صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط sinagss نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من درحال حاضر ترم اول کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران مرکز سپری می کنم و قصد دارم برای دوره کارشناسی ارشد از آمریکا پذیریش بگیرم، حال سوال من این است، چون از کارشناسی ارشد به کارشناسی ارشد می خوام برم بهم اجازه خروج از کشورنمی دهند؟ یعنی باید حتما برای Phd اقدام کنم تا اجازه خروج بدن؟؟
    در ضمن هیچ غیبتی هم ندارم.
    در تکمیل پاسخ نیمای عزیز عرض کنم که اگه از گزینه ی "انصراف از تحصیل" تا به حال استفاده نکردید اون رو هم میتونید مدنظر قرار بدین.
    یعنی اینکه از مقطع کارشناسی ارشد داخل انصراف بدین و با پذیرش کارشناسی ارشد خارج اقدام کنید.
    توجه داشته باشید که اول باید پذیرش خارج رو داشته باشید و ضمنا از این راه کار فقط و فقط 1 بار در طول دوران تحصیل میشه استفاده کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirabs نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش من پذیرش یکی از دانشگاه های کلن رو قراره بگیرم و متولد آبان 76 هستم یعنی به میلادی میشه نوامبر 1997
    به علاوه اینکه باید تو ایران یک سال زبان آلمانی بخونم برای مدارک b1 و b2 فک کنم سنم 20 بشه تا اونموقع
    بعدش بخوام از کشور خارج بشم با توجه به اینکه مثلا پذیرش هم دارم مشکل برام پیش نمیاد ؟؟ یعنی ویزا میدن ؟؟؟؟؟
    متاسفانه خیر!
    معافیت تحصیلی خارج از کشور فقط برای ادامه تحصیل در ارشد و دکترا هست.
    برای کارشناسی باید در داخل کشور تحصیل کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    در تکمیل پاسخ نیمای عزیز عرض کنم که اگه از گزینه ی "انصراف از تحصیل" تا به حال استفاده نکردید اون رو هم میتونید مدنظر قرار بدین.
    یعنی اینکه از مقطع کارشناسی ارشد داخل انصراف بدین و با پذیرش کارشناسی ارشد خارج اقدام کنید.
    توجه داشته باشید که اول باید پذیرش خارج رو داشته باشید و ضمنا از این راه کار فقط و فقط 1 بار در طول دوران تحصیل میشه استفاده کرد.

متاسفانه خیر!
    معافیت تحصیلی خارج از کشور فقط برای ادامه تحصیل در ارشد و دکترا هست.
    برای کارشناسی باید در داخل کشور تحصیل کنید.
    پس با این توضیحات جواب سوال من

سلام اگر کسی دکتری دانشگاه آزاد بخونه زمانی که از دکتری خارج پذیرش بگیره میتونه انصراف بده بره خارج دکتری بخونه؟؟
    بعد انصراف از دکتری داخل .... معافیت صادر میشه برای دکتری خارجش ؟

میتونه هست
    به شرط اینکه قبلا از انصراف استفاده نکرده باشه

Junior Member

سلام دوستان. سوال منم این هست. خیلی درگیرم کرده

کسی که دانشجوی دکترای داخل هست و مشمول هم هست ( بدون حتی یک روز غیبت و اینکه تا به حال از تحصیل انصراف نداده، به قول خودمون یه ضرب خونده ) آیا با داشتن نامه پذیرش در همان مقطع دکتری در خارج از کشور. میتونه از دکتریا داخل انصراف بده و با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشه ؟؟؟

خیلی خیلی ممنون اگه جواب سوالم رو بدین

Junior Member

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان

سوال داشتم که نظام وظیفه برای دوره phd چند سال معافیت به شما میده تا از کشور خارج بشید؟

سوال دوم اینکه وقتی 15 میلیون وثیقه گذاشتیم اگر بعد از اون مهلت تعیین شده به نظام وظیفه مراجعه نکنیم خب مسلما نظام وظیفه اون مبلغ رو بر میداره ولی بعدش آیا اگر به نظام وظیفه مراجعه نکنیم برای رفت و آمد به کشور مشکلی پیش میاد ؟ ینی میشه بی خیال اون 15 میلیون شد و سربازی رو هم بی خیال شد ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture/Esfahan

با سلام خدمت دوستان
    يك سوال اينكه اگر مدت معافيت تحصيلي شما در كشور مقصد به اتمام رسيد اقدامي از طرف پليس بين الملل يا سفارت براي برگشت شما مبني بر اينكه سنوات شما به اتمام رسيده، وجود دارد يا خير؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    بنده یه اختراع سطح 3 کشوری دارم که تو یکی از جشنواره های بنیاد نخبگان پذیرفته شدم.دانشجوی ترم آخر کارشناسی هم هستم.میخواستم ببینم تسهیلات نظام وظیفه برای من چیه؟
    ویرایش توسط hesamhsh : February 28th, 2016 در ساعت 11:55 PM

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    بنده یه اختراع سطح 3 کشوری دارم که تو یکی از جشنواره های بنیاد نخبگان پذیرفته شدم.دانشجوی ترم آخر کارشناسی هم هستم.میخواستم ببینم تسهیلات نظام وظیفه برای من چیه؟

Junior Member

سلام من دانشجوی سال آخر دکتری عمومی داروسازی در ایرانم میخواستم بپرسم میتونم بعد از اتمام این رشتم دوباره کنکور بدم و یه رشته ی دیگه ( مثلا لیسانس) بخونم و از معافیت تحصیلیش استفاده کنم ؟

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز
    کسی میدونه اگه پذیرش برای کارشناسی بگیریم و مدرک کارشناسی در ایر ان هم داشته باشیم امکان خروج از کشور هست یا حتما بایدبرای مقطع بالاتر پذیرش گرفت؟

Junior Member Amir2117 آواتار ها

دوستان داخل سایت نشا برای ثبت نام نوشته اصل پذیرش غیر مشروط از دانشگاه های مورد تایید...این غیر مشروط یعنی چی دقیقا؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)