صفحه 5 از 23 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 221

موضوع: مباحث مرتبط به دیکشنری ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به Dictionary

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    نمیدونم شاید مربروط به اینجا نباشد.

دیکشنری خوب برای کترادفها کرام است. اگر CD داشته باشه که خیلی خوبه. میخواهم با خودم ببرم.

مرسی
    من یه سی دی دارم که علاوه بر مترادف ها اصطلاحات رایج با اون کلمه رو هم میده. (cambridge) حتی تستهای گرامر و اشتباهات رایج لغوی و گرامری هم داره
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

من که با Babylon و نصب تمام glossary های مناسبش:

( Merriam Webster collegiate dictionary, consice Farsi thesaurus, Hfarsi,concise oxford English dictionary, Salaty Farsi)

مدتهاست به هیچ دیکشنری دیگه ای احتیاج پیدا نکردم چون واقعا این جوری همه چیز موجوده از تلفظ گفتاری تا نوشتاری، معنی فارسی، definition به انگلیسی، جمله برای هر لغت اونهم در sense های مختلف، مترادف، متضاد و ...)
    عقل و دانایی در نوک قله تحصیلات عالیه نبود ، بلکه آنرا در جعبه شن بازی کودکستان یافتم&nbsp; :<br />در همه چیز شریک شدن ، عادلانه بازی کردن،به دیگران ضربه نزدن ، تمیز کردن ریخت و پاشهایم ،عذر خواهی کردن از کسی که به او صدمه زدم، هر روز کمی یاد گرفتن،کمی فکر کردن، کمی نقاشی، کمی آواز خواندن ،کمی بازی و کمی کار

سلام
    همونطور که مهرداد گفت بجای خرید اطلس سخنگو یا بردن 3 کیلو دیکشنری با خودتون ( Longman) بهتر از PDA ویا از موبایلهای سونی اریکسون با سیستم عامل UIQ استفاده کنید کلیه دیکشنری های Oxford و Cambridge بصورت نرم افزار برای این موبایلهای تهیه شده که به راحتی می تونین از سایتهای موبایل مثل موبایلستان بگیرد چند تا دیکشنری با تلفظ هم هست که با ز از همون جا می تونی بگیرید.
    من الان 2 سال دارم استفاده می کنم حتی یک بار هم کامپیوتر رو بخاطر دیکشنری روشن نکردم و یا یک بارهم مجبور نشدم langman رو دستم بگیرم
    Oxford زبون های دیگه رو هم ساپورت می کنه از چینی بگیر تا روسی و ترکی....
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Junior Member

سلام با این PDA ها می شه دیکشنری فارسی به انگلیسی هم استفاده کرد؟

من به همه دوستانی که برای GRE می خونن توصیه می کنم از GRE BLACK BIBLE که جزو glossary های مجانی Babylon هست استفاده کنن. توش چینی هم داره ولی خیلی مفیده چون برای هر کلمه مثال analogy و یه مثال کاربردی هم داده از طرف دیگه synonym هایی که داده در سطح خود لغات GRE ایه و کلی کمک می کنه به یادگیری بهتر

نقل قول نوشته اصلی توسط Yahya60
    آره می تونی ولی نرم افزار های چندان جالبی نداره ( یه سری نرم افزار های جاوا هستن )
    از انگلیسی به انگلیسی استفاده کن
    سايه اي نيست دراين سوي پريشاني ها
    تا رهــاي کند ازدســت زمستــاني ها
    اي که صد پنجره از صبح خدا سرشاري
    تو نجـــاتم بده از دست پريشــاني ها

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_ro
    نقل قول نوشته اصلی توسط Yahya60
    آره می تونی ولی نرم افزار های چندان جالبی نداره ( یه سری نرم افزار های جاوا هستن )
    از انگلیسی به انگلیسی استفاده کن
    بله نرم افزار تمامی دیکشنری های فارسی که روی این دستگاههای سخنگو بفروش می رسند موجود است. شرکت معروف در تولید نرم افزار و سخت افزارهای این دیکشنری های Ectaco است که برای مثال می تونید توی این صفحه ببینید که چیزی در حدود 100 قلم ذستگاه یا نرم افزار در فقط برای زبان فارسی برای فروش داره. همانطور که گفتم نرم افزارها رو می تونید مجانی پیدا کنید و روی PDA یا Smart Phone خودتون نصب کنید.

http://www.ectaco.ca/catalogue/Persian(Farsi)-items/
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

hi
    You can download Visual Thesaurus at:

http://ilce.ir/index.php?option=com_...d=31&Itemid=53

ta ta
    www.ilce.ir

میشه بگین PDA با 110 vهم کار میکنه؟و ایاشماره مدل خاصیش هست که کیفیتش بهتر باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Calgary

نقل قول نوشته اصلی توسط aftab
    میشه بگین PDA با 110 vهم کار میکنه؟و ایاشماره مدل خاصیش هست که کیفیتش بهتر باشه؟
    PDA مثل موبایل باطری داره که با شارژر شارژ میشه. طبیعی است که هم شارژر 220 هست و هم 110
    متاسفانه اینکه کدام مدل بهتره اصلاً سوال ساده ای نیست. خیلی بستگی داره به اینکه شما می خواهین باهاش چیکار کنید. اما در هر صورت از ایران خرید نکنید و از اون طرف بخرید. در ایران خیلی گرونه. خبری از گارانتی نیست و مدلهای خیلی کمی وجود داره (چون ایرانی ها اصولاً PDA باز نیستند). براتون چند تا لینک می گذارم که شاید کمک کنه.

http://reviews.cnet.com/best-pdas
    http://www.cnet.com/4520-6022_1-102337-5.html
    http://www.itreviews.co.uk/guide/hguide10.htm
    لطفاً در صورتیکه از طریق پیغام خصوصی یا ایمیل با من (یا سایر دوستان خارج از کشور) تماس می گیرید سوال و جواب را بر روی فروم هم قرار دهید تا هم برای سایر اعضای فروم قابل استفاده باشد و هم وقت ما صرف پاسخ دادن به سوالات تکراری نشود.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)