صفحه 14 از 21 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Renewable Energy Engineering MSc of Brunel University of London

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_h_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان.من یه سوالی واسم پیش اومده که حتی آموزش دانشگاهمون هم نتونست جواب قطعی بهم بده.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من 31شهریور 95 دوره کارشناسیم تموم شد و از 1 مهر 95 دانشجوی ارشد شدم و الان ترم دو هستم.پاییز میخام اقدام کنم واسه پذیرش گرفتن ولی با مدرک کارشناسیم میخام اقدام کنم.حالا سوال من اینه که اگه الان که ترم دوم ارشدم تموم نشده انصراف بدم(با توجه به اینکه اون یه سال معافیت تحصیلیم رو استفاده نکردم و دارمش) و بعد برم دنبال گذاشتن وثیقه برای سربازی و بعد ازاون آزاد کردن مدرک کارشناسیم بهتره؟
    یا اینکه بدون انصراف از ارشد یه وثیقه بزارم دانشگاه مقطع ارشد و مدرک موقت و اشتغال به تحصیل بگیرم و با استفاده از اون اشتغال به تحصیل مدرک اصلیم رو بگیرم واسه ترجمه و بقیه کارها؟
    مدیران محترم اگه سوال رو جای اشتباهی مطرح کردم ممنون میشم راهنماییم کنید تا قوانین رو بهتر رعایت کنم
    شما وقتی یه بار معافیت واست صادر شده که کارشناسی ارشد رو شروع کنی دوباره واسه کارشناسی ارشد بهت معافیت نمی دن.
    شما قبل از انصراف حتما از اداره نظام وظیفه شهرت یه پرس و جو بکن تا بعدا کاری نکنی که جبران پذیر نباشه ...

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط michelgokan نمایش پست ها
    سلام. من پذیرش از سوئد دارم برای دکترا ... اصلا از من مدرک زبان نخواستن و هیچ جا ننوشته که مدرک زبان اجباریه یا اونجا دوره ای باید گذرانده بشه و من کاملا نامه پذیرش دارم. آیا باید مدرک زبان داشته باشم برای دریافت معافیت تحصیلی ؟ یعنی اونا قبول کردن وزارت علوم ما قبول نمیکنه ؟؟؟؟؟ یا من اشتباه میکنم!؟
    حداقل آیلتس 5 نیازه

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط anileger نمایش پست ها
    سلام
    ترم دوم ارشد هستم (سال فروردین 96)
    و طبق قانون من تا مهر 98 معافیت تحصیلی سه ساله برای دوره ارشدم دارم
    ایا میتونم بعد از ارشد یکسال برم سراغ زبان و مدارک و زمستون 97 اقدام کنم پذیرش بگیرم تا 98 از کشور خارج بشم ؟ یا اونموقع من سرباز محسوب میشم و اجازه خروج بهم نمیدن
    اگر نمیشه راه دور زدنش چیه
    شما از روزی که فارغ تحصیلیت ثبت بشه 1 سال فرصت داری که خودتو معرفی کنی به نظام وظیفه.
    توی این 1 سال اگه تونستی پذیرش و مدرک زبان بگیری که هیچ، میری سامانه نشا و معافیت میگیری
    در غیر اینصورت مشمول هستی

Member fobi آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    برای گرفتن پاسپورت (گرفتن نامه وزارت علوم برای نظام وظیفه) ایا باید دانشگاهی که پریرش میده جزو لیست وزارت علوم یعنی همون عالی خوب متوسط باشه؟
    بله، شما باید اول در سامانه نشا ثبت نام کنی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_h_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان.من یه سوالی واسم پیش اومده که حتی آموزش دانشگاهمون هم نتونست جواب قطعی بهم بده.ممنون میشم راهنماییم کنید.
    من 31شهریور 95 دوره کارشناسیم تموم شد و از 1 مهر 95 دانشجوی ارشد شدم و الان ترم دو هستم.پاییز میخام اقدام کنم واسه پذیرش گرفتن ولی با مدرک کارشناسیم میخام اقدام کنم.حالا سوال من اینه که اگه الان که ترم دوم ارشدم تموم نشده انصراف بدم(با توجه به اینکه اون یه سال معافیت تحصیلیم رو استفاده نکردم و دارمش) و بعد برم دنبال گذاشتن وثیقه برای سربازی و بعد ازاون آزاد کردن مدرک کارشناسیم بهتره؟
    یا اینکه بدون انصراف از ارشد یه وثیقه بزارم دانشگاه مقطع ارشد و مدرک موقت و اشتغال به تحصیل بگیرم و با استفاده از اون اشتغال به تحصیل مدرک اصلیم رو بگیرم واسه ترجمه و بقیه کارها؟
    مدیران محترم اگه سوال رو جای اشتباهی مطرح کردم ممنون میشم راهنماییم کنید تا قوانین رو بهتر رعایت کنم
    16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)
    منبع:http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fobi نمایش پست ها
    شما وقتی یه بار معافیت واست صادر شده که کارشناسی ارشد رو شروع کنی دوباره واسه کارشناسی ارشد بهت معافیت نمی دن.
    شما قبل از انصراف حتما از اداره نظام وظیفه شهرت یه پرس و جو بکن تا بعدا کاری نکنی که جبران پذیر نباشه ...
    ممنون از پاسختون.اینکه گفتین دوباره بهم معافیت نمیدن رو درست متوجه نشدم!من منظورم این بود که بعد از گرفتن نامه پذیرش برم نظام وظیفه و اونجا با گذاشتن وثیقه(در حال حاضر حدود بیست میلیون) معافیت موقت بگیرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhp1374 نمایش پست ها
    16- آيا دانشجويان انصرافي حق تحصيل مجدد را دارند؟
    جواب :بلي . مشمولان در طي مدت تحصيل از ديپلم تا دكتري صرفا 1 بار مي توانند از تحصيل انصراف و مجددا با پذيرفته شدن در دانشگاه به شرط : 1- عدم گذشت بیش از یکسال از تاریخ انصراف (قبل از اعزام به خدمت). 2- انصراف قبل از اتمام سنوات تحصیلی مصوب بوده باشد یعنی در سنوات ارفاقی نباشد .3-انصراف از تحصیل در مقطع ، با اخذ مدرک تحصیلی پایین تر نبوده باشد .(مثلا انصراف از کارشناسی پیوسته با اخذ مدرک کاردانی نباشد، مگر اینکه مدرک اخذ شده در سنوات مجاز تحصیل همان مقطع یعنی مقطع پایین تر به مشمول تعلق گرفته باشد که در این صورت در حکم فارغ التحصیل محسوب شده و ادامه تحصیل وی بلامانع می باشد)4- مقطع جدید ،تکراری نباشد.(یعنی قبلا از این مقطع فارغ التحصیل نشده باشد.)
    منبع:http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=521

ممنون از پاسختون.
    اینی که شما فرمودین رو تو سایت نظام وظیفه خوندم.منتها نتونستم دقیقا با سوالم تطبیقش بدم.یه بار دیگه اینجا از شما میپرسم اگه نظری دارید ممنون میشم بدونم
    من ترم دو ارشد روزانه هستم و میخام پاییز واسه گرفتن پذیرش اقدام کنم.از اون یک سال معافیت بعد از فارغ التحصیلی یا اخراج هم هنوز استفاده نکردم.حالا سوالم اینه : فرض کنیم من خرداد امسال (95) انصراف بدم.پاییز 95 اقدام کنم واسه پذیرش و پذیرش رو بگیرم و با اون برم نظام وظیفه و وثیقه بیست میلیونی رو بزارم و معافیت برام صادر بشه.خب تا اینجا هنوز یکسال از انصراف من نگذشته و معافیت برام صادر شده.ولی رفتنم میشه پاییز 96 که بیشتر از یکسال از انصرافم گذشته.(ولی از طرفی معافیتم قبل از اتمام یکسال صادر شده و مثلا سه سال اعتبار داره.)اون موقع آیا مشکلی واسه من پیش میاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

با سلام
    دوستان با فرض اینکه تمام مدارک آماده باشن چند روز طول میکشه پروسه ی معافیت تحصیلی؟ در واقع فاصله ی بین شروع پروسه و در دست داشتن برگه ی معافی.
    با تشکر

Junior Member

سلام به دوستان گرامی

دانشجوی ارشد سال سوم( ترم 6) هستم و پذیرش گرفتم برای ارشد، سربازی دارم و می خواهم انصراف بدم از ارشد ایران تا اشتغال به تحصیل مجدد بگیرم، امکانش هست درباره مراحل کار راهنماییم کنید؟

با سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

سلام، دوستان من دوتا سوال در مورد معافیت تحصیلی دارم. من پذیرش استرالیا دارم و اسفند سال پیش برای ویزا اقدام کردم، یه ماه قبلش هم معافیت تحصیلی رو از طریق نشا گرفتم. حالا نشا گفته هر ترم باید گواهی اشتغال تحصیلی رو آپلود کنی. با توجه به اینکه ویزا هنوز نیومده، به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ و سوال دوم اینکه، من شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم، اگه خدایی نکرده ویزا تاشهریور امسال نیاد باز مشکلی پیش میاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)