صفحه 21 از 23 نخستنخست ... 11121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 221

موضوع: مباحث مرتبط به دیکشنری ها

Member elixir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : مباحث مرتبط به دیکشنری ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام. چند تا سوال داشتم:
    1-در مورد glossery هاي بابيلون كدوم رو بيشتر توصيه ميكننيد؟ كدوم به نظر بهتره؟
    2- يكي از مشكلات من all parts of speech هست. مثلا از يك كلمه اسمش رو بلدم ولي فعلش رو نمي دونم چي ميشه. ايا ديكشنري بدين صورت داريم كه يكي از اقسام اسم يا فعل يا صفت يا ... را بهش بدي و بقيه قسمت هاي زباني رو بده؟
    سلام

لیستی از بهترین هاش خدمت شما :

-Longman Dictionary of Contemporary English 5th Edition

Cambridge Advanced Learner's Dictionary

-Oxford Advanced Learner's Dictionary -8th Edition

-Oxford American Writer's Thesaurus

دیکشنری آریان پور رو هم بهشون اضافه کنید.براتون دیگه بیشتر از کافی خواهد بود.

اکثرا دیکشنری ها صورت های مختلف کلمه رو که کاربردشون بالا باشه رو میارن خودشون. مثلا لانگمن تو قسمت WORD FAMILY صورت های مختلف رو داره. ولی اگر میخواین برای تمامی لغات چکشون کنید من همین CAMBRIDGE رو پیشنهاد میدم.OTHER FORMS ها رو میاره همراه با معانی و مثال. گلاسوری های دیگه هم هستن برای این منظور ولی معمولا فقط کلمه رو میارن و هیچ توضحی ندارن برای همین این یکی (به نظر بنده)بسیار بهتر خواهد بود.

موفق باشید
    Tell your heart that the fear of suffering is worse than the suffering itself. And that no heart has ever suffered when it goes in search of its dreams, because

every second of the search is a second's encounter with God and with eternity.
    Paulo Coelho

نقل قول نوشته اصلی توسط Tesla64 نمایش پست ها
    سلام. چند تا سوال داشتم:
    1-در مورد glossery هاي بابيلون كدوم رو بيشتر توصيه ميكننيد؟ كدوم به نظر بهتره؟
    2- يكي از مشكلات من all parts of speech هست. مثلا از يك كلمه اسمش رو بلدم ولي فعلش رو نمي دونم چي ميشه. ايا ديكشنري بدين صورت داريم كه يكي از اقسام اسم يا فعل يا صفت يا ... را بهش بدي و بقيه قسمت هاي زباني رو بده؟
    در مورد سوال اولتون :

اگه سطحتون خیلی پیشرفته نیست این دو تا به نظرم کافیه :

1- Longman Dictionary of Contemporary English 5th که جناب elixir هم فرمودن
    2- Merriam-Webster's Advanced Learner's Dictionary

این ها مکمل هم هستن. وبستر معانی مختصر تری داره خیلی جاها و مثل لانگمن سادست.
    ویرایش توسط Paradoxali : December 22nd, 2015 در ساعت 03:22 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

سلام و عرض ادب خدمت عزیزان .... میخوام یه دیکشنری آنلاین فوق العاده و بی نظیر رو خدمتتون معرفی کنم : http://sentence.yourdictionary.com/
    ارجاع به رفرنس ها و منابع مختلف... مثال تحت جملات و کالوکیشن های مختلف .... نحوه ی استفاده از لغات در جملات معروف و مشهور برای بزرگان .... ورد لیست های مخصوص برای TOEFL‌و GRE‌ از ویژگی هایی است که من در این چند روز ازشون استفاده کردم....
    مطمینا خودتون با محیطش بیشتر آشنا بشید کامل دستتون میاد که چه جواهریه این سایت .

سپاس فراوان
    Actions Count,NOT Words

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد روانشناسی- علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : سوالات مرتبط با گرامر و معادل لغات و جملات زبان انگلیسی

سلام. من یه سوالی داشتم ممکنه یکی از شما عزیزان بدونه جوابشو. من مدتی پیش یک وبسایتی میشناختم که مثلن بهش یک جمله میدادی و انواع متفاوتی که اون جمله میتونه نوشته بشه رو به شما می داد با استفاده از کلمات یا ساختارهای متفاوت و خط های مورب و منحنی هم میکشید بین کلمات و خطوط و یادمه تو اسمش یک treasure هم داشت ولی الان هرچی سرچ میکنم نمیتونم پیداش کنم. کسی میدونه اون چه وبسایتی بود؟

Question دیکشنری مناسب برای تافل و یادگیری زبان

سلام دوستان
    من به تازگی شروع کردم خواندن زبان برای تافل، از کتاب Essential Words شروع کردم که توصیه کرده دیکشنری کاملی استفاده کنید.

به نظرتون کدوم یکی از دیکشنری های آکسفورد، لانگمن یا غیره مناسبه؟
    نمیدونم درسش اینه از اول با لهجه بریتیش یاد بگیریم یا آمریکن. ولی خودم شخصا دوست دارم لهجه آمریکایی یاد بگیرم.
    Oxford.Advanced.Learners.Dictionary.9th.Edition
    LONGMAN.Dictionary.Of.Contemporary.English.5th.Edi tion

به نظرتون با این اوصاف کدوم دیکشنری مناسب منه؟
    سطح زبان فعلیم هم خوب هست.

به نظرتون دیکشنری کاغذی استفاده کنم بهتره یا روی پی سی و موبایل؟

خیلی ممنونم

(در صورت تکراری بودن سوال، از مدیران عذرخواهی می کنم! )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دیکشنری مناسب برای تافل و یادگیری زبان

دیکشنری لانگمن خیلی کامل هست و هر دو لهجه بریتیش و امریکن رو داره.استفاده از نرم افزار مسلما راحتتر از کتاب هست و اگه معنی یک لغت رو ندونید میتونین با کپی کردن توی یه فایل ورد برای خودتون یه دفترچه از لغاتی که نمیدونید به همراه کلی مثال درست کنید.
    تقریبا از نت برداری با دست سریعتر هستش

سلام دوستان. من یه تاپیک دیگه برای انتخاب دیکشنری مناسب تافل ایجاد کرده بودم که دوستان پیشنهاد کردن لانگمن خوبه.
    سوال دیگه ام اینه کدوم دیکشنری قابلیت استفاده بین دیوایس های مختلف (پی سی، موبایل و...) رو داشته باشه، امکانات یادگیری و حفط لغت مانند لایتنر داشته باشه(با قابلیت سینک)، تلفظ به لهجه آمریکایی و بریتیش، تست و کوئیز و ... (آخر سر هم یه ماساژی بده!!)
    اصلا همه این امکانات تو یه دیکشنری همه فن حریف وجود داره؟ اگه آره، کدوم؟

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط elyartab نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یه تاپیک دیگه برای انتخاب دیکشنری مناسب تافل ایجاد کرده بودم که دوستان پیشنهاد کردن لانگمن خوبه.
    سوال دیگه ام اینه کدوم دیکشنری قابلیت استفاده بین دیوایس های مختلف (پی سی، موبایل و...) رو داشته باشه، امکانات یادگیری و حفط لغت مانند لایتنر داشته باشه(با قابلیت سینک)، تلفظ به لهجه آمریکایی و بریتیش، تست و کوئیز و ... (آخر سر هم یه ماساژی بده!!)
    اصلا همه این امکانات تو یه دیکشنری همه فن حریف وجود داره؟ اگه آره، کدوم؟

ممنونم
    سلام.

کدوم دیکشنری قابلیت استفاده بین دیوایس های مختلف (پی سی، موبایل و...) رو داشته باشه
    شاید دیکشنری GoldenDict مناسب برای شما باشه. روی پی سی (لینوکس، ویندوز، مک) و موبایل میشه استفاده کرد.

البته GoldenDict یک دیکشنری خوان هست در واقع. یعنی شما باید دیتابیس مثلا لانگمن یا وبستر یا آریان پور رو بش

بدید اون براتون بخونه.

البته دیکشنری وبستر هم در موبایل و پی سی نصب میشه. و همچنین لانگمن رو میشه روی موبایل با نرم افزار BlueDict

اجرا کرد به صورت کامل. به این صورت که دیتابیس کامل دیکشنری رو از روی سی دی لانگمن برای پی سی در حافظه

ی گوشیتون میریزید و نرم افزار دیکشنری خوان BlueDict رو نصب میکنید تا لانگمن رو بخونه.

امکانات یادگیری و حفط لغت مانند لایتنر داشته باشه(با قابلیت سینک)
    این قابلیت رو خیلی نباید از نرم افزار های دیکشنری انتظار داشته باشید. جعبه ی لایتنر و نرم افزار های یادگیری

لغت رو جداگونه نصب کنید هم تخصصی تره و هم بهتره. مثل نرم افزار Anki که قابلیت نصب روی گوشی و پی سی

در تمام سیستم عامل ها رو داره و سینک هم میشه.

تلفظ به لهجه آمریکایی و بریتیش
    کامل ترین دیکشنری که تلفظ آمریکایی و بریتیش رو داشته باشه لانگمن هست. در پی سی که توسط نرم افزار خودش

نصب میشه و در گوشی هم همون طوری که بالا گفتم با نرم افزار BlueDict.

اما جسارت نباشه، در تاپیک قبلی پرسیده بودید بریتیش کار کنم یا امریکن. این که یه دیکشنری دو تا تلفظ رو داشته باشه

آن چنان به درد نمیخوره. چون یا شما بالاخره میخواهید بریتیش کار کنید یا امریکن. هر کدوم رو هم بخواهید کار کنید شنیدن

اون یکی براتون نه تنها لطفی نداره بلکه شاید مضر هم باشه. چون یه لهجه ی نه بریتیش نه امریکن و یا بعضی لغات بریتیش

بعضی امریکن به شما بده که خیلی جالب نیست.

تست و کوئیز
    دیکشنری لانگمن نسخه ی پی سی این قابلیت رو داره.

در نهایت نظر شخصی من اینه :

روی پی سی نرم افزار GoldenDict با دیتابیس دیکشنری های زیر مناسبه :

۱- Longman Dictionary of Contemporary English 5th
    ۲- Webster's Advanced Learner's Dictionary
    ۳- پکیج صوتی دیکشنری Webster برای تلفظ کلمات (امریکن)
    ۴- دیکشنری آریان پور ۶ جلدی (درصورتی که نیاز به ترجمه ی فارسی هم دارید)

این چهار تا برای اکثر موارد کافی به نظر میرسه. اما در صورتی که سطحتون پیشرفته تر بشه به نظرم

این دو دیکشنری هم بعضی مواقع نیازه :

1- Webster's New Third International Unabridged
    2-American Heritage

روی گوشی هم میشه همه ی اینا رو نصب کرد به جز پکیج صوتی که به علت حجیم بودن باعث اختلال میشه.

برای همین شاید بهتر باشه دیکشنری لانگمن رو با نرم افزار BlueDict نصب کنید که تلفظ آفلاین هم داره.

دیکشنری Webster's Advanced Learner's هم تلفظ آنلاین داره.

---------

البته نرم افزار های مختلفی برای دیکشنری وجود داره. مثلا Collins 2006 که یک دیتابیس عظیمی از مثال

های Corpus داخل نرم افزارش هست. و یا دیکشنری Cambridge. یا دیکشنری WordWeb که کلمات رو به صورت

جالبی طبقه بندی کرده. خلاصه این تا یه حدی سلیقه ای هست شاید شما چند دیکشنری رو نصب داشته باشید و

از هر کدوم در موقع نیازش استفاده کنید.

* اگه نرم افزار لانگمن رو خواستید روی پی سی نصب کنید و قابلیت تست و کوییزش رو احتیاجی نداشتید

بهتره Longman Viewer رو نصب کنید. چون خود نرم افزار لانگمن به شدت کند و بد فورم طراحی شده.

سلام
    بســــــیار ممنونم از جواب جامع و کاملتون
    با این اوصاف تصمیم خودم رو لانگمن هست. البته آکسفورد و لانگمن رو از سایت های وطنی دانلود کرده بودم ولی شک داشتم کدوم رو نصب کنم که الان مطمئن شدم و نصب هم کردم که دیدم واقعا عالیه.
    برای موبایل هم باز تو سایت های وطنی دیدم که همون ldoce رو برای دانلود قرار دادند. البته هنوز نصب نکردم. نسخه اصلیش هم تو گوگل پلی قابل خریده
    اول کار نمیخوام بین دیکشنری های مختلف گیج بشم. ولی در صورت پیشرفت بیشتر حتما از دیکشنری های دیگه که توصیه کردید استفاده می کنم.
    حق با شماست. بالاخره خیلی سخته همزمان هر دو تا لهجه رو بشه یاد گرفت و تو ذهن حلاجی کرد. ولی تاکیدم روی دو لهجه بودن بیشتر برای کنجکاوی کلمات خاص در مواقع خاص بود که حالا نباشه هم ایرادی نداره زیاد (منظور تو در و همسایه تلفظ اشتباه رو به جای بریتیش اصیل قالبمون نکنن!).
    خیلی لطف کردید

Junior Member aikash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار آل طه

پیش فرض چه دیکشنری بهتر کمک میکنه

سلام
    من که در ابتدای راهم.
    توی کلاس زبان مرتبا گفته میشه که باید از دیکشنری آکسفورد استفاده کنیم.
    اگرچه توی یکی از کتابهایی که تو دوره کارشناسی واحد تخصصی زبان داشتیم روش استفاده از دیکشنری رو توضیح داده ولی کلا خیلی ثقیل نوشته و از طرفی خیلی هم ریزه.
    در بدر دنبال این دیکشنری بصورت پی دی اف میگردم ولی هر چی تو نت هست نصفه نیمه است.
    الان من به دیکشنری نیاز دارم که مترادف و متضاد توش باشه که اکثر چیزایی که توی نت هست همچین چیزی توشون نیست.
    من دنبال گرفتن رایگان این دیکشنری نیستم مسئله اینه که میخوام فایل پی دی اف این دیکشنری رو بگیرم تا بتونم نکات ریز رو ببینم چرا که توی کتابش واقعا واسم سخته دیدنش.
    شاید بگین عکس بگیر ولی خوب میدونید که این کتاب خیلی زیاده و کلمات مورد استفاده ما بیشتر از اونه که بگم 10 صفحه ش مثلا کفایت میکنه.
    حالا دوستان اگر میتونن تو این زمینه راهنماییم کنن ممنون میشم.

گابریل گارسیا مارکز:زندگی آنچه زیسته ایم نیست بلکه آن چیزی است که به یاد میاوریم تا روایت کنیم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)