كه شما اپلاي كرديد چون ، فيلد مقالاتش ستاره دار بوده بقيه هم همينطور هستند.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

درود

به گمون من هر دوی شما آقای هادی و خانوم بهنوش، درست می گین. منتها هر کدوم از یک زاویه متفاوت به قضیه نگاه می کنید. هم مقاله مهم هست و هم پایان نامه و خیلی چیزای دیگه. اونطور که من استنباط کردم، ملاک پذیرش از دانشگاه به دانشگاه و از استاد به استاد فرق می کنه. اصلا یکی از ملاکهای مهم که هیچ کدومتون اشاره نکردید این هست که استاد ازتون خوشش بیاد! اینو جدی می گم یکی از استادهای من سر کلاس به وضوح می گفت من وقتی می خوام به کسی پذیرش بدم در مرحله اول می خوام ببینم اصلا می تونم با این فرد کار کنم یا نه؟ و می گفت که از آدم کسل کننده بدش میاد! بنابر این سلیقه استاد هم مهم هست که ببینید چه شخصیتی داره، چه سلیقه ای داره و از کدوم ملیت هست.
    نکته مهم دیگه علاقه مندی شما برای استاد مهم هست، یعنی شما اگه صد تا مقاله هم داده باشید ولی استاد حس کنه بعد اینکه به شما پذیرش داد میاین و بعد یه مدت ول می کنید میرید سراغ یه کار بهتر ، ترجیح میده با کسی کار کنه که رزومه پایینتری داره ولی علاقه مند هست. برای همین هم اکثر دانشگاه ها متیوشن لتر میخوان از متقاضیها.
    و پارامتر آخر خیلی از دانشگاه های غول مثل دلف و یکی دو تا از دانشگاههای دیگه هلند، ای تی اچ اشتباه نکنم از سوییس، و خیلی از دانشگاه های بزرگ آمریکایی و کانادایی اگه مقاله آی اس آی نداشته باشید اصلا نگاه نمی کنند به رزومتون.
    استادی هم از کانادا سراغ دارم که تنها یک ساعت با اسکایپ با دوستم که می خواست پذیرش بگیره داشت در مورد پایان نامه اش سوال می پرسید و آخر سر هم به نمره یکی از درسهاش گیر داده بود که چرا شدید چهار سی، پس از اون هم حتی به استاد اون درس تو دانشگاه تماس گرفته بود و در مورد وضعیت دوستم سر کلاس و اینکه چرا چهار سی گرفته پرسیده بود
    نهایتا بخوام جمع بندی کنم همه چی به استاد و دانشگاه بستگی داره و یک نسخه کلی نمی شه داد برای همین من تو چند پست پیشتر توضیح داده بودم که گرفتن پی اچ دی به شانس بستگی داره ولی کاری که از دست ما برمیاد این هست که شانسمون رو افزایش بدیم. و داشتن مقاله آی اس آی، پایان نامه مرتبط، سابقه شغلی و رزومه و موتیویشن لتر خوب و اپلای کردن برای تعداد زیادی دانشگاه، همه و همه باعث افزایش شانس تو گرفتن پوزیشن می شه ولی هیچ کدوم صد در صد پذیرش شما رو تضمین نمی کنه.
    ویرایش توسط ramin985 : January 17th, 2013 در ساعت 04:42 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    بهنوش خانم
    حرف شما درسته
    اما بدليل نبودن يك سيستم اپلاي استاندارد جهاني، نميتونيم اپليكيشن آنلاين يه دانشگاه رو با دانشگاه ديگه مقايسه كنيم....خيلي جاها اصلا از شما سابقه و تجربه كاري ميخوان...مثلا من براي يه رشته جديد از شيمي در دانشگاه گلاسگو اپلاي كردم اما بمن اعلام كردن غير از رزومه ات آيا در اين حوزه كار صمعتي كردي كه من هم نكرده بودم و كنسل شد....
    بعضي ها بدون مقاله يا با يه مقاله فاند گرفتن...
    بعضي ها پايان نامه شان رو ترجمه براي استاد ارسال كردن و فاند گرفتن....
    پس نبايد بگيم چون اون دانشگاهي كه شما اپلاي كرديد چون ، فيلد مقالاتش ستاره دار بوده بقيه هم همينطور هستند.

موفق باشيد.
    دوست عزیز
    من هم کلی پاسخ ندادم. در جواب یکی ازدوستان که میخواستن برای رشته ی حشره شناسی دانمارک درخواست بدن و مقاله ای نداشتن این رو گفتم
    چون در مورد این رشته و دانشگاهاش اطلاعات داشتم و میخواستم ایشون به نتیجه مطلوب برسن و بتونن رقبا رو کنار بزنن

نقل قول نوشته اصلی توسط ramin985 نمایش پست ها
    درود

به گمون من هر دوی شما آقای هادی و خانوم بهنوش، درست می گین. منتها هر کدوم از یک زاویه متفاوت به قضیه نگاه می کنید. هم مقاله مهم هست و هم پایان نامه و خیلی چیزای دیگه. اونطور که من استنباط کردم، ملاک پذیرش از دانشگاه به دانشگاه و از استاد به استاد فرق می کنه. اصلا یکی از ملاکهای مهم که هیچ کدومتون اشاره نکردید این هست که استاد ازتون خوشش بیاد! اینو جدی می گم یکی از استادهای من سر کلاس به وضوح می گفت من وقتی می خوام به کسی پذیرش بدم در مرحله اول می خوام ببینم اصلا می تونم با این فرد کار کنم یا نه؟ و می گفت که از آدم کسل کننده بدش میاد! بنابر این سلیقه استاد هم مهم هست که ببینید چه شخصیتی داره، چه سلیقه ای داره و از کدوم ملیت هست.
    نکته مهم دیگه علاقه مندی شما برای استاد مهم هست، یعنی شما اگه صد تا مقاله هم داده باشید ولی استاد حس کنه بعد اینکه به شما پذیرش داد میاین و بعد یه مدت ول می کنید میرید سراغ یه کار بهتر ، ترجیح میده با کسی کار کنه که رزومه پایینتری داره ولی علاقه مند هست. برای همین هم اکثر دانشگاه ها متیوشن لتر میخوان از متقاضیها.
    و پارامتر آخر خیلی از دانشگاه های غول مثل دلف و یکی دو تا از دانشگاههای دیگه هلند، ای تی اچ اشتباه نکنم از سوییس، و خیلی از دانشگاه های بزرگ آمریکایی و کانادایی اگه مقاله آی اس آی نداشته باشید اصلا نگاه نمی کنند به رزومتون.
    استادی هم از کانادا سراغ دارم که تنها یک ساعت با اسکایپ با دوستم که می خواست پذیرش بگیره داشت در مورد پایان نامه اش سوال می پرسید و آخر سر هم به نمره یکی از درسهاش گیر داده بود که چرا شدید چهار سی، پس از اون هم حتی به استاد اون درس تو دانشگاه تماس گرفته بود و در مورد وضعیت دوستم سر کلاس و اینکه چرا چهار سی گرفته پرسیده بود
    نهایتا بخوام جمع بندی کنم همه چی به استاد و دانشگاه بستگی داره و یک نسخه کلی نمی شه داد برای همین من تو چند پست پیشتر توضیح داده بودم که گرفتن پی اچ دی به شانس بستگی داره ولی کاری که از دست ما برمیاد این هست که شانسمون رو افزایش بدیم. و داشتن مقاله آی اس آی، پایان نامه مرتبط، سابقه شغلی و رزومه و موتیویشن لتر خوب و اپلای کردن برای تعداد زیادی دانشگاه، همه و همه باعث افزایش شانس تو گرفتن پوزیشن می شه ولی هیچ کدوم صد در صد پذیرش شما رو تضمین نمی کنه.
    رامین عزیز من هم دقیقا منظورم اینا بود و خوشحالم که شما خیلی‌ زود مطلب رو گرفتین. منم در پست‌های قبلی‌ گفتم که کلی‌ عوامل در پذیرش گرفتن دخیل هست و صرف مقاله نیست. بازم میگم مقاله هم اهمیت خودشو داره ولی‌ بحث اصلی‌ از اونجا شروع شد که ایشون مورد خودشونو عمومیت میبخشن و منم گوشزد کردم نمی‌شه نسخهٔ مشترک پیچید.
    به هر حال آرزوی موفقیت دارم واسه همهٔ انسانهای شریف و جویای علم

در ضمن بنده هر از گاهی‌ به این سایت سر میزنم اگر دوستان سؤالی در مورد دانشگاههای دانمارک یا شرایط زندگی‌ در اینجا رو داشته باشن خوشحال میشم بتونم کمک کنم.
    تو درياي روشن دل ما چو ماهي

Junior Member

Ok I feel like writting a couple of lines also about the article. Definately having published a couple of ISI articles helps alot to get a PhD postion every where BUT my personal experience is defferent.a
    I had an ISI paper plus two conference contirbutions when I aplied for my current position but when I was talking to my supervisor I noticed that he had not really paid attention to the number of articles tha I had in my MSc. and as masters student you may or may not have published. Just one out of my 4 colleuges had published in their Masters! contrary to what I would also belive. l

Best

نقل قول نوشته اصلی توسط amirdan نمایش پست ها
    Ok I feel like writting a couple of lines also about the article. Definately having published a couple of ISI articles helps alot to get a PhD postion every where BUT my personal experience is defferent.a I had an ISI paper plus two conference contirbutions when I aplied for my current position but when I was talking to my supervisor I noticed that he had not really paid attention to the number of articles tha I had in my MSc. and as masters student you may or may not have published. Just one out of my 4 colleuges had published in their Masters! contrary to what I would also belive. l Best
    سلام من فقط خواستم تجربه خودم رو در این زمینه بگم. من از دانمارک در رشته شیمی در مقطع دکتری پذیرش گرفتم و مقاله ISI نداشتم ولی دلیل اصلی پذیرشم سابقه کار مرتبط با زمینه کاری استادم بود و ابته پروپوزالی که ارئه دادم. من یکی دیگه از دوستام هم مقاله ISI نداشت و از دانمارک پذیرش گرفت. به نظر من داشتن مقاله شرط کافی نیست و همه چیز به استاد و نوع کارش بستگی داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazanin5778 نمایش پست ها
    سلام من فقط خواستم تجربه خودم رو در این زمینه بگم. من از دانمارک در رشته شیمی در مقطع دکتری پذیرش گرفتم و مقاله ISI نداشتم ولی دلیل اصلی پذیرشم سابقه کار مرتبط با زمینه کاری استادم بود و ابته پروپوزالی که ارئه دادم. من یکی دیگه از دوستام هم مقاله ISI نداشت و از دانمارک پذیرش گرفت. به نظر من داشتن مقاله شرط کافی نیست و همه چیز به استاد و نوع کارش بستگی داره.
    درود
    ای ول،شکر، خوشبخت شدی رفت، ما خواب دکتری دانمارکو میبینم نازنین خانوم
    میشه بگید رزومتون چی بود
    انسانها شکست نمي خورند بلکه از تلاش دست برمي دارند

Junior Member

کسی میدونه ددلاین دانشگاه aarhus کیه؟ آیا میتونم مدرک زبان رو بعد ار ددلاینش بفرستم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط artash نمایش پست ها
    با سلام
    رنک دانشگاه مثل دانشگاه تهران چقدر در بورس گرفتن موثره
    مخصوصا وقتی که معدل ارشد کمتر باشه ?
    با تشکر
    با سلام
    واسه بعضی از اساتید خیلی مهمه، بعضیهاشون ذهنیت خیلی مثبتی نسبت به فارغ التحصیلای دانشگاه تهران دارن
    موفق باشید

درود

در مورد این که مدرک زبان رو بشه بعد از ددلاین فرستاد (البته اگه برای فوق می خواین اقدام کنید) قانونا نمی شه ولی در کل بستگی به قدرت چانه زنی شما داره. در شرایطی که تعداد دانشجویان پذیرفته شده به اندازه ظرفیتشون نباشه و همچینین پیشتر یکی رو تو اون دانشگاه داشته باشید که بره و با پروگرم منیجر صحبت کنه یا خودتون تماس بگیرید و در مورد مشکل مدرک زبانتون صحبت کنید باهاشون اگه طرف آدم خوبی باشه ممکنه قبول کنه. من می شناسم کسی رو که اینطوری نام نویسی کرده. البته نه تو آرهوس. ولی خوب سخته و به شرایط خیلی خاصی بستگی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط minaNMIN نمایش پست ها
    کسی میدونه ددلاین دانشگاه aarhus کیه؟ آیا میتونم مدرک زبان رو بعد ار ددلاینش بفرستم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)