صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 221

موضوع: مباحث مرتبط به دیکشنری ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Veterinary Medicine

پیش فرض پاسخ : چه دیکشنری بهتر کمک میکنه

منظورتون چیه از روی کتاب نمیتونین نکات ریزش رو ببینین؟!!! اگر بخواین از دیکشنری استفاده کنین باید حاضر باشین به خودتون سختی بدین و definition و نکات چاپ شده در مورد هر کلمه رو هم بخونین.
    در مورد دیکشنری که لغات مترادف و متضاد داشته باشه، باید برید سرغ دیکشنری های Synonyms & Antonyms و هم چنین دیکشنری Thesaurus که نسخه های انتشارات Oxford و Cambridge اش توی کتابفروشی ها پیدا میشه.
    هم چنین توی کتابفروشی ها CD ها و DVD های دیکشنری های معروف مثل Cambridge, Longman, Oxford, Merriam Webster, Collins, ... هست که به صورت نرم افزار هستند و میتونید تهیه و ازشون استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط aikash نمایش پست ها
    سلام
    من که در ابتدای راهم.
    توی کلاس زبان مرتبا گفته میشه که باید از دیکشنری آکسفورد استفاده کنیم.
    اگرچه توی یکی از کتابهایی که تو دوره کارشناسی واحد تخصصی زبان داشتیم روش استفاده از دیکشنری رو توضیح داده ولی کلا خیلی ثقیل نوشته و از طرفی خیلی هم ریزه.
    در بدر دنبال این دیکشنری بصورت پی دی اف میگردم ولی هر چی تو نت هست نصفه نیمه است.
    الان من به دیکشنری نیاز دارم که مترادف و متضاد توش باشه که اکثر چیزایی که توی نت هست همچین چیزی توشون نیست.
    من دنبال گرفتن رایگان این دیکشنری نیستم مسئله اینه که میخوام فایل پی دی اف این دیکشنری رو بگیرم تا بتونم نکات ریز رو ببینم چرا که توی کتابش واقعا واسم سخته دیدنش.
    شاید بگین عکس بگیر ولی خوب میدونید که این کتاب خیلی زیاده و کلمات مورد استفاده ما بیشتر از اونه که بگم 10 صفحه ش مثلا کفایت میکنه.
    حالا دوستان اگر میتونن تو این زمینه راهنماییم کنن ممنون میشم.

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

پیش فرض پاسخ : چه دیکشنری بهتر کمک میکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط behrouzvet نمایش پست ها
    منظورتون چیه از روی کتاب نمیتونین نکات ریزش رو ببینین؟!!! اگر بخواین از دیکشنری استفاده کنین باید حاضر باشین به خودتون سختی بدین و definition و نکات چاپ شده در مورد هر کلمه رو هم بخونین.
    در مورد دیکشنری که لغات مترادف و متضاد داشته باشه، باید برید سرغ دیکشنری های Synonyms & Antonyms و هم چنین دیکشنری Thesaurus که نسخه های انتشارات Oxford و Cambridge اش توی کتابفروشی ها پیدا میشه.
    هم چنین توی کتابفروشی ها CD ها و DVD های دیکشنری های معروف مثل Cambridge, Longman, Oxford, Merriam Webster, Collins, ... هست که به صورت نرم افزار هستند و میتونید تهیه و ازشون استفاده کنید.
    منظورم چیه؟! خوب خیلی ریز نوشته و تو هم تو هم.
    یعنی باید خودمو کور کنم تا بتونم هم معنیا و متضادهای کلمات رو بفهمم؟!
    نگران نباشید من میدونم که معنی مترادف میشه Synonym و معنی متضاد میشه Antonym!!!
    من اصرارم به این دلیله که استاد کلاس زبان روی دیکشنری آکسفورد تاکید داره. و منم تو نت گشتم پیدا نکردم گفتم شاید کسی سراغ داشته باشه.
    اما اگر شما مطمئن هستین که سی دی های این دیکشنری هست که باید برم انقلاب بخرم چون واقعا واسم مشکله از کتابش استفاده کنم.

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط به دیکشنری ها

با عرضaikash احترام و وقت بخیر
    انچه که قابل درک و صحیح است این است که
    من یک دیکشنری کوچک جیبی دارم همیشه در وقت های آزاد مطالعه میکنم
    تمام کلمات کلیدی انگلیسی در داخل آن هست و همیشه در دسترس هست
    دیکشنری باس کوچولو باشه تا همیشه
    در همه جا مثل bus. Freetime بتوانیم مطالعه کنیم
    Enjoy the little things in LIFE …. One day you will look back and realize they were the big things.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA

بهترین دیکشنری که من دیدم اسمش هست: فرهنگ-دانشنامه کارا تالیف بهاالدین خرمشاهی. قیمتش فقط یه کم گرونه. از روزی که شروع کردم تا الان که دانشجو هستم تو آمریکا تنها مرجع من همین بوده.
    آیا می دانستید برای تولید فقط یک ورق A4، ده لیتر آب مصرف می شود؟
    با پرینت نگرفتن از مطالب غیرضروری به حفظ محیط زیست کمک کنیم.

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوستان دیکشنری خیلی خوب که "ترجیحا" آقلاین هم باشه برای IOS چی پیشنهاد میدید؟
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍElectrical Engineer

merriam-webstar

Junior Member

سلام دوستان

قبل از هر چیزی از مدیران فروم عذرخواهی میکنم اگر سوالم تکراریه. اما با توجه به جستجوهای زیادی که در فروم داشتم لینک مربوزه باز نمی شد (نمیدونم به چه دلیل ؟؟!!!!).

من دنبال فایل های صوتی Merriam Webster هستم که وقتی که کلمه ای را می خواهم وارد انکی بکنم فابل تلفظ را هم ضمیمه ش کنم٬ اما وقتی لغات را در سایت Merriam Webester میزنم اصلا لینک دانلود نمیاد و فقط میتونم گوش بدم.
    دلیل دیگه اینکه این فایل های صوتی را میخوام٬ واسه وقتی هست که به نت دسترسی ندارم بنابراین اگر audio هر لغت را داشته باشم خوب خیلی خوبه.
    در فروم وقتی Merriam Webster-MP3 میزنم لینک هایی میاد اما متاسفانه وارد هیجکدام نمیتونم بشم نمیدونم حذف شدند یا دلیل دیگه هست؟

ممنون میشم هر کی بتونه راهنمایی م کنه.

با سپاس

Junior Member

سلام دوستان،
    بنده دیکشنری oxford american wordpower را خریدم.سطح زبانم مبتدی هست. دیکشنری ترجمه ی فارسی ندارد.
    به نظرتون یک دیکشنری دیگر بخرم؟

درود بر شما،

چرا از دیکشنری تحلیل گران استفاده نمیکنید (نرم افزار هستش)، نسخه های مجانیش وجود داره، روی گوشی نصب میشه، تلفظ افلاین داره، لغات تافل و ایلتس رو داره، ترجمه پارسی رو هم داره، چند تا دیکشنری معتبر رو بصورت ترکیب شده داخلش جا دادن، و غیره
    ضمنا بگم اینقد خوب هست که دیدم بچه هایی که خودشون رشته شون زبانه ازش استفاده میکنن

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinRF نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    بنده دیکشنری oxford american wordpower را خریدم.سطح زبانم مبتدی هست. دیکشنری ترجمه ی فارسی ندارد.
    به نظرتون یک دیکشنری دیگر بخرم؟

Junior Member

درود،
    نمی دونم برای بقیه چنین چیزی هست یا نه؟ اما وقتی که میرم از کتاب معنی کلمه رو پیدا می کنم بهتر معنیشو یادم می مونه تا اینکه یک سرچ بزنم.باز اگر کتاب معرفی کنید ممنون میشوم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط keran نمایش پست ها
    درود بر شما،

چرا از دیکشنری تحلیل گران استفاده نمیکنید (نرم افزار هستش)، نسخه های مجانیش وجود داره، روی گوشی نصب میشه، تلفظ افلاین داره، لغات تافل و ایلتس رو داره، ترجمه پارسی رو هم داره، چند تا دیکشنری معتبر رو بصورت ترکیب شده داخلش جا دادن، و غیره
    ضمنا بگم اینقد خوب هست که دیدم بچه هایی که خودشون رشته شون زبانه ازش استفاده میکنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)