صفحه 3 از 21 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    سلام.
    معافیت تحصیلی افراد مشمول فقط برای کسانی صادر میشه که از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرش داشته باشند؟
    در غیر این صورت راهی براش وجود نداره؟
    تاریخ اعزام من اول آبان 1395 هست، و قبلش به احتمال زیاد از یکی از دانشگاه های لهستان پذیرش می گیرم که مورد تایید وزارت علوم نیست. شما چه راهی پیشنهاد می کنید؟
    سلام، بله، فقط برای دوره ها (مثلا دوره های ارشد تمام تحقیقاتی و بدون درس مورد تایید نیست حالا از هر دانشگاهی) و دانشگاههای مورد تایید موجود در لیست وزارت علوم.
    متاسفانه با پذیرش از دانشگاهی که مورد تایید نیست، وزارت علوم با معافیت تحصیلی شما موافقت نخواهد کرد.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام، بله، فقط برای دوره ها (مثلا دوره های ارشد تمام تحقیقاتی و بدون درس مورد تایید نیست حالا از هر دانشگاهی) و دانشگاههای مورد تایید موجود در لیست وزارت علوم.
    متاسفانه با پذیرش از دانشگاهی که مورد تایید نیست، وزارت علوم با معافیت تحصیلی شما موافقت نخواهد کرد.
    با تشکر از پاسخ تلخ شما!
    در صورتی که فقط دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم نیستند بهم پذیرش بدن، هیچ راه جایگزینی برای خروج قانونی از کشور وجود نداره؟
    مثل خارج شدن به صورت توریستی به اون کشور و یا کشور سومی مثل ترکیه، و بعد پی گیری کردن کارهاش و تمدید پاسپورت از سفارت ایران تو اون کشور؟ یا هر راه دررو قانونی دیگری؟
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با تشکر از پاسخ تلخ شما!
    در صورتی که فقط دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم نیستند بهم پذیرش بدن، هیچ راه جایگزینی برای خروج قانونی از کشور وجود نداره؟
    مثل خارج شدن به صورت توریستی به اون کشور و یا کشور سومی مثل ترکیه، و بعد پی گیری کردن کارهاش و تمدید پاسپورت از سفارت ایران تو اون کشور؟ یا هر راه دررو قانونی دیگری؟
    دوست خوب،
    ادامه ی تحصیل در خارج از کشور "بدون داشتن معافیت تحصیلی" غیرقانونی هست و شما سرباز فراری محسوب خواهید شد.
    ضمنا به شما اجازه خروج برای سفر تفریحی به ترکیه یا هر کشور دیگه ای داده نخواهد شد.
    راه حل شما، گرفتن پذیرش از یک دانشگاه دیگه که مورد تایید وزارت علوم باشه هست، باور کنید کار سختی نیست صدها دانشگاه در اون لیست هست برای کل دنیا.
    در صورت ادامه ی این موضوع، لطفا توجه داشته باشید بحث به سمت ترویج تقلب و کارهای غیرقانونی نره که خلاف قوانین این فروم هست.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با تشکر از پاسخ تلخ شما!
    شما اگر تهران هستید میتونید تشریف ببرید طبقه ی دوم اداره اعزام و موضوع رو مستقیما با کارشناس کشور مقصد در میان بزارید، و نظر ایشون رو جویا شید، چون ایشون کسی هستند که باید موافقت کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

سلام اگر کسی دکتری دانشگاه آزاد بخونه زمانی که از دکتری خارج پذیرش بگیره میتونه انصراف بده بره خارج دکتری بخونه؟؟
    بعد انصراف از دکتری داخل .... معافیت صادر میشه برای دکتری خارجش ؟

سلام دوستان عزیز.

یه سوال حیاتی داشتم:

این که رشته ات "بین رشته ای" باشه یعنی چی ؟ آیا برای معافیت تحصیلی مشکل ساز میشه ؟

من لیسانسم مهندسی نفت بوده و الان دانشجوی ترم اول ارشد رشته مدیریت بازرگانی ام داخل ایران. واسه ارشد برای رشته مدیریت از یکی از دانشگاهای اروپا پذیرش دارم.
    الان میتونم انصراف بدم اینجا و برم اون دانشگاه اروپا دوباره ارشد رو واسه رشته مدیریت شروع کنم ؟ آیا بهم معافیت تحصیلی میدن دوباره؟ این قضیه بین رشته ای چیه ؟

خواهشا کمکم کنید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط rzh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.

یه سوال حیاتی داشتم:

این که رشته ات "بین رشته ای" باشه یعنی چی ؟ آیا برای معافیت تحصیلی مشکل ساز میشه ؟

من لیسانسم مهندسی نفت بوده و الان دانشجوی ترم اول ارشد رشته مدیریت بازرگانی ام داخل ایران. واسه ارشد برای رشته مدیریت از یکی از دانشگاهای اروپا پذیرش دارم.
    الان میتونم انصراف بدم اینجا و برم اون دانشگاه اروپا دوباره ارشد رو واسه رشته مدیریت شروع کنم ؟ آیا بهم معافیت تحصیلی میدن دوباره؟ این قضیه بین رشته ای چیه ؟

خواهشا کمکم کنید.
    سلام،
    بی رشته ای ارتباطی به معافیتتون پیدا نمیکنه.
    با توجه به اطلاعاتی که دادین، مشکلی نیست و شما میتونید 1 بار در طول تحصیل انصراف بدین و مجددا در همون مقطع به تحصیل ادامه بدین.
    پس پاسخ اینطور میشه که: بله! میتونید انصراف بدین و از پذیرشتون استفاده کنید. به سایت http://nesha.msrt.gov.ir مراجعه کنید.

Junior Member

سلام دوستان
    من درحال حاضر ترم اول کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران مرکز سپری می کنم و قصد دارم برای دوره کارشناسی ارشد از آمریکا پذیریش بگیرم، حال سوال من این است، چون از کارشناسی ارشد به کارشناسی ارشد می خوام برم بهم اجازه خروج از کشورنمی دهند؟ یعنی باید حتما برای Phd اقدام کنم تا اجازه خروج بدن؟؟
    در ضمن هیچ غیبتی هم ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط sinagss نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من درحال حاضر ترم اول کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران مرکز سپری می کنم و قصد دارم برای دوره کارشناسی ارشد از آمریکا پذیریش بگیرم، حال سوال من این است، چون از کارشناسی ارشد به کارشناسی ارشد می خوام برم بهم اجازه خروج از کشورنمی دهند؟ یعنی باید حتما برای Phd اقدام کنم تا اجازه خروج بدن؟؟
    در ضمن هیچ غیبتی هم ندارم.
    بله معافیت تحصیلی برای مقطع بالاتر داده خواهد شد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

سلام دوستان
    راستش من پذیرش یکی از دانشگاه های کلن رو قراره بگیرم و متولد آبان 76 هستم یعنی به میلادی میشه نوامبر 1997
    به علاوه اینکه باید تو ایران یک سال زبان آلمانی بخونم برای مدارک b1 و b2 فک کنم سنم 20 بشه تا اونموقع
    بعدش بخوام از کشور خارج بشم با توجه به اینکه مثلا پذیرش هم دارم مشکل برام پیش نمیاد ؟؟ یعنی ویزا میدن ؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)