صفحه 8 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

سلام به همگی
    تو رو خدا هرکی تجربه داره کمک کنه

من قراره در کشور آلمان (مقطع ارشد ) ادامه تحصیل بدم و نیازمند معافیت تحصیلی از سامانۀ نشا هستم
    مشکل اینجاست که زبان تحصیلی در اون کشور آلمانی است ولی نشا میگه جهت ارایه خدمات(معافیت تحصیلی) به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارن من مدرک زبان آلمانی دارم
    مشکل دوم اینه که تمامی دانشگاههای آلمان پذیرش مشروط میدن تا دانشجو بره اونجا امتحان زبان بده و ثابت کنه که زبان بلده بعد مشروط به قطعی تبدیل بشه ولی باز نشا پذیرش قطعی رو قبول داره
    آیا با این اوصاف میشه برای خدمات نظام وظیفه اقدام کرد و معافیت تحصیلی گرفت

با سلام خدمت دوستان عزیز.
    من برای دکتری از یکی از دانشگاههای کره جنوبی پذیرش گرفتم. نامه ی پذیرش من تماما به زبان کره ای هست. آیا همین نامه رو وزارت قبول میکنه واسه معافیت یا نامه پذیرش فقط باید به زبان اینگلیسی باشه؟
    "تو سامانه نشا چیزی ننوشته بود که نامه پذیرش حتما باید اینگلیسی باشه"
    ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

من دانشجوی پیام نور هستم چجوری میتونم تو کنکور 96 شرکت کنم؟ شرایطش چیه؟

Junior Member

سلام دوستان من الان دانشجو رشته مهندسی هستم
    حالا برای مجارستان وقت سفارت دارم واسه یک رشته دیگه
    هم چنین مشمول هستم ولی از معافیت تحصیلی برا خروج می خوام استفاده کنم و ۱۵ میلیون ودیعه بدم
    حال اگه بتونم ی کنفرانسی پیدا کنم از رشته های مهندسی چطوری می تونم اقدام کنم که بخوام از ودیعه ۵ میلیون استفاده کنم
    لطفا کمکم کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Istanbul Technical University

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisfh نمایش پست ها
    سلام به همگی
    تو رو خدا هرکی تجربه داره کمک کنه

من قراره در کشور آلمان (مقطع ارشد ) ادامه تحصیل بدم و نیازمند معافیت تحصیلی از سامانۀ نشا هستم
    مشکل اینجاست که زبان تحصیلی در اون کشور آلمانی است ولی نشا میگه جهت ارایه خدمات(معافیت تحصیلی) به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارن من مدرک زبان آلمانی دارم
    مشکل دوم اینه که تمامی دانشگاههای آلمان پذیرش مشروط میدن تا دانشجو بره اونجا امتحان زبان بده و ثابت کنه که زبان بلده بعد مشروط به قطعی تبدیل بشه ولی باز نشا پذیرش قطعی رو قبول داره
    آیا با این اوصاف میشه برای خدمات نظام وظیفه اقدام کرد و معافیت تحصیلی گرفت
    دوست عزیز ، کلا اکثر دانشگاهای آمریکا و کانادا پذیرش مشروط میدن که شما بری اونجا و ثبت نام کنی و بعد قطعی میشه یا اینکه اصل مدارکت رو ببری، اگه تو ادمیشن لتر شما در مورد شرط پذیرش شما چیزی ننوشته باشند، میتونی بری و باید کارشناس مربوطه تایید کنه. اما در مورد مدرک زبان چیزی نمیتونم بگم و برو یه تافل بده و 60 میایری حداقل و مشکلت رو حل کن. بازم اگه راه حل دیگه ای داشته باشه من نمیدونم. امید وارم مشکلت حل بشه و موفق باشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid1996 نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم
    فکر نمیکنم راهی باشه ، جون معافیت تحصیلی برای هر مقطع یکبار صادر میشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه

با سلام

دوستان کسی در مورد ارزیابی مدارک خارج از کشور( دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هم هست و قانونی خارج شدم ) و چه مدت طول میکشه اطلاعی داره؟

Junior Member

سلام یه سوال مهم دارم لطفا راهنمایی کنید
    من از مهر سال جاری ینی 95 میشم سرباز معلم و دو سال تحصیلی باید سرباز معلم بمونم ینی تا اخر خرداد سال 97
    برنامه خودم این بود ک امسال در کنار سربازیم کنکور ارشد هم بخونم
    اگه سال بعد قبول شم کنکور رو باید از مهر سال 96 برم دانشگاه در صورتی که هنوز یک سال تحصیلی ینی 9 ماه مونده از سرباز معلمیم
    میخوام ببینم این اجازه رو میدن بهم که وسط سرباز معلمی معافیت تحصیلی بگیرم ؟ آیا جریمه باید بدم موقع انصراف ؟ این جریمه چه مقدار هستش حدودا ؟
    باید بگم که سرباز معلمی یه نوع امریه ست
    کلا راهی داره از مهر سال 96 من وارد دانشگاه شم یا نه ؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط esipatala نمایش پست ها
    سلام یه سوال مهم دارم لطفا راهنمایی کنید
    من از مهر سال جاری ینی 95 میشم سرباز معلم و دو سال تحصیلی باید سرباز معلم بمونم ینی تا اخر خرداد سال 97
    برنامه خودم این بود ک امسال در کنار سربازیم کنکور ارشد هم بخونم
    اگه سال بعد قبول شم کنکور رو باید از مهر سال 96 برم دانشگاه در صورتی که هنوز یک سال تحصیلی ینی 9 ماه مونده از سرباز معلمیم
    میخوام ببینم این اجازه رو میدن بهم که وسط سرباز معلمی معافیت تحصیلی بگیرم ؟ آیا جریمه باید بدم موقع انصراف ؟ این جریمه چه مقدار هستش حدودا ؟
    باید بگم که سرباز معلمی یه نوع امریه ست
    کلا راهی داره از مهر سال 96 من وارد دانشگاه شم یا نه ؟
    مشکلی نداره شما هر زمانی قبول شدید میتوانید معافیت تحصیلی بگیرید و از امریه خارج بشید اما پیشنهاد میکنم این کار نکنید و امریه تمام کنید بعد وارد دانشگاه بشید
    به دو دلیل که اولی که از اهمیت کمتری برخورداره و اون اینه که شما اگر از امریه خارج بشید بعد از اتمام تحصیل دیگه نمیتوانید از امریه مجدد استفاده کنید
    و دلیل دوم که مهمتره اینه که شما وقتی کارت پایان خدمت داشته باشید و وارد ارشد بشید یا خیال راحت میتوانید به فکر اپلای و خواندن زبان باشید میتوانید کار کنید دو سال
    ارشد بیمه رد کنید و اگر جایی پذیرش گرفتید پاسپورت تو جیبتون با خیال راحت خواهید رفت و اگر این 9 ماه سربازی باقی بمونه دوباره دو سال بعد ارشد باید به فکر سربازی باشید
    پروژه کسری بگیرید نگیرید، اگر احیانا پذیرش گرفتید وثیقه بزارید افتادن تو پروسه گرفتن معافیت تحصیلی مجدد و وثیقه گذاشتن سرو کله زدن با نظام وظیفه کلی داستان دیگه
    اگر هم برید دنبال اینکه 9 ماه تموم کنید باید توجه کنید که اون موقع دوباره باید دفترچه پست کنید حداقل یک ماه کارهای فارغ التحصیلی و 2.3 ماه هم انتظار تا اعزام مجدد بشید
    که میشه یک سال و بعد ارشد دوباره یک سال درگیر ماجرا هستید
    خواستم تا حدودی شرایط را براتون شبیه سازی کنم که بهتر بتوانید تصمیم بگیرید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid1996 نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم
    متاسفانه شما از یک بار فرصت انصرافت استفاده کردی. چون در هر مقطع تحصیلی شما فقط یک بار میتونی انصراف بدی ( در حال خوندن اون مقطع ) و دوباره اون مقطع رو شروع کنی.
    ولی شما قبلا این کار رو واسه دانشگاه بابل کردی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)