صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

سلام
    من قبلا ليسانس مهندسي مي خوندم و تو ترم سوم انصراف دادم و دوباره كنكور كارشناسي دادم و الان دو سالي هست كه دارم يه رشته ي ديگه رو مي خونم، مي خواستم بدونم ايا براي دوره ي دكترا مي تونم اپلاي كنم و از معافيت تحصيلي استفاده كنم؟؟؟؟؟ انصرافم مشكل ساز نمي شه؟؟؟

Junior Member

دوستان سلام
    برای دوره پادفک راهی هست بشه معافیت تحصیلی گرفت یا نه؟
    من از دانشگاه MAI پذیرش گرفتم اصرار دارن بیا اول یه سال زبان بخون از طرفیم وزارت علوم قبول نمی کنه.
    راهی هست؟
    مایی قبول نمی کنه پذیرش همزمان ارشد و زبان بده، هر توضیحی میدم همون حرف خودشونو می زنن.

سلام دوستان،
    امیدوارم حال همگی خوب باشه. من سال پیش آذر ماه فارغ التحصیل شدم از مقطع کارشناسی ارشد و از دانشگاه ملبورن برای دکترا پذیرش گرفتم. سپس رفتم با گذاشتن پول در نظام وظیفه کارهای آزاد کردن مدرک و معافیت تحصیلی رو انجام دادم. از اون موقع تا الان منتظر ویزا هستم. میخواستم بدونم من تا کی میتونم منتظر ویزا باشم؟ آیا اگر یک سال از فراغت از تحصیل بگذره ( یعنی آذر امسال) من دیگه نمیتونم از کشور خارج بشم؟ قانونش چجوری هست کلا؟
    خیلی ممنون

سلام بر دوستان عزیز
    دوستان من 1.5 دارم آماده میشم برای پذیرش در مقطع ارشد ترکیه اما دی ماه پذیرشش شروع میشه و اعزام من هم درست 1 دی هست.از دانشگاه های غیر تایید وزارت علوم پذیرش بگیرم میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم.شنیدم که با تعهد ارزشیابی مدرک بعد از بازگشت به صورت مشروط معافیت میدن .آیا این حرف درست؟لطفا راهنمایی کنین.خیلی مهمه برام.زحمت 1.5 داره به باد میره.

Junior Member

سلام

برای یکی از دوستان مشکلی پیش اومده خدا خیرتون بده اگه یه جواب دقیق و مطمئن بدید...

دوست من سال 87 کارشناسی روزانه قبول میشه... بعد از 3 سال تغییر رشته میده... ینی از سال 90 میره برای رشته جدید (از این بابت تا الان مشکلی نیست)
    اما برای جریان سربازی... طبیعتا از سنوات تحصیلی موجه استفاده میکنه... نظام وظیفه هم اتفاقا این مهلت رو میده... سال 94 درسش تماما تموم میشه...
    تا اینجا میشه بعد از 7 سال استفاده از معافیت تحصیلی... الان باید طی یک سال آینده خودش رو معرفی کنه و طبیعتا فرجه یک ساله ای هم نیست (طبق گفته نظام وظیفه)
    تابستان 95 (دقیقا اخرین ماه ها برای پست کرند دفترچه) برای معرفی اقدام میکنه و تاریخ 1 / 6 / 96 اعزام میشه برای آموزشی... همزمان در این فرصت کنکور ارشد 96 رو هم میده
    این دوست ما همون 1 / 6 / 96 خودشو معرفی میکنه و میره خدمت... خبر قبولی ارشد و اتفاقا روزانه در دانشگاهی بهش میرسه و لذا درخواست معرفی و ثبت نام برای ارشد و استفاده از معافیت تحصیلی ارشد

اما الا نظام وظیفه دانشگاه قبولی، موافقت نمیکنه که این دوست ما بره ارشد... بهش میگن باید اجبارا سربازیتو تموم کنی... نمیتونی بری ارشد!!
    این با عقل جور در نمیاد... همه چیز کاملا قانونی هست... معایت تحصیلی کارشناسی رو کاملا استفاده کرده.... حالا هم میخواد از معافیت تحصیلی ارشد استفاده کنه.... هرجا میره بهش میگن طبق قانون فلان نمیتونی

شما اطلاعی درباره این قانون دارید؟
    باید از کجا پیگیر بشه؟
    اتفاقا امروز هم رفته بود تهران برای صحبت با مرکز نظام وظیفه اما ریجکتش کردن :|

** موضوعی که هست اینه که خودم شنیدم انگار از سال 90 اینا به بعد میزان زمانن لازم برای اتمام کارشناسی فک کنم حدود 5 یا 6 سال شده... نمیدونم این قانون رو برای این دوستمون لحاظ کردن که نمیوته بره
    ورودی های 87 نباید این مشکل رو داشته باشن...

Junior Member

سلام.لطفا اگر ميتونيد منو راهنمايي كنيد.ممنونم.من از 16 سالگي مقيم كشوري در اروپا شدم و الان كه داره 18 سالم ميشه تو كالج درس ميخونم.به نظر شما وقتي 18 سالم تمام شد براي معافيت تحصيلي(كه امكانش را دارم)اقدام كنم.يا بذارم غيبت برام بخوره؟با توجه به اينكه من قصد ادامه زندگي و كار در ايران را ندارم و براي تردد به ايران طبق قانون مشمولين غايب مقيم خارج از كشور سالي دوبار(جمعا 3ماه)ميتونم به كشور تردد كنم.لطفا راهنمايي بفرمائيد.تشكر

Junior Member

سلام دوستان.بنده تو یه پوزیشن قبول شدم که باید توی دوتا کشور حضور داشته باشم. دانشگاه توی آلمان هستش ولی باید ویزای کار از یه موسسه تحقیقاتی تو نروژ رو بگیرم.خواستم بدونم آیا ممکنه با نامه پذیرش دانشگاه از آلمان برم پاسپورت رو بگیرم و مجوز خروج رو دریافت کنم ولی برای ویزای کار نروژ اقدام کنم؟آیا در زمان خروج یا جای دیگه‌ای کسی ویزای دریافتی رو چک میکنه که ببینند کجا داریم میریم واقعا ؟ راه‌حلی برای مشکل بنده به ذهن دوستان میرسه ؟با تشکر

سلام دوستان
    من کارشناسیم رو 4 ساله تموم کردم (از شهریور 89 تا شهریور 93) و بعدش از فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم استفاده کردم و شهریور 94 در مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم و الان دانشجوی ترم 5 ارشدم و مرداد 1397 از پایان نامه ام دفاع می کنم، یعنی کل ارشدم 3 سال (6 ترمه) طول می کشه. میخواستم بدونم که فرصت یکساله بعد ار فارغ التحصیلی به من داده میشه یا نه؟، یعنی من تا مرداد 1398 مهلت دارم یا نه؟ در ضمن تو نامه معافیت تحصیلی که از پلیس +10 گرفتم، نوشته بود که من برای تحصیل در مقطع ارشدم تا 31 شهریور 1397 معافیت تحصیلی دارم.
    به فرض اگه من برای ترم پاییز 2019 پذیرش بگیرم برام مشکلی پیش نمیاد؟ و میتونم همون اواخر مرداد 1398 با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم؟
    خلاصه اینکه کسی که یکبار در مقطع کارشناسی از اون فرصت یکساله استفاده کرده و کارشناسی ارشدش 3 سال طول میکشه (6 ترمه)، آیا فرصت یکساله بعد ار فارغ التحصیلی بهش داده میشه یا به خاطر دو ترمی که اضافه خونده، دیگه بهش فرصت یکساله نمی دن؟
    با تشکر
    ویرایش توسط ashkan_st50 : October 29th, 2017 در ساعت 08:41 AM

سلام دوستان.
    نظام وظيفه برای كسانى كه پذيرش مستر بدون تز (M.eng) دارند (مدت تحصيل اكثرا يكساله و در برخى دانشگاه ها ٢ سال است) معافيت تحصيلى صادر ميكنه؟
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

سلام دوستان عزيز
    من تير امسال فارغ التحصيل شدم و شهريور دفترچه خدمت پر كردم و اعزامم افتاد براي ١ دي امسال.
    اما الان پذيرش گرفتم كه شروع كلاساش از شهريور سال ديگس.
    آيا الان كه آذرماه اقدام كنم ميتونم از سامانه نشا معافي تحصيلي بگيرم يا الان زوده و ميگن بايد چند ماه قبل پذيرش بياي؟
    اگه تعويق اعزام بزنم براي اسفند چطور؟
    ممنون ميشم سريع جواب بدين خيلي فوريه ١ ماه به اعزام وقت دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)