صفحه 11 از 21 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط rewq نمایش پست ها
    سلام من ترم هفت کارشناسی سراسری هستم میخام کنکور ازاد پزشکی شرکت کنم.ایا دوباره بهم معافیت تحصیلی میدن تا پزشکی ازاد بخونم یانه؟ راهی داشته باشه بگید خیلی ممنونم
    اگه به خودتون زحمت بدید و پست های قبلی رو مطالعه بفرمایید حتما جواب سوالتون رو پیدا می کنید.
    اگه انصراف بدید، و هیچ مدرکی نگیرید - اگه بشه که مدرک معادل کاردانی نگیرید- و از دانشگاهی که می خواید پذیرش گرفته باشید، بله. می تونید برید هر رشته ای که دوست دارید بخونید.
    اگه فارغ التحصیل بشید، نه. براتون معافیت تحصیلی صادر نمیشه. چرا که معافیت تحصیلی فقط برای مقطع بالاتر صادر میشه.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

با عرض سلام و خسته نباشيد
    اگه اين سوال به اين بخش مربوط نميشه من رو ببخشيد. نميدونستم كجا پستش كنم، جاي ديگه هم پستش كردم اما جوابي نگرفتم.
    دوستان من امسال پيش دانشگاهي ميخونم و قصد اپلاي دارم براي امريكا، تازه متوجه شدم تو ليست دانشگاه هايي كه انتخاب كردم چن تا دانشگاه هست كه مورد تاييد وزارت علوم نيست، با اين كه همشون دانشگاه هاي فوق العاده اي هستن ،بورس تحصيلي ميدن و از همه جاي دنيا براشون دست و پا ميشكنن، به نظرم بعيد اومد كه مورد تاييد نباشن. به نظرتون ممكن هست كه تا بحال اصلا بررسي نكرده باشنشون؟ يعني اگه پذيرش بگيرم نميتونم معافيت تحصيلي بگيرم؟ ميشه بعد از پذيرش درخواست بررسي صلاحيت دانشگاه ها رو داد و اگر آره چقد طول ميكشه پروسه اش؟
    ممنون از وقتي كه اختصاص ميديد

سلام دوستان . من در مقطع ارشد رشته معماری از یکی از دانشگاه های استرالیا پذیرش گرفتم ولی قبل از کرس اصلی به علت کم بودن نمره زبان به من 13 هفته کرس زبان دادن . وقتی برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کردم وزارت علوم نسبت به داشتن کرس زبان ایراد گرفته است و میگوید فقط در صورتی معافیت صادر میشود که مستقیم وارد کرس اصلی بشوی. حالا اگر ممکن است دوستانی که اطلاعاتی دارند من را راهنمایی کنند. دوره زبانم از 17 فوریه شروع میشود. لطفا بگین چکار کنم؟

درود بر رفقا. من از امریکا پدیرش دارم و الان از معافیت تحصیلی دارم استفاده میکنم. اگه بخوام انصراف بدم و پولمو پس بگیرم باید حتما برم تهران یا از شیراز هم میتونم؟
    سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of science in chemical engineering Arak university

سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم از تاریخ ترخیص از خدمت و گرفتن معافیت تحصیلی برای دانشگاه خارج از کشور چقدر وقت هست که خارج شد؟ محدودیتش چقدره؟ چون من ویزام دیر میاد برای اون نگرانم. مرسی

پیش فرض پاسخ : اخذ معافیت تحصیلی با گذشت بیش از یک سال از فارغ التحصیلی

با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.

با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    در تکمیل پاسخ نیمای عزیز عرض کنم که اگه از گزینه ی "انصراف از تحصیل" تا به حال استفاده نکردید اون رو هم میتونید مدنظر قرار بدین.
    یعنی اینکه از مقطع کارشناسی ارشد داخل انصراف بدین و با پذیرش کارشناسی ارشد خارج اقدام کنید.
    توجه داشته باشید که اول باید پذیرش خارج رو داشته باشید و ضمنا از این راه کار فقط و فقط 1 بار در طول دوران تحصیل میشه استفاده کرد.

متاسفانه خیر!
    معافیت تحصیلی خارج از کشور فقط برای ادامه تحصیل در ارشد و دکترا هست.
    برای کارشناسی باید در داخل کشور تحصیل کنید.

دوست عزیز منطورتون این هست که در صورتی که هنوز پذیرش یا ویزا نیومده باشه، نمیشه انصراف داد؟یعنی اگر مثلا 5 ماه بعد از تاریخ انصراف نامه پذیرش بیاد مشکلی ایجاد میشه؟؟........................... ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

سلام دوستان
    ممنون میشم اگه کسی اطلاعی در مورد این وضعیت من داره بهم کمک کنه
    من شهریور 1393 فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شدم و بعد از استفاده از یک سال معافیت تحصیلیم دفترچه اعزام به خدمت فرستادم که خدمتم افتاد برای اردیبهشت 1395... ولی تا فروردین 1395 یه ادمیشن برای دکترا گرفتم و معافیت تحصیلی گرفتم... و حالا بعد از این مدت تا حالا ویزا نیومده و تا 4 ماه دیگه معافیت تحصیلی م تموم میشه... سوال من اینه که من میتونم تو آزمون دکترا شرکت کنم و اگه قبول بشم میتونم برم دکترا و معافیت تحصیلی بهم بدن یا دیگه شامل معافیت تحصیلی دکترا نمیشم؟
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی کارشناسی هستم و در خصوص معافیت چند سوال داشتم
    ۱-بعد از اتمام تحصیل ۱ سال وقت داریم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور آیا این وقت کافی هست برای گرفتن پذیرش؟
    ۲-امکانش هست که بیشتر از ۱ سال طول بکشه؟
    ۳-میشه بیشتر از ۱ سال بگذره و وقتی پذیرش گرفتیم برای معافیت تحصیلی و وثیقه گذاشتن اقدام کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)