اوضاع به اون بدي ها هم که ميگين نيست!!

بعد از پايان تحصيل به شما فقط برگه نظام وظيفه ميدن که شما يا بايد ببريد وزارت علوم و يا سربازي! در هر دو حالت وزارت علوم به شما نامه ميددهد که ايشان در فلان تاريخ معافيت تمديد شده و اون نامه رو بايد ببريد پاسداران پيش آقای صامت، که از ايشون به واحد مربوطه يه نامه صادر ميشه و اون تو نوشته که گرفتن دانشنامه و ريزنمره بلا مانع است! برای سربازي هم با داشتن برگه اعزام به خدمت و گواهي خدمت ميتوانيد به واحد مربوطه مراجعه کنيد. گرفتن مدرک موقت برای من حدود 1 هفته بعد از ارائه مدارک بعد از فارغ التحصيل شدنم حاضر شد! که البته بايد دوندگی کنيد و زود تسويه حساب و از اين کارا بکنيد. با گرفتن مدرک موقت ميتوانيد برای دانشنامه اقدام کنيد. بيشتر کار در واحد مربوطه انجام ميشود. پس اگر سمج باشيد ميتوانيد در يک هفته کارهای اون رو خودتون انجام بدين. مانند پرينت و امضا و گرفتن رتبه و تراز کنکور و از اين چيزا! دانشنامه ها را به صورت دسته ای هر هفته برای تاييد پاسداران به اونجا ميفرستند که شما ديگه نميتونيد کار بکنيد. البته شماره پاکت نامه رو ميتونيد بگيريد و برين پاسداران ولی به من که جواب ندادند. بعد از 1 ماه از فرستادن نامه جوابش يعني دانشنامه آمادست که ميرين ميگيرن و موفت ميدين بهشون. با داشتن دانشنامه ميتونين تقاضا ريزنمره فارغ التحصيلي بدين که با ريزنمره حين تحصيل فرق ميکنه و آقای صامت امضا ميکنه که ميشه به تاييد وزارت خارجه و دادگستری در بياد. که اونم تقريبا 10 روز کار داره...

اين کار ها رو خودم انجام دادم. (تهران جنوب)

موفق باشيد