صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 55

موضوع: اعتبار موسسه برگزار کننده کنفرانس و Index ها در اعتبار paper

Banned

پیش فرض ترویج کنفرانس های نامعتبر در کشور

سلام دوستان من یه موضوعی رو میخوام بگم که به نظرم کار درستی نیست. البته ظاهرا کار قانونی هست ولی در نگاه اول
    چند وقتی هست که باب شده این موسسه های غیرانتفاعی برای داشتن اسم و رسم و کسب درامد میان کنفرانس علمی میذارن و حالا به آشنایی یا چیزی دیگه کنفرانس رو در دانشگاه های مطرح کشور برگزار می کنند. یعنی یه یجورایی مکان اجاره میکنند و در فراخوانشون میزنن مثلا کنفرانس علمی..... در دانشگاه تهران.
    من خیلیا رو دیدم با همین اسما تشویق شدن برن و مقاله بدن اما درواقعیت داوری مقالات خیلی پیش پا افتاده هست و اصن داورهای درست و حسابی نداره. اینو گفتم که اطلاع رسانی بشه

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : ترویج کنفرانس های نامعتبر در کشور

سلام،

بنده هم موافقم با این قضیه. متاسفانه، خیلی از این کنفرانس ها بار علمی ندارن و حتی میشه گفت یک حالت تجارت پیدا کرده. اگر دقت بکنید مقالاتی که به زبان انگلیسی باشه و بخواد در یک کتابخونه معتبر، مثل IEEE چاپ بشه، یک سخت گیری عجیبی میکنن و اکثر مقالات رد میکنن. ولی مقاله فارسی بفرستید با هر کیفیتی اکسپت میشه. واسه خودم خیلی جالب بود؛ یک مقاله فرستادم شاهرود، کار ندارم که چقدر اذیت شدم تا جوابش خودم ازشون بگیرم! چون سایتشون خراب بود و تلفن جواب نمیدادن و ... بعدش متوجه شدم که کلا مقاله من داوری هم نشده بوده. بعد همون مقاله رو بدون هیچ تغییری فرستادم کانادا و چاپ شد.
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط abarmard نمایش پست ها
    سلام،

بنده هم موافقم با این قضیه. متاسفانه، خیلی از این کنفرانس ها بار علمی ندارن و حتی میشه گفت یک حالت تجارت پیدا کرده. اگر دقت بکنید مقالاتی که به زبان انگلیسی باشه و بخواد در یک کتابخونه معتبر، مثل IEEE چاپ بشه، یک سخت گیری عجیبی میکنن و اکثر مقالات رد میکنن. ولی مقاله فارسی بفرستید با هر کیفیتی اکسپت میشه. واسه خودم خیلی جالب بود؛ یک مقاله فرستادم شاهرود، کار ندارم که چقدر اذیت شدم تا جوابش خودم ازشون بگیرم! چون سایتشون خراب بود و تلفن جواب نمیدادن و ... بعدش متوجه شدم که کلا مقاله من داوری هم نشده بوده. بعد همون مقاله رو بدون هیچ تغییری فرستادم کانادا و چاپ شد.
    متاسفانه آموزش عالی و موارد مرتبط به بسط و تولید علم هم شده وسیله نام و نان آدمهایی که خودشون به اصطلاح اهل علم هستند. من 4 سال پیش برای یه کنفرانس که "اولین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت ...." بود مقاله فرستادم. دبیر علکی کنفرانس یه آقای دکتر از دانشگاه امیرکبیر بود و اسامی به ظاهر معتبر دیگری هم بودن. دانشگاه امیرکبیر هم حمایت کرده بود. مقاله رو برای طرح پژوهشی می خواستم و باید حتما ارائه شفاهی می شد. یه آقایی که بعدا فهمیدم پسر دبیر علمی هستن تماس گرفت و گفتن مقاله شما پوستر پذیرفته شده. من تشکر کردم و گفتم پوستر به دردم نمی خوره و شرکت نمی کنم. گفت پس بگذارید با هیات داوران! مشورت کنم. 5 دقیقه بعد تماس گرفت گفت اوکی مقالتون ارائه شفاهی پذیرفته شده!
    از روز برگذاری نگم که بازار شام بود. اونروز فهمیدم همین آقازاده! همه کاره کنفرانسه. هدف آقای دبیر هم دعوت از افراد کله گنده صنایع و سیاست کشور و چسبوندن خوش به اوناس (از جمله مهندس ترکان و ...) - تمام مدت مجیزگوی اونا بود. (روزی روزگاری به من می گفتن فلانی استاد دانشگاه امیرکبیره چقدر احساس احترام داشتم بهش)
    هیچ داوری ای در کار نبود. یه مقاله رو قبول کرده بودن که عنوانش بود "مقاله ای درباره معماری سبز" - فکر کنم دانشجوی سال دوم معماری به عنوان تحقیق از تو کافی نت پرینت گرفته بود....
    روز کنفرانس آقازاده از دهنش پرید که ما نتونستیم مجوز بین المللی همایش رو بگیریم! بچه ها ریختن سرش که به چه حقی این کار رو با ما کردید و .... گفت باشه تو گواهی شرکت در کنفرانس براتون بین المللی می زنیم. سی دی خلاصه مقالات رو هم بردن عوض کردن که آرم همایش رو همون بین المللی بزنن!
    عصر فهمیدیم گواهی شرکت در کنفرانس هنوز چاپ نشده و یه پرینتر آوردن هر کسی خودش میره با اون پرینتر هر عنوانی و هر چیزی که می خواد رو تو سربرگ پرینت میگیره میده آقازاده مهر و امضا می کنه. همه پوستر ها زدن ارائه شفاهی... هر کسی برای دوستش هم گواهی چاپ می کرد...
    جالب تر از همه این بود که همه اون آدم های کله گنده صنعتی و سیاسی و اساتید امیرکبیر و ... چقدر از خودشون راضی بودن و می گفتن این همایش چقدر به خواسته هامون نزدیک شده و امیدواریم بقیه همایش ها به سمت و سوی عملی این همایش برن و از حشو و اطناب دور بشن! مدل خوبیه از شرایط ما. اون بالا همه راضین.
    من استاد یه موسسه آمورش عالی غیرانتفاعی بودم که رئیسش یکی از همین اساتید امیرکبیر با ظاهر بسیار موجه هست. تو سایتش اسم 10 تا استاد بزرگ این مملکتو زده به عنوان استاد این موسسه و هر سال با اسم اینا جوون های بی اطلاع رو جذب می کنه که سالی ازشون 1 میلیون و نیم کاسبی کنه. پارسال مجوز رشته "کارشناسی ارشد" مکانیک تبدیل انرژی رو گرفت و دانشجو جذب کرد. هیچ هیات علمی مکانیک هم نداشت. رئیس دانشگاه درسای ارشدو داد به افرادی با مدرک ارشد و دانشجوی ترم اول دکترا که صرفه جویی کنه در هزینه ها. استاد با رشته برق رو می فرستن سر کلاس بچه های تاسیسات مکانیکی. اونم میره به مه نمره میده و دانشجوها هم راضین.
    ببینید اساتید دانشگاه های بزرگ این کشور دارن چیکار می کنن با آموزش عالی.

سلام خدمت دوستان
    جدیدا کنفرانسی به آدرس زیر راه افتاده و ایمیل میزنه که معتبر هست و در ژورنال های ای اس ای مقالات را چاپ میکنه و خلاصه اینکه از رشته های علوم انسانی داره تا مهندسی و...(جالبه که همه رشته ها در یک کنفرانسه)
    مثله اینکه امسال توی مالزیه (معمولا جاهای توریستی که ایرانیا میرن رو تبلیغ میکنه مثله دبی و مالزیو ترکیه). خواستم بگم به عنوان کسیکه چند تا کنفرانس رفته حالا خارجی و داخلی تا به حال کنفرانسایی که دیدیم همه تخصصی و مختص یک رشته و حتی یک گرایش از یک رشته بودن نه که تمام علوم دنیا. نکته دیگه اینکه کمیته علمی این کنفرانس مثلا حتی یک نفر آشنا به مهندسی مکانیک هم نداره (چه برسه به استاد)ولی مقاله مکانیک در همه شاخه ها را اکسپت میکنه و...
    من ایمیل زدم و موارد زیر را ازشون پرسیدم کسی جواب نداد.
    با توجه به نبود حتی یک استاد مرتبط با مهندسی مکانیک در کمیته علمی شما چگونه کیفیت مقالات این رشته را ارزیابی میکنید؟
    ژورنال های ISI که فرمودید مقالات مورد تایید در آن چاپ میشوند با چه ایمپکت فکتوری هستند؟
    دانشگاه یا ارگان علمی که مسئولیت برگزاری را دارند از کدام کشور هستند و نام ان چیست؟
    منظور از شرکت غیرحضوری در کنفرانس همان پوستر است یا خیر؟
    گفتم خدمت دوستانی که شاید بار اولشون هست و این تبلیغات بنظرشون واقعی آمده حتما دقت بیشتری بکنند.
    http://www.rstconf.com/fa/
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifialireza نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    جدیدا کنفرانسی به آدرس زیر راه افتاده و ایمیل میزنه که معتبر هست و در ژورنال های ای اس ای مقالات را چاپ میکنه و خلاصه اینکه از رشته های علوم انسانی داره تا مهندسی و...(جالبه که همه رشته ها در یک کنفرانسه)
    مثله اینکه امسال توی مالزیه (معمولا جاهای توریستی که ایرانیا میرن رو تبلیغ میکنه مثله دبی و مالزیو ترکیه). خواستم بگم به عنوان کسیکه چند تا کنفرانس رفته حالا خارجی و داخلی تا به حال کنفرانسایی که دیدیم همه تخصصی و مختص یک رشته و حتی یک گرایش از یک رشته بودن نه که تمام علوم دنیا. نکته دیگه اینکه کمیته علمی این کنفرانس مثلا حتی یک نفر آشنا به مهندسی مکانیک هم نداره (چه برسه به استاد)ولی مقاله مکانیک در همه شاخه ها را اکسپت میکنه و...
    من ایمیل زدم و موارد زیر را ازشون پرسیدم کسی جواب نداد.
    با توجه به نبود حتی یک استاد مرتبط با مهندسی مکانیک در کمیته علمی شما چگونه کیفیت مقالات این رشته را ارزیابی میکنید؟
    ژورنال های ISI که فرمودید مقالات مورد تایید در آن چاپ میشوند با چه ایمپکت فکتوری هستند؟
    دانشگاه یا ارگان علمی که مسئولیت برگزاری را دارند از کدام کشور هستند و نام ان چیست؟
    منظور از شرکت غیرحضوری در کنفرانس همان پوستر است یا خیر؟
    گفتم خدمت دوستانی که شاید بار اولشون هست و این تبلیغات بنظرشون واقعی آمده حتما دقت بیشتری بکنند.
    http://www.rstconf.com/fa/
    موفق باشید
    سلام

مشخصا کنفرانس معتبری نیست. به عنوان مثال چه طور در یک روز تعیین شده همه مقالات در تمامی رشته ها ارائه می شوند؟
    به عنوان مثال کنفرانس PSC تنها برای رشته برق در سه روز برگزار می شود که در آن هم تعداد محدودی مقالات شانس پذیرش دارند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتبار موسسه برگزار کننده کنفرانس و Index ها در اعتبار paper

سلام
    کنفرانس های WASET واقعا همونقدر که دوستان تاکید کردن نامعتبره؟ ینی مقاله ای که اونجا accept شده هیچ اعتباری برا رزومه نداره؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط minaN91 نمایش پست ها
    سلام
    کنفرانس های WASET واقعا همونقدر که دوستان تاکید کردن نامعتبره؟ ینی مقاله ای که اونجا accept شده هیچ اعتباری برا رزومه نداره؟
    سلام

با یک search ساده در اینترنت براتون روشن میشه که WASET صرفا دنبال پول هست و بس...
    کلا حول و حوش این نوع برگزارکننده ها و کلیه کنفرانس هاشون فعالیت نکنید خیلی بهتر هست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

پیرو عرایض قبلیم لازم دونستم کنفرانس نامعتبر دیگری را هم خدمتتون معرفی کنم.با توجه به کمیته علمی کاملا نامرتبط به محورهای کنفرانس و اینکه کنفرانس هیچ محور مشخصی نداره و از مهندسی برق تا زمین شناسی و هنر و ..رو در بر میگیره به نظر بنده فقط یک محل درآمد برای افراد سودجو هست که از اشتیاق پژوهشگران مشتاق به ارایه مقالات در کنفرانس هایی در کشورهای همسایه سو استفاده میکنند و 230 تا 300 دلار ناقابل از هر نفر پول ثبت نام میگیرند. آدرس رو در زیر قرار دادم لطفا دوستانتان را از شرکت در اینگونه کنفرانس ها بازدارید زیراکه لکه ننگی میشود به رزومه علمی انها.
    http://www.icesconf.com/fa/?id=1&p=0
    موفق باشید

hi

would you please give me your suggestion about this conference?\
    http://www.telfor.rs/4

is it ok? it seems ieee xplore published accepted papers

Junior Member

سلام. دوستان و اساتید، لطف می کنید در مورد اعتبار این دو کنفرانس، بنده رو راهنمایی بفرمایید:

http://iaetr.org/conference.php?slug=RET...catDid=109
    http://academicfora.com/ecba-7-8-may-201...indonesia/

سپاسگزارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)