صفحه 10 از 21 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

سلام روزتون بخیر
    من در حال حاضر سرباز امریه هستم و دکتری پردیس نیمسال دوم قبول شدم...الان شهریور به من گفتن بیا ثبت نام مدارک سربازی هم بیار...
    میخواستم ببینم کی برای من معافیت تحصیلی رد میشه؟ من میتونم تا بهمن به سربازیم ادامه بدم یا نه؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

سلام دوستان. من یه وسال دارم هیچکس توی این فروم نمیتونه جوابمود بده. اینجا هم می نویسم بلکه شاید فرجی شد.
    من لیسانس غیرپزشکی دارم(لیسانس کامپیوتر و درسم داره تموم میشه) و مشمول سربازی هستم. الان میخوام برم توی یه کشور مورد تایید توی یکی از رشته های پزشکی یا دندونپزشکی تحصیل کنم.
    الان شرایط معافیت تحصیلی من چی میشه؟ نظام وظیفه شهرستان ها هم که یه مشت ... نشستن هیچی حالیشون نمیشه.
    یه سری میگن دو تا پذیرش بگیر. یدونه ارشد یدونه پزشکی. ارشد بده به نظام وظیفه. پزشکی رو بگیر اونور بخون.
    یه سری میگن اصلا نمیشه.
    یه سری میگن پذیرش ارشد بگیر بده به نظام وظیفه برو اونور پذیرشتو عوض کن.
    گیج شدم . کسی هست راهنمایی کنه؟

Junior Member

درود، من چند تا سوال دارم که پاسخش واسم خیلی مهمه، لطفا اگه کسی جوابش میدونه پاسخ بده
    1- من ارشدم ایران گرفتم، آیا الان که یکبار از فرصت معافیت تحصیلی برای ارشد استفاده کردم، دوباره برای خوندن ارشد در خارج از کشور میتونم اقدام کنم یا بهم اجازه نمیدن و میگن تو یکبار از این فرصت برای ارشد استفاده کردی، مگر اینکه مشکل سربازیت حل کنی یا برای دکتری اقدام کنی.
    2- اگر دفترچم برای خدمت بفرستم و بخوام خودم مشخص کنم که کی اعزام بشم، امکانش هست که درخواست کنم مثلا دو ماه دیگه اعزام شم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار شیراز - فوق وب ساینس کبلنز آل

نقل قول نوشته اصلی توسط behrangxh نمایش پست ها
    درود، من چند تا سوال دارم که پاسخش واسم خیلی مهمه، لطفا اگه کسی جوابش میدونه پاسخ بده
    1- من ارشدم ایران گرفتم، آیا الان که یکبار از فرصت معافیت تحصیلی برای ارشد استفاده کردم، دوباره برای خوندن ارشد در خارج از کشور میتونم اقدام کنم یا بهم اجازه نمیدن و میگن تو یکبار از این فرصت برای ارشد استفاده کردی، مگر اینکه مشکل سربازیت حل کنی یا برای دکتری اقدام کنی.
    2- اگر دفترچم برای خدمت بفرستم و بخوام خودم مشخص کنم که کی اعزام بشم، امکانش هست که درخواست کنم مثلا دو ماه دیگه اعزام شم؟
    سلام
    1- اگر از ارشد فارغ التحصیل شدین دیگه برای ارشد به شما معافیت نمیدن و باید برای دکترا اقدام کنین. مگر این که از ارشد انصراف بدین.
    2- نمیدونم

سلام دوستان، من یه سوال فوری دارم و ممنون میشم اگه کسی تجربه ی مشابه داشته راهنمایی کنه.

من در نیوزیلند دانشجوی دکترا هستم و معافیت تحصیلی هم دارم. حالا برای دیدن خانواده به ایران اومدم و دو ماه و نیم هست که اینجا هستم. توی پاسپورت نوشته شده اجازه ی خروج دانشجویی تا 31 شهریور رو دارم.

مشکل اینجاست که هنوز ویزای اونجا تمدید نشدهو ممکنه تا چند روز بعد از 31 شهریور هم طول بکشه. سوال اینجاست که اگر از 31 شهریور چند روز بگذره اجازه بهم نمیدن که خارج بشم؟ چه اتفاقی میفته؟ در اینصورت آیا پیشنهاد میکنید که به یه کشور دیگه مثل ترکیه که ویزا نمیخواد برم تا وقتی ویزا اومد از سفارت توی اونجا بگیرمش؟

هر راهنمایی یا تجربه ی مشابهی دارید ممنون میشم ازتون.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Fastronomer آواتار ها

سلام.
    پس از پایان دوران تحصیل تو خارج روند چطوریه؟
    سوال اصلیم اینه که من الان دارم خارج ارشد میخونم. اگه من وسطای ترم دفاع کنم مثلا تو فروردین و از طرف دیگه واسه دکترا واسه مهر پذیرش داشته باشم، الان این وسط باید چیکار کنم؟ باید وثیقه رو پس بگیرم یا نیازی نیست؟
    ممنون
    the best , never rest

Junior Member

دوستان این تجربه بنده هست.
    من روز اول رفتم سازمان امور دانشجویان و مراحل کار رو انجام دادم و رفتم نظام وظیفه بعد از تکمیل کارها فرداش دوباره رفتم نظام وظیفه و وثیقه رو گذاشتم و بعدش معرفی شدم به گذرنامه.
    که همون روز رفتم گذرنامه و اصرار کردم که همون روز خروج من رو بزنن (اشتباه بزرگ) بعد یک هفته وقتی میخواستم از مرز عبور کنم گفتن شما نمیتونین برین، خروج شما درست نیست و مکافات بسیار......
    دوستان دقت کنین مراجعه به اداره گذرنامه رو یک روز حداقل به تاخیر بندازین. چون نظام وظیفه آخر اون روزی که ما مراجعه میکنم یه تزریق سیستمی میفرسته به گذرنامه به مدت اون سال هایی که ما مخواییم بریم خارج از کشور مثلا 4 سال واسه ارشد.
    مشکلی که واسه من پیش اومد این بود که خروجی که من با اصرار اون روز زده بودم با اومدن اون تزریق سیستمی 4 ساله آمریکا لغو شده بود.
    دقیقا چیزی که تو مرز به من گفتن این بود که شما فقط میتونین مستقیم برین آمریکا نه هیج جای دیگه.
    دوستان دقت کنین که مثل من نزدیک 500 هزار اضافه هزینه نکنین باز جای شکرش باقی که رسیدیم به وقت مصاحبه ولی ریجکت شدیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام، بله، فقط برای دوره ها (مثلا دوره های ارشد تمام تحقیقاتی و بدون درس مورد تایید نیست حالا از هر دانشگاهی) و دانشگاههای مورد تایید موجود در لیست وزارت علوم.
    من یکی از دوستام رو فرستادم امور دانشجویان وزارت علوم، در باره ی امکان صدور معافیت تحصیلی و مجوز خروج برای رشته های کارشناسی ارشد یک ساله ی تمام تحقیقاتی از یه دانشگاه معتبر، سوال پرسیده بود. کسی جواب درست و قاطعی نداده بود. حالا هفته ی بعد خودم حضوری میرم می پرسم.
    شما در باره ی این چیزی که می گید مطمئنید؟ از دوستان کسی بوده که این مشکل رو داشته باشه؟
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

پیش فرض اخذ معافیت تحصیلی با گذشت بیش از یک سال از فارغ التحصیلی

سلام بر دوستان
    خسته نباشید
    بنده 11/93 از دوره ارشد فارغ التحصیل شدم (7 ترمه) که دی ماه 94 دفترچه فرستادم ولی به دلیل ثبت نشده بودن سنوات ارفاقی ترم 7 6 ماه غیبت خوردم
    خلاصه با کلی دوندگی و نامه از دانشگاه و .... درخواست توجیه غیبت زدم و خوشبختانه موافقت شد و اعزامی برج 8 95 هستم بدون غیبت در برگه سبز
    الآن دکتری قبول شدم و ثبت نام کردم و کلاس هم رفتم
    نامه ای که به من دادن برای نظام وظیفه رو بردم پلیس+10 ولی تو جواب نامه (که فک کنم سیستمی بوده، چون درجا جواب اومد) زده به دلیل سابقه غیبت امکان صدور معافیت تحصیلی نیست
    زیرش هم نوشته مدت غیبت 365 روز!
    از نظام وظیفه مازندران که پرسیدم گفتن مشکلی نیست و این به خاطر اینه که شما تاریخ فارغ التحصیلیت بیش از یک سال پیش بوده و درخواست توجیه عدم صدور معافیت تحصیلی بزن که منم این کار رو کردم دیروز
    ولی استرس دارم که چی میشه
    کسی تجربه مشابه و یا اطلاعاتی در این مورد داره؟

Junior Member

سلام من ترم هفت کارشناسی سراسری هستم میخام کنکور ازاد پزشکی شرکت کنم.ایا دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن تا پزشکی ازاد بخونم یانه؟ راهی داشته باشه بگید خیلی ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)