صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 94

موضوع: معرفی دانشگاههای معتبر در اروپا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

پیش فرض پاسخ : معرفی دانشگاههای خوب تو اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط devil_dreamgir نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال مهم داشتم امیدوارم جای درستی مطرحش کنم
    خیلی وقته که با سایتتون آشنام ... خیلی چیزارو خوندم ...
    راستش من فارغ التحصیل مهندسی برقم. از دانشگاه سراسری . شهریور تموم شدم و الان دنبال کاراشم واسه گرفتن مدرک و اینا!
    شوهرم مهندسی شیمی می خونه ، بنا به دلایلی کش داده درسشو و امسال خرداد دیگه تمومه ...
    معدلامون در حد 13.5 هست . تافل ثبت نام کردیم واسه 8 ژانویه ... متاسفانه تاریخهای زود تر همه پر بودن
    در حد 90 یا 100 ایشاله می شه رو تافلمون حسای کرد .
    من خودم چند تا نرم افزار بلدم و شوهرم هم رزومه ی عملی خوبی داره تقریبا
    می خوایم واسه پاییز بعدی اروپا باشیم...
    می خواستم ببینم شما دوستان کجا ها رو پیشنهاد می کنید که هم به معدلمون بخوره ... هم از نظر مالی بتونیم از پسش بر بیایم ... آخه واسمون مساله ی مالیش خیلی مطرحه
    تقریبا منظورم اینه که کجا رو اپلای کنیم که مطمـن باشیم به جفتمون پذیرش می دن؟

درباره ی فاند استادا چی؟
    کجاها استاداشون فاند دارن که شروع کنیم به مکاتبه؟
    ممنون می شم اگه جوابمونو بدین ....
    جاهایی که ارزون درمیاد تو اروپا نروژ ,فنلاند و آلمان و بلژیک و سوئیس .چون این کشورها که اسم بردم شهریه خیلی کمی دارن و یا اصلا ندارن! ولی اکثرا خرج زندگی اونجا بالاست. با توجه به معدلتون باید واسه دانشگاههای رده 2 و3 اپلای کنید. سعی کنید حتما نمره تافل بالایی بیارید تا معدل رو جبران کنه.اگر کار تحقیقاتی یا مقاله هم داشته باشین که خیلی عالی میشه ولی تقریبا بدون مقاله و با معدل پایین سخت میشه فاند گرفت.
    اگر دنبال رنکینگ بالای دانشگاه نیستید راحت میتونید یه دانشگاه تو این کشورها پیدا کنید که بهتون پذیرش بده ولی واسه فاند گزینه هاتون کمتر میشن.اگر مطمئن باشید که ترم اول تحصیل تو اون دانشگاه معدل بالایی میارید یا جزو شاگرد اول ها میشید میتونید رو مریت اسکلارشیپ هم حساب کنید که از ترم 2 به بعد بعضی دانشگاهها میدن.
    مکاتبه با اساتید ایمن ترین راه برای گرفتن فاند ,ولی باید یه شرایطی داشته باشید که بتونید مکاتبه کنید! مثلا مقاله یا تحقیقی که انجام دادید یا اگر واسه دکترا اقدام میکنید یه پروپزال تهیه کنید.
    اگر میتونید واسه GRE هم ثبت نام کنید با اینکه دانشگاههای اروپا اکثرا نتایج این امتحان رو نمیخواهند ولی بی تاثیر نیست.
    من هم معدلم فعلا 14 و چون تا حالا مقاله ای هم ندادم دارم در مورد مالزی تحقیق میکنم چون هم ارزون در میاد هم راحتتر پذیرش میدن البته دو سه تا دانشگاه تو همین کشورها که گفتم هم میخام اپلای کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط devil_dreamgir نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال مهم داشتم امیدوارم جای درستی مطرحش کنم
    خیلی وقته که با سایتتون آشنام ... خیلی چیزارو خوندم ...
    راستش من فارغ التحصیل مهندسی برقم. از دانشگاه سراسری . شهریور تموم شدم و الان دنبال کاراشم واسه گرفتن مدرک و اینا!
    شوهرم مهندسی شیمی می خونه ، بنا به دلایلی کش داده درسشو و امسال خرداد دیگه تمومه ...
    معدلامون در حد 13.5 هست . تافل ثبت نام کردیم واسه 8 ژانویه ... متاسفانه تاریخهای زود تر همه پر بودن
    در حد 90 یا 100 ایشاله می شه رو تافلمون حسای کرد .
    من خودم چند تا نرم افزار بلدم و شوهرم هم رزومه ی عملی خوبی داره تقریبا
    می خوایم واسه پاییز بعدی اروپا باشیم...
    می خواستم ببینم شما دوستان کجا ها رو پیشنهاد می کنید که هم به معدلمون بخوره ... هم از نظر مالی بتونیم از پسش بر بیایم ... آخه واسمون مساله ی مالیش خیلی مطرحه
    تقریبا منظورم اینه که کجا رو اپلای کنیم که مطمـن باشیم به جفتمون پذیرش می دن؟

درباره ی فاند استادا چی؟
    کجاها استاداشون فاند دارن که شروع کنیم به مکاتبه؟
    ممنون می شم اگه جوابمونو بدین ....
    اکثر کشورهای اروپایی که دانشگاه های معتبر و شناخته شده تری دارن ددلاین هاشون برای سال تحصیلی آینده (پاییز2011) تو همین فاصله نوامبر تا ژانویه (فوریه برای سوئد) است. غیر از آلمان که فاصله ددلاین و شروع ترمش خیلی کمه.
    پس یه بررسی بکنید که یا با مدارک ناقص همین حالا اقدام کنید و ببینید کجاها بدون زبان مدارکتون رو قبول می کنن یا اینکه سال بعد با اطمینان اقدام کنید. البته گزینه آلمان همچنان میسر خواهد بود چون خیلی از دانشگاه هاش ددلاین 15جولای برای ترم پاییز دارن.

موفق باشید

Junior Member

من کارشناسی برق از دانشگاه آزاد دارم معدلم پایینه حدود 13 اما 1/5 سابقه کار مرتبط دارم.زبانم خوبه.اما مدرک زبان ندارم.فکر میکنید کدوم دانشگاه و کشور میتونم اقدام کنم.که هزینه دانشگاه و زندگی هم زیاد گرون نباشه و ویزای کار هم بدن..
    لطفا سریع جوابم رو بدید

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط modir نمایش پست ها
    فنلاند رو چون 1.5 سال توش بودم گفتم.سوئد با فنلاند خیلی فرق داره. سوئد خیلی بیشتر خارجی داره و سیاستش هم همینه.
    ممنون از اطلاعاتی که دادید.
    من شنیده م که وضعیت امنیت فنلاند خیلی خوبه. و همچنین دانشگاههای خوبی هم داره. فعلا هم که رایگان هستند. درسته؟

رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط Mangool نمایش پست ها
    آقا حالا که بحث سوئد شد اجازه بدید من نگرانی این روزهام رو با شما در میون بذارم:
    همون جوری که احتمالاً شنیدید و می دونید زندگی برای یک ایرانی توی کانادا یا آمریکا از جهاتی راحت تر از اروپاست. یعنی جامعه کانادایی و آمریکایی خیلی راحت تر یک "خارجی" رو توی خودشون راه می دن و می پذیرن. اروپا و مخصوصا کشوری مثل سوئد درست نقطه ی مقابل هستند یعنی سوئدی ها خیلی هاشون "خارجی ستیز" هستن و یا حداقل اش اینه که از خارجی جماعت (بخونید خاور میانه ای) زیاد خوششون نمیاد. تا اینجاش شاید مشکل زیاد بزرگی نباشه ولی من وقتی خودم رو در نظر می گیرم و به اینهایی که گفتم آب و هوای ناجور سوئد رو اضافه می کنم (زمستان طولانی و ساعات روشنایی و روز خیلی کم) مدام یاد حرفهای دوستانی می افتم که از احتمال افسردگی تدریجی در سوئد می گفتن. اون هم برای کسی مثل من که آدم اجتماعی هستم و معمولاً از تنهایی خوشم نمیاد.
    نمی دونم. شاید دارم زیادی سخت می گیرم و فقط نیمه خالی لیوان رو می بینیم .... به هر حال دارم برای سوئد اقدام می کنم ولی شک هام در این زمینه ای که گفتم هنوز برطرف نشده.
    کسی از دوستان حرفی، نظری، تجربه ای در این باره داره؟
    کاملا درست گفتید ولی من میخوام اضافه کنم که وقتی وارد محیط دانشگاه میشید، صد در صد با دانشجوهای international مختلفی آشنا می شید و مطمئن باشید که اینطور نیست که تنها بمونید.
    رفتار با سوئدی ها و کلا اروپایی ها یه کمی قلق داره. یعنی باید یاهاشون زندگی کنید تا دستتون بیاد که چطور باید باشید.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    بله فعلا هم رايگانه
    اما رايگان موندنش تا چند سال ديگه بعيد !
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

رشته و دانشگاه
    Master of Business

احتمالا اون هم مثل سوئد خواهد شد.
    الان از شهریه های سوئد خبر دارید؟ اعلام کردن از ترم جدید همه باید شهریه بدن. میخوام ببینم شهریه ها بالاست؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    در حدود دانشگاه های دانمارک هست. فکر می کنم سالی 10تا 12 میلیون تومان باشه .
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

رشته و دانشگاه
    Master of Business

اوه! پس با این حساب همه جای اروپا داره یک شکل میشه سیستم های آموزشیشون

Junior Member

من دانشگاه chalmers رو دیدم شهریش یه چیزی حدود سالی 24 میلیون فکر کنم بشه!!!
    مطمئن نیستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)