صفحه 15 از 21 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

دریافت معافیت تحصیلی برای رشته های وزارت بهداشت

یکی از بدترین قسمت هایی که در وزارت بهداشت وجود داره همین اداره مشمولین در اداره خدمات آموزشی هست! خودتون رو آماده کنین. از اونجایی که خیلی از افرادی که به این قسمت مراجعه میکنن کسایی هستن که دیپلم رو گرفتن و برای خوندن پزشکی / داروسازی /دندانپزشکی دارن میرن هند و مجارستان و مالزی و…. آدمایی که میخوان برای مقطع بالاتر از این اداره نامه معافیت تحصیلی بگیرن رو کمتر اونجا میبینین !
    در عین حال اصلا نگران نباشین؛ با پیروی از قوانین وبا صبر ایوب و اعتماد به نفس مناسب کارتون انجام خواهد شد.

شما باید نامه پذیرش دانشگاه رو ببرین برای این اداره که اول میگن ما با نامه پذیرش دانشگاه به شما معافیت تحصیلی نمیدیم !!!! باید نامه اشتغال به تحصیل داشته باشین! (احتمالا انتظار دارن که آدم قاچاقی با لنج از کشور خارج بشه وبعد شروع به تحصیل کنه و براشون گواهی اشتغال به تحصیل بیاره!)

به هرنحو شما با چندبار پاسکاری شدن بین وزارت بهداشت و سازمان نظام وظیفه احتمالا بتونین بهشون ثابت کنین که حرفشون غیر منطقیه (و درود به شرف کارکنای نظام وظیفه که بسیار انسانهای خوب و خوش برخوردی بودن و همکاری میکردن و میگفتن این حق شماست که ادامه تحصیل بدین…)

پس از این مرحله شما چنتا اداره رو باید برین؛

خانم امین پور(بررسی و تایید نامه پذیرش دانشگاه)

ایشون یکی ازمعدود پرسنل شریف وزارت بهداشت هستن (!) که باید بهشون نامه پذیرش رو بدین + کپی نمره زبان + یه نامه در مورد موضوع تحقیقتون در مقطع PhD که بهتره استادتون نوشته باشه+ یه course description از درساتون توی دانشگاهی که دارین میرین ؛ که یه موقع خواستین برگردین ایران و مدرکتون رو تطبیق بدین مشکلی نباشه….؛ وابسته به رشته تون ممکنه بخواد course های معادل رشته تون توی ایران هم بخوان که براشون پیدا کنین

اداره تعهدات:
    میرید پیش خانم اجاقیان و ایشون توی دیتابیس خودشون نگاه میکنن که وثیقه طرح رو سپردین یا اینکه طرح رو رفتین یانه..

اداره دانش آموختگان داخل:
    اونا هم تایید میکنن که شما مدرک رو در فلان تاریخ از فلان دانشگاه دریافت کردین

اداره دانش آموختگان خارج
    تایید میکنن که دانشگاهی که میخواید برین درس بخونین مورد تایید وزارت بهداشت هست یا خیر.

بعدبرمیگردین پیش همین خانم دکتر نفیسی و خانم شاهمحمدی توی اداره مشمولین و اونا نامه رو میدن ریاست اداره خدمات آموزشی و ایشون هم تایید میکنن و یه نامه میدن که برین نظام وظیفه.

نظام وظیفه:
    تنها مدرکی که لازم دارین ببرین نظام وظیفه همون نامه وزارت بهداشت هست.
    اداره تحصیلی نظام وظیفه شلوغ ترین قسمت این اداره هست و اگر ۷ونیم صبح برین خلوته ۳ نفر هستین ؛ اگر ساعت ۱۱ برسین اونجا ؛ ساعت ۱ونیم نوبتتون خواهد شد…

نامه وزارت بهداشت رو میدین به کارمند نظام وظیفه و ایشون شمارو معرفی میکنن برای وثیقه؛ و میرین بانک قوامین مستقر در همون ساختمون نظام وظیفه؛
    ۲۰ میلیون تومان وثیقه معافیت تحصیلی خارج از کشور هست و اگر بخواین که از پولتون سود هم بگیرین باید ۲۳ میلیون تومن توی حساب داشته باشین (۲۰ میلیون تومن وثیقه و ۲ میلیون تومن پول بلوکه میشه توی حساب؛ یه ۶۷۰ هزار تومنی هم میگیرن از شما برای این که در طول سالهایی که PhD دارین میخونین براتون ضمانتنامه صادر کنن.)

بعد برمیگردین پیش کارمند نظام وظیفه و مدارک مالی رو تحویل میدین و میرین دوباره قسمت تحصیلی ؛ ایشون برای شما کار معافیت تحصیلی رو انجام میدن و یه نامه میدن برای وزارت بهداشت که این شخص با این مشخصات معافیت تحصیلی دارن.

(حالا شما لزوما نیاز ندارین این نامه رو بلافاصله ببرین وزارت بهداشت؛ مثلا برای نشون دادن وضعیت نظام وظیفه تون به سفارت ها میتونین ترجمه ش کنین و ببرینش سفارت)

و بعد از اون خروج شما از کشور در تمام طول مدت تحصیل به تمام کشورهای خارجی آزاد خواهد بود.

سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد رو در خارج گذروندم و حالا فارغ شدم و برای دکترا پذیرش گرفتم . حالا سوال من اینه که وقتی بیام ایران نشون دادن مدرک فارغ التحصیلی و نامه پذیرش برای گرفتن معافیت تحصیلی برای مقطع دکترا کافیه ؟ یا اینکه باید اول فرایند تائید فارغ التحصیلی در وزارت علوم و همچنین ارزشیابی مدرک کارشناسی ارشد رو بگذرونم؟
    سوال دوم اینه که اگه به گذروندن این مراحل نیاز هست , چقدر این مراحل زمان میگیرن؟ چون بعد از برگشت به ایران باید به سرعت برای ثبت نام از کشور خارج شم .
    از کمکتون ممنون میشم.

سلام

آیا داشتن فرم I-20 برای ثبت نام در سایت نشا و دریافت نامه معرفی به نظام وظیفه و نامه لغو تعهد تحصیل رایگان لازم است؟

با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد برق کنترل دانشگاه شهید بهشتی

سلام خدمت دوستان
    من برای انگلیس پذیرش گرفتم و در سامانه نشاء مدارک مورد نیاز رو اپلود کردم. وزارت علوم هم رفتم نامه نظام وظیفه رو بهم داد تا کارای وثیقه رو انجام بدم. مشکل من اینجاست که تازه میخوام برم ترکیه وقت سفارت بگیرم ولی یه کاغذی وزارت علوم بهم داد که برای نامه خروج در گذرنامه باید ویزا برام اومده باشه تا بتونم مجوز خروج بگیرم. این الان شده برای من مرغ و تخم مرغ سفارت ایرانم تا سه ماه آینده نمیشه وقت گرفت. کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه؟

سلام دوستان. من از المان پذیرش گرفتم و معرفی نامه به نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی رو هم گرفتم. اصفهان زندگی میکنم و در حال حاضر توی شرایطی هستم که نمیتونم به تهران برم. کسی اطلاع داره که آیا میشه یک نفر دیگه برای انجام کارها به جای من به نظام وطیفه تهران مراجعه کنه یا نه؟ یا حتما حضور خود شخص لازمه؟ اگه برای انجام همه مراحل امکان پذیر نیست، تا چه مرحله ای از کار رو اون شخص میتونه انجام بده؟ مثلا من میخوام ضمانت نامه بانکی به عنوان وثیقه بذارم. به نظام وظیفه اصفهان مراجعه کردم ولی گفتند حتی فرمش رو هم باید از تهران بگیری. اون شخص میتونه حداقل فرمهای لازم رو دریافت کنه؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام دوستان.
    من از دانشگاه روسیه برای مقطع دکترا همراه با دوره زبان روسی پذیرش گرفتم
    ایا من هم نیازمند مدرک زبان هستم ؟
    زبان روسی مدرک نداره بعد از دوره امتحان میگیرن
    و من الان قطعا مثه همه اونایی که میرن مدرک زبان ندارم
    یا اینکه شامل من نمیشه
    قضیه ش چجوریه ؟
    خواهشا یکی راهنمایی کنه میخوام معافیت تحصیلی بگیرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mme20 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از المان پذیرش گرفتم و معرفی نامه به نظام وظیفه برای صدور معافیت تحصیلی رو هم گرفتم. اصفهان زندگی میکنم و در حال حاضر توی شرایطی هستم که نمیتونم به تهران برم. کسی اطلاع داره که آیا میشه یک نفر دیگه برای انجام کارها به جای من به نظام وطیفه تهران مراجعه کنه یا نه؟ یا حتما حضور خود شخص لازمه؟ اگه برای انجام همه مراحل امکان پذیر نیست، تا چه مرحله ای از کار رو اون شخص میتونه انجام بده؟ مثلا من میخوام ضمانت نامه بانکی به عنوان وثیقه بذارم. به نظام وظیفه اصفهان مراجعه کردم ولی گفتند حتی فرمش رو هم باید از تهران بگیری. اون شخص میتونه حداقل فرمهای لازم رو دریافت کنه؟؟
    سلام

دوست عزیز باید شخصا تشریف ببرید تهران در نظام وظیفه فقط به خودتون نامه های وثیقه و... میدن نامه هم به این صورته شما باید یا توهمون شعبه قوامین داخل نظام وظیفه تهران پول بریزی و همونجا کاراش انجام بدید یا اینکه یکبار میرید تهران فقط نامه بانک میگیرید (شهر بانک و شعبه مورد نظر همونجا باید اعلام کنید) بعد بهتون نامه شماره دار میدن با اون باید اقدام کنید. بعد از انجام کار بانک باز باید مجدد خودتون مراجعه کنید و ضمانتنامه بانکی تحویل نظام وظیفه بدید که نامه مراحل بعد بهتون بدند.
    با توجه به اینکه میگید سخته تهران برید بهتره همه این مراحل یکجا تهران انجام بدید که نیاز به چندبار اومدن و رفتن نباشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط janzib نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من از دانشگاه روسیه برای مقطع دکترا همراه با دوره زبان روسی پذیرش گرفتم
    ایا من هم نیازمند مدرک زبان هستم ؟
    زبان روسی مدرک نداره بعد از دوره امتحان میگیرن
    و من الان قطعا مثه همه اونایی که میرن مدرک زبان ندارم
    یا اینکه شامل من نمیشه
    قضیه ش چجوریه ؟
    خواهشا یکی راهنمایی کنه میخوام معافیت تحصیلی بگیرم
    جزو شروط اجازه خروج از کشور داشتن یکی از مدارک مورد تایید زبان انگلیسی ضروریه مثل IELTS و... یا ساده ترینش MSRT چون دانشگاهتون روسی زبان شاید براتون مدرک دیگه ای اجازه بدن ارایه کنید بهتره با کارشناس دانشگاه های روسیه در وزارت علوم تماس بگیرید و ازشون این مورد سوال کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد برق کنترل دانشگاه شهید بهشتی

پیگیری کردم فقط برای کشورهای انگلیس آمریکا و کانادا مجوز خروح برای ویزا رو میده وزارت علوم. فقط باید وقت سفارت رو نشون بدین که گرفتین.

سلام. من یه سوال راجع به معافیت تحصیلی داشتم با یه شرایط خاص. من قبل از ارشد، 10 روز آموزشی ارتش رفتم و بعد از اینکه جواب قبولی اومد رفتم دانشگاه. نقریبا بعد از سه سال ارشدم تموم شد. در حالت عادی بعد از ارشد یک سال فرصت هست تا طرف خودش رو به نظام وظیفه معرفی کنه. این مدت یه سال برای منم هست؟ چون کسی به شک انداخت و گفت نهایتا تا شهریور وقت داری یعنی در حد دو ماه.
    سوال دومم اینه که من میتونم امریه بگیرم؟ تو آموزشی خدمت رو رها کردم.
    بحث اپلای و... هم بمونه بعد سربازی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)