صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

موضوع: راهنمایی: پشت کنکور کارشناسی بمونم؟!

پیش فرض پاسخ : راهنمایی: پشت کنکور کارشناسی بمونم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Psychollapse نمایش پست ها
    ببخشید دارم از این تاپیک استفاده میکنم جای بهتری رو پیدا نکردم...
    خب من هم همزمان با این دوتسمون کنکور دادم و برای کنکور هم زحمت نکشیدم...
    پس رتبه خوبی هم نیاوردم...
    و الان دومین کنکور رو باید بدم..
    از مهر شروع کردم به خوندن و تا اواخر آذر رفتم تا این که چند خبر شنیدم و اون اخبار کاملا منو نا امید کرد از کنکور دوباره تا جایی که به فکر رفتن به پیام نور افتادم...
    اما بعد از دیدن دانشگاه (موقعی که داشتم ثبت نام میکردم) با خودم گفتم یه بار دیگه کنکور میدم در هر صورت اینجارو که قبول میشم...
    و الان این هست که دارم میخونم ولی خب زمان زیادی رو از دست دادم تقریبا 2 ماه تمام من افسردگی گرفته بودم به طوری که همه تذکر میدادن و میخواستن کمک کنن....
    خب الان چند مشکل هست برای من یکی این که زمان بسیار کمه و من هم عقبم پس باید قید رتبه های خیلی خوب رو بزنم...
    و مشکل دیگه امروز برام بوجود اومد که من دیدم هر کسی که اینجا است (یعنی بیشتر شما ها ) دانشگها های خیلی خوب کشور هستین و رتبه های بالا...
    و بر همین اساس هم اپلای کردین و جواب گرفتین ترسی که منو گرفته اینه که حتی اگر من بتونم مهندسی نرم افزار گیلان هم قبول بشم (تا این حد نا امیدم) بازم امیدی برای اپلای گرفتنم وجود نداره حال این که اصلا به همون رتبه زیر 10000 هم امید ندارم و معدل سومم هم دردسر بزرگی برام شده...
    خلاصه الان که شما همه نخبه این من یه حس بدی پیدا کردم و کلا حس میکنم جام اینجا نیست
    و یه مشکل دیگه اینه که من الان که دقیق نگاه میکنم میبینم که اگر من وارد رشته کامپیتر یا شیمی کاربردی (اولیت دومم این رشته هستش) و یا آمار که اولیت آخرمه بشم و بعد از 2 سال از این اتخاب پشیمون بشم چه باید بکنم... هر چند که با وضعیت الان قدرت انتخابی هم ندارم و الان بازم همون حس نا امیدی داره بهم دست میده که همراهش بی انگیزه گی هم هستش یعنی شرایط بدترم شده و این هم ذهنمو مشغول کرده و من نمیتونم خوب متمرکز شم روی درسم...
    و این که همه دوستان اینجا نسبت به ریسرچ علاقه شدیدی دارن چیزی که من ازش چیزی نمیدونم و کمی هم برای من ترسناکه چون اصلا نمیتونم خودمو تو موقعیتی فرض کنم که روی پروژه ای کار میکنم و کلا کار ریسرچ اقلا الان برای من جذابیتی نداره... یعنی همه کسایی که اپلای میکنن به خاطر ریسرچ هست و هیچ کسی از دید من که اپلای رو بلیطی برای خارج شدن از کشور میبینم نمیبینه؟ شاید این ایده یه ایده خام باشه و به قول دوستمون فقط به دلیل کنجکاوی برای دیدن کشور های دیگه باشه یا شایدم تحت تاثیر فیلم هایی باشه که دیدم که از نزدیک 2 سال پیش هدفم فقط اپلای کردن بود که بتونم به یکی از شرکت های بازی سازی برم (چیزی که امروز فهمیدم اصلا نمیشه روش حساب کرد و همچین حرکت مهمی تو زندگی زد بر پایه این هدف)
    درک می کنم کاملا حرف هات رو چون خودم یه جورایی شرایطت رو با تمام جزئیات تجربه کردم شاید الان اوضاع منم خیلی خوب نیست شاید به اون چیزی که می خواستم نرسیدم ولی هنوز یه کمی امید دارم هنوز دارم به تمام اون چیزهایی که از دست دادم فکر میکنم شاید یه روز بشه بدست شون آورد
    از همین الان شروع کن همین الان که داری کامنت من رو می خونی نزار بمونه واسه فردا
    نزار این ناامیدی لعنتی خونه کنه تو وجودت نزار حاکم بشه تو مغزت نزار اون افسارت رو بگیر دستش
    من به عنوان کسی که همه این شرایط رو با جون و دل تجربه کرده دارم بهت میگم تو رو خدا حرفم رو بشنو و خودت رو از این اوضاع بکش بیرون باور کن نمی دونی وقتی آدم هایی مثل تو رو می بینم چقدر اعصابم خورد میشه من کمکت می کنم هر کاری که از دستم بربیاد فقط از الان خودت رو بازنده اعلام نکن خواهشا
    موفق باشی

Junior Member Psychollapse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engneering/ Azad Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط Harvard_eng نمایش پست ها
    درک می کنم کاملا حرف هات رو چون خودم یه جورایی شرایطت رو با تمام جزئیات تجربه کردم شاید الان اوضاع منم خیلی خوب نیست شاید به اون چیزی که می خواستم نرسیدم ولی هنوز یه کمی امید دارم هنوز دارم به تمام اون چیزهایی که از دست دادم فکر میکنم شاید یه روز بشه بدست شون آورد
    از همین الان شروع کن همین الان که داری کامنت من رو می خونی نزار بمونه واسه فردا
    نزار این ناامیدی لعنتی خونه کنه تو وجودت نزار حاکم بشه تو مغزت نزار اون افسارت رو بگیر دستش
    من به عنوان کسی که همه این شرایط رو با جون و دل تجربه کرده دارم بهت میگم تو رو خدا حرفم رو بشنو و خودت رو از این اوضاع بکش بیرون باور کن نمی دونی وقتی آدم هایی مثل تو رو می بینم چقدر اعصابم خورد میشه من کمکت می کنم هر کاری که از دستم بربیاد فقط از الان خودت رو بازنده اعلام نکن خواهشا
    موفق باشی
    مرسی داداش خب رفتم پیش یکی از استادام و کلا بهم امید داد
    من الان اوضاعم خوبه ولی واقعا چند ماه پیش داغون بودم به صورتی که پدرم تو خیابون از بغلم رد شد و من نفهمیدم :| خیلی تو خودم بودم الانم کمی تو خودمم...
    ایشالا امسال کنکور همه خوب بدن و به خواستشون برسن
    "دوستان اینجا نسبت به ریسرچ علاقه شدیدی دارن چیزی که من ازش چیزی نمیدونم و کمی هم برای من ترسناکه چون اصلا نمیتونم خودمو تو موقعیتی فرض کنم که روی پروژه ای کار میکنم و کلا کار ریسرچ اقلا الان برای من جذابیتی نداره... یعنی همه کسایی که اپلای میکنن به خاطر ریسرچ هست و هیچ کسی از دید من که اپلای رو بلیطی برای خارج شدن از کشور میبینم نمیبینه؟ شاید این ایده یه ایده خام باشه و به قول دوستمون فقط به دلیل کنجکاوی برای دیدن کشور های دیگه باشه یا شایدم تحت تاثیر فیلم هایی باشه که دیدم که از نزدیک 2 سال پیش هدفم فقط اپلای کردن بود که بتونم به یکی از شرکت های بازی سازی برم (چیزی که امروز فهمیدم اصلا نمیشه روش حساب کرد و همچین حرکت مهمی تو زندگی زد بر پایه این هدف)"
    این قسمت از حرفام هنوز بی جوابن

مرسی داداش خب رفتم پیش یکی از استادام و کلا بهم امید داد من الان اوضاعم خوبه ولی واقعا چند ماه پیش داغون بودم به صورتی که پدرم تو خیابون از بغلم رد شد و من نفهمیدم :| خیلی تو خودم بودم الانم کمی تو خودمم...ایشالا امسال کنکور همه خوب بدن و به خواستشون برسن "دوستان اینجا نسبت به ریسرچ علاقه شدیدی دارن چیزی که من ازش چیزی نمیدونم و کمی هم برای من ترسناکه چون اصلا نمیتونم خودمو تو موقعیتی فرض کنم که روی پروژه ای کار میکنم و کلا کار ریسرچ اقلا الان برای من جذابیتی نداره... یعنی همه کسایی که اپلای میکنن به خاطر ریسرچ هست و هیچ کسی از دید من که اپلای رو بلیطی برای خارج شدن از کشور میبینم نمیبینه؟ شاید این ایده یه ایده خام باشه و به قول دوستمون فقط به دلیل کنجکاوی برای دیدن کشور های دیگه باشه یا شایدم تحت تاثیر فیلم هایی باشه که دیدم که از نزدیک 2 سال پیش هدفم فقط اپلای کردن بود که بتونم به یکی از شرکت های بازی سازی برم (چیزی که امروز فهمیدم اصلا نمیشه روش حساب کرد و همچین حرکت مهمی تو زندگی زد بر پایه این هدف)"این قسمت از حرفام هنوز بی جوابن
    خوبه خدا رو شکرببین این قسمت از حرفات همه مربوط میشه واسه بعد کنکورت بعد کنکور اینقدر وقت داری به این چیزها فکر کنی که وقت اضافه میاریتو الان فقط باید هدفت قبول شدن تو یه دانشگاه تاپ باشه همین تو هنوز زوده واست بخوای به اپلای و ریسرچ و از این جور مسائل فکر کنی

رشته و دانشگاه

دانشگاه تاپ که دیگه نمیشه الان...
    واقعا غیر ممکنه چون من دارم از 0 شرو میکنم.. هرچند بلدم وی خب بازم باید اونطوری در نظر گرفت...
    تا کنکور بریم تا ببینیم خدا چی میخواد

چرا دانشگاه تاپ نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!! از الان آیه یاس نخون هنوز که هیچی معلوم نیست
    قبول دارم فشار روحی و درسی و کاری روی آدم زیاده ولی درست میشه همیشه که اوضاع آدم در یک حال ثابت نمی مونه همیشه به بهترین ها فکر کن تا مجبور بشی واسه اش تلاش کنی
    کاش اون موقع یکی بود به من این حرفا رو میزد که به دانشگاه تاپ فکر می کردم
    الان متوجه نمیشی آینده آدم اگر بخواد شاخص بشه فقط به دانشگاه تاپ بستگی داره

رشته و دانشگاه

میتونم دانشگاه گیلان قبول شم که دانشگاه درجه دو یا سه هست خیلی هم بد نیست (شیمی کاربردی) که این رشته رو هم دوست دارم...
    البته بیشتر نرم افزار میخوام نشد میرم این...
    آخه تهران و شریف و .. رتبه زیر 1000 میخوان که تخصصیارو باید بالا 50 بزنی از الان که 0 هستی فک نکنم بشه حالا تلاشمو میکنم شد که چه بهتر
    ولی مشکل این جا است من کنکور بخون نیستم اونجوری...
    بازم زورمو میزنم
    مرسی که روحیه میدی بهم قصه هم نخور اون جور که دیدم از دانشگاه غیر انتفاعی هم بورس گرفتن میشه ولی خب سخت تره

میتونم دانشگاه گیلان قبول شم که دانشگاه درجه دو یا سه هست خیلی هم بد نیست (شیمی کاربردی) که این رشته رو هم دوست دارم...
    البته بیشتر نرم افزار میخوام نشد میرم این...
    آخه تهران و شریف و .. رتبه زیر 1000 میخوان که تخصصیارو باید بالا 50 بزنی از الان که 0 هستی فک نکنم بشه حالا تلاشمو میکنم شد که چه بهتر
    ولی مشکل این جا است من کنکور بخون نیستم اونجوری...
    بازم زورمو میزنم
    مرسی که روحیه میدی بهم قصه هم نخور اون جور که دیدم از دانشگاه غیر انتفاعی هم بورس گرفتن میشه ولی خب سخت تره
    اگه دانشگاه گیلان قبول شی که خوبه چون رتبه های خوب رو میگیره معمولا
    از الان نگو این نشد میرم اون... می فهمی چی میگم؟؟!
    خوب بخوان ببین من اگه سال کنکورم رو واست تعریف کنم بعد بهت بگم با هفته ای 90 ساعت درس خوندن کجا قبول شدم که تو می شینی به حال من گریه می کنی خودت یادت میره دیگه....هههههه
    خودت رو مجبور کن کنکور بخون بشی چیزی نمونده که بخدا چشم بهم بزاری تمومه کاش الان من جای تو بودم....
    آره حق قبول دارم میشه از غیرانتفاعی هم بورس گرفت ولی خوب بستگی به شرایط داره من که چشمم آب نمی خوره راستش!!!!! چون فکر نمی کنم با شرایط من بشه بورس گرفت..... غصه خوردن من چیز تازه ای نیست عادی و شاید تکراری شده برام دیگه محلش نمی زارم.......!!!!!!!!
    خواهش من کاری نمی کنم این یه وظیفه است وقتی یه کاری از دستت برمیاد بدون هیچ چشم داشتی واسه دیگران انجام بدی
    موفق باشی

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)