صفحه 6 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط mztj73 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من ترم آخر کارشناسی هستم و آخرین امتحانم اول تیر ماه است و الان i20 و ویزام رو گرفتم. برای معافیت تحصیلی تو سامانه نشا باید گواهی فراغت از تحصیل هم آپلود کرد در حالی که گواهی فراغت از تحصیلم شهریور صادر میشه و من باید مرداد ماه آمریکا باشم. میشه راهنمایی کنید که الان باید چیکار کنم
    please answer

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    برای دکترا ۷ ساله. الان نامه‌ی معافیت رو تا سال ۱۴۰۲ می‌زنن.
    خدا رو شکر ... ولی تو سایت نشا چندین بار نوشته دکترا 5 سال و «ارشد+دکترا به صورت پیوسته» 8 سال. ... مشکل از سایته؟

imanprs

من به شما یه جای دیگه امتیاز دادم، الآن نشد باز از پستتون تشکر کنم، واسه همین اینجا شفاهی تشکر می کنم ....

... یه سوال دیگه. ... من الآن هنوز دانشجوی ارشدم. ... وقت سفارت هم گرفتم. ... این کارای سامانه نشا و معافیت تحصیلی رو باید قبل از مصاحبه سفارت انجام بدم یا بعدش؟

Junior Member

سلام به همه دوستان

لطفا دوستانی که قبلا این مراحل رفتند راهنمایی کنند.

برای درخواست معافیت تحصیلی برای کسانی که از آمریکا پذیرش دارند باید نامه پذیرش (و تاییدیه اون ها) ببرند وزارت علوم یا I-20 باید ببرند وزارت علوم؟ یعنی میخوام ببینم که قبل از اینکه I-20 برسه به دستمون میشه دنبال کارها رفت یا حتما I-20 باید اومده باشه؟ سوال بعدی هم اینکه باید حضوری ببریم یا باید از سامانه نشا پیگیری کرد؟

حالا اگه کسی بخواد همزمان با کارهای بالایی مدارک رو هم آزاد کنه چی میشه؟ میشه همزمان وزارت علوم نامه برا معافیت و آزادی مدارک همزمان بده؟!!!!!!

لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره برای اطلاع بقیه به این سوالات پاسخ بده!!!!!!!!!!!!!!!!

خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    University of British Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط aksha نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

لطفا دوستانی که قبلا این مراحل رفتند راهنمایی کنند.

برای درخواست معافیت تحصیلی برای کسانی که از آمریکا پذیرش دارند باید نامه پذیرش (و تاییدیه اون ها) ببرند وزارت علوم یا I-20 باید ببرند وزارت علوم؟ یعنی میخوام ببینم که قبل از اینکه I-20 برسه به دستمون میشه دنبال کارها رفت یا حتما I-20 باید اومده باشه؟ سوال بعدی هم اینکه باید حضوری ببریم یا باید از سامانه نشا پیگیری کرد؟

حالا اگه کسی بخواد همزمان با کارهای بالایی مدارک رو هم آزاد کنه چی میشه؟ میشه همزمان وزارت علوم نامه برا معافیت و آزادی مدارک همزمان بده؟!!!!!!

لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره برای اطلاع بقیه به این سوالات پاسخ بده!!!!!!!!!!!!!!!!

خیلی ممنون
    من همین چند روز پیش این مراحل رو انجام دادم و جواب این سوالتون رو میتونم کامل بدم:
    ۱- برای گرفتن معافیت تحصیلی برای امریکا، نامه ی پذیرش اصلا نیاز نیست! فقط شما احتیاج به I-20 یا اسکن اون دارید. پس بدون اینکه خود I-20 یا اسکنش رو داشته باشید نمیتونید دنبال کارا برید.

۲- شما تو سامانه نشا ثبت نام میکنید و یک سری مدارک از جمله عکس و اسکن کارت ملی و I-20 و ... اپلود کرده و مشخصات دانشگاهی که قبول شدید رو پر میکنید و در نهایت بهتون میگه که فرداش مراجعه کنید به امور دانشجویان. بعد از ثبت نام تو نشا و تکمیل مدارک، حضوری باید برید میدون فردوسی خیابون فرصت، سازمان امور دانشجویان. اونجا اول تشریف ببرید ساختمان نبش کوچه باجه های اخر که دوتا خانوم نشستن. خودشون کاملا راهنماییتون میکنن چیکار کنید.

اصلا پروسه ی سختی نیست فقط یه کم رفتو امد میخواد. کل این مراحل تا گرفتن معافیت و پاس سرجمع بیشتر از ۲ روز وقت نمیبره اگه خودتون بخواید.

آخر سر که شما وثیقه رو گذاشتید و نامه ی نظام به وزارت رو میبرید امور دانشجویان، اونجا اگر مدارک رو ازاد نکرده باشید، بهتون نامه میده ببرید دانشگاهاتون برای ازادی مدارک، و بعدش دوباره باید برگردید امور دانشجویان که نامه ی گذرنامه بهتون بده. من چون مدارکمو ازاد کرده بودم، همونجا نامه ی ازاد کردن دانشنامه و نامه گذرنامه رو دادن بهم.

امیدوارم به دردتون خورده باشه.

دوستان راه دیگه ای هم هست برای معافیت تحصیلی؟ من دانشگاهم جزو لیست مورد تایید نیست و وزارت برگه نمیده ببرم نظام وظیفه! راه دیگه ای هم هستش؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط vhd69 نمایش پست ها
    دوستان راه دیگه ای هم هست برای معافیت تحصیلی؟ من دانشگاهم جزو لیست مورد تایید نیست و وزارت برگه نمیده ببرم نظام وظیفه! راه دیگه ای هم هستش؟
    اگه این فروم و فروم های مشابه رو شخم بزنید، راه هایی پیدا میشه.
    چون یکی از قوانین سایت عدم ترویج روش های غیر قانونی هست، نمی شه توضیح زیادی داد. ولی به نظر می رسه که راه هایی براش باشه. مطمئن نیستم، ولی به نظرم کارش نشد نداره. می تونی.

Local Moderator

دانشگاهتون:
    1- جزو لیست دانشگاه های مورد تایید نیست؟
    یا
    2- جزو لیست دانشگاه های نامعتبر هست؟

اگه مورد دوم باشه دیگه کاریش نمیشه کرد ولی اگه مورد اول باشه میتونید درخواست بررسی بزنید، پرونده شما به طور خاص بررسی میشه و میتونید امیدوار باشید که در این بررسی به شما مجوز لازم داده بشه. تمام این کارها توسط اداره اعزام دانشجو واقع در میدان فردوسی قابل پیگیری هست.

* متاسفانه از مدارک لازم و روند دقیقش اطلاعی ندارم، ولی توصیه میکنم حتما این مورد رو پیگیری کنید!

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دانشگاهتون:
    1- جزو لیست دانشگاه های مورد تایید نیست؟
    یا
    2- جزو لیست دانشگاه های نامعتبر هست؟

اگه مورد دوم باشه دیگه کاریش نمیشه کرد ولی اگه مورد اول باشه میتونید درخواست بررسی بزنید، پرونده شما به طور خاص بررسی میشه و میتونید امیدوار باشید که در این بررسی به شما مجوز لازم داده بشه. تمام این کارها توسط اداره اعزام دانشجو واقع در میدان فردوسی قابل پیگیری هست.

* متاسفانه از مدارک لازم و روند دقیقش اطلاعی ندارم، ولی توصیه میکنم حتما این مورد رو پیگیری کنید!
    مورد اول هستش! دانشگاه LSU Baton rouge!! من 4 ماه پیش تقاضای بررسی داده بودم اما هنوز بررسی هم نکردن!!! انتظار بیهوده ای هستش که اونا تو وزارت علوم کاری بکنن!

Local Moderator

مورد اول هستش! دانشگاه LSU Baton rouge!! من 4 ماه پیش تقاضای بررسی داده بودم اما هنوز بررسی هم نکردن!!! انتظار بیهوده ای هستش که اونا تو وزارت علوم کاری بکنن!
    نا امید نباشید دوست عزیز،
    بهشون زنگ بزنید و در صورتی که تلفنی پاسخگو نبودن حضوری پیگیری کنید.
    با وضعیت اداره‎هامون که آشنایی دارید؟ این کار شماست! تا شما پیگیری نکنید کسی کاری نمیکنه. اگه 4 ماه پیش تقاضا دادید باید تا امروز پاسخ بهتون داده میشده.
    اگه از فرد مورد نظر پاسخ دریافت نکردید، پیگیری رو ادامه بدین، به مراتب بالاتر مراجعه کنید.

خیلی ممنون میشم تجربه تون رو با ما هم در میون بذارید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)