صفحه 56 از 80 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 797

موضوع: تحصیل در دانمارک

پیش فرض پاسخ : تحصیل در دانمارک

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوب برای مستر اصلا به بورس در دانمارک فکر نکنید. دکتری در دانشگاه های دانمارک شغل محسوب می شود و درامد خوبی هم دارد البته دانشگاه ارهوس دانشجوی پول هم می گیرد که بهتره خودتان سایتش را چک کنید. زندگی خیلی ساده در دانمارک چیزی حدود 12000 کرون در ماه هزینه دارد و دانمارک کشور ارزانی محسوب نمی شود.
    - یک وعده ی غذایی در یک رستوران گران قیمت: 100کرون دانمارک = 17.90 دلار آمریکا
    - شیر یک لیتری : 6کرون دانمارک = 1.07 دلار آمریکا
    - یک قرص نان 500 گرمی : 15کرون دانمارک = 2.68 دلار آمریکا
    - 12 عدد تخم مرغ: 22 کرون دانمارک = 3.94 دلار آمریکا
    - یک کیلو گرم پنیر محلی: 70 کرون دانمارک = 12.53 دلار آمریکا
    - یک کیلو گرم فیله ی مرغ: 67 کرون دانمارک = 11.99 دلار آمریکا
    - یک کیلو گرم سیب: 20 کرون دانمارک = 3.58 دلار آمریکا
    - یک کیلو گرم پرتقال:20 کرون دانمارک = 3.58 دلار آمریکا
    - یک کیلو گرم سیب زمینی: 10 کرون دانمارک = 1.79 دلار آمریکا
    - بطری آب 1.5 لیتری: 8 کرون دانمارک= 1.43 دلار آمریکا
    - بلیط تک سفره حمل و نقل عمومی: 22 کرون دانمارک = 3.94 دلار آمریکا
    - هزینه ی استفاده از حمل و نقل عمومی در یک ماه: 350 کرون دانمارک= 62.63 دلار آمریکا
    - کرایه تاکسی به مسافت 1کیلو متر: 13 کرون دانمارک = 2.33 دلار آمریکا
    - کرایه ی در اختیار گرفتن تاکسی برای هر یک ساعت: 355= 63.53 دلار آمریکا
    - یک لیتر گازوئیل: 12 کرون دانمارک= 2.15 دلار آمریکا
    - هزینه ی آب، برق، گاز، جمع آوری زباله برای یک آپارتمان در ابعاد 85 متر مربع : 1000 کرون دانمارک = 178.96 دلار آمریکا
    - یک دقیقه مکالمه با موبایل: 0.77کرون دانمارک = 0.14 دلار آمریکا
    - هزینه ی شارژ اینترنت پر سرعت در ماه: 190 کرون دانمارک =34 دلار آمریکا
    - اجاره بهای ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر: 5000 کرون دانمارک = 894.78 دلار آمریکا
    - اجاره بهای ماهیانه آپارتمان یک اتاق خوابه در اطراف شهر : 4000 کرون دانمارک= 715.82 دلار آمریکا
    - اجاره بهای ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر: 10000 کرون دانمارک = 1789.55 دلار آمریکا
    - اجاره بهای ماهیانه آپارتمان سه اتاق خوابه در اطراف شهر: 8000 کرون دانمارک = 1431.64 دلار آمریکا
    مقدار حقوق دریافتی در حد متوسط بعد از کسر مالیات: 18000 کرون دانمارک = 3221.19 دلار آمریکا
    آقاي سااام اين اطلاعات از تجربه شخصي شماست يا اينكه از اينترنت استخراج كرده ايد؟ اين قيمتها به طرز باور نكردني بالاست. اغلب دو برابر امريكا و كانادا و حتي كشور گروني مثل ژاپن. من فكر مي كنم براي يك نفر حداقل ماهي ٨٠٠٠ كرون لازم باشد آن هم براي يك زندگي حداقلي. يك سئوال ديگر اينكه سوييت مجردي اجاره ماهانه اش چقدر است؟ يعني خانه اي كه در واقع يك اتاق باشد به همراه حمام و سرويس و آشپزخانه.

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط rational1 نمایش پست ها
    آقاي سااام اين اطلاعات از تجربه شخصي شماست يا اينكه از اينترنت استخراج كرده ايد؟ اين قيمتها به طرز باور نكردني بالاست. اغلب دو برابر امريكا و كانادا و حتي كشور گروني مثل ژاپن. من فكر مي كنم براي يك نفر حداقل ماهي ٨٠٠٠ كرون لازم باشد آن هم براي يك زندگي حداقلي. يك سئوال ديگر اينكه سوييت مجردي اجاره ماهانه اش چقدر است؟ يعني خانه اي كه در واقع يك اتاق باشد به همراه حمام و سرويس و آشپزخانه.
    اطلاعاتی که ایشون گذاشتن درسته. البته طبیعی هست که اینها حدوده و مثلا قیمت تخم مرغ از یک برند به برند دیگه متفاوته.
    البته باید این رو هم در نظر گرفت که این اعداد شهر به شهر فرق می کنه. مثلا توی شهری که من هستم، اجاره آپارتمان سه خوابه تو مرکز شهر حداکثر 6000 کرون میشه، ولی تو کپنهاگ 12000 کرون میتونه باشه.
    یا در مورد حقوق، یک مهندس عدد خیلی بیشتری می تونه بگیره، مثلا ماهی 30000 خالص ولی این عدد برای یک کار معمولی یا دانشجوهای دکتراست. اگر همین رو با دانشجوهای دکترای آمریکا مقایسه کنین میبینین که تو آمریکا آخرش 1800 دلار می گیرن. یعنی درآمدها هم بالاست. ولی کلا دانمارک و نروژ، کشورهای گرونی هستند.
    در مورد هزینه های زندگی هم به همین ترتیب از شهر به شهر دیگه متفاوته. البته زندگی هم با زندگی متفاوته! ولی عددهایی که سام گذاشته، به صورت میانگین، معقول و درسته.

برای سوئیت، تو سایت boligportal می تونین با انتخاب گزینه 1værelse ببینین قیمت سوئیت تو هر محدوده تو چه محدوده ای هست.
    http://www.boligportal.dk/lejebolig/...e_1640444.html

اونهایی که ungdomsbolig یا fremleje هستند رو توجه نکنین. مثلا من الان چک کردم، آرهوس از 2600 به بالا، کپنهاگ از 3500 به بالا و وایله از 1900 به بالا هست. 1000 تا هم برای آب و برق و گرما و ... بذارین. 200 تا هم اینترنت. یعنی هزینه های یک سوئیت مستقل تو کپنهاگ از 4500 شروع میشه به بالا. ولی میتونین اتاق بگیرین که اگر شانس بیارین ممکنه 3500 تا 4000 هم پیدا کنین.

Junior Member

دوستان من شنیدم دانشگاه DTU برای مستر به اونایی که معدلشون بالای 16 ، tuition waiver میده. آیا صحت داره ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadsharif نمایش پست ها
    اطلاعاتی که ایشون گذاشتن درسته. البته طبیعی هست که اینها حدوده و مثلا قیمت تخم مرغ از یک برند به برند دیگه متفاوته.
    البته باید این رو هم در نظر گرفت که این اعداد شهر به شهر فرق می کنه. مثلا توی شهری که من هستم، اجاره آپارتمان سه خوابه تو مرکز شهر حداکثر 6000 کرون میشه، ولی تو کپنهاگ 12000 کرون میتونه باشه.
    یا در مورد حقوق، یک مهندس عدد خیلی بیشتری می تونه بگیره، مثلا ماهی 30000 خالص ولی این عدد برای یک کار معمولی یا دانشجوهای دکتراست. اگر همین رو با دانشجوهای دکترای آمریکا مقایسه کنین میبینین که تو آمریکا آخرش 1800 دلار می گیرن. یعنی درآمدها هم بالاست. ولی کلا دانمارک و نروژ، کشورهای گرونی هستند.
    در مورد هزینه های زندگی هم به همین ترتیب از شهر به شهر دیگه متفاوته. البته زندگی هم با زندگی متفاوته! ولی عددهایی که سام گذاشته، به صورت میانگین، معقول و درسته.

برای سوئیت، تو سایت boligportal می تونین با انتخاب گزینه 1værelse ببینین قیمت سوئیت تو هر محدوده تو چه محدوده ای هست.
    http://www.boligportal.dk/lejebolig/...e_1640444.html

اونهایی که ungdomsbolig یا fremleje هستند رو توجه نکنین. مثلا من الان چک کردم، آرهوس از 2600 به بالا، کپنهاگ از 3500 به بالا و وایله از 1900 به بالا هست. 1000 تا هم برای آب و برق و گرما و ... بذارین. 200 تا هم اینترنت. یعنی هزینه های یک سوئیت مستقل تو کپنهاگ از 4500 شروع میشه به بالا. ولی میتونین اتاق بگیرین که اگر شانس بیارین ممکنه 3500 تا 4000 هم پیدا کنین.
    من هم با وجودی که یه دانشجوی مجرد هستم و یه اتاق (با دستشویی و حمام) از Ungdomsbo تو شهز Esbjerg دارم، هزینه متوسط ماهیانه ام بین 6000 تا 7000 کرونه. تازه این عدد هم با حذف موارد غیرمترقبه و هزینه های یک باره یا قابل برگشت به دست اومده.

Junior Member

سلام
    من می خوام واسه یه پوزیشن توی DTU واسه دکترا اپلای کنم ولی اصل مدرکم را ندارم. به دانشگاه هم ایمیل زدم و پرسیدم که با توجه به ددلاین فرصت تهیه اصل مدرک واسم نیست. این طور جواب دادن:
    just do your best at the current time.
    یعنی چی آخه؟؟؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sehsanom نمایش پست ها
    سلام
    من می خوام واسه یه پوزیشن توی DTU واسه دکترا اپلای کنم ولی اصل مدرکم را ندارم. به دانشگاه هم ایمیل زدم و پرسیدم که با توجه به ددلاین فرصت تهیه اصل مدرک واسم نیست. این طور جواب دادن:
    just do your best at the current time.
    یعنی چی آخه؟؟؟؟
    دوست گرامی اگر اپلایش انلاینه نیازی به اصل مدرک نیست اسکن ترجمه مدارکت را بفرست حالا یا انلاین یا ایمیلی مشکلی نیست من هم دانشگاه های دانمارک با این روش اپلای کردم تا حالا مشکلی نداشتم قبول کردن
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من می خواستم برای
    اکتبر سال بعد اقدام کنم برای دکتری در خارج از کشور برای رشته عمران-محیط زیست یا منابع آب یا سایر گرایش های مرتبط اقدام کنم.
    رشته ام "سازه های آبی" هست و موضوع پایان نامه ام هم نیاز زیست محیطی و مهندسی رودخانه بود
    دانشگاه علوم تحقیقات تهران ارشد گرفتم معدل هم 18/2
    مقاله داخلی (مجله و کنفرانس) 6 تا دارم، 3 تا ژورنال خارجی هم فرستادم که در دست بررسی هستش
    برای زبان هم دارم می خونم فکر کنم تا عید آماده امتحان تافل باشم.
    دو تا سوال اصلی دارم:
    -دانمارک برای فاند مناسب می تونم اقدام کنم و احیانا کدوم دانشگاه؟
    -اساسا برای اکتبر 2014 می شه اپلای کرد یا فرستم کمه؟
    خیلی ممنونم.

Junior Member

به نظرتون كسي با اين رزومه شانس گرفتن فاند كامل Phd از دانشگاههاي دانمارك رو داره؟
    - ليسانس نامرتبط از دانشگاه صنعتي امير كبير با معدل ١٢
    - فوق ليسانس مهندسي كامپيوتر از شهيد بهشتي با معدل ١٧/٨
    - آيلتس ٧
    - دوتا مقاله isi
    - سه سال سابقه تدريس

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط razavi825 نمایش پست ها
    به نظرتون كسي با اين رزومه شانس گرفتن فاند كامل Phd از دانشگاههاي دانمارك رو داره؟
    - ليسانس نامرتبط از دانشگاه صنعتي امير كبير با معدل ١٢
    - فوق ليسانس مهندسي كامپيوتر از شهيد بهشتي با معدل ١٧/٨
    - آيلتس ٧
    - دوتا مقاله isi
    - سه سال سابقه تدريس
    دوست گرامی شانست خوبه به شرطی که پروپوزال عالی بنویسی و دانشگاه کوپنهاگ اپلای کنی که مدرک ارشد را فقط از شما می خواهند.
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Junior Member arshia.st آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Milner School of English

سلام دوستان کسی درباره ی پذیرش از کالچ زبان در دانمارک اطلاعاتی دارد؟
    درباره ی دبیرستان )high school( چطور؟؟
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)